Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing

Event Category Name
DNS USGP of Cyclocross Singlespeed Wade Goff
DNS USGP of Cyclocross Singlespeed Steven Basden
57 USGP of Cyclocross Singlespeed Craig Austin
56 USGP of Cyclocross Singlespeed Devin Flynn
48 USGP of Cyclocross Singlespeed Cameron Vander Stoep
DNF USGP of Cyclocross Category B Scott Ballard
63 USGP of Cyclocross Category B Dylan Cernitz
45 USGP of Cyclocross Singlespeed Steven Basden
DNS USGP of Cyclocross Category B Devin Flynn
DNS USGP of Cyclocross Category B Dylan Cernitz
32 USGP of Cyclocross Category B Scott Ballard
7 Psycho Cross Singlespeed Steven Basden
6 Psycho Cross Singlespeed Wade Goff
5 Psycho Cross Singlespeed James Medeiros
13 Psycho Cross Men B Paul Anderson
9 Psycho Cross Men B Brian Spears
2 Psycho Cross Men B 35+ Wade Goff
7 Psycho Cross Singlespeed Steven Basden
5 Psycho Cross Singlespeed James Medeiros
7 Psycho Cross Men B Paul Anderson
4 Psycho Cross Men B Brian Spears
5 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ A Brian Spears
41 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Dylan Cernitz
33 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Steven Basden
31 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Craig Austin
28 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed James Medeiros
5 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Luke DeMoe
11 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ B David Rosen
23 OBRA CCX Championship Masters 35+ A Brian Spears
33 OBRA CCX Championship Singlespeed Steven Basden
26 OBRA CCX Championship Singlespeed James Medeiros
4 OBRA CCX Championship Singlespeed Luke DeMoe
28 OBRA CCX Championship Masters 35+ B Ian Penner
20 OBRA CCX Championship Masters 35+ B David Saltzberg
16 OBRA CCX Championship Masters 35+ B Scott Ballard
7 OBRA CCX Championship Clydesdale Kevin Thompson
6 OBRA CCX Championship Clydesdale David Rosen
29 OBRA CCX Championship Category C jordan staples
89 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Cameron Vander Stoep
76 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Dylan Cernitz
48 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Scott Ballard
5 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Wade Goff
13 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Kevin Thompson
DNF Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Luke DeMoe
59 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Craig Austin
36 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Wade Goff
4 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale David Rosen
4 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale David Rosen
88 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Paul Anderson
82 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Eric Stouck
77 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B David Rosen
54 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Ian Penner
19 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Marcelo silva
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Scott Ballard
13 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Wade Goff
66 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Craig Austin
58 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed James Medeiros
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Luke DeMoe
4 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Kevin Thompson
44 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A David Hart
41 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Wade Goff
38 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A David Saltzberg
36 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Brian Spears
8 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters 35+ A Brian Spears
16 Apple Core Cross at EZ Orchards Singlespeed Steven Basden
14 Apple Core Cross at EZ Orchards Singlespeed James Medeiros
2 Apple Core Cross at EZ Orchards Singlespeed Luke DeMoe
8 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters 35+ B Scott Ballard
7 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters 35+ B Ian Penner
2 Apple Core Cross at EZ Orchards Clydesdale David Rosen
DQ Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Singlespeed Douglas Shanks
42 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Singlespeed Craig Austin
38 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Singlespeed Marcus Swanson
4 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Singlespeed Luke DeMoe
DNF Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Brian Spears
7 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ C Kevin Thompson
3 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Clydesdale David Rosen
31 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 50+ Marcus Swanson
50 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Douglas Shanks
46 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B David Rosen
