Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing

Event Category Name
11 Bike N Hike Santa Cross P/B Giant Men B Ian Penner
27 GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Craig Austin
6 GPTB: Winter Cross Singlespeed Cameron Vander Stoep
6 GPTB: Winter Cross Category B Ian Penner
1 GPTB: Winter Cross Clydesdale Kevin Thompson
2 GPTB: Winter Cross Clydesdale Shane Gibson
7 GPTB: Winter Cross Clydesdale David Rosen
26 GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Robert Huff
DNF GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Scott Ballard
DNF GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Brian Spears
DNF GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Aric Rist
20 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, C Devin Flynn
14 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, A Craig Austin
13 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, A Brian Spears
21 Psycho Cross Series: Series Standings Men B Brian Spears
6 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 35+, A Craig Austin
3 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 35+, A Brian Spears
DNF Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Craig Austin
56 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Aric Rist
53 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Robert Huff
71 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Jay Rishel
76 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Brian Spears
DNF Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Clydesdale David Rosen
10 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Clydesdale Kevin Thompson
59 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Scott Ballard
3 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Clydesdale Shane Gibson
39 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Derek McCammon
68 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Ian Penner
72 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Jason Hobson
40 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Singlespeed Cameron Vander Stoep
DNF Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Clydesdale Mike Hall
1 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Clydesdale Shane Gibson
11 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Singlespeed Craig Austin
10 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Brian Spears
24 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Ian Penner
83 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Aaron Zarosinski
28 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Cameron Vander Stoep
6 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Paul Anderson
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Mike Hall
2 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Shane Gibson
46 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Craig Austin
19 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Wade Goff
45 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Jay Rishel
56 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Craig Austin
82 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Derek McCammon
21 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale David Rosen
59 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Robert Huff
43 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B John Baldwin
68 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Dylan Cernitz
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Kevin Thompson
34 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B David Hart
22 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Derek McCammon
19 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ C Dylan Cernitz
3 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Paul Anderson
1 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Kevin Thompson
19 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Wade Goff
19 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category B Brian Spears
DNF GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Shane Gibson
29 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Aric Rist
25 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Robert Huff
DNF Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Brian Spears
6 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Mike Hall
7 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Kevin Thompson
18 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale David Rosen
88 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Derek McCammon
46 Cross Crusade: Barton Park Category B John Baldwin
5 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Shane Gibson
40 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Jay Rishel
DNF Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Craig Austin
36 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Wade Goff
16 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Dylan Cernitz
18 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Scott Ballard
16 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Brian Spears
44 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Robert Huff
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Paul Anderson
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Jay Rishel
51 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Craig Austin
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Scott Ballard
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Wade Goff
