Co-Motion Factory Racing Team

Event Category Name Date
2 Psychocross Men 50+ Dwan Shepard 12/8
1 Psychocross Men 50+ Sal Collura 12/8
1 Psychocross Women 2/3 Kat Hampton 12/8
2 Psychocross Women 1/2 Meg Hamilton 12/8
6 Psychocross Singlespeed Men Brian Sorensen 12/8
5 Psychocross Men 1/2 Micah Sardell 12/8
2 Psychocross Women 2/3 Kat Hampton 11/30
5 Psychocross Singlespeed Men Brian Sorensen 11/30
7 Psychocross Men 1/2 Micah Sardell 11/30
7 Psychocross Men 50+ Dwan Shepard 11/30
36 Bridge City CX Open Masters Men 35+ Sal Collura 11/24
17 Bridge City CX Open Men 50-59 Sal Collura 11/24
11 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 2/3 Women Kat Hampton 11/17
10 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 50+ Men Sal Collura 11/17
18 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Singlespeed Women Patti Wolfe 11/17
13 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 60+ Men David Sailors 11/17
14 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 2/3 Women Kat Hampton 11/10
11 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 4 Women Alexis Gibbons 11/10
38 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 2/3 Men Micah Sardell 11/10
26 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Men Sal Collura 11/10
17 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Women Patti Wolfe 11/10
9 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 60+ Men David Sailors 11/10
21 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Men Sal Collura 11/3
5 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 1/2 Masters 35+ Women Meg Hamilton 10/27
43 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 2/3 Men Micah Sardell 10/27
17 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 50+ Men Sal Collura 10/27
16 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Singlespeed Women Patti Wolfe 10/27
7 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 60+ Men David Sailors 10/27
4 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 1/2 Masters 35+ Women Meg Hamilton 10/26
63 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Men Brian Sorensen 10/26
23 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 2/3 Men Micah Sardell 10/26
14 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Women Patti Wolfe 10/26
9 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 60+ Men David Sailors 10/26
5 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 4 Women Alexis Gibbons 10/20
4 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Masters 35+ Women Meg Hamilton 10/20
34 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Micah Sardell 10/20
30 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Sal Collura 10/20
3 CrossWord CX Challenge Masters 50+ Men Sal Collura 10/19
28 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Men Sal Collura 10/13
23 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Men Sal Collura 10/6
16 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Women Kat Hampton 10/6
7 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Masters 35+ Women Meg Hamilton 10/6
17 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Women Patti Wolfe 10/6
32 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Micah Sardell 10/6
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 60+ Men David Sailors 10/6
10 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 4 Women Alexis Gibbons 10/5
4 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Masters 35+ Women Meg Hamilton 10/5
22 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Men Micah Sardell 10/5
40 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men Sal Collura 10/5
15 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Women Patti Wolfe 10/5
12 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ Men David Sailors 10/5
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Women 50+ Patti Wolfe 10/3