40 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Craig Austin
38 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A David Hart
4 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Clydesdale David Rosen
6 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Singlespeed Luke DeMoe
DNF Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Scott Ballard
57 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Craig Austin
54 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Caan Zarosinski
21 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Singlespeed Wade Goff
9 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Masters C Scott Ballard
29 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Men B Wade Goff
12 Blind Date at the Dairy Singlespeed Wade Goff
DNF Blind Date at the Dairy Category B David Rosen
41 Blind Date at the Dairy Category B Dan Silvernail
34 Blind Date at the Dairy Category B Marcus Swanson
4 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Scott Ballard
49 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A David Hart
47 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A David Saltzberg
100 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed Dylan Cernitz
77 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed Craig Austin
70 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed Steven Basden
68 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed James Medeiros
4 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed Luke DeMoe
93 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Ken James
91 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Eric Stouck
86 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Caan Zarosinski
61 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Ian Penner
42 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Scott Ballard
29 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Marcelo silva
11 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Wade Goff
40 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Marcus Swanson
5 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Kevin Thompson
15 Psycho Cross Singlespeed Paul Anderson
14 Psycho Cross Singlespeed Steven Basden
9 Psycho Cross Singlespeed Craig Austin
8 Psycho Cross Singlespeed James Medeiros
5 Psycho Cross Men B Brian Spears
8 Psycho Cross Men B 35+ Dan Silvernail
5 Psycho Cross Men C 35+ Dan Silvernail
29 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Singlespeed Wade Goff
12 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Masters C Scott Ballard
24 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Men B Wade Goff
11 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Scott Ballard
41 Blind Date at the Dairy Category B Marcus Swanson
34 Blind Date at the Dairy Category B David Rosen
16 Blind Date at the Dairy Singlespeed Wade Goff
84 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ B Craig Austin
49 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ B David Rosen
18 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ B Marcelo silva
5 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ B Wade Goff
8 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ C Kevin Thompson
DNF Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Singlespeed Craig Austin
42 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Singlespeed James Medeiros
DNF Ninkrossi CX Masters 35+ C David Hart
16 Ninkrossi CX Masters 35+ C Dan Silvernail
9 Ninkrossi CX Masters 35+ C Kevin Thompson
DNF Ninkrossi CX Masters 35+ A Brian Spears
8 Ninkrossi CX Masters 35+ A Robert Huff
DNF Ninkrossi CX Singlespeed Paul Anderson
21 Ninkrossi CX Singlespeed Cameron Vander Stoep
19 Ninkrossi CX Singlespeed Craig Austin
16 Ninkrossi CX Singlespeed Aaron Zarosinski
14 Ninkrossi CX Singlespeed Caan Zarosinski
DNF Ninkrossi CX Masters 35+ B Scott Ballard
12 Ninkrossi CX Masters 35+ B Cameron Vander Stoep
10 Ninkrossi CX Masters 35+ B David Rosen
4 Ninkrossi CX Masters 35+ B David Saltzberg
33 Blind Date at the Dairy: Series Standings Singlespeed Wade Goff
16 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters C Scott Ballard
18 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men B Wade Goff
17 Blind Date at the Dairy Singlespeed (Monogomists) Wade Goff
55 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Dan Silvernail
48 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Marcus Swanson
38 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) David Rosen
50 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ A Aric Rist
42 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ A Robert Huff
41 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ A Brian Spears
DNF Cross Crusade: Rainier High School Singlespeed Craig Austin
76 Cross Crusade: Rainier High School Singlespeed James Medeiros
68 Cross Crusade: Rainier High School Singlespeed Steven Basden
