Jack Frost TT

Vancouver, WA
February 22, 2015
If you have questions or corrections, please email Miles Crumley.

Updated December 31, 2015 at 3:03 AM

Eddy Senior Men

Num Name Team City Time
1 39 Martin Acosta Therapeutic Associates Racing Portland 27:43
2 587 Calon Russell Therapeutic Associates Racing Portland 28:04
3 647 Stewart Myers GET FIT Cycling Philomath 28:14
4 529 Brian Kesselman Ruckus Test Team Portland 29:18
5 5120 Erik Young Athletes Lounge Cycling Team Beaverton 29:30
6 701 Adnan Kadir Aeolus Endurance Sport/Cable Huston Portland 29:54
7 507 Timothy Smith Therapeutic Associates Racing Portland 30:11
8 40 Matthew Deakin Portland 30:13
9 360 Jeff Standish Therapeutic Associates Racing Gresham 30:26
10 72 David Thielen II Dr Will Bar Vancouver 30:47
11 560 Neil Green Therapeutic Associates Racing Fairview 31:04
12 5279 Jacob Hull Portland 31:16
13 4034 Michael Hopkins Team Planet X USA Portland 31:34
14 5092 Brandon Bilyeu Beaverton Bicycle Club West Linn 31:40
15 5199 Dan Handorff Portland Velo Racing Team Portland 31:52
16 5300 Zach Wiens Athletes Lounge Cycling Team Vancouver 32:03
17 535 Erik Spillman Portland Velo Racing Team Portland 32:19
18 17 Doug Malnati Athletes Lounge Cycling Team Tigard 32:24
19 49 Ryan Houck Athletes Lounge Cycling Team PORTLAND 32:24
20 767 Robert Vigeant US Military Cycling Team Gresham 32:43
21 5169 Ed Rybak Portland Velo Racing Team Portland 33:20
22 4024 Stan Gardner Portland Velo Racing Team Beaverton 33:28
23 5149 Stefan Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi Vancouver 33:40
24 4062 Jay Rathe Beaverton Bicycle Club Portland 33:58
25 5552 Elijah Smith Vancouver 34:12
26 5555 James Green Portland 34:49
27 55 Terry Atwood Portland Velo Racing Team Portland 34:59
28 5012 Andrew Marchington Athletes Lounge Cycling Team Portland 35:12
29 4092 Stephen Davis NoMads Bicycle Racing Team Portland 35:33
30 4135 Stewart Campbell Team Planet X USA Portland 36:09
31 5294 Barry Rich Beaverton Bicycle Club Portland 36:20
32 5314 Rick Krabbe Pacific Power Blue Sky Lebanon 36:46
33 5228 Glen Anderson None Cornelius 38:04
34 32 Trevor Ladnier Aloha 38:22
DNF 99 Brandon Meinke Olympia Cycling Team Portland 38:22
DNS 5261 Chris Hosman porltand 38:22

Eddy Senior Women

Num Name Team City Time Notes
1 7136 Emily Boscacci Oregon Bike Shop Racing Team Portland 32:56
2 236 Kristi Carver Portland Bicycle Studio Portland 34:02
3 7088 Myra Klettke bicycleattorney.com Lake Oswego 34:28
4 7019 Tess Weir Sweetpea Ladies Auxiliary Beaverton 34:59
5 7063 Julie Baird Olympia Cycling Team Portland 36:13 +30s Center Line Violation
6 7006 Frances Gehring Hammer Velo Beaverton 36:25
7 449 Annie Mahoney Portland Bicycle Studio Portland 36:32
8 401 Jordan Faulds West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing Portland 36:43
9 04a Samantha White The Dalles 40:58
10 7059 Caroline Sullivan Pacific Power Blue Sky Albany 46:50
DNS 457 Sharon Anderson Olympia Cycling Team Portland 46:50
DNS 7013 Kate Riggs Albany 46:50

Junior Men 10-12

Num Name Team City Time
1 8006 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling Portland 36:32
2 5225 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling Portland 41:15
3 24 Joshua Morris Word-RCB by Cyclisme Portland 51:50
4 5301 Dublin Wilger Forest Grove 52:42