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Men 60+ David Sailors 10/3
10 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Women 4 Alexis Gibbons 9/28
18 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 2/3 Micah Sardell 9/28
10 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Singlespeed Women Patti Wolfe 9/28
8 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 60+ David Sailors 9/28
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Women 50+ Patti Wolfe 9/26
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Men 60+ David Sailors 9/26
1 Twilight Cyclocross Women 4/5 Kat Hampton 9/24
1 Twilight Cyclocross Masters Women 35+ 1/2 Meg Hamilton 9/24
6 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Kat Hampton 9/24
2 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Brian Sorensen 9/24
1 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Ian Jungjohann 9/24
6 Twilight Cyclocross Men 2/3 Micah Sardell 9/24
1 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Singlespeed Women Kat Hampton 9/24
2 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Masters 60+ Men Alan Ott 9/24
12 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Masters 50+ Men Dwan Shepard 9/24
2 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Masters 50+ Men Sal Collura 9/24
1 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Masters 35+ 1/2 Women Hamilton Meg 9/24
6 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Singlespeed Men Kat Hampton 9/24
2 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Singlespeed Men Brian Sorensen 9/24
1 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Singlespeed Men Ian Jungjohann 9/24
3 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Category 2/3 Men Micah Sardell 9/24
11 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Women 4 Alexis Gibbons 9/21
4 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters Women 35+ 3 Patti Wolfe 9/21
32 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 2/3 Micah Sardell 9/21
9 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 60+ David Sailors 9/21
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Women 50+ Patti Wolfe 9/19
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters Men 60+ David Sailors 9/19
1 Twilight Cyclocross: Series Points Singlespeed Women Kat Hampton 9/17
2 Twilight Cyclocross: Series Points Masters 60+ Men Alan Ott 9/17
11 Twilight Cyclocross: Series Points Masters 50+ Men Dwan Shepard 9/17
1 Twilight Cyclocross: Series Points Masters 50+ Men Sal Collura 9/17
1 Twilight Cyclocross: Series Points Masters 35+ 1/2 Women Hamilton Meg 9/17
7 Twilight Cyclocross: Series Points Singlespeed Men Kat Hampton 9/17
2 Twilight Cyclocross: Series Points Singlespeed Men Brian Sorensen 9/17
1 Twilight Cyclocross: Series Points Singlespeed Men Ian Jungjohann 9/17
4 Twilight Cyclocross: Series Points Category 2/3 Men Micah Sardell 9/17
1 Twilight Cyclocross Women 4/5 Kat Hampton 9/17
8 Twilight Cyclocross Masters Men 50+ Dwan Shepard 9/17
1 Twilight Cyclocross Masters Men 50+ Sal Collura 9/17
6 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Kat Hampton 9/17
2 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Ian Jungjohann 9/17
1 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Brian Sorensen 9/17
6 Twilight Cyclocross Men 2/3 Micah Sardell 9/17
1 Twilight Cyclocross Masters Women 35+ 1/2 Meg Hamilton 9/17
10 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Singlespeed Women Patti Wolfe 9/14
6 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Singlespeed Women Kat Hampton 9/14
1 Twilight Cyclocross Women 4/5 Kat Hampton 9/10
1 Twilight Cyclocross Masters Women 35+ 1/2 Meg Hamilton 9/10
1 Twilight Cyclocross Masters Men 50+ Sal Collura 9/10
1 Twilight Cyclocross Singlespeed Women Kat Hampton 9/10
2 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Brian Sorensen 9/10