19 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Shane Gibson
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale David Rosen
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Mike Hall
18 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Derek McCammon
13 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Aric Rist
19 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Ian Penner
20 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Brian Spears
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Jay Rishel
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Craig Austin
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Wade Goff
57 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Scott Ballard
56 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Paul Anderson
45 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Robert Huff
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale David Rosen
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Mike Hall
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Shane Gibson
1 GPTB: David Douglas CX #2 Clydesdale Kevin Thompson
9 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall
17 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men A 35+ Shane Gibson
22 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men A 35+ Wade Goff
5 Blind Date at the Dairy Masters Men C Scott Ballard
22 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men B 35+ Mike Hall
21 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Men C jordan staples
15 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men C Scott Ballard
9 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Shane Gibson
13 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Jay Rishel
1 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Clydesdale Shane Gibson
47 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category B John Baldwin
58 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Singlespeed Cameron Vander Stoep
85 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Singlespeed Craig Austin
4 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Clydesdale Mike Hall
39 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Wade Goff
72 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Robert Huff
76 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Aric Rist
17 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Clydesdale David Rosen
88 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Scott Ballard
99 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Ken James
100 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Brian Spears
102 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Craig Austin
7 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Clydesdale Kevin Thompson
87 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Paul Anderson
2 Canby Cross-Word CX Challenge Clydesdale Kevin Thompson
25 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Jason Hobson
DNF Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Brian Spears
20 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall
71 Blind Date at the Dairy Masters Men C Devin Flynn
12 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Wade Goff
35 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Wade Goff
6 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Mike Hall
15 Cross Crusade: Rainier Clydesdale David Rosen
3 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Shane Gibson
75 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Aaron Zarosinski
47 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Steve Truesdale
28 Cross Crusade: Rainier Category B John Baldwin
55 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Derek McCammon
DNF Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Scott Ballard
DNF Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Paul Anderson
63 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Craig Austin
51 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Robert Huff
50 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Aric Rist
3 GPTB: Ninkrossi Clydesdale Kevin Thompson
14 GPTB: Ninkrossi Singlespeed David Hart
10 GPTB: Ninkrossi Singlespeed Cameron Vander Stoep
DNF GPTB: Ninkrossi Masters 35+ A Paul Anderson
5 GPTB: Ninkrossi Clydesdale Mike Hall
6 GPTB: Ninkrossi Clydesdale David Rosen
17 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ A Shane Gibson
35 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Aaron Zarosinski
22 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Derek McCammon
8 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ C Dylan Cernitz
18 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ A Brian Spears
9 Blind Date at the Dairy Men C jordan staples
78 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Paul Anderson
28 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Jason Hobson
27 Cross Crusade: Alpenrose Category B John Baldwin
120 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B David Rosen
61 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Kevin Thompson
77 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Saul Lopez
82 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Craig Austin
71 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Aric Rist
59 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Robert Huff
46 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Wade Goff
DNF Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale David Rosen