60 Cross Crusade: Rainier High School Singlespeed Aaron Zarosinski
DNF Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Ken James
DNF Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Scott Ballard
56 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Cameron Vander Stoep
44 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Marcelo silva
3 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Wade Goff
3 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ A Brian Spears
13 Heiser Farm Cyclocross Singlespeed Steven Basden
5 Heiser Farm Cyclocross Singlespeed Donovan Grabowski
16 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ B Dan Silvernail
13 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ B Mike Rosenfeld
8 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ B David Saltzberg
3 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ B Scott Ballard
14 Heiser Farm Cyclocross Category C David Hart
13 Heiser Farm Cyclocross Category C Dan Silvernail
33 Blind Date at the Dairy: Series Standings Singlespeed Wade Goff
16 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters C Scott Ballard
18 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men B Wade Goff
35 Blind Date at the Dairy Singlespeed (Monogomists) Craig Austin
42 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) David Rosen
17 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Wade Goff
29 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ Marcus Swanson
78 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Craig Austin
77 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Cameron Vander Stoep
68 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B David Rosen
67 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Scott Ballard
42 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Ken James
9 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Wade Goff
25 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Derek McCammon
20 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Kevin Thompson
95 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Aaron Zarosinski
87 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Cameron Vanderstoup
53 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Wade Goff
49 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Mike Rosenfeld
10 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Luke DeMoe
103 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B David Rosen
DNF Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Brian Spears
62 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Paul Anderson
55 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Robert Huff
8 David Douglas CX Masters 35+ A Robert Huff
7 David Douglas CX Masters 35+ A Brian Spears
6 David Douglas CX Masters 35+ A Aric Rist
8 David Douglas CX Singlespeed Steven Basden
9 David Douglas CX Masters 35+ B David Saltzberg
7 David Douglas CX Masters 35+ B Scott Ballard
3 David Douglas CX Category C Men Dan Silvernail
4 David Douglas CX Masters 35+ C Kevin Thompson
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Category B Men (Power Dating Men) Wade Goff
6 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men 35+ C (Still On The Market) Scott Ballard
68 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Craig Austin
63 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Dan Silvernail
48 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Marcus Swanson
29 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) David Rosen
10 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Wade Goff
6 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Scott Ballard
23 Battle at Barlow Masters 35+ A Brian Spears
DNF Battle at Barlow Singlespeed Craig Austin
31 Battle at Barlow Singlespeed Aaronb Zaroskininski
62 Battle at Barlow Masters 35+ B David Rosen
34 Battle at Barlow Masters 35+ B Ken James
20 Battle at Barlow Masters 35+ B Ian Penner
12 Battle at Barlow Masters 35+ B Scott Ballard
9 Battle at Barlow Masters 35+ B Wade Goff
21 Psycho Cross Singlespeed Craig Austin
17 Psycho Cross Singlespeed Paul Anderson
13 Psycho Cross Singlespeed Wade Goff
9 Psycho Cross Singlespeed Steven Basden
3 Psycho Cross Singlespeed James Medeiros
19 Psycho Cross Men B Paul Anderson
11 Psycho Cross Men B Brian Spears
22 Psycho Cross Men B 35+ Eric Stouck
18 Psycho Cross Men B 35+ Dan Silvernail
13 Psycho Cross Men B 35+ David Saltzberg
16 Psycho Cross Men C 35+ Dan Silvernail
11 Psycho Cross Men C 35+ Kevin Thompson
8 Psycho Cross Singlespeed Steven Basden
5 Psycho Cross Singlespeed Paul Anderson
10 Psycho Cross Masters B 35+ Men Eric Stouck
4 Psycho Cross Masters B 35+ Men David Saltzberg
4 Psycho Cross Masters C 35+ Kevin Thompson
DNF Hood River Double Cross Masters 35+ B Scott Ballard
33 Hood River Double Cross Masters 35+ B Craig Austin
9 Hood River Double Cross Masters 35+ B Wade Goff
5 Hood River Double Cross Masters 35+ B David Saltzberg