Junior Men 13-14

Num Name Team City Time
1 8004 Parker Green Beaverton Bicycle Club Fairview 37:37
2 5242 Willy Campbell Word-RCB by Cyclisme Portland 42:26
3 20 Rohan Wagh Beaverton Bicycle Club Portland 48:22

Junior Men 15-16

Num Name Team City Time
1 60 Eben Horacek PDX Devo Junior Cycling Happy Valley 29:46
2 8002 Grayson Bailey Smith&Nephew p/b West End Bikes Vancouver 31:02
3 5203 Aaron King Salem 32:05
4 5128 Alex White Word-RCB by Cyclisme Portland 32:07
5 5554 Jaden Salama Word-RCB by Cyclisme portland 34:13
6 5148 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi Vancouver 35:42

Junior Men 17-18

Num Name Team City Time
1 5280 Cooper Irwin Hapi-Go! Woodland 35:33
2 5315 Zach Lang Hapi-Go! Oregon City 37:50

Junior Women 10-12

Num Name Team City Time
1 78 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Vancouver 45:08
2 446 Anna Saltzberg Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles Vancouver 48:05
3 7154 Anika Havlik Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Scappoose 49:29
4 5060 Roxanna Hart Hapi-Go! Washougal 52:26

Junior Women 13-14

Num Name Team City Time
1 2 Charlie Wirth Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Happy Valley 54:50

Junior Women 15-16

Num Name Team City Time
1 29 Maya Bergmann Word-RCB by Cyclisme Portland 46:31
2 94 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Clackamas 51:16

Junior Women 17-18

Num Name Team City Time
1 9005 Hannah McDade Twenty16 Jnr Development Tigard 33:27
2 67 Kristina Owen Capitol Velo Salem 40:09
3 7151 Charis Darnall Hapi-Go! Gresham 46:52
4 95 Kathryn Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Clackamas 49:58

Masters Men 30-39

Num Name Team City Time
1 888 Carl Hoefer Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Tigard 25:21
2 63 Matt LeGrand 0.0 28:33
3 5008 Sean A Carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing Portland 29:14
4 82 Ryan Chiotti West Linn 30:15
5 5556 Tyler Hersel Molalla 30:37
6 33 Michael Nicholas Portland 31:59
7 97 Helgi Olaison Tri Team PDX Portland 32:16
8 3051 Ricardo Medina 0.0 32:24
9 5217 Josh Ross Team Planet X USA Portland 35:46
10 5316 Kristofer Michael Jones Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi Camas 41:49

Masters Men 40-49

Num Name Team City Time
1 51 Kelly Jablonski Just Giver 4PD Richmond 26:25
2 383 David Hopper NoMads Bicycle Racing Team Beaverton 26:46
3 704 Ron Babcock Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Hillsboro 27:00
4 375 Thomas Morgan The Dalles 27:06
5 338 Michael Girard Evolution Racing Team/River City Bicycles Portland 27:25
6 18 Michael Myers Camas 27:44
7 4451 Alex Dombroski Athletes Lounge Cycling Team Portland 28:44
8 4065 Trevor Rice Portland Velo Racing Team portland 28:54
9 790 Joseph Holcomb Smith&Nephew p/b West End Bikes Portland 28:54
10 23 Tom Meese Portland 28:54
11 750 Stephen McDade Veloforma tigard 28:59
12 321 David Hart Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles Vancouver 29:20
13 50 G. McGillivay Just Giver Richmond 29:40
14 329 Jon Frommelt bicycleattorney.com Portland 29:55
15 57 Mark Jimenez Beaverton 30:11
16 550 David Saltzberg Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles Vancouver 30:22
17 324 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Portland 30:26
18 528 Andrew Hayes Rogue White Salmon 30:49
19 4157 Eric Stolberg Gründelbrüisers/Stewie Bicycles Portland 30:55
20 4115 Kevin Short loco moco eagle creek 31:06
21 5259 Burk Webb Portland Velo Racing Team Milwaukie 31:50
22 4152 Fred Robinson NoMads Bicycle Racing Team Portland 31:52
23 5559 Michael Horwitz Capital Pacific Lake Oswego 31:58
24 31 Tim Bergmann Word-RCB by Cyclisme Portland 32:18
25 81 Brad Kehm Rouge/Bike Gallery West Linn 32:38
26 454 Greg Russell NoMads Bicycle Racing Team Portland 32:40
27 5234 Mike Gilbert Rebound/Tireless Velo vancouver 32:51
28 5 Fergus Kinnell Word-RCB by Cyclisme Portland 32:58
29 5117 Jason Skelton Word-RCB by Cyclisme Portland 33:04
30 4198 James Webb Beaverton Bicycle Club Portland 33:23
31 5113 Mike Reddig Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi Camas 33:55
32 5221 Darren Smith Big Sexy Racing Camas 34:52
33 80 Victor Pastore 02 Endurance Portland 37:30
34 96 Jon Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Clackamas 37:47
35 5273 Bob Cromwell Vancouver 38:36
36 52 Gregory Carroll Portland 57:36

