OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined

Coburg, OR
June 09, 2019

Part of the OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles

Updated June 10, 2019 at 8:33 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Rob English English Cycles Men 1/2 0:51:02.1
1 Carl Hoefer English Cycles Men 1/2 0:51:02.1
1 Andrew Neill Nunez English Cycles Men 1/2 0:51:02.1
1 Stephen Rockwood English Cycles Men 1/2 0:51:02.1
5 Paul Bourcier TCNF.LEGAL Racing Team Men 160-199 0:52:29.8
5 Maikey Lopera Men 160-199 0:52:29.8
5 Tim Mineo TCNF.LEGAL Racing Team Men 160-199 0:52:29.8
5 Eric Sheagley TCNF.LEGAL Racing Team Men 160-199 0:52:29.8
9 Dan Litwora Therapeutic Associates Pacific Office Cycling Men 160-199 0:53:31.2
9 Greg Steele Therapeutic Associates Pacific Office Cycling Men 160-199 0:53:31.2
9 Robert Tornai Therapeutic Associates Pacific Office Cycling Men 160-199 0:53:31.2
12 Chris Hanel Dialed Cycling Team Men 160-199 0:54:34.6
12 Lance Heppler Dialed Cycling Team Men 160-199 0:54:34.6
12 Chris Sarrett Dialed Cycling Team Men 160-199 0:54:34.6
12 Jake von Duering Dialed Cycling Team Men 160-199 0:54:34.6
16 Jeffrey Cunha Men 200-239 0:54:50.9
16 Todd Gallaher Team Glass Forge Men 200-239 0:54:50.9
16 Mark Maffett Team Cycle Sport Men 200-239 0:54:50.9
16 Nathan Sheafor Team Glass Forge Men 200-239 0:54:50.9
20 Scott Kocher Therapeutic Associates Pacific Office Cycling Men 160-199 0:54:56.0
20 Richard Lorenz Therapeutic Associates Pacific Office Cycling Men 160-199 0:54:56.0
20 Todd Rosier Therapeutic Associates Pacific Office Cycling Men 160-199 0:54:56.0
23 Scott Carroll Dialed Cycling Team Men 3 0:55:15.5
23 Mark Lipchick Dialed Cycling Team Men 3 0:55:15.5
23 Matt Mallet Dialed Cycling Team Men 3 0:55:15.5
23 Matthew White Dialed Cycling Team Men 3 0:55:15.5
27 Dwan Shepard Co-Motion Factory Racing Team Men 200-239 0:55:51.7
27 Andy Stahl Co-Motion Factory Racing Team Men 200-239 0:55:51.7
27 Jeff Thomas Co-Motion Factory Racing Team Men 200-239 0:55:51.7
27 Billy Truelove Co-Motion Factory Racing Team Men 200-239 0:55:51.7
31 Robert Bigwood Men 200-239 0:56:35.8
31 Paul Brown Eugene Velo Racing Men 200-239 0:56:35.8
31 Charles Hall Eugene Velo Racing Men 200-239 0:56:35.8
31 Erik Mills Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing Men 200-239 0:56:35.8
35 David DiMarco Co-Motion Factory Racing Team Men 1/2 0:57:06.3
35 Mark Hibbard Co-Motion Factory Racing Team Men 1/2 0:57:06.3
35 Eric Kytola Co-Motion Factory Racing Team Men 1/2 0:57:06.3
35 Nick Skenzick Co-Motion Factory Racing Team Men 1/2 0:57:06.3
39 Ian Gibson Dialed Cycling Team Men 200-239 0:57:29.3
39 John Hatfield Dialed Cycling Team Men 200-239 0:57:29.3
39 Whitney Phillips Dialed Cycling Team Men 200-239 0:57:29.3
39 Jay Small Dialed Cycling Team Men 200-239 0:57:29.3
43 Dave Faust Team Rose City Men 240+ 1:00:07.8
43 Gregory Hartman Team Rose City Men 240+ 1:00:07.8
43 Darell Provencher Team Rose City Men 240+ 1:00:07.8
43 Tom Webb Team Rose City Men 240+ 1:00:07.8
47 Lisa Magness Women 200-239 1:01:05.5
47 Kerry Martin Sunnyside Sports Women 200-239 1:01:05.5
47 Andrea Smith Sunnyside Sports Women 200-239 1:01:05.5
47 Brenna Elena Wolford Sunnyside Sports Women 200-239 1:01:05.5
51 Chris Dudley Men 4/5 1:04:11.0
51 Eric Hagstette Men 4/5 1:04:11.0
51 Mark Radford Men 4/5 1:04:11.0
51 Mark Westerfield Men 4/5 1:04:11.0
55 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 1:07:10.4
55 James Yoon Dialed Cycling Team Junior Men 1:07:10.4
55 Evan Ho BBC Bike Gallery Continental Junior Men 1:07:10.4
58 Tara Deacon Co-Motion Factory Racing Team Women 160-199 1:08:29.4
58 Helen Kennedy Co-Motion Factory Racing Team Women 160-199 1:08:29.4
58 Neisha Strait Co-Motion Factory Racing Team Women 160-199 1:08:29.4
61 Kirsten Hansen Eugene Velo Racing Women 4/5 1:09:52.6
61 R Michelle Kertz Eugene Velo Racing Women 4/5 1:09:52.6
61 Kristin Yarris Women 4/5 1:09:52.6
61 Leslie Thomas Eugene Velo Racing Women 4/5 1:09:52.6
65 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Eddy Men 1:10:16.1
65 Thomas Orth Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Eddy Men 1:10:16.1
65 Mark Biedrzycki Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Eddy Men 1:10:16.1
65 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Eddy Men 1:10:16.1
69 Spring Westerfield Dialed Cycling Team Junior Women 1:20:34.5
69 Macy Hagstette Dialed Cycling Team Junior Women 1:20:34.5
69 Kylee Hanel Dialed Cycling Team Junior Women 1:20:34.5
72 Lisa George Sorella Forte Women 200-239 1:35:59.8
72 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte Women 200-239 1:35:59.8
72 Julie Ann Smith-Simonsen Sorella Forte Women 200-239 1:35:59.8
72 Traci Smolen Team S&M Women 200-239 1:35:59.8
76 Deja Dydasco Dialed Cycling Team Junior Men 1:57:26.1
76 Summer Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 1:57:26.1
76 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 1:57:26.1