Southern OR Champion Thursdays

Medford, OR
June 25, 2009

Part of the Southern OR Champion Thursdays

If you have questions or corrections, email Ed Garfield.

Updated December 27, 2009 at 8:00 PM

A Race

Num Name Team Age City Notes
1 650 Mark Krause Land Shark 38 Ashland 2nd Sprint #2
2 1417 Alex Hayes Cycle Sport 37 Cental Point 2nd Sprint #2; 1st Sprint #2
3 Evan Trubee Team Possabilities 38 Palm Desert 3rd Sprint #2
4 1823 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 31 Medford
5 1293 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 41 Ashland
6 1300 Jeff Smith Cycle Sport 44 Medford
7 124 Glen Gann Land Shark 44 Medford
8 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 50 Jacksonville
9 Colin Mullane Land Shark 36 Talent
10 565 Matt Dooley Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 19 Yreka 1st Sprint #1
11 2845 Zach Gilmour Hutch's-Eugene 25 Klamath Falls
12 618 Dave Masessa Desalvo Custom Cycles Racing 42 Medford
13 1149 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 38 Talent
14 720 Stephen Jones Land Shark 17 Grants Pass
15 515 Doug Striley Cycle Sport 39 Medford
16 1414 Dan Shepherd Cycle Sport Medford
17 George Jones 51 Grants Pass
18 512 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing 51 Ashland
19 205 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 31 Talent
20 610 Dave Reitz Desalvo Custom Cycles Racing 40 Medford 3rd Sprint #1
21 1297 Jake Keener Hutch's-Eugene 26 Klamath Falls
22 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 30 Central Point
23 1142 Gary MacGraw Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 58 Ashland
24 1123 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 34 Ashland
25 108 Richard Hogan Land Shark 40 Cental Point
26 784 Randy Mason Land Shark 58 Ashland
27 Paul Imperia Cycle Analysis 52 Jacksonville

B Race

Num Name Team Age City Notes
1 1265 Bill Robberson Desalvo Custom Cycles Racing 47 Yreka 2nd Sprint #2
2 2676 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 35 Talent 1st Sprint #1
3 1259 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 40 Jacksonville
4 2289 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 23 Phoenix
5 Andrew Smith 27 Klamath Falls
6 1635 Brian Davis Cycle Sport Medford
7 2252 John S. Miller Flywheel Bicycle Solutions 39 Ashland
8 Steve Calvert NAC Bikes 58 Grants Pass
9 2098 Eugene Anderson Cycle Analysis 48 Medford
10 746 Scott Davidson Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 47 Etna
11 2137 Richard Bush Pistis 40 Grants Pass
12 1303 Mike Hylinski Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 41 Fort Jones
13 Daniel BogDanoff 44 Shady Cove
14 1974 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 25 Ashland
15 1426 Edgar Vasquez Marty's Cycle & Moore 38 White City
16 Molly Mullane Land Shark 26 Talent
17 2271 Eric Anderson Pacific Power Blue Sky 47 Aloha
18 2427 Joseph Davis Cycle Analysis 29 Medford
19 1806 Brian Fawcett Pistis 17 Grants Pass
20 Andrew Thomas 22 Klamath Falls
21 1427 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing 38 Yreka
22 1255 Curt Dooley 52 Yreka
23 2436 Elliot Anderson Cycle Analysis 19 Medford
24 Michael K Bansmer 66 Central Point
25 2224 Adam Artner Cycle Sport 15 Central Point 3rd Sprint #3
26 2672 Cory Fawcett Pistis 47 Grants Pass
27 930 Emma Anderson Cycle Analysis 15 Medford

Juniors

Num Name Team Age City
1 1806 Brian Fawcett Pistis 17 Grants Pass
2 2224 Adam Artner Cycle Sport 15 Central Point