Masters Men 50-59

Num Name Team City Time
1 316 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing Hillsboro 0:27:59
2 3063 Dean Anderson Vancouver 0:28:17
3 137 Peter Drake Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Portland 0:28:21
4 568 Jake VanderZanden Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Sherwood 0:28:22
5 5100 Dan Gilden Zone5 Portland 0:28:42
6 311 Scott Carroll Team Dirt and WVCT Pacific Power Blue Sky Corvallis 0:28:58
7 362 Jeff Tedder Hammer Velo Portland 0:29:03
8 30 Allen Kraft Vancouver 0:29:03
9 559 Steve Getsiv bicycleattorney.com Portland 0:29:10
10 590 Evan Cumpston Team Rose City Hillsboro 0:29:11
11 326 Ronald Brigham Belgium Bike Bio Racer Oregon City 0:29:22
12 4053 Allen Neel TEAM ICO Nampa 0:29:49
13 5195 Martin Fuss Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Portland 0:29:51
14 378 Tony Dirks Rogue Hood River 0:29:54
15 4194 Jon Kraft Belgium Bike Bio Racer Vancouver 0:30:04
16 4077 Rick Upton Portland 0:30:08
17 4056 Kevin Nichols Pacific Power Blue Sky philomath 0:30:13
18 4164 Hugh Gapay Hammer Velo Cornelius 0:30:19
19 312 Dean Carson Lake Oswego 0:30:32
20 4129 Chuck Woosley Illy Coffee-River City Bicycles Tualatin 0:30:39
21 5166 Steve Ridgeway West Linn 0:30:43
22 58 Mark Boguslawski Beaverton 0:30:59
23 5153 Chris Jackson Hammer Velo Hillsboro 0:31:06
24 596 John OBrien Evolution Racing Team/River City Bicycles Ridgefield 0:31:12
25 557 Dave Faust Team Rose City Portland 0:31:33
26 25 Mike Back Vancouver 0:31:48
27 4195 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo Brush Prairie 0:31:57
28 91 Michael Cole Not Yet Portland 0:32:07
29 5244 Tim Dorman Belgium Bike Bio Racer Vancouver 0:32:28
30 5157 Don Moote Athletes Lounge Cycling Team Portland 0:32:30
31 4452 Jeff Maurer Showers Pass MTB/CX Team West Linn 0:32:41
32 5319 Tyler Thessin Portland 0:32:43
33 5283 Tom Kretz Athletes Lounge Cycling Team Oregon City 0:33:58
34 4169 Eldin Lougee Beaverton Bicycle Club Beaverton 0:34:29
35 5043 John Tate NoMads Bicycle Racing Team PORTLAND 0:34:40
36 5288 John Neish Portland 0:35:19
37 5558 Cliff Theisen Word-RCB by Cyclisme Milwaukie 0:36:31
38 5057 Greg Eyerly Salem 0:38:10
39 345 Joe Cipale Team Rose City Vancouver 2:09:36
DNS 569 Ernie Conway Consystency Beaverton 2:09:36
DNS 744 Tim Ellerbruch West End Bikes/Specialized Lake Oswego 2:09:36
DNS 510 Alan Whitney Rogue Tualatin 2:09:36