20 Hood River Double Cross Masters 35+ A Brian Spears
25 Hood River Double Cross Singlespeed Wade Goff
22 Hood River Double Cross Singlespeed Craig Austin
5 Hood River Double Cross Singlespeed Donovan Grabowski
9 Hood River Double Cross Masters 35+ C Derek McCammon
8 Hood River Double Cross Masters 35+ C Kevin Thompson
20 Hood River Double Cross Masters 35+ A Brian Spears
9 Hood River Double Cross Singlespeed Donovan Grabowski
18 WebCyclery Thrilla CX Series Men B Geoff Raynak
24 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Wade Goff
20 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open David Rosen
17 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open David Saltzberg
DNF Pain+Suffer'n CX Masters 35+ A Brian Spears
11 Pain+Suffer'n CX Singlespeed Donovan Grabowski
22 Pain+Suffer'n CX Masters 35+ B Aaron Zarosinski
20 Pain+Suffer'n CX Masters 35+ B David Rosen
18 Pain+Suffer'n CX Masters 35+ B Craig Austin
6 Pain+Suffer'n CX Masters Men 35+ Derek McCammon
4 Pain+Suffer'n CX Masters Men 35+ Kevin Thompson
1 Pain+Suffer'n XC MTB Category 2 Men 35-44 Kevin Thompson
4 Pain+Suffer'n ST MTB Category 1 Men 45+ Craig Austin
20 WebCyclery Thrilla CX Series Men B Geoff Raynak
3 September "Cat & Mouse" Handicap Series Handicap Wade Goff
17 Monday PIR: August Series Men 1/2/3 David Rosen
33 Monday PIR Masters 1/2/3 Men David Rosen
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Paul Anderson
18 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ C Kevin Thompson
47 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B Caan Zarosinski
45 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B Steven Basden
38 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B Craig Austin
28 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B Scott Ballard
26 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B Wade Goff
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B David Rosen
6 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B David Saltzberg
4 Salem STXC: Final Series Totals Singlespeed Wade Goff
10 Salem STXC: Final Series Totals Junior Men Aaron Lopez
24 Salem STXC: Final Series Totals Category 2 Men David Rosen
14 Salem STXC: Final Series Totals Category 1 Men Wade Goff
5 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Rosen
6 Salem STXC Junior Men Aaron Lopez
4 Salem STXC Singlespeed Wade Goff
23 OBRA Hillclimb TT: Combined Combined David Hart
DNF OBRA XC Championship Singlespeed Men Donovan Grabowski
9 OBRA XC Championship Masters 40-49 Men Craig Austin
2 OBRA XC Championship Masters 30-39 Men Wade Goff
DNF OBRA XC Championship Category 2 Men Brian Spears
9 OBRA XC Championship Category 2 Men David Rosen
3 OBRA Hillclimb TT Masters Men 40-44 David Hart
3 OBRA STXC Singlespeed Men Donovan Grabowski
8 OBRA STXC Category 2 Men 35-44 Kevin Thompson
7 OBRA STXC Category 2 Men 35-44 Brian Spears
2 OBRA STXC Category 2 Men 35-44 David Rosen
6 Salem STXC Singlespeed Wade Goff
10 Salem STXC Category 2 Men David Rosen
8 Salem STXC Category 1 Men Wade Goff
17 OBRA Championship RR 2 Masters Men 40-49 David Hart
4 Salem STXC Singlespeed Wade Goff
23 Portland MTB Short Track Series: Team Relay Open
41 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Steven Basden
18 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Aric Rist
21 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Brian Spears
13 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
3 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
21 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Craig Austin
13 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ David Saltzberg
2 Westview Wildcats STXC MTB Race Category 2/35-44 David Rosen
10 Camas Twilight Criterium Category 4/5 Men Shy Shyman
16 Tuesday PIR Category 3/4 Shy Shyman
35 Monday PIR Masters 4/5 Steven Basden
9 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ David Saltzberg
6 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
11 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Wade Goff
22 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined David Hart
DNS Larch Mtn Hillclimb Masters Men 40+ Donovan Grabowski
4 Larch Mtn Hillclimb Masters Men 40+ David Hart
14 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
11 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
17 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ David Saltzberg
24 Gresham Crit Masters Men 1/2/3 Saul Lopez
23 Gresham Crit Masters Men 1/2/3 David Hart
16 Gresham Crit Masters Men 4/5 Steven Basden
14 Gresham Crit Category 4 Men Shy Shyman
12 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Wade Goff
8 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ David Saltzberg
26 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Thompson
11 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
8 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