1 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Ian Jungjohann 9/10
1 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Singlespeed Women Kat Hampton 9/10
2 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Masters 60+ Men Alan Ott 9/10
1 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Masters 50+ Men Sal Collura 9/10
1 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Masters 35+ 1/2 Women Hamilton Meg 9/10
3 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Singlespeed Men Brian Sorensen 9/10
1 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Singlespeed Men Ian Jungjohann 9/10
7 Twilight Cyclocross: Overall Series Points Category 2/3 Men Micah Sardell 9/10
4 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Women 4 Alexis Gibbons 9/7
27 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 2/3 Micah Sardell 9/7
2 Twilight Cyclocross Masters 60+ Men Alan Ott 9/3
1 Twilight Cyclocross Masters 50+ Men Sal Collura 9/3
1 Twilight Cyclocross Masters 35+ 1/2 Women Meg Hamilton 9/3
3 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Brian Sorensen 9/3
1 Twilight Cyclocross Singlespeed Men Ian Jungjohann 9/3
5 Twilight Cyclocross Category 2/3 Men Micah Sardell 9/3
4 N.U.T. Cracker Mountain Bike Race Masters Men 40-49 Nick Skenzick 8/31
5 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Women 4 Alexis Gibbons 8/31
25 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 2/3 Micah Sardell 8/31
16 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 50+ Sal Collura 8/31
2 Twilight Criterium: August Series Points Fixed Gear Sal Collura 8/27
8 Twilight Criterium: August Series Points Men 1/2/3 Ian Jungjohann 8/27
6 Twilight Criterium: August Series Points Men 1/2/3 Nick Skenzick 8/27
1 Twilight Criterium: August Series Points Women 4/5 Renee Beard 8/27
2 Twilight Criterium Fixed Gear Sal Collura 8/27
1 Twilight Criterium Women 4/5 Renee Beard 8/27
5 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Women 40+ Tara Deacon 8/24
55 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Andy Stahl 8/24
2 Ochoco Gravel Roubaix 45-Mile Masters Women 40+ Patti Wolfe 8/24
2 Twilight Criterium: August Series Points Fixed Gear Sal Collura 8/20
7 Twilight Criterium: August Series Points Men 1/2/3 Ian Jungjohann 8/20
5 Twilight Criterium: August Series Points Men 1/2/3 Nick Skenzick 8/20
1 Twilight Criterium: August Series Points Women 4/5 Renee Beard 8/20
1 Twilight Criterium Women 4/5 Renee Beard 8/20
2 Twilight Criterium: Overall Series Points Fixed Gear Sal Collura 8/13
6 Twilight Criterium: Overall Series Points Men 1/2/3 Ian Jungjohann 8/13
3 Twilight Criterium: Overall Series Points Men 1/2/3 Nick Skenzick 8/13
1 Twilight Criterium: Overall Series Points Women 4/5 Renee Beard 8/13
5 Twilight Criterium Men 1/2/3 Ian Jungjohann 8/13
1 Twilight Criterium Men 1/2/3 Nick Skenzick 8/13
1 Twilight Criterium Women 4/5 Renee Beard 8/13
1 Swift Summit 200/100: Swift Summit: 100 Results Open Women Tara Deacon 8/10
1 Swift Summit 200/100: Swift Summit: 100 Results Open Tandem Dwan/Conklin Shepard/Heidi 8/10
15 Swift Summit 200/100 Open Men Brian Sorensen 8/10
3 Swift Summit 200/100 Open Men Ian Jungjohann 8/10
2 Twilight Criterium Fixed Gear Sal Collura 8/6
3 Twilight Criterium Women 4/5 Renee Beard 8/6
3 Cascade Cream Puff: Fritter Veteran Men 35+ Nick Skenzick 8/3
1 Cascade Cream Puff: Fritter Open Singlespeed Ian Jungjohann 8/3
5 The Red Line Criterium Masters Men 3/4/5 50+ Sal Collura 8/3
13 Twilight Hill Climb Open Men Dwan Shepard 7/30
8 Twilight Hill Climb Open Men Brian Sorensen 7/30
13 Twilight Hill Climb: Combined Combined Dwan Shepard 7/23
6 Twilight Hill Climb: Combined Combined Brian Sorensen 7/23
12 Twilight Hill Climb Open Men Dwan Shepard 7/23
6 Twilight Hill Climb Open Men Brian Sorensen 7/23
23 High Cascades 100/Endurance MTB Veteran Men 40-49 Nick Skenzick 7/20