3 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Mike Hall
2 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Shane Gibson
67 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Derek McCammon
DNF GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A Brian Spears
24 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A Shane Gibson
20 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A Aric Rist
3 GPTB: Heiser Farm CX Masters 50+ Robert Huff
12 GPTB: Heiser Farm CX Singlespeed David Hart
6 GPTB: Heiser Farm CX Clydesdale Kevin Thompson
28 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ B Ian Penner
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Shane Gibson
15 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Wade Goff
39 Battle at Barlow Masters 35+ A Aric Rist
59 Battle at Barlow Masters 35+ B Aaron Zarosinski
39 Battle at Barlow Category B John Baldwin
DNF Battle at Barlow Masters 35+ A Craig Austin
42 Battle at Barlow Masters 35+ A Scott Ballard
10 Battle at Barlow Masters 50+ Robert Huff
32 Battle at Barlow Masters 35+ A Wade Goff
45 Battle at Barlow Masters 35+ B Ian Penner
36 Battle at Barlow Singlespeed Wade Goff
41 Battle at Barlow Masters 35+ B Derek McCammon
DNF Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ A Paul Anderson
14 Fazio Farms CX p/b Ironclad Category B Dylan Cernitz
34 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Jay Rishel
14 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Shane Gibson
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men C Scott Ballard
88 Blind Date at the Dairy Masters Men C Devin Flynn
22 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Singlespeed Wade Goff
31 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A Scott Ballard
27 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A Aric Rist
4 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Clydesdale Kevin Thompson
8 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Clydesdale Mike Hall
6 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 50+ Robert Huff
22 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A Wade Goff
4 Psycho Cross Series Masters Men 35+, A Craig Austin
3 Psycho Cross Series Masters Men 35+, A Brian Spears
6 Psycho Cross Series Men B Brian Spears
12 Psycho Cross Series Singlespeed Craig Austin
26 Psycho Cross Series Men B Brian Spears
11 Psycho Cross Series Masters Men 35+, A Brian Spears
14 Psycho Cross Series Masters Men 35+, A Craig Austin
DNF Blind Date at the Dairy Men A Shane Gibson
DNF Blind Date at the Dairy Masters C Scott Ballard
13 Blind Date at the Dairy Masters Men 40+ A Robert Huff
10 Blind Date at the Dairy Men C jordan staples
17 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Men C jordan staples
24 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C jordan staples
18 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C jordan staples
17 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C jordan staples
DNF Double Cross Masters 35+ A Brian Spears
11 Double Cross Masters 35+ B Derek McCammon
7 Double Cross Masters 35+ B Jason Hobson
21 Double Cross Masters 35+ A Shane Gibson
26 GPTB: Double Cross Masters 35+ A Shane Gibson
5 GPTB: Double Cross Clydesdale Kevin Thompson
7 WebCyclery Thrilla Cyclocross Series Men A40+ Rist Aric
59 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Aaron Zarosinski
DNF GPTB: Het Meer CX Race Masters 50+ Robert Huff
DNF GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Ian Penner
64 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Eric Stouck
36 GPTB: Het Meer CX Race Singlespeed David Hart
29 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Jason Hobson
20 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Derek McCammon
18 GPTB: Het Meer CX Race Men B John Baldwin
DNF GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Craig Austin
6 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ C Dylan Cernitz
27 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A David Rosen
26 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Caan Zarosinski
25 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Scott Ballard
23 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Brian Spears
4 GPTB: Het Meer CX Race Clydesdale Kevin Thompson
18 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Mike Stockton
24 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Aric Rist
25 GPTB: David Douglas CX #1 Singlespeed Paul Anderson
DNF GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Mike Stockton
38 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A David Rosen
36 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Craig Austin
35 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Scott Ballard
31 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Saul Lopez
28 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Shane Gibson
DNF GPTB: David Douglas CX #1 Singlespeed Craig Austin
5 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 50+ Robert Huff
DNF GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Jason Hobson
62 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Eric Stouck
25 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Derek McCammon
17 GPTB: David Douglas CX #1 Clydesdale Kevin Thompson
10 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Wade Goff
43 Tuesday PIR Category 3/4 jordan staples
12 Longview Gran Prix Criterium Masters 35+ Category 1/2/3 Aric Rist
2 Masters Track Championships Masters Men 50-54 Pursuit Robert Huff