Masters Men 60-69

Num Name Team City Time
1 167 David Zimbelman The Dalles 27:26
2 377 Tom Webb Team Rose City Portland 28:04
3 367 Gregory Hartman Team Rose City Hillsboro 28:44
4 5085 Timothy Elliott Intermountain Cycling Organization La Grande 29:23
5 4122 Steve Troseth Pacific Power Blue Sky Corvallis 30:10
6 5097 Ray Anderson Portland 30:25
7 566 Marc Thompson Belgium Bike Bio Racer Canby 30:54
8 5167 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Eugene 31:02
9 575 Steve Matson Old Town Bicycles Tacoma 31:02
10 349 jeffrey patterson Old Town Bicycles university place 31:03
11 38 J.Michael Manning Unattached Portland 31:19
12 4146 Russ Patterson Portland Velo Racing Team Portland 31:41
13 4116 Dennis Sibilia-Young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Eugene 32:12
14 4035 Jim Houck Athletes Lounge Cycling Team Beaverton 32:33
15 4139 Dale Harless CycleU/Apex racing team Bellevue 32:54
16 5274 Donald Geddes Rolf Prima Portland 32:55
17 5209 John Henry Maurice Capitol Velo Keizer 33:16
18 4009 James Bell Hutch's-Slocum-Co-Motion Springfield 34:08
19 5071 Loren Russell Corvallis 35:13
20 5045 Einar Traa Portland Velo Racing Team Portland 37:25
21 567 John Wiest NoMads Bicycle Racing Team Portland 38:48
22 87 Thomas Soals O2 Endurance Portland 48:37
DNF 707 Steve Long Belgium Bike Bio Racer Milwaukie 48:37

Masters Women 30-39

Num Name Team Time
1 476 Eleanor Jones 31:51
2 233 Heather Johnson Beaverton Bicycle Club 32:12

Masters Women 40-49

Num Name Team City Time
1 7042 Brenda Middleton Pacific Power Blue Sky Albany 31:03
2 225 Angela Horton Gapay Hammer Velo Cornelius 34:27
3 234 Trish Jilot Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Portland 34:47
4 61 Christine Ernhardt Beaverton 35:01
5 44 Lisa Wourms Athletes Lounge Cycling Team Camas 35:30
6 7155 Sarah Havlik Scappoose 36:09
7 7062 Lyzz Rooney O2 Endurance Portland 36:22
DNF 421 Caroline Jacobs Beaverton Bicycle Club Portland 36:22

Masters Women 50-59

Num Name Team City Time
1 224 Beth Graff Reliant Recovery Water p/b Old Town Bicycles Gig Harbor 31:47
2 7010 Susan Moote Athletes Lounge Cycling Team Portland 31:57
3 400 Jodie Bolt Reliant Recovery Water p/b Old Town Bicycles Lakewood 32:06
4 37 Maureen Callahan Portland 34:57
5 15 Anita Katz O2 Endurance Portland 35:13
6 417 Lisa George Monkey Wrench Bicycle Club Portland 35:25
7 7008 Julie Hewitt Capitol Velo Salem 36:48
8 7085 Cathy Keaney O2 Endurance Portland 36:52
9 36 Chris Collins O2 Endurance Clackamas 37:21
10 433 Heather Saviage Beaverton Bicycle Club Gaston 37:52
DNS 7035 Nori La Rue Unattached Portland 37:52

Masters Women 60-69

Num Name Team City Time
1 7007 Joanne Heilinger Panache/Imperial River Racing Keizer 36:20
2 7049 Kathleen Richardson Unattached Portland 37:55
3 86 Allison Couch Portland 37:56
4 434 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky Corvallis 38:22