5 Bend Criterium Series: Overall Series Points Men 3 Sal Collura 7/17
4 Bend Criterium Series Men 3 Sal Collura 7/17
8 Twilight Hill Climb Open Men Brian Sorensen 7/16
1 Twilight Hill Climb Open Women Tara Deacon 7/16
5 Twilight Hill Climb: Combined Combined Brian Sorensen 7/9
2 Twilight Hill Climb: Combined Combined Ian Jungjohann 7/9
5 Twilight Hill Climb Open Men Brian Sorensen 7/9
2 Twilight Hill Climb Open Men Ian Jungjohann 7/9
9 Twilight Hill Climb Open Men Dwan Shepard 7/2
6 Twilight Hill Climb Open Men Brian Sorensen 7/2
1 Takelma Gravel Grinder: Decaf Women 40-49 Heidi Conklin 6/29
2 Takelma Gravel Grinder Women 50-59 Tara Deacon 6/29
5 Takelma Gravel Grinder Men 60-69 Karl Fredricks 6/29
4 Takelma Gravel Grinder Men 50-59 Dwan Shepard 6/29
5 Takelma Gravel Grinder Men 40-49 Nick Skenzick 6/29
2 Takelma Gravel Grinder Men 40-49 Billy Truelove 6/29
3 Takelma Gravel Grinder Men 15-29 Brian Sorensen 6/29
18 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Billy Truelove 6/25
17 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Alex McCulley 6/25
13 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Mark Hibbard 6/25
12 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Sal Collura 6/25
11 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Jeff Thomas 6/25
3 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Nick Skenzick 6/25
1 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Ian Jungjohann 6/25
3 Twilight Criterium: Series Points Women 4/5 Renee Beard 6/25
4 Twilight Criterium: Series Points Women 1/2/3 Meg Hamilton 6/25
3 Twilight Criterium: Series Points Women 1/2/3 Neisha Strait 6/25
6 Twilight Criterium Men 1/2/3 Billy Truelove 6/25
2 Twilight Criterium Men 1/2/3 Ian Jungjohann 6/25
1 Twilight Criterium Men 1/2/3 Nick Skenzick 6/25
9 Oregon Trail Gravel Grinder: Adventure Female Overall GC Adventure - Women Helen Kennedy 6/23
9 Oregon Trail Gravel Grinder: Adventure Female Overall GC Adventure Women Helen Kennedy 6/23
14 Oregon Trail Gravel Grinder Adventurer Women Helen Kennedy 6/23
8 Oregon Trail Gravel Grinder Adventurer Women Helen Kennedy 6/22
11 Oregon Trail Gravel Grinder Adventurer Women Helen Kennedy 6/21
8 Oregon Trail Gravel Grinder Adventurer Women Helen Kennedy 6/20
11 Oregon Trail Gravel Grinder Adventure Women Helen Kennedy 6/19
16 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Alex McCulley 6/18
13 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Mark Hibbard 6/18
12 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Sal Collura 6/18
11 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Jeff Thomas 6/18
3 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Nick Skenzick 6/18
1 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Ian Jungjohann 6/18
3 Twilight Criterium: Series Points Women 4/5 Renee Beard 6/18
4 Twilight Criterium: Series Points Women 1/2/3 Meg Hamilton 6/18
3 Twilight Criterium: Series Points Women 1/2/3 Neisha Strait 6/18
5 Twilight Criterium Men 1/2/3 Sal Collura 6/18
2 Twilight Criterium Men 1/2/3 Nick Skenzick 6/18
1 Twilight Criterium Men 1/2/3 Ian Jungjohann 6/18
2 Twilight Criterium Women 4/5 Renee Beard 6/18
3 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Men 40-49 Billy Truelove 6/16
13 OBRA Omnium Championships: Time Trial Men Category 4/5 Andy Stahl 6/16
3 OBRA Omnium Championships: Criterium Women 50-59 Renee Beard 6/16
4 OBRA Omnium Championships: Criterium Masters Men 50-59 Sal Collura 6/16
3 OBRA Omnium Championships: Criterium Masters Men 50-59 Ron Frerichs 6/16
9 Twilight Criterium Men 1/2/3 Sal Collura 6/11
7 Twilight Criterium Men 1/2/3 Ian Jungjohann 6/11
1 Twilight Criterium Men 1/2/3 Nick Skenzick 6/11
3 Twilight Criterium Women 4/5 Renee Beard 6/11
15 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Alex McCulley 6/11
14 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Sal Collura 6/11
12 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Mark Hibbard 6/11