36 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Craig Austin
9 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Wade Goff
6 OBRA Track Championships Category 4 Men Donovan Grabowski
1 OBRA Track Championships-Kilo Category 5 Donovan Grabowski
23 Monday PIR Masters 4/5 Wade Goff
43 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Paul Anderson
40 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Steven Basden
18 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Wade Goff
12 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Aric Rist
10 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Thompson
6 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
5 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
16 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ David Saltzberg
10 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Wade Goff
7 Mt. Tabor Series Fixed Gear David Hart
35 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Paul Anderson
11 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Wade Goff
23 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Thompson
14 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
11 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ David Saltzberg
27 Salem Fairview Men 3 Saul Lopez
8 Pickett's Charge Singlespeed Wade Goff
23 Mt. Tabor Series Category 5 Men Scott Ballard
4 Masters Junior Track: June Series Masters Men Donovan Grabowski
33 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Thompson
10 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
7 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
33 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Aric Rist
14 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Wade Goff
25 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Wade Goff
17 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ David Saltzberg
15 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ David Saltzberg
39 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Steven Basden
31 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Paul Anderson
21 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Aric Rist
9 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Wade Goff
35 Monday PIR Masters 1/2/3 Aaron Bozeman
DNS Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Men 1/2/3 Doug Palmer
134 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Doug Palmer
41 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Men 1/2/3 Doug Palmer
24 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Men 1/2/3 Doug Palmer
39 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men - Masters 40+ Category 1/2/3 Doug Palmer
6 Tuesday PIR Category 3/4 Shy Shyman
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 Wade Goff
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Paul Anderson
43 Monday PIR Masters 1/2/3 Ward Spears
61 OBRA TT: Combined Combined Ian Penner
46 OBRA TT: Combined Combined Doug Palmer
5 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ David Rosen
5 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ Scott Ballard
DNS OBRA TT Masters Men 45-49 Robert Huff
6 OBRA TT Masters Men 40-44 Ian Penner
4 OBRA TT Masters Men 40-44 Doug Palmer
1 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Category 2 Men 35-44 David Rosen
28 Tuesday PIR Category 3/4 Shy Shyman
1 Masters Junior Track: 3k Pursuit Masters Men Donovan Grabowski
69 Monday PIR Masters 1/2/3 Doug Palmer
68 Monday PIR Masters 1/2/3 Aaron Bozeman
37 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
5 Return on the Jedi XC Category 3 Men 19-34 Trevor Goff
2 Return on the Jedi STXC & Super D: Return on the Jedi Super D Category 3 Men 19-34 Trevor Goff
4 Return on the Jedi STXC & Super D: Return on the Jedi STXC Category 3 Men 19-34 Trevor Goff
33 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
15 Sisters Stampede XC Category 2 Men 35-44 David Rosen
22 Sisters Stampede XC Singlespeed Steven Basden
9 Sisters Stampede XC Singlespeed Wade Goff
1 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Men 40+ Robert Huff
48 Monday PIR Masters 1/2/3 Saul Lopez
28 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
27 Monday PIR Masters 4/5 Shy Shyman
111 OBRA TTT: Combined Combined Cameron Vander Stoep
114 OBRA TTT: Combined Combined Kevin Thompson
112 OBRA TTT: Combined Combined Wade Goff
113 OBRA TTT: Combined Combined Saul Lopez
168 OBRA TTT: Combined Combined Shawn McCloud
167 OBRA TTT: Combined Combined Scott Ballard
166 OBRA TTT: Combined Combined Shy Shyman
169 OBRA TTT: Combined Combined Steven Basden
116 OBRA TTT: Combined Combined Craig Austin
115 OBRA TTT: Combined Combined Dan Silvernail
117 OBRA TTT: Combined Combined Dan Larson
118 OBRA TTT: Combined Combined Paul Anderson
41 OBRA TTT: Combined Combined Ian Penner
42 OBRA TTT: Combined Combined Doug Palmer
43 OBRA TTT: Combined Combined Mark Magilner
44 OBRA TTT: Combined Combined Robert Huff