DNF Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard
5 TRC Mst/Jr Track TT Series: August Series Standings Men 50+ Steve Truesdale
23 Salem STXC - Final Series Standings Category 2 Men Ken James
9 Giro di Portland Masters 1/2/3 40+ Mike Stockton
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
18 Salem STXC: Series Standings Category 2 Men Ken James
9 Salem STXC Category 2 Men Ken James
1 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 2 Men 35-44 David Rosen
89 OBRA TT: Combined Combined Saul Lopez
116 OBRA TT: Combined Combined Craig Austin
66 OBRA TT: Combined Combined Mark Magilner
80 OBRA TT: Combined Combined Robert Huff
8 OBRA TT Masters Men 45-49 Craig Austin
2 OBRA TT Masters Men 45-49 Mark Magilner
2 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
2 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 2 Men 45-54 Scott Ballard
6 OBRA TT Masters Men 50-54 Robert Huff
9 OBRA TT Masters Men 40-44 Saul Lopez
8 Tense-N-Grity Short Track Men 2 Kevin Thompson
2 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Mike Stockton
64 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
4 TRC Mst/Jr Track TT Series: 3k Men 50+ Steve Truesdale
5 TRC Mst/Jr Track TT Series: 2k Men 50+ Steve Truesdale
24 Monday PIR Masters 3/4 Dylan Cernitz
7 Monday PIR Masters 3/4 Ken James
5 OUCH Masters Men 50-54 Robert Huff
49 OUCH: Combined Combined Robert Huff
DNF Franz Criterium Men 4/5 Scott Ballard
14 Franz Criterium Masters 40+ Saul Lopez
7 Franz Criterium Masters 40+ Mike Stockton
DNF Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
16 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 45+ David Saltzberg
5 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 David Rosen
13 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
45 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 Derek McCammon
24 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Derek McCammon
27 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 45-54 Scott Ballard
20 Portland Short Track Series: Series Standings for July Club Overall
27 Monday PIR: July Series Standings Novice Men John Baldwin
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Scott Ballard
3 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 45-54 David Saltzberg
7 Swan Island Criterium Masters 1/2/3 35+ Mike Stockton
30 Tuesday PIR Category 3/4 David Saltzberg
4 TRC Mst/Jr Track TT Series: July Series Standings Masters Men 50+ Steve Truesdale
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
24 Monday PIR: Series Standings Novice Men John Baldwin
3 Tigard Crit Masters Men 35+ Category 4/5 Scott Ballard
1 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Mike Stockton
12 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Robert Huff
22 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Saul Lopez
DNF Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Steve Truesdale
19 Tigard Crit Senior Men Sage Freeman
24 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Wade Goff
27 Tigard Crit Senior Men Mike Stockton
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
20 Monday PIR: Series Standings Novice Men John Baldwin
19 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 Steve Truesdale
14 Gresham Crit Masters 35+ 4/5 Scott Ballard
2 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 Mike Stockton
7 MBSEF Crit Series Category 1/2/3 Geoff Raynak
DNF Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard
DNF Tuesday PIR Category 3/4 jordan staples
28 Tuesday PIR Category 3/4 David Hart
4 TRC Mst/Jr Track TT Series Masters Men 50+ Steve Truesdale
10 Monday PIR Novice Men John Baldwin
15 Monday PIR: Series Standings Novice Men John Baldwin
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 David Saltzberg
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ David Saltzberg
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
21 High Desert Omnium Road Race Masters Men 3/4/5 40+ Wade Goff
5 High Desert Omnium Criterium Masters Men 3/4/5 40+ Wade Goff
17 St. Honore Criterium Masters 40+ Category 1/2/3 Saul Lopez
13 High Desert Omnium Masters Men 3/4/5 40+ Wade Goff
17 St. Honore Criterium Category 3 Mike Stockton
14 St. Honore Criterium Masters 40+ Category 1/2/3 Mike Stockton
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Saltzberg
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Stockton
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Hart
DNF Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
35 Tuesday PIR Category 3/4 jordan staples
5 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ David Rosen
16 Six Hours of Mt Hood Solo Men Shane Gibson
11 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Craig Austin
3 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Masters Category 4/5 Men Ken James
5 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Scott Ballard
7 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Masters Category 4/5 Men Ken James
131 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Ken James
8 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Masters Category 4/5 Men Ken James
8 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 4/5 Men Ken James
5 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Masters Category 4/5 Men Ken James
7 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Masters Category 4/5 Men Ken James
6 Baker City Cycling Classic Masters Category 4/5 Men Ken James
7 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Masters Category 4/5 Men Ken James
