Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined

Maupin, OR
April 24, 2009

Part of the Stage One

Updated May 31, 2009 at 4:23 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Mick/Martha Walsh/Walsh ZteaM Tandems 1:08:46
2 Jim/Heather Fischer/Paris Pacific Power Blue Sky Tandems 1:09:34
3 Seth Patla River City Bicycles Pro 1/2 Men 1:10:38
4 Wes Stephens Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Masters Men 40-49 1:10:48
5 Scott Browning ZteaM Category 4/5 Men 1:11:10
6 Chris Swan Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 Men 1:11:11
7 Kenneth Philbrick Pacific Power Blue Sky Category 3 Men 1:11:17
8 Dave Skinkle ZteaM Masters Men 50-59 1:11:18
9 Hans Bielat Amgen Masters Men 30-39 1:11:42
10 Mike Gile ByrneInvent Masters Men 40-49 1:11:50
11 Todd Duncan Guinness Cycling Team Masters Men 30-39 1:12:04
12 Alex Yale Ten Guys Named Alex Category 4/5 Men 1:12:07
13 Todd Rosier Portland Velo Masters Men 40-49 1:12:17
14 Matthew Wolpert Pro 1/2 Men 1:13:31
15 Allen Kraft North River Racing Masters Men 40-49 1:13:47
16 Ethan Stehley Wheel Works Category 3 Men 1:14:58
17 Marc Lindsay Category 4/5 Men 1:16:08
18 Jess Mace Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Category 4/5 Men 1:16:56
19 James Norman GSC United Pro 1/2 Men 1:17:34
20 Scott Steinman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Category 3 Men 1:17:45
21 Tim Rich Team Rose City Masters Men 50-59 1:17:58
22 John O'Brien ZteaM Category 3 Men 1:18:04
23 Paul Renninger Guinness Cycling Team Masters Men 50-59 1:18:16
24 Paul Shoen Tsunami Category 4/5 Men 1:18:34
25 Clint Ebert bicycleattorney.com Masters Men 50-59 1:18:47
26 Mark Biedrzycki Portland Velo Category 4/5 Men 1:18:58
27 Darin Shields Ironheads Multisport Racing Masters Men 40-49 1:19:04
28 Adam Ward Category 4/5 Men 1:19:13
29 Colby Wait-Molyneux North River Racing Category 4/5 Men 1:19:20
30 will fernyhough Masters Men 50-59 1:19:24
31 Jeff Buck Team Rose City Masters Men 50-59 1:21:02
32 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com Masters Men 40-49 1:21:03
33 Barry Kundert Category 4/5 Men 1:21:11
34 Ross Muecke Category 4/5 Men 1:21:15
35 Joseph Kline North River Racing Category 3 Men 1:21:24
36 Vincent Sikorski WebCyclery.com Masters Men 50-59 1:22:25
37 Karey Miles Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Category 3/4 Women 1:22:47
38 Jeremy Hyatt Tsunami Category 4/5 Men 1:23:28
39 kevin short Masters Men 40-49 1:24:16
40 Alison Howard IJM.org Masters Women 40-49 1:24:30
41 Dan Davis WebCyclery.com Masters Men 50-59 1:25:16
42 Nathan Johnsen Tsunami Category 4/5 Men 1:25:32
43 Jennifer Woodruff Hammer Velo Category 3/4 Women 1:26:25
44 Michael/Grace McCabe/McCabe Pacific Power Blue Sky Tandems 1:27:53
45 Mike Hilbrandt GSC United Category 3 Men 1:28:28
46 Tyler Tabor Team 53x11 Coffee Masters Men 40-49 1:29:01
47 David Stabler Tsunami Masters Men 50-59 1:29:11
48 Corey/Claudia Rose/Rose Rose Pedals Tandems 1:29:14
49 James Thiele Team Rose City Masters Men 50-59 1:29:15
50 Roger Nelson Team Bike Tires Direct Masters Men 60+ 1:29:33
51 Bill Nicolai Masters Men 60+ 1:29:37
52 Suzy/Lap Wardell/Lai Red Devils Tandems 1:30:31
53 Ron Petti Tsunami Masters Men 50-59 1:30:39
54 Sandy Earl Masters Women 40-49 1:30:45
55 Angela Shields N Masters Women 40-49 1:33:27
56 Drew Holmes WebCyclery.com Masters Men 30-39 1:35:50
57 Kristin Hoogenboom Tsunami Category 3/4 Women 1:36:20
58 Thomas Anderson Tsunami Masters Men 50-59 1:36:37
59 Scott Carlson Masters Men 40-49 1:38:57
60 Kristin Harrer Tsunami Category 3/4 Women 1:46:08
61 Cassie Nobbs GVH Bikes Masters Men 60+ 1:46:27
62 Carrie Ward Category 3/4 Women 1:47:12
63 Kate Wolpert Category 3/4 Women 1:47:40
64 Julian Pscheid Category 4/5 Men 1:48:52
65 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky Masters Women 50-59 1:50:24
66 Jonathan von Ofenheim OES Category 4/5 Men 1:51:33