Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined

Maupin, OR
April 25, 2009

Part of the Stage Two

Updated May 31, 2009 at 4:23 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Chris Swan Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 Men 30:50
2 Seth Patla River City Bicycles Pro 1/2 Men 31:08
3 Kenneth Philbrick Pacific Power Blue Sky Category 3 Men 31:13
4 James Norman GSC United Pro 1/2 Men 32:02
5 Wes Stephens Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Masters Men 40-49 32:10
6 Ethan Stehley Wheel Works Category 3 Men 32:12
7 Alex Yale Ten Guys Named Alex Category 4/5 Men 32:44
8 Scott Browning ZteaM Category 4/5 Men 32:44
9 Matthew Wolpert Pro 1/2 Men 32:48
10 Mick/Martha Walsh/Walsh ZteaM Tandem 33:22
11 Todd Duncan Guinness Cycling Team Masters Men 30-39 33:42
12 Colby Wait-Molyneux North River Racing Category 4/5 Men 33:54
13 Mike Gile ByrneInvent Masters Men 40-49 34:33
14 Marc Lindsay Category 4/5 Men 34:47
15 Hans Bielat Amgen Masters Men 30-39 34:53
16 Darin Shields Ironheads Multisport Racing Masters Men 40-49 35:28
17 Dave Skinkle ZteaM Masters Men 50-59 35:44
18 Jim/Heather Fischer/Paris Pacific Power Blue Sky Tandem 35:44
19 Scott Steinman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Category 3 Men 35:50
20 Paul Shoen Tsunami Category 4/5 Men 35:58
21 Todd Rosier Portland Velo Masters Men 40-49 36:16
22 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com Masters Men 40-49 36:21
23 Jonathan von Ofenheim OES Category 4/5 Men 36:29
24 Jess Mace Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Category 4/5 Men 37:52
25 Vincent Sikorski WebCyclery.com Masters Men 50-59 37:56
26 Tim Rich Team Rose City Masters Men 50-59 38:04
27 Ross Muecke Category 4/5 Men 38:10
28 will fernyhough Masters Men 50-59 38:16
29 Jeff Buck Team Rose City Masters Men 50-59 38:20
30 Adam Ward Category 4/5 Men 38:28
31 Clint Ebert bicycleattorney.com Masters Men 50-59 38:49
32 Barry Kundert Category 4/5 Men 38:56
33 Mark Biedrzycki Portland Velo Category 4/5 Men 39:04
34 Allen Kraft North River Racing Masters Men 40-49 39:11
35 kevin short Masters Men 40-49 39:14
36 Tyler Tabor Team 53x11 Coffee Masters Men 40-49 39:35
37 Paul Renninger Guinness Cycling Team Masters Men 50-59 39:36
38 Karey Miles Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Category 3/4 Women 40:08
39 Alison Howard IJM.org Masters Women 40-49 40:46
40 Roger Nelson Team Bike Tires Direct Masters Men 60+ 40:51
41 David Stabler Tsunami Masters Men 50-59 41:04
42 Ron Petti Tsunami Masters Men 50-59 42:10
43 Nathan Johnsen Tsunami Category 4/5 Men 42:30
44 Dan Davis WebCyclery.com Masters Men 50-59 42:49
45 John O'Brien ZteaM Category 3 Men 42:49
46 Bill Nicolai Masters Men 60+ 42:58
47 Don Hanson ZteaM Masters Men 60+ 43:19
48 James Thiele Team Rose City Masters Men 50-59 43:30
49 Angela Shields N Masters Women 40-49 43:31
50 Jeremy Hyatt Tsunami Category 4/5 Men 43:37
51 Jennifer Woodruff Hammer Velo Category 3/4 Women 44:02
52 Thomas Anderson Tsunami Masters Men 50-59 44:09
53 Sandy Earl Masters Women 40-49 44:43
54 Mike Hilbrandt GSC United Category 3 Men 45:36
55 Kristin Hoogenboom Tsunami Category 3/4 Women 45:44
56 Carrie Ward Category 3/4 Women 46:00
57 Cassie Nobbs GVH Bikes Masters Women 30-39 46:56
58 Michael/Grace McCabe/McCabe Pacific Power Blue Sky Tandem 47:17
59 Joseph Kline North River Racing Category 3 Men 47:53
60 Kate Wolpert Category 3/4 Women 48:14
61 Suzy/Lap Wardell/Lai Red Devils Tandem 51:04
62 Corey/Claudia Rose/Rose Rose Pedals Tandem 51:33