21 Twilight Crit Series: June Series Standings Category 1/2/3 Craig Austin
24 Monday PIR: June Series Standings Novice Men John Baldwin
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ David Saltzberg
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 David Saltzberg
19 Portland Short Track Series Singlespeed Men Cameron Vander Stoep
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Mike Hall
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
10 Pickett's Charge XC Singlespeed Men Steven Basden
DNF Pickett's Charge XC Category 2 Men 45-54 Scott Ballard
2 Pickett's Charge XC Singlespeed Men Wade Goff
27 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Saul Lopez
3 TRC Mst/Jr Track TT Series: June Series Standings Masters Men 50+ Steve Truesdale
2 TRC Mst/Jr Track TT Series: 2k Masters Men 50+ Steve Truesdale
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 David Saltzberg
13 Portland Short Track Series Singlespeed Men Cameron Vander Stoep
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
19 Monday PIR - Series Standings Novice Men John Baldwin
12 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 40-49 Ken James
9 OBRA RR Championships Day 2 Masters 30-39 Sage Freeman
6 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 40-49 Mike Stockton
DNF OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 40-49 Mark Magilner
DNF OBRA RR Championships Day 2 Masters 30-39 Caan Zarosinski
9 Alpenrose Thursdays Masters Men Robert Huff
13 Mt. Tabor Series Masters 40+ Saul Lopez
DNF MBSEF Crit Series Men 4/5 Turner Waskom
DNF Mt. Tabor Series Masters 40+ Aric Rist
10 Twilight Crit Series Category 1/2/3 Craig Austin
12 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard
27 Monday PIR Masters Men 4/5 Steven Basden
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 David Saltzberg
9 Monday PIR Novice Men John Baldwin
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
15 Monday PIR - Series Standings Novice Men John Baldwin
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
31 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Masters 40+ Ken James
2 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Singlespeed Men 3-Hour Wade Goff
1 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Singlespeed Men 3-Hour Cameron Vander Stoep
46 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Masters Men 40+ Ken James
31 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Masters 40+ Ken James
5 Washougal 3/6 Hr MTB Race Two Men 80+ 6-Hour Kevin Thompson
49 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Masters 40+ Ken James
5 Washougal 3/6 Hr MTB Race Two Men 80+ 6-Hour Paul Anderson
264 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Ken James
43 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Masters 40+ Ken James
33 Mt. Hood Cycling Classic Masters 40+ Ken James
15 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Saul Lopez
7 TRC Mst/Jr Track TT Series: 500m Masters Men 50+ Steve Truesdale
28 Tuesday PIR Category 3/4 jordan staples
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Derek McCammon
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
28 Portland Short Track Series Singlespeed Men Cameron Vander Stoep
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Scott Ballard
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 David Saltzberg
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 David Rosen
14 OBRA TTT: Combined Combined Kevin Thompson
2 OBRA TTT Senior Men Robert Huff
2 OBRA TTT Senior Men Sage Freeman
2 OBRA TTT Senior Men Saul Lopez
5 OBRA TTT Men 3 Caan Zarosinski
2 OBRA TTT Senior Men Mike Stockton
13 OBRA TTT: Combined Combined Ken James
5 OBRA TTT: Combined Combined Saul Lopez
2 OBRA TTT Masters Men 160-199 Ken James
2 OBRA TTT Masters Men 160-199 Marcelo silva
2 OBRA TTT Masters Men 160-199 Dan Silvernail
2 OBRA TTT Masters Men 160-199 Mike Hall
3 OBRA TTT Masters Men 160-199 Kevin Thompson
3 OBRA TTT Masters Men 160-199 Paul Anderson
3 OBRA TTT Masters Men 160-199 Craig Austin
15 OBRA TTT: Combined Combined Steven Basden
5 OBRA TTT Men 3 Steven Basden
5 OBRA TTT Men 3 Steve Truesdale
5 OBRA TTT Men 3 Aaron Zarosinski
3 OBRA TTT Masters Men 160-199 Ian Penner
1 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Masters Men 40+ Category 3/4/5 Mike Stockton
48 Tuesday PIR Category 3/4 jordan staples
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
56 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined David Hart
58 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Aaron Zarosinski
61 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
69 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Paul Anderson
14 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
11 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ David Hart
6 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Saul Lopez
12 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Aaron Zarosinski
18 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Saul Lopez
DNF Sisters Stampede Category 3 Women 35-44 Kevin Thompson
19 Sisters Stampede Category 2 Women 35+ Gretchen Raynak
8 Sisters Stampede Clydesdale 210 Lbs Kevin Thompson
28 Sisters Stampede Category 2 Men 45-54 Scott Ballard
15 Sisters Stampede Category 1 Men 45+ Robert Huff
6 Sisters Stampede Singlespeed Men Wade Goff
10 Sisters Stampede Singlespeed Men Aric Rist
22 Sisters Stampede Category 2 Men 35-44 Shane Gibson
20 Sisters Stampede Singlespeed Men Steven Basden
19 Sisters Stampede Category 2 Men 35-44 David Rosen