11 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Jeff Thomas 6/11
5 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Nick Skenzick 6/11
2 Twilight Criterium: Series Points Men 1/2/3 Ian Jungjohann 6/11
3 Twilight Criterium: Series Points Women 4/5 Renee Beard 6/11
4 Twilight Criterium: Series Points Women 1/2/3 Meg Hamilton 6/11
2 Twilight Criterium: Series Points Women 1/2/3 Neisha Strait 6/11
35 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Nick Skenzick 6/9
35 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Eric Kytola 6/9
35 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Mark Hibbard 6/9
35 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined David DiMarco 6/9
27 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Billy Truelove 6/9
27 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Jeff Thomas 6/9
27 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Andy Stahl 6/9
27 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Dwan Shepard 6/9
58 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Neisha Strait 6/9
58 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Helen Kennedy 6/9
58 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Tara Deacon 6/9
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Women 160-199 Neisha Strait 6/9
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Women 160-199 Helen Kennedy 6/9
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Women 160-199 Tara Deacon 6/9
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 200-239 Billy Truelove 6/9
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 200-239 Jeff Thomas 6/9
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 200-239 Andy Stahl 6/9
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 200-239 Dwan Shepard 6/9
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 1/2 Nick Skenzick 6/9
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 1/2 Eric Kytola 6/9
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 1/2 Mark Hibbard 6/9
2 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Men 1/2 David DiMarco 6/9
3 Coast Hills Classic Category 2 Men 60+ Alan Ott 6/9
5 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 50+ Sal Collura 6/8
12 Twilight Criterium Men 1/2/3 Sal Collura 6/4
10 Twilight Criterium Men 1/2/3 Alex McCulley 6/4
7 Twilight Criterium Men 1/2/3 Mark Hibbard 6/4
6 Twilight Criterium Men 1/2/3 Jeff Thomas 6/4
3 Twilight Criterium Men 1/2/3 Ian Jungjohann 6/4
3 Twilight Criterium Women 4/5 Renee Beard 6/4
3 Twilight Criterium Women 1/2/3 Meg Hamilton 6/4
1 Twilight Criterium Women 1/2/3 Neisha Strait 6/4
13 Twilight Criterium Men 4/5 Dwan Shepard 6/4
1 Oregon Gran Fondo Women 55-59 Tara Deacon 6/1
3 Oregon Gran Fondo Women 40-44 Helen Kennedy 6/1
1 Oregon Gran Fondo Women 40-44 Neisha Strait 6/1
4 Oregon Gran Fondo Men 60-64 Alan Ott 6/1
2 Oregon Gran Fondo Men 60-64 Andy Stahl 6/1
15 Oregon Gran Fondo Men 50-54 Guy Polson 6/1
3 Oregon Gran Fondo Men 50-54 Jeff Thomas 6/1
1 Oregon Gran Fondo Men 45-49 David DiMarco 6/1
3 Oregon Gran Fondo Men 40-44 Nick Skenzick 6/1
3 Oregon Gran Fondo Men 35-39 Alex McCulley 6/1
4 Oregon Gran Fondo - Sherman Men 40-59 Dwan Shepard 6/1
2 Oregon Gran Fondo - Sherman Men 15-39 Brian Sorensen 6/1
1 Oregon Gran Fondo - Piccolo Tandem Billy/Henry Truelove 6/1
2 Oregon Gran Fondo - Medio Women 50-54 Renee Beard 6/1
2 Oregon Gran Fondo - Medio Women 40-44 Heidi Conklin 6/1
1 Oregon Gran Fondo - Medio Women 40-44 Maureen Sweda 6/1
5 Twilight Time Trial: May Series Points Women Category 4/5 Renee Beard 5/28
16 Twilight Time Trial: May Series Points Men Category 4/5 Dwan Shepard 5/28
1 Twilight Time Trial: May Series Points Masters Women 40-49 Neisha Strait 5/28
8 Twilight Time Trial: May Series Points Masters Men 50-59 Sal Collura 5/28
4 Twilight Time Trial: May Series Points Masters Men 50-59 Dwan Shepard 5/28
