Thrilla Cross Series

Bend, OR
October 1, 2009

Part of the Thrilla Cross Series

If you have questions or corrections, please email Kevin Gorman.

Updated October 13, 2009 at 11:39 AM

Beginner Women

Name Team Laps
1 Karen Oppenheimer Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 6
2 Jenny Kneece 5
3 Amy Mitchell WebCyclery.com 4
DNF Amy Lundstrom WebCyclery.com 0
DNF Marny Musielak 0

Juniors

Name Team Laps
1 Colin Dunlap Sunnyside Sports 6
2 Cole Sprague 6

Men 40+

Name Team Laps
1 Matt Engel Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 7
2 Michael Mara Desert Orthopedics 6
3 George Wescott Ryders Eyewear 6
4 Doug Smith Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 6
5 Rene Bates Rebound Physical Therapy 6
6 Theodore Ford 6
7 david baker Sunnyside Sports 6
8 Sean Rogers Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 6
9 Jay Palubeski 6
10 Scott Meredith 6
11 Todd Randy 6
12 Mike Albright Redline 6
13 Walter McKnight 6
14 jack kelley 6
15 Mickey McDonald 6
16 Kevin English WebCyclery.com 6
17 Michael Abel 6
18 Mike Murphy Murphy' Stout/CCR 6
19 Tim Schauer Specialized River City Bicycles 6
20 Brian Smith WebCyclery.com 6
21 Dan Davis WebCyclery.com 6
22 Kent Cramer 6
23 Mike Reightley 6
24 Brad Sall 6
25 Andy Barram 6
26 Jeff Monson 6
27 Bart Qualls Land Shark 6
28 Shawn Gerdes 5
DNF Amory Cheney 0
DNF Karl Haunold 0
DNF Jim Rantala WebCyclery.com 0

Men A

Name Team Laps
1 Damian Schmitt Sunnyside Sports 7
2 Ben Thompson 7
3 Bart Bowen Rebound Sports Performance Lab 7
4 Andrew Boone Therapeutic Associates Cycling/GENR8 7
5 Tim Jones WebCyclery.com 7
6 Scotty Carlile Therapeutic Associates Cycling/GENR8 7
7 Matt Fox Sunnyside Sports 7
8 Mike Schindler Sunnyside Sports 7
9 Derek Stallings Therapeutic Associates Cycling/GENR8 7
10 Luke Mason Cyclesoles/Sagebrush Cycles 7
11 mike olson WebCyclery.com 7
12 Jesse Bolling 7
13 Erik Bergstrom Therapeutic Associates Cycling/GENR8 7
14 Mike Martin Guinness Cycling Team 7
15 Kendal Johnson Cyclesoles/Sagebrush Cycles 7
16 Brian Seguin WebCyclery.com 7
17 Brandon Groza Therapeutic Associates Cycling/GENR8 6
18 Jon Hansen Gear Peddler 6
DNF Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/GENR8 0
DNF Ryan Trebon Kona Factory Team 0

Men B

Name Team Laps
1 doug laplaca Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 7
2 Brian Jorgensen 7
3 Michael Larsen 7
4 Kyle Wuepper Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 7
5 Sean Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 7
6 Brennan Wodtli 7
7 Austin Boswell 7
8 Brent Poole Capitol Velo p/b Lifesource 7
9 Robert Uetrecht WebCyclery.com 7
10 Austin Line Sunnyside Sports 7
11 Ben Bronson 7
12 Brian Nelson 7
13 Andrew Sargent 7
14 Henry Abel WebCyclery.com 7
15 John Craft Rebound Physical Therapy 7
16 Michael Lirette 7
17 David Krause Bloom Racing 7
18 Chris Winans Sunnyside Sports 7
19 David Keller RAC 6
20 Aaron Tarnow WebCyclery.com 6
21 Marc O'Brien 6
22 Sean Kiger Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 6
23 Chuck Meyer Sunnyside Sports 6
24 Cameron Coker MM & I 6
25 Andy Su Hutch's/ClearOne/Bend Dental 6
26 Matt Hickey 6
27 ralph sweeney RAC 6
28 Kevin Max 6
29 Bryan Fox Hella Fast 6
30 Austin Smith Hella Fast 6
31 Corey Qualls Cycle Analysis 6
32 Kyle Martin Hella Fast 6
33 Nolan Restivo 6
34 Nathan Boddie 6
35 Daniel Brewster Cascade Couriers/Bend Velo 5
36 Dennis Dalangin Gecko Solutions 5
37 Scott Dewitz 5
DNF Conner Burck Greenridge Physical Therapy 0
DNF Drew Holmes WebCyclery.com 0

Women

Name Team Laps
1 Serena Bishop Sunnyside Sports 6
2 Alison McNulty 6
3 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com 6
4 Veronica Vega Sunnyside Sports 6
5 Heather Clark Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 6
6 Kelsey Kelley Team Awesome 6
7 Mary Skrzynski 6
8 Jill Ballantyne 6
9 Kelly O'Brien 5
10 Angelina Salerno 5
11 Angela Mart WebCyclery.com 5
12 Amber Clark Team Beer 5
DNF Samatha Caligiuri 0
DNF Nicette Quintero Team Ride Clean 0