Tuesday Night PIR

Portland, OR
May 14, 2019

Part of the Tuesday Night PIR

For results questions, please contact Candi Murray

Updated May 14, 2019 at 10:17 PM

Category 1/2/3

Num Name Team Points Notes
1 178 Marek Litinsky Team Oregon p/b Rodda Paint 20
2 146 Jacob Rathe 20
3 105 Lucas Strain 19
4 111 Kyle Roberts Holtey Law p/b Peak Condition 11
5 993 Greg Steele Therapeutic Associates Pacific Office Cycling 10
6 358 Adam Angert Holtey Law p/b Peak Condition 6
7 916 Sam Harbison Holtey Law p/b Peak Condition 6
8 812 Mike Kath 5
9 891 Christian Lam 4
10 117 Cliff Heaberlin River City Bicycles - Bike Law 3
11 832 Tyler Aquino Holtey Law p/b Peak Condition 2
12 930 Erik Hammerquist 2
13 722 Daniel Recordon
14 648 Bob Duffy Western Bikeworks
15 911 Steve Remy
16 305 Richard Ensworth Therapeutic Associates Pacific Office Cycling
17 576 Matt Radich Team Dr Will Bar
18 822 Kyle Berg Holtey Law p/b Peak Condition not on registration
19 512
20 821 Matthew Studer
21 138 Tim Reinhart River City Bicycles - Bike Law
22 892 John Browning
23 978 John Leonard not on registration
24 23 Ramsey Kelsey Team Oregon p/b Rodda Paint
25 697 Colin Dunlap HCH-CrossCountry Mortgage
26 570 Edward Wright Holtey Law p/b Peak Condition
27 116 Molly Cameron
28 383 Cristian Fuentes Therapeutic Associates Pacific Office Cycling
29 926 Ben Guernsey Mettle Cycling p/b Leave It On The Road
30 601 Jake Rosenbloum
31 3066 not on registratiaon
32 245 Mallory Miller
33 brown...
DNF Mico Macri

Category 3/4

Num Name Team Points Notes
1 372 Chris Sarrett Dialed Cycling Team 19
2 611 Dan Litwora Therapeutic Associates Pacific Office Cycling 18
3 397 Rodrigo Colin Dialed Cycling Team 15
4 636 David Root Therapeutic Associates Pacific Office Cycling 12
5 4083 Bob Pool 9
6 373 Chris Hanel Dialed Cycling Team 8
7 4140 Eric Kaczmarek Team Oregon p/b Rodda Paint 6
8 637 Ian Gibson Dialed Cycling Team 4
9 4150 Daniel Peterson Hammer Velo 3
10 555 2 not on registration
11 4015 Brad Davidson not on registration
12 4176 Ben Pederson Grouptrail Cycling
13 508 Greg Stokes Hammer Velo
14 361 Eric Anderson Team Dr Will Bar
15 414 Victoria Jansen Byzick + Company Cycling
16 22 Adam Kachman
17 362 Perry York Team Oregon p/b Rodda Paint
18 4043 Dylan Wiggins Grouptrail Cycling
19 787 Greg McElravy Grouptrail Cycling
20 4205 Gary Rust Dialed Cycling Team

Category 4/5

Num Name Team Points Notes
1 8023 Hayden Wierman Dialed Cycling Team 19
2 5043 Charlie Leveroni 14
3 17 Benjamin Snodgrass 12
4 8077 Noah Sanders River City Bicycles - Bike Law 12
5 5518 Carter Schultz 7
6 4260 Neill Campbell 6
7 5421 Nathaniel Evans 5
8 5147 Paul Furst Dialed Cycling Team 4
9 5107 Chris Wierman Dialed Cycling Team 3
10 4060 Jesse Tonkinson Dialed Cycling Team 2
11 5197 Trevor Smith
12 4213 Brandon Pendergrass
13 4285 Carlos Moreno
14 4026 Christopher Hitchcock Dialed Cycling Team not on registration
15 4393 Adriel Klein Team Oregon p/b Rodda Paint
16 8009 Owen Rogers TCNF.LEGAL Racing Team
17 4148 Connor Shimamoto

Category 5

Num Name Team Points Notes
1 8083 James Yoon Dialed Cycling Team 15
2 8059 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 12
3 5415 John Zimmatore 10
4 5081 Samuel Nagel Dialed Cycling Team 8
5 5308 Gil Ormerod Team S&M 7
6 5476 Alastair Cox 6
7 8063 Una Mcfadin 5
8 8064 4 not on registration

Junior

Num Name Team Points
1 8058 Spring Westerfield Dialed Cycling Team 15
2 8056 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 12
3 8130 Romeo Kackzmarek 6
4 8057 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 10
5 8294 Lucas Harrison 8
DNF 8059 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team
DNF 8083 James Yoon Dialed Cycling Team