9 OBRA TTT Men 3 Cameron Vander Stoep
9 OBRA TTT Men 3 Kevin Thompson
9 OBRA TTT Men 3 Wade Goff
9 OBRA TTT Men 3 Saul Lopez
11 OBRA TTT Men 4/5 Shawn McCloud
11 OBRA TTT Men 4/5 Scott Ballard
11 OBRA TTT Men 4/5 Shy Shyman
11 OBRA TTT Men 4/5 Steven Basden
4 OBRA TTT Masters Men 160-199 Craig Austin
4 OBRA TTT Masters Men 160-199 Dan Silvernail
4 OBRA TTT Masters Men 160-199 Dan Larson
4 OBRA TTT Masters Men 160-199 Paul Anderson
2 OBRA TTT Masters Men 160-199 Ian Penner
2 OBRA TTT Masters Men 160-199 Doug Palmer
2 OBRA TTT Masters Men 160-199 Mark Magilner
2 OBRA TTT Masters Men 160-199 Robert Huff
10 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 4 Eric Stouck
26 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 Eric Stouck
16 Hutch's Twilight TT Series: Combined Combined Mark Magilner
1 Hutch's Twilight TT Series Masters Men 40+ Mark Magilner
67 Tuesday PIR Category 1/2/3 Dan Larson
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
31 Tuesday PIR Category 3/4 Shy Shyman
14 Monday PIR Masters 1/2/3 Wade Goff
28 Silverton RR Men 4/5 Eric Stouck
DNF Silverton RR Masters Men 40+ Mark Magilner
26 Silverton RR Masters Men 40+ Robert Huff
23 Silverton RR Masters Men 40+ David Saltzberg
48 Silverton RR Men 3 Robert Huff
2 Alpenrose Thursday Series: 3K Pursuit Masters 40+ Robert Huff
45 Tuesday PIR Category 3/4 Shy Shyman
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Rosen
32 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 35-44 David Rosen
20 Cascade Chainbreaker Singlespeed Steven Basden
12 Cascade Chainbreaker Singlespeed Wade Goff
DNS Bend Don't Brake Category 3 Wade Goff
10 Bend Don't Brake Category 3 David Rosen
3 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Masters Men Robert Huff
5 Hutch's Twilight TT Series Masters Men 40+ Mark Magilner
48 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Wade Goff
13 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Robert Huff
12 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Mark Magilner
47 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Kevin Thompson
35 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Craig Austin
5 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 40-49 Robert Huff
4 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 40-49 Mark Magilner
6 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Category 3 Men Kevin Thompson
5 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Category 3 Men Craig Austin
30 Eugene Roubaix Men 4 Eric Stouck
2 Eugene Roubaix Masters Men 40+ Mark Magilner
3 Bear Springs XC Category 3 Men 35+ Eric Stouck
16 Bear Springs XC Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
12 Bear Springs XC Singlespeed Steven Basden
18 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Doug Palmer
4 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 40-49 Doug Palmer
86 Tuesday PIR Category 1/2/3 Douglas Shanks
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
3 Horning's Hustle Category 3 35-44 Eric Stouck
DNF Horning's Hustle Category 2/35-44 Donovan Grabowski
17 Horning's Hustle Category 2/35-44 Scott Ballard
8 Horning's Hustle Category 2/35-44 Kevin Thompson
DNS Horning's Hustle Category 1 45+ Paul Anderson
DNS Horning's Hustle Singlespeed Cameron Vander Stoep
DNF Horning's Hustle Singlespeed Craig Austin
12 Horning's Hustle Singlespeed Steven Basden
45 King's Valley Masters Men 40+ David Saltzberg
32 King's Valley Masters Men 40+ Robert Huff
23 King's Valley Masters Men 40+ Doug Palmer
11 King's Valley Masters Men 40+ David Hart
1 King's Valley Masters Men 40+ Mark Magilner
45 King's Valley Men 3 Wade Goff
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Rosen
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Saltzberg
11 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 David Hart
9 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 David Saltzberg
26 Port of Hood River Criterium Category 3/4 David Hart
23 Port of Hood River Criterium Category 3/4 David Saltzberg
5 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 Eric Stouck
30 Piece of Cake Masters 40+ 1/2/3 Doug Palmer
35 Piece of Cake Men 3 Kevin Thompson
6 Piece of Cake Men 3 Wade Goff
39 As the Raven Flies TT: Combined Combined Craig Austin
6 As the Raven Flies TT: Combined Combined Doug Palmer
3 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mark Magilner
DNS As the Raven Flies TT Masters Men 50+ Steve Truesdale
13 As the Raven Flies TT Masters Men 40+ Craig Austin
4 As the Raven Flies TT Masters Men 40+ Doug Palmer
1 As the Raven Flies TT Masters Men 40+ Mark Magilner
9 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 4/5 Eric Stouck
DNF Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Dan Larson
36 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Robert Huff
34 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Paul Anderson
30 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Ian Penner