Men 1/2

Num Name Team City Time Notes
1 8000 Colby Wait-Molyneux English Cycles Vancouver 24:49
2 166 Trevor Spahr Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Portland 25:16
3 145 Kyle Medlin Smith&Nephew p/b West End Bikes Astoria 25:21
4 79 Joshua Liberles Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Portland 25:39
5 888A Carl Hoefer Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Tigard 25:49
6 68 Brandon Meinke Olympia Cycling Team Portland 25:56
7 801 Adam Kennedy English Cycles Corvallis 26:05
8 805 Jeremy Russell Therapeutic Associates Racing Portland 26:11
9 178 Alex Telitsine Apex Racing Team Renton 26:19
10 144 Daniel Lincoln Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Portland 27:28
11 43 Corey Fish Portland Bicycle Studio Portland 27:40 +30s For Riding with Earbud
12 114 Seth Hosmer Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Portland 27:41
13 815 Lonny Knabe Team Novo Nordisk Elite Portland 28:29
14 469 Mark Crawford Olympia Cycling Team Lake Oswego 28:34
15 7 Grant McElroy NCCF/Team Specialized Racing Portland 29:16

Men 3

Num Name Team City Time
1 548 Zhaolong Wu Corvallis 27:16
2 75 Ron Sines Pacific Power Blue Sky albany 27:24
3 585 Bradley Maier Therapeutic Associates Racing Portland 28:34
4 3014 Ryan McCracken Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team Vancouver 28:40
5 85 Will Hawkins Trusty Switchblade Portland 28:41
6 695 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Wilsonville 30:47
7 393 Bryan Curry Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Portland 31:27
8 395 Bukie Mabayoje Beaverton Bicycle Club Hillsboro 31:32
9 666 Dave Aldersebaes Olympia Cycling Team Portland 31:41
10 771 Randy Word Word-RCB by Cyclisme Fairview 31:45
11 3133 Dan Larson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Portland 34:04
12 345 Joe Cipale Team Rose City Vancouver 35:06

Men 4/5

Num Name Team City Time Notes
1 4106 Jonathon Levie Apex Racing Team Mountlake Terrace 26:34
2 5039 Chris Sarrett Pacific Power Blue Sky Albany 26:56
3 5142 Jonathan Cotta Team Cycle Sport Medford 26:56
4 4174 Christopher Ramsey Athletes Lounge Cycling Team Beaverton 27:20
5 5541 Dan Litwora Athletes Lounge Cycling Team Forest Grove 27:41
6 5160 Scott Peterson Monster Media Racing p/b Fight Meso Bend 27:44
7 4047 Mark Lipchick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports eugene 28:09
8 5081 Kristopher Celtnieks Hammer Velo Portland 28:19
9 6 Joe Tysoe Portland 28:28
10 4181 Adam Engelmeyer Team Lost Highway Portland 28:49
11 41 Jason Whitley Unattached The Dalles 28:53 +30s Center Line Violation
12 13 Bruce Haserot Haserot Race Inc Longview 28:57
13 4185 Charles Henderson Team Lost Highway Portland 29:04
14 69 Oliver Schrang Portland 29:11
15 5098 Michael Collins bicycleattorney.com Portland 29:42
16 4072 Doug Spencer Hutch's-Slocum-Co-Motion Springfield 29:48
17 42 James Bishop Apex Racing Team Seattle 29:54
18 59 Kevin Brown Portland 29:54
19 46 Andrew Nemecek Therapeutic Associates Racing portland 29:56
20 5222 David Smith Hillsboro 29:57
21 5278 Jared Holm Portland 30:01
22 4048 Martin Lisk Hutch's-Slocum-Co-Motion Eugene 30:03
23 5553 Justin Watkins Athletes Lounge/Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Hillsboro 30:07
24 64 John Doland 0.0 30:16
25 5557 Nikolas Heagy Athletes Lounge Cycling Team West Linn 30:21
26 4191 Eric Stouck Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Portland 31:07
27 27 Joseph Johnson TriTeam PDX Portland 31:09
28 5287 Stephan Morris Athletes Lounge Cycling Team Portland 31:10
29 71 Dan Froelich Athletes Lounge Cycling Team Beaverton 31:18
30 5290 Felipe Nystrom TriTeamPDX portland 31:29
31 5074 Nathaniel Wells Hapi-Go! Mosier 31:50
32 92 Randall Fransen Team Lost Highway Portland 31:57
33 47 Ricky Gray Clackamas 32:02
34 88 Kevin Claggett Portland Triathlon Club Canby 32:16
35 70 Brian Dessinger Milwaukie 32:17
36 4193 Peter Eschbach Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Corvallis 32:42
37 26 Krieg Kjer Vancouver 32:42
38 5262 Todd S. Jessup Tri Team PDX Portland 32:57
39 93 Josh Sutton Athletes Lounge Cycling Team Beaverton 32:58
40 54 Brad Davidson Word-RCB by Cyclisme Portland 33:07
41 62 Dennis Traylor Portland 33:19
42 5133 Diego Aguirre Portland 33:40
43 5018 John Wilger Forest Grove 34:00
44 56 Scott W Talley Portland 34:05
45 4182 Tony Escobar Word-RCB by Cyclisme Troutdale 34:07
46 5051 Kyler Ervin Smith&Nephew p/b West End Bikes Gaston 34:19
47 5317 Morgan Spriggs Athletes Lounge Cycling Team Aloha 34:21
48 28 Chris Mays O2endurance Portland 34:28
49 5281 Eric Kaczmarek Portland 34:41
50 53 Matt Feldmar Mathew Feldmar PORTLAND 34:48
51 45 Doug Stidd Willamette Valley Tri Club Aumsville 35:19
52 90 Trevor Levitt Tri Team PDX Portland 35:22
53 84 James Dunn Portland 36:07
DQ 98 Taylor Mathes O2 Endurance vancouver 36:07 DQ Riding into oncoming traffic
DNS 4042 Mark LaGioia Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Lakeview 36:07
DNS 5125 Lorne Cross Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Portland 36:07