16 Sisters Stampede Singlespeed Men Geoff Raynak
DNF Bend Don't Brake Men 3 David Rosen
5 Bend Don't Brake Masters Men 40+ Wade Goff
66 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Paul Anderson
58 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
11 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 1/2/3 Mike Stockton
19 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 1/2/3 Wade Goff
15 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 1/2/3 Saul Lopez
17 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 1/2/3 Robert Huff
1 Alpenrose Thursdays Masters 50+ Robert Huff
15 Tuesday PIR Men 4 jordan staples
67 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Anderson
26 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
14 Cascade Chainbreaker XC Singlespeed Steven Basden
21 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Aric Rist
3 OBRA RR Championships Day 1 Category 3 50+ Robert Huff
15 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Saul Lopez
14 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Wade Goff
8 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Mark Magilner
14 OBRA RR Championships Day 1 Pro/1/2 Sage Freeman
4 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Mike Stockton
2 Alpenrose Thursdays Masters 50+ Steve Truesdale
37 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
43 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Saul Lopez
39 Monday PIR Masters Men 4/5 Steven Basden
54 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Rosen
6 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Mike Stockton
18 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Mark Magilner
16 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Wade Goff
4 Montinore Road Race Masters 50+ Robert Huff
15 Montinore Road Race Masters 35+ Category 4/5 Shawn McCloud
28 Montinore Road Race Masters 35+ Category 4/5 Ken James
5 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Sage Freeman
29 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 David Saltzberg
23 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Aric Rist
22 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 David Hart
20 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Saul Lopez
8 Coast Hills Classic XC Men Category 2/35-44 Kevin Thompson
3 Coast Hills Classic XC Men Category 2/35-44 David Rosen
2 Coast Hills Classic XC Men Category 2/35-44 Shane Gibson
3 Coast Hills Classic XC Singlespeed Men Steven Basden
DNF Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Craig Austin
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Men 50+ Steve Truesdale
9 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 40+ Men Saul Lopez
2 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Mark Magilner
5 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 40+ Men Mark Magilner
7 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mark Magilner
DNF Tuesday PIR Category 3/4 jordan staples
29 Monday PIR Men 4/5 Steven Basden
11 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2 45-54 David Saltzberg
14 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2 45-54 Scott Ballard
1 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Clydesdale Kevin Thompson
30 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2/35-44 David Rosen
10 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2/35-44 Shane Gibson
11 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Singlespeed Mike Hilbrandt
12 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2 45-54 Paul Anderson
6 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Saul Lopez
3 Eugene Roubaix Masters Men 1/2/3 Mike Stockton
DNF Eugene Roubaix Masters Men 1/2/3 Mark Magilner
DNF Eugene Roubaix Men 1/2 Sage Freeman
15 As the Raven Flies TT: Combined Combined Saul Lopez
12 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 4/5 40+ Men Scott Ballard
8 Tuesday PIR Category 4 Men jordan staples
11 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4 jordan staples
32 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard
38 Monday PIR Men 1/2/3 David Saltzberg
35 Monday PIR Men 1/2/3 David Rosen
33 Monday PIR Men 1/2/3 Saul Lopez
39 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Dan Larson
6 Beautiful Estacada Time Trial Category 3 Dan Larson
7 Beautiful Estacada Time Trial Category 3 Craig Austin
40 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Craig Austin
10 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 4/5 40+ Men Scott Ballard
7 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ 4/5 Scott Ballard
24 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard
14 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) David Hart
11 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Ken James
4 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Mike Stockton
29 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Sage Freeman
26 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) Shawn McCloud
47 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Scott Ballard
28 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Saul Lopez
30 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Wade Goff
11 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 4/5 40+ Men Scott Ballard
9 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ 4/5 Scott Ballard
38 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Craig Austin
6 Western Bike Works TT @ PIR Men 3 Craig Austin
