Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined

Maupin, OR
April 26, 2009

Part of the Stage Three

Updated May 31, 2009 at 4:23 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Chris Swan Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 Men 2:03:25
2 Seth Patla River City Bicycles Pro 1/2 Men 2:03:57
3 Todd Duncan Guinness Cycling Team Masters Men 30-39 2:04:09
4 Alex Yale Ten Guys Named Alex Category 4/5 Men 2:05:41
5 Kenneth Philbrick Pacific Power Blue Sky Category 3 Men 2:06:39
6 Mike Gile ByrneInvent Masters Men 40-49 2:07:50
7 Wes Stephens Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Masters Men 40-49 2:08:41
8 Scott Browning ZteaM Category 4/5 Men 2:10:08
9 Todd Rosier Portland Velo Masters Men 40-49 2:10:27
10 Mick/Martha Walsh/Walsh ZteaM Tandem 2:10:37
11 Jim/Heather Fischer/Paris Pacific Power Blue Sky Tandem 2:10:55
12 Matthew Wolpert Pro 1/2 Men 2:11:55
13 Ethan Stehley Wheel Works Category 3 Men 2:12:45
14 Dave Skinkle ZteaM Masters Men 50-59 2:13:32
15 Marc Lindsay Category 4/5 Men 2:17:56
16 Allen Kraft North River Racing Masters Men 40-49 2:18:37
17 Tim Rich Team Rose City Masters Men 50-59 2:19:46
18 Paul Shoen Tsunami Category 4/5 Men 2:19:47
19 James Norman GSC United Pro 1/2 Men 2:21:11
20 will fernyhough Masters Men 50-59 2:22:47
21 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com Masters Men 40-49 2:23:04
22 Colby Wait-Molyneux North River Racing Category 4/5 Men 2:23:52
23 Ross Muecke Category 4/5 Men 2:24:11
24 Adam Ward Category 4/5 Men 2:24:31
25 Paul Renninger Guinness Cycling Team Masters Men 50-59 2:25:10
26 Mark Biedrzycki Portland Velo Category 4/5 Men 2:25:41
27 Clint Ebert bicycleattorney.com Masters Men 50-59 2:25:49
28 John O'Brien ZteaM Category 3 Men 2:26:34
29 Darin Shields Ironheads Multisport Racing Masters Men 40-49 2:26:44
30 kevin short Masters Men 40-49 2:27:47
31 Scott Steinman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Category 3 Men 2:28:14
32 Jeff Buck Team Rose City Masters Men 50-59 2:28:29
33 Vincent Sikorski WebCyclery.com Masters Men 50-59 2:28:44
34 Jeremy Hyatt Tsunami Category 4/5 Men 2:28:52
35 Ron Petti Tsunami Masters Men 50-59 2:29:45
36 Nathan Johnsen Tsunami Category 4/5 Men 2:31:08
37 James Thiele Team Rose City Masters Men 50-59 2:34:01
38 Barry Kundert Category 4/5 Men 2:34:07
39 Jonathan von Ofenheim OES Category 4/5 Men 2:35:11
40 Karey Miles Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Category 3/4 Women 2:35:44
41 Alison Howard IJM.org Masters Women 40-49 2:36:36
42 Dan Davis WebCyclery.com Masters Men 50-59 2:36:49
43 Jennifer Woodruff Hammer Velo Category 3/4 Women 2:38:10
44 Don Hanson ZteaM Masters Men 60+ 2:42:25
45 Tyler Tabor Team 53x11 Coffee Masters Men 40-49 2:43:31
46 Roger Nelson Team Bike Tires Direct Masters Men 60+ 2:46:04
47 David Stabler Tsunami Masters Men 50-59 2:47:10
48 Suzy/Lap Wardell/Lai Red Devils Tandem 2:48:07
49 Corey/Claudia Rose/Rose Rose Pedals Tandem 2:49:31
50 Michael/Grace McCabe/McCabe Pacific Power Blue Sky Tandem 2:49:33
51 Bill Nicolai Masters Men 60+ 2:49:53
52 Sandy Earl Masters Women 40-49 2:53:57
53 Carrie Ward Category 3/4 Women 2:55:14
54 Kristin Hoogenboom Tsunami Category 3/4 Women 2:57:55
55 Thomas Anderson Tsunami Masters Men 50-59 2:58:19
56 Angela Shields N Masters Women 40-49 3:00:55
57 Cassie Nobbs GVH Bikes Masters Women 30-39 3:07:40
58 Kate Wolpert Category 3/4 Women 3:08:30