28 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Doug Palmer
20 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 David Saltzberg
2 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Mark Magilner
2 Banana Belt Series: Banana Belt 3: Hot Spots Masters Men 40+ 1/2/3 Mark Magilner
6 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mark Magilner
2 As the Raven Flies TT Masters 40+ Mark Magilner
25 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 40+ 4/5 Eric Stouck
33 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 40+ 1/2/3 Dan Larson
32 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 40+ 1/2/3 Douglas Shanks
31 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 40+ 1/2/3 Ian Penner
30 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 40+ 1/2/3 Robert Huff
11 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 40+ 1/2/3 David Saltzberg
57 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 3 Kevin Thompson
36 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 3 Wade Goff
48 As the Raven Flies TT: Combined Combined Steve Truesdale
30 As the Raven Flies TT: Combined Combined Craig Austin
11 As the Raven Flies TT: Combined Combined Doug Palmer
26 As the Raven Flies TT Masters 50+ Steve Truesdale
11 As the Raven Flies TT Masters 40+ Craig Austin
6 As the Raven Flies TT Masters 40+ Doug Palmer
3 As the Raven Flies TT Masters 40+ Mark Magilner
5 Echo Red to Red XC Category 2/35-44 Men David Rosen
29 Echo Red to Red XC Singlespeed Steven Basden
8 Echo Red to Red XC Category 1 45+ Men Paul Anderson
14 As the Raven Flies TT Masters 50+ Steve Truesdale
8 As the Raven Flies TT Masters 40+ Craig Austin
3 As the Raven Flies TT Masters 40+ Doug Palmer
19 Banana Belt Series Men-Master 40+ (4/5) Eric Stouck
30 Banana Belt Series Men-Master 40+ (1/2/3) Ian Penner
17 Banana Belt Series Men-Master 40+ (1/2/3) David Saltzberg
6 Banana Belt Series Men-Master 40+ (1/2/3) Mark Magilner
20 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 4/5 Eric Stouck
DNF Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 1/2/3 Craig Austin
28 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 1/2/3 Mark Magilner
25 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 1/2/3 Doug Palmer
14 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 1/2/3 Ian Penner
12 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 1/2/3 David Saltzberg
32 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 4 Shy Shyman
54 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 3 Kevin Thompson
51 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 3 David Hart
47 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 3 Wade Goff
38 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 3 David Rosen
136 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Kevin Thompson
75 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Craig Austin
204 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Shy Shyman
141 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Cameron Vander Stoep
121 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Saul Lopez
233 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Aaron Zarosinski
174 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined David Saltzberg
107 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Paul Anderson
52 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Mark Magilner
44 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Doug Palmer
20 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Men Category 3 Kevin Thompson
16 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Men Category 3 Craig Austin
43 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Men Category 4/5 Shy Shyman
DNS Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 30-39 Wade Goff
12 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 30-39 Cameron Vander Stoep
9 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 30-39 Saul Lopez
51 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 40-49 Aaron Zarosinski
39 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 40-49 David Saltzberg
26 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 40-49 Paul Anderson
9 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 40-49 Mark Magilner
6 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 40-49 Doug Palmer
66 Sublime Sublimity Circuit Race Men Category 4/5 Eric Stouck
19 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Ian Penner
6 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Mark Magilner
37 Cherry Pie Men 4 Eric Stouck
DNF Cherry Pie Men 40+ Open Aaron Bozeman
27 Cherry Pie Men 40+ Open Ian Penner
26 Cherry Pie Men 40+ Open Dan Larson
24 Cherry Pie Men 40+ Open Doug Palmer
23 Cherry Pie Men 40+ Open Mark Magilner
16 Cherry Pie Men 40+ Open David Saltzberg
58 Cherry Pie Men 3 Kevin Thompson
55 Cherry Pie Men 3 Ward Spears
46 Cherry Pie Men 3 Douglas Shanks
30 Cherry Pie Men 3 Wade Goff