Deschutes River Valley TT Festival: Combined

Maupin, OR
April 24, 2009

Part of the Deschutes River Valley TT Festival

Updated May 31, 2009 at 4:23 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Chris Swan Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 Men 3:45:26
2 Seth Patla River City Bicycles Pro 1/2 Men 3:45:43
3 Kenneth Philbrick Pacific Power Blue Sky Category 3 Men 3:49:09
4 Todd Duncan Guinness Cycling Team Master Men 30-39 3:49:55
5 Alex Yale Ten Guys Named Alex Category 4/5 Men 3:50:32
6 Wes Stephens Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Masters Men 40-49 3:51:39
7 Mick/Martha Walsh/Walsh ZteaM Tandem 3:52:45
8 Scott Browning ZteaM Category 4/5 Men 3:54:02
9 Mike Gile ByrneInvent Masters Men 40-49 3:54:13
10 Jim/Heather Fischer/Paris Pacific Power Blue Sky Tandem 3:56:13
11 Matthew Wolpert Pro 1/2 Men 3:58:14
12 Todd Rosier Portland Velo Masters Men 40-49 3:59:00
13 Ethan Stehley Wheel Works Category 3 Men 3:59:55
14 Dave Skinkle ZteaM Masters Men 50-59 4:00:34
15 Marc Lindsay Category 4/5 Men 4:08:51
16 James Norman GSC United Pro 1/2 Men 4:10:47
17 Allen Kraft North River Racing Masters Men 40-49 4:11:35
18 Paul Shoen Tsunami Category 4/5 Men 4:14:19
19 Tim Rich Team Rose City Masters Men 50-59 4:15:48
20 Colby Wait-Molyneux North River Racing Category 4/5 Men 4:17:06
21 will fernyhough Masters Men 50-59 4:20:27
22 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com Masters Men 40-49 4:20:28
23 Darin Shields Ironheads Multisport Racing Masters Men 40-49 4:21:16
24 Scott Steinman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Category 3 Men 4:21:49
25 Adam Ward Category 4/5 Men 4:22:12
26 Clint Ebert bicycleattorney.com Masters Men 50-59 4:22:42
27 Paul Renninger Guinness Cycling Team Masters Men 50-59 4:23:02
28 Ross Muecke Category 4/5 Men 4:23:36
29 Mark Biedrzycki Portland Velo Category 4/5 Men 4:23:43
30 John O'Brien ZteaM Category 3 Men 4:27:27
31 Jeff Buck Team Rose City Masters Men 50-59 4:27:51
32 Vincent Sikorski WebCyclery.com Masters Men 50-59 4:29:05
33 kevin short Masters Men 40-49 4:31:17
34 Barry Kundert Category 4/5 Men 4:34:14
35 Jeremy Hyatt Tsunami Category 4/5 Men 4:35:57
36 Karey Miles Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Category 3/4 Women 4:38:39
37 Nathan Johnsen Tsunami Category 4/5 Men 4:39:10
38 Alison Howard IJM.org Masters Women 40-49 4:41:52
39 Ron Petti Tsunami Masters Men 50-59 4:42:34
40 Dan Davis WebCyclery.com Masters Men 50-59 4:44:54
41 James Thiele Team Rose City Masters Men 50-59 4:46:46
42 Jennifer Woodruff Hammer Velo Category 3/4 Women 4:48:37
43 Tyler Tabor Team 53x11 Coffee Masters Men 40-49 4:52:07
44 Don Hanson ZteaM Masters Men 60+ 4:56:08
45 Roger Nelson Team Bike Tires Direct Masters Men 60+ 4:56:28
46 David Stabler Tsunami Masters Men 50-59 4:57:25
47 Bill Nicolai Masters Men 60+ 5:02:28
48 Jonathan von Ofenheim OES Category 4/5 Men 5:03:13
49 Michael/Grace McCabe/McCabe Pacific Power Blue Sky Tandem 5:04:43
50 Sandy Earl Masters Women 40-49 5:09:25
51 Suzy/Lap Wardell/Lai Red Devils Tandem 5:09:42
52 Corey/Claudia Rose/Rose Rose Pedals Tandem 5:10:18
53 Angela Shields N Masters Women 40-49 5:17:53
54 Thomas Anderson Tsunami Masters Men 50-59 5:19:05
55 Kristin Hoogenboom Tsunami Category 3/4 Women 5:19:59
56 Carrie Ward Category 3/4 Women 5:28:26
57 Cassie Nobbs GVH Bikes Masters Women 30-39 5:41:03
58 Kate Wolpert Category 3/4 Women 5:44:24