Central Oregon Crit Finale

Bend, OR
August 10, 2011

Part of the Central Oregon Crit

If you have questions or corrections, please email Matt Plummer.

Updated August 11, 2011 at 8:44 AM

Category 1/2

Num Name Team
1 158 Kyle Wuepper Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
2 609 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
3 247 Connor McCutcheon Rebound Physical Therapy
4 898 Andrew Boone Team Oregon presented by Laurelwood Brewing
5 157 Brian Seguin BendBroadband/WebCyclery.com
6 932 Edward Micek BendBroadband/WebCyclery.com
7 826 Ryan McKean
8 828 Doug Perrin Hutch's-Eugene
9 956 Matt Williams Grandstay
10 748 Erik Bergstrom Therapeutic Associates Cycling/Sagebrush Cycles
11 248 Austin Boswell Hot Tubes
12 813 Sal Collura SLOCUM Race Team
13 859 Derek Stallings BendBroadband/WebCyclery.com
14 186 Bart Bowen Silverado Gallery/Sunnyside
15 817 Tim Jones Therapeutic Associates Cycling/Sagebrush Cycles
16 3104 Roger Worthington Labor Power
17 Damian Schmitt Silverado Gallery/Sunnyside
18 940 Garrett McAllister Grandstay

Category 3

Num Name Team
1 647 Austin Line Sunnyside Sports
2 3109 Chris Winans
3 249 Matt Engel Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
4 3015 Rob Angleo Therapeutic Associates Cycling/Sagebrush Cycles
5 657 Kendal Johnson Sagebrush Cycles
6 613 Jurgen Fennerl Hutch's-Eugene
7 244 Chris Roots Moment Cyclesport
8 611 Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/Sagebrush Cycles
9 624 Bruce Rogers Hutch's-Eugene
10 580 Scott Goldstein EWEB Windpower
11 795 Sean Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
12 4369 Michael Dennis Sunnyside Sports
13 3091 Henry Abel WebCyclery.com

Category 4/5

Num Name Team
1 4054 Todd Berger Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
2 4242 Eric Birky WebCyclery.com
3 4282 Darren Smith Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
4 5759 Ryan Altman FootZone
5 8015 Jake Perrin Hutch's-Eugene
6 4289 Patrick Miller
7 4245 Cliff Cayer Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
8 4448 George Wescott
9 270 Mary Ramos Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
10 224 Michelle Bazemore Sunnyside Sports
11 4164 Steve Wursta Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
12 5674 Brant Rushton
13 4020 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
14 4278 Thomas Pastor Life Cycle Bike Shop
15 419 Helen Grogan Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
16 4412 Jay Palubeski WebCyclery.com
17 4455 Kevin Chandler
18 27 Mario Fennerl Boneyard Cycling
19 5953 Adam Short
20 5471 Amory Cheney
DNF 4440 Whit Bazemore

Women/Juniors

Num Name Team
1 221 Cameron Carrick Bend Endurance Academy
2 4512 Colin Dunlap Bend Endurance Academy
3 8095 Lance Haidet BMCTC/MBSEF
4 242 Cameron Beard Bend Endurance Academy
5 246 shoshana foxwell
6 2002 Ina McLean Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
7 5933 Javier Colton MBSEF Cycling Team
8 5590 Alex Martin WebCyclery.com
9 8058 Donovan Birky WebCyclery.com
10 5787 Ian Lafkey MBSEF Cycling Team