Tandem

Num Name Team City Time
1 213T Julie/Scott Cutts/Peterson Monster Media Racing p/b Fight Meso Bend 28:07
2 4179 Del/Cindy Del/Campbell Word-RCB by Cyclisme Portland 38:57

Women 1/2

Num Name Team City Time Notes
1 213 Julie Cutts Monster Media Racing p/b Fight Meso Bend 27:30
2 7045 Stacy Westbrook Highfive Cycling Portland 29:33
3 219 Rachel Lee GET FIT Cycling Corvallis 29:48 +30s Center Line Violation
4 1 Beth Ann Orton Team S+M Portland 30:00
5 35 Annalisa Fish Portland Bicycle Studio Portland 30:14
6 217 Brenna Wrye-Simpson Olympia Cycling Team Portland 30:24 +30s Center Line Violation
7 34 Starla Teddergreen Unattached Portland 32:34
DNS 206 Sydney Running Olympia Cycling Team Portland 32:34

Women 3

Num Name Team City Time
1 228 Karey Miles West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing Portland 29:46
2 450 Sarah Brown Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Portland 31:04
3 402 Hazel Gross West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing Portland 31:05
4 465 Kaitlin Borstelmann Portland Bicycle Studio 0.0 32:12
5 66 Heather Daniel West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing Portland 32:38

Women 4/5

Num Name Team City Time Notes
1 7051 Diane Smith Hillsboro 30:42
2 7080 Julie Russell Athletes Lounge Cycling Team Portland 31:20
3 7076 Sara Schmitt Athletes Lounge Cycling Team Portland 31:23
4 48 Erin Stone Beaverton 31:53
5 7003 Tiffonie Carroll beaverton 32:00
6 7032 Alyssa Hagen Athletes Lounge Cycling Team Portland 32:19
7 7074 Leah Medure West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing Portland 32:30
8 74 Erin Lolich HiFi Sound Cycling Components Portland 33:04
9 7070 julie Leffler O2endurance Milwaukie 33:41
10 7153 Remy Maguire O2 Endurance Portland 34:19 +30s Center Line Violation
11 76 Tracey Lew Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Portland 34:24
12 7069 Vicky Hanson West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing Portland 35:29
13 73 Leslie Thomas 0.0 35:55
14 7152 Megan Moseley Portland 36:25
15 7061 Kristen Ash Athletes Lounge Cycling Team Portland 36:37
16 19 Starr Walker Portland Bicycle Studio Portland 37:11
17 77 Ann Thomas Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Portland 37:18
18 83 Terry Walton Portland 37:55
19 89 Erica Levitt portland 38:09
20 65 Debra Vieira O2 Endurance Vancouver 41:56