13 Twilight Time Trial: May Series Points Eddy Men Alex McCulley 5/28
6 Twilight Time Trial: May Series Points Eddy Men Ian Jungjohann 5/28
28 Twilight Time Trial: Combined Combined Neisha Strait 5/28
1 Twilight Time Trial Masters Women 40-49 Neisha Strait 5/28
5 Twilight Time Trial Women Category 4/5 Renee Beard 5/21
1 Twilight Time Trial Masters Women 40-49 Neisha Strait 5/21
6 Twilight Time Trial Masters Men 50-59 Sal Collura 5/21
4 Twilight Time Trial Masters Men 50-59 Dwan Shepard 5/21
1 Sasquatch Duro Gravel Grinder: Little Squatch Women 50-54 Renee Beard 5/18
1 Sasquatch Duro Gravel Grinder: Little Squatch Women 40-44 Heidi Conklin 5/18
1 Sasquatch Duro Gravel Grinder Women 55-59 Tara Deacon 5/18
2 Sasquatch Duro Gravel Grinder Women 40-44 Neisha Strait 5/18
5 Sasquatch Duro Gravel Grinder Men 55-59 Dwan Shepard 5/18
4 Sasquatch Duro Gravel Grinder Men 45-49 5/18
7 Sasquatch Duro Gravel Grinder Men 25-34 Brian Sorensen 5/18
5 Twilight Time Trial Women Category 4/5 Renee Beard 5/14
1 Twilight Time Trial Masters Women 40-49 Neisha Strait 5/14
3 Twilight Time Trial Masters Men 50-59 Dwan Shepard 5/14
2 Twilight Time Trial Eddy Men Ian Jungjohann 5/14
7 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 45+ Eric Kytola 5/11
4 Twilight Time Trial Women Category 4/5 Renee Beard 5/7
4 Twilight Time Trial Men Category 4/5 Dwan Shepard 5/7
1 Twilight Time Trial Masters Women 40-49 Neisha Strait 5/7
3 Twilight Time Trial Eddy Men Alex McCulley 5/7
1 Twilight Time Trial Eddy Men Ian Jungjohann 5/7
2 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Women 50-54 Renee Beard 5/4
2 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Women 40-44 Heidi Conklin 5/4
8 Oregon Coast Gravel Epic Men 60-64 Karl Fredricks 5/4
1 Oregon Coast Gravel Epic Men 60-64 David Leedom 5/4
6 Oregon Coast Gravel Epic Men 55-59 Dwan Shepard 5/4
5 Oregon Coast Gravel Epic Men 45-49 Billy Truelove 5/4
6 Oregon Coast Gravel Epic Men 40-44 Nick Skenzick 5/4
4 Oregon Coast Gravel Epic Men 25-34 Brian Sorensen 5/4
1 Oregon Coast Gravel Epic Women 55-59 Tara Deacon 5/4
3 Oregon Coast Gravel Epic Women 50-54 Patti Wolfe 5/4
2 Oregon Coast Gravel Epic Women 40-44 Helen Kennedy 5/4
1 Oregon Coast Gravel Epic Women 40-44 Neisha Strait 5/4
13 Montinore RR Men 3 Alex McCulley 5/4
20 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Helen Kennedy 4/28
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall Women 4/5 Helen Kennedy 4/28
20 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall Overall Combined Helen Kennedy 4/28
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Women 4/5 Helen Kennedy 4/28
3 Cascade Gravel Grinder Masters Men 45+ Big Grinder Sunday Only Billy Truelove 4/28
30 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Helen Kennedy 4/27
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Women 4/5 Helen Kennedy 4/27
18 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Helen Kennedy 4/26
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Women 4/5 Helen Kennedy 4/26
1 OBRA XC Championships Singlespeed Men Ian Jungjohann 4/20
9 OBRA XC Championships Category 1 Expert Men Billy Truelove 4/20
1 OBRA XC Championships 40-49 Men Billy Truelove 4/20
1 OBRA XC Championships 30-39 Men Ian Jungjohann 4/20
14 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Nick Skenzick 4/13
14 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Micah Sardell 4/13
1 Kings Valley Road Race Women 40+ Neisha Strait 4/13
8 Piece of Cake RR Pro/1/2 40+ Billy Truelove 3/30
1 Piece of Cake RR Pro/1/2 40+ Nick Skenzick 3/30
9 Piece of Cake RR Men 3 Alex McCulley 3/30
3 Piece of Cake RR Men 3 Ian Jungjohann 3/30
8 Piece of Cake RR Masters Men 50+ 3/4/5 Sal Collura 3/30
8 Dirty Circles Masters Men 50+ Sal Collura 3/17
9 Dirty Circles Masters Men 50+ Overall Sal Collura 3/17
9 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 35+ Alex McCulley 3/17