NWX Crit

Bend, OR
June 25, 2010

If you have questions or corrections, please email Matt Plummer.

Updated June 27, 2010 at 4:44 PM

Category 3 Men

Num Name Team
1 755 Christopher Ragusa CCB Racing/Wheelworks
2 651 Tj Paskewich Therapeutic Associates Cycling/GENR8
3 594 Brayton Osgood Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
4 624 Bruce Rogers Hutch's/ClearOne/Bend Dental
5 611 Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/GENR8
6 712 Marcus Biancucci Therapeutic Associates Cycling/GENR8
7 550 Joel Palanuk
8 634 Kitch Turner Sunnyside Sports
9 613 Jurgen Fennerl Hutch's/ClearOne/Bend Dental
10 541 Justin Serna Guinness Cycling Team

Category 4/5 Men

Num Name Team
1 1286 Peter Christoff Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
2 2599 Austin Line Sunnyside Sports
3 1309 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/GENR8
4 1115 Todd Berger Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
5 1547 Eric Birky Windsor
6 1164 Sean Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
7 2723 Stephen Porino
8 1268 Matt Engel Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
9 2868 Joseph Sebulsky
10 2191 Shane Johnson Trinity Bikes
11 1538 Michael Mara Desert Orthopedics / Rebound Physical Therapy
12 2474 Thomas Hainisch
13 2264 Winter Lewis Greenridge/Infocus
14 643 Eric Schusterman Ritte Van Vlaanderen
15 2186 Kendal Johnson Cyclesoles/Sagebrush Cycles
16 1545 Chris mahan Second Ascent
17 1181 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
18 2032 Michael Denis Desert Orthopedics / Rebound Physical Therapy
19 644 Andrew Osgood Livermore Cyclery
20 1292 Darren Smith Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
21 2900 Jack Mahler
22 641 Ari Mahan Rad Racing NW
23 639 Steve Heinrichs
24 1149 Brian Fawcett Pistis
25 2659 Don Wright
26 640 Colin Dunlap Bend Endurance Academy
27 638 Jeremy Tufts Center Cycle
28 637 Riley Smith

Junior

Num Name Team
1 644 Andrew Osgood Livermore Cyclery
2 1149 Brian Fawcett Pistis
3 2985 Mitchell Stevens Sunnyside Sports
4 642 Ryan Griffiths
5 410 Nico Womnick WebCyclery.com

Pro/1/2 Men

Num Name Team
1 949 Scott Gray Cyclesoles/Sagebrush Cycles
2 854 Derek Stallings BendBroadband/WebCyclery.com
3 867 Brian Seguin BendBroadband/WebCyclery.com
4 633 Galen Mittermann Bicyclery.com
5 1158 Kyle Wuepper Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
6 920 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com
7 898 Andrew Boone Cyclesoles/Sagebrush Cycles
8 864 Michael Larson BendBroadband/WebCyclery.com
9 318 James Kramer Arizona Masters
10 635 Matthew Hanson Reel Theatre
11 710 Stephen Bedford Word-RCB
12 817 Tim Jones Therapeutic Associates Cycling/GENR8
13 828 Doug Perrin Hutch's/ClearOne/Bend Dental
14 839 Greg VanScholten-Crawford SLOCUM Rebound Racing
15 871 Joel Wilson SLOCUM Rebound Racing
16 943 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com

Women

Num Name Team
1 403 Serena Bishop Sunnyside Sports
2 260 Amanda Atwill Hammer Velo
3 224 Michelle Bazemore Sunnyside Sports
4 270 Mary Ramos Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
5 636 Taylor Leach Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team