3 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Mark Magilner
8 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ David Hart
13 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Aaron Zarosinski
DNS Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Saul Lopez
40 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined David Hart
7 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Mark Magilner
64 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Aaron Zarosinski
18 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 2/3 Kevin Thompson
21 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 2/3 Saul Lopez
DQ Piece of Cake RR Masters 40+ Category 2/3 Mark Magilner
11 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 2/3 Wade Goff
55 Piece of Cake RR Men 4/5 jordan staples
5 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 2/3 Mike Stockton
28 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Wade Goff
32 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Saul Lopez
19 Banana Belt Masters Men 4/5 Shawn McCloud
21 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Sage Freeman
14 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
5 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mike Stockton
4 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mark Magilner
14 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
5 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Mike Stockton
4 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Mark Magilner
DNF Banana Belt Masters Men 4/5 Scott Ballard
2 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Mark Magilner
15 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
2 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mark Magilner
6 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mike Stockton
11 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Wade Goff
15 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
16 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Saul Lopez
17 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Sage Freeman
18 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Hart
20 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Robert Huff
13 Banana Belt Masters Men 4/5 Ken James
6 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Mike Stockton
11 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Wade Goff
13 Banana Belt: Series Points Masters Men 4/5 Ken James
5 Banana Belt Series Standings Masters Men 1/2/3 Mike Stockton
18 Banana Belt Series Standings Masters Men 4/5 Ken James
26 Banana Belt Series Standings Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
16 Banana Belt Series Standings Masters Men 1/2/3 Wade Goff
6 Banana Belt Series Standings Masters Men 1/2/3 Mark Magilner
46 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Dan Larson
5 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mike Stockton
4 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mark Magilner
20 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Wade Goff
24 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
45 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Saul Lopez
24 Banana Belt Masters Men 4/5 Ken James
44 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Hart
37 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Sage Freeman
35 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mark Magilner
28 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Ward Spears
27 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Wade Goff
DNF Banana Belt Masters Men 1/2/3 Kevin Thompson
7 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mike Stockton
8 Banana Belt Series Points Masters Men 1/2/3 Mike Stockton
DNF Banana Belt Masters Men 4/5 James Medeiros
17 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Saltzberg
14 Echo Red to Red Category 2/35-44 Men Shane Gibson
23 Echo Red to Red Category 2/35-44 Men David Rosen
45 Echo Red to Red Singlespeed Geoff Raynak
43 Echo Red to Red Singlespeed Steven Basden
39 Echo Red to Red Singlespeed Mike Hilbrandt
10 Echo Red to Red Category 2 45-54 Men Scott Ballard
46 Echo Red to Red Singlespeed Donovan Grabowski
20 Jack Frost TT: Combined Combined Mark Magilner
125 Jack Frost TT: Combined Combined Aaron Zarosinski
152 Jack Frost TT: Combined Combined Steve Truesdale
48 Jack Frost TT: Combined Combined Shawn McCloud
108 Jack Frost TT: Combined Combined Kevin Thompson
86 Jack Frost TT: Combined Combined Dan Larson
75 Jack Frost TT: Combined Combined David Saltzberg
74 Jack Frost TT: Combined Combined David Hart
62 Jack Frost TT: Combined Combined Craig Austin
28 Jack Frost TT: Combined Combined Saul Lopez
27 Jack Frost TT Men 50-59 Steve Truesdale
9 Jack Frost TT Men 50-59 Shawn McCloud
27 Jack Frost TT Men 40-49 Kevin Thompson
24 Jack Frost TT Men 40-49 Dan Larson
20 Jack Frost TT Men 40-49 David Saltzberg
DNS Jack Frost TT Eddy - Men Craig Austin
16 Jack Frost TT Men 40-49 Craig Austin
7 Jack Frost TT Men 40-49 Saul Lopez
4 Jack Frost TT Men 40-49 Mark Magilner
DNS Jack Frost TT Men 30-39 Cameron Vander Stoep
13 Jack Frost TT Men 3 Aaron Zarosinski
19 Jack Frost TT Men 40-49 David Hart
32 Cherry Pie Masters 40+ Wade Goff
29 Cherry Pie Masters 40+ Ken James
24 Cherry Pie Masters 40+ Mark Magilner
22 Cherry Pie Masters 40+ David Saltzberg
7 Cherry Pie Masters 40+ Mike Stockton
38 Cherry Pie Men 1/2 Sage Freeman
25 Cherry Pie Men 5 - Group B Dylan Cernitz
9 Cherry Pie Men 4/5-40+ Scott Ballard
26 Cherry Pie Men 5 - Group A Shane Gibson