Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing

Event Category Name
7 Psycho Cross Pseries Men Category B Ian Penner
2 Psycho Cross Pseries Men Category B Brian Spears
12 Psycho Cross Pseries Singlespeed Craig Austin
9 Psycho Cross Pseries Singlespeed Steven Basden
33 USGP of Cyclocross Singlespeed Donovan Grabowski
63 USGP of Cyclocross Category B Men Cameron Vander Stoep
50 USGP of Cyclocross Category B Men Wade Goff
42 USGP of Cyclocross Singlespeed Steven Basden
31 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Robert Huff
24 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Paul Anderson
76 USGP of Cyclocross Category B Men Scott Ballard
65 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Craig Austin
25 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Robert Huff
43 USGP of Cyclocross Singlespeed Steven Basden
63 USGP of Cyclocross Category B Men Ian Penner
23 USGP of Cyclocross Singlespeed Donovan Grabowski
86 USGP of Cyclocross Category B Men Dan Silvernail
40 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Paul Anderson
57 USGP of Cyclocross Category B Men Saul Lopez
55 USGP of Cyclocross Category B Men Cameron Vander Stoep
42 USGP of Cyclocross Category B Men David Rosen
17 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men Category B David Rosen
8 Psycho Cross Pseries Singlespeed Steven Basden
2 Psycho Cross Pseries Men Category B Brian Spears
14 Psycho Cross Pseries Men Category B Masters Eric Stouck
6 Psycho Cross Pseries Singlespeed Paul Anderson
11 Psycho Cross Pseries: Series Standings Singlespeed Steven Basden
12 Psycho Cross Pseries: Series Standings Singlespeed Donovan Grabowski
1 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men Category B Brian Spears
22 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men Category B Masters Mark Magilner
4 Psycho Cross Pseries: Series Standings Singlespeed Paul Anderson
18 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ B David Saltzberg
5 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ A Brian Spears
DNF Kruger's Crossing CCX Masters 35+ A Robert Huff
31 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ C Eric Stouck
32 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ B Ian Penner
42 Kruger's Crossing CCX Singlespeed Craig Austin
40 Kruger's Crossing CCX Singlespeed Steven Basden
25 Kruger's Crossing CCX Singlespeed Donovan Grabowski
14 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men Category B David Rosen
5 Psycho Cross Pseries: Series Standings Singlespeed Paul Anderson
9 Psycho Cross Pseries: Series Standings Singlespeed Donovan Grabowski
15 Psycho Cross Pseries: Series Standings Singlespeed Steven Basden
3 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men Category B Brian Spears
12 Psycho Cross Pseries Men Category B Scott Ballard
11 Psycho Cross Pseries Men Category B Craig Austin
7 Psycho Cross Pseries Men Category B David Rosen
2 Psycho Cross Pseries Men Category B Brian Spears
10 Psycho Cross Pseries Singlespeed Steven Basden
7 Psycho Cross Pseries Singlespeed Paul Anderson
6 Psycho Cross Pseries Singlespeed Donovan Grabowski
20 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men Category B Masters Mark Magilner
35 Cross Crusade Masters 35+ A Brian Spears
34 Cross Crusade Masters 35+ A Paul Anderson
68 Cross Crusade Singlespeed Craig Austin
50 Cross Crusade Masters 50+ Steve Truesdale
70 Cross Crusade Masters 35+ B Caan Zarosinski
64 Cross Crusade Masters 35+ B Scott Ballard
51 Cross Crusade Masters 35+ B Kevin Thompson
48 Cross Crusade Masters 35+ B Wade Goff
44 Cross Crusade Masters 35+ B Cameron Vander Stoep
24 Cross Crusade Masters 35+ B Saul Lopez
71 SSCXWC Men Sscxwc Craig Austin
19 Cross Crusade Masters 35+ B David Saltzberg
22 Cross Crusade Masters 35+ B David Rosen
53 Cross Crusade Masters 35+ B Ian Penner
87 Cross Crusade Masters 35+ B Caan Zarosinski
70 Cross Crusade Masters 35+ B Scott Ballard
39 Cross Crusade Masters 35+ A Robert Huff
17 Cross Crusade Masters 35+ A Paul Anderson
91 Cross Crusade Singlespeed Steven Basden
88 Cross Crusade Singlespeed Craig Austin
35 Cross Crusade Masters 50+ marcus swanson
89 Cross Crusade Masters 35+ B Aaron Zarosinski
DNF Cross Crusade Masters 35+ B Saul Lopez
12 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Singlespeed Donovan Grabowski
19 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men B Ian Penner
32 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men B Dan Silvernail
9 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men C Scott Ballard
12 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men C Dan Silvernail
12 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men B David Rosen
21 Cross Crusade Masters 35+ B David Rosen
56 Cross Crusade Singlespeed Steven Basden
DNF Cross Crusade Singlespeed Craig Austin
DNF Cross Crusade Masters 50+ Steve Truesdale
52 Cross Crusade Masters 35+ C Eric Stouck
DNF Cross Crusade Masters 35+ B Scott Ballard
57 Cross Crusade Singlespeed Steven Basden
DNF Cross Crusade Singlespeed Craig Austin
24 Cross Crusade Singlespeed Paul Anderson
60 Cross Crusade Singlespeed marcus swanson
42 Cross Crusade Masters 50+ Steve Truesdale
27 Cross Crusade Masters 50+ marcus swanson
63 Cross Crusade Masters 35+ B Scott Ballard
35 Cross Crusade Masters 35+ B David Saltzberg
32 Cross Crusade Masters 35+ B Saul Lopez
21 Cross Crusade Masters 35+ B David Rosen
52 Cross Crusade Masters 50+ Steve Truesdale
81 Cross Crusade Singlespeed marcus swanson
80 Cross Crusade Singlespeed Craig Austin
47 Cross Crusade Masters 35+ A Craig Austin
36 Cross Crusade Masters 35+ A Robert Huff
23 Cross Crusade Masters 35+ A Paul Anderson
19 Cross Crusade Masters 35+ B David Saltzberg
51 Cross Crusade Masters 35+ B Jonathan Puskas
65 Cross Crusade Masters 35+ B Scott Ballard
68 Cross Crusade Masters 35+ B Saul Lopez
DNF Cross Crusade Masters 35+ B David Rosen
6 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Donovan Grabowski
5 Willamette Valley Cross Series Masters Men C Dan Silvernail
2 Willamette Valley Cross Series Masters Men C Scott Ballard
25 Willamette Valley Cross Series Masters Men B Mark Magilner
24 Willamette Valley Cross Series Masters Men B Dan Silvernail
7 Willamette Valley Cross Series Masters Men B David Rosen
7 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Masters Men A Brian Spears
2 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Singlespeed Donovan Grabowski
7 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Masters Men C Dan Silvernail
14 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Singlespeed Steven Basden
4 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Masters Men B David Rosen
2 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Masters Men C Scott Ballard
13 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Steven Basden
32 Cross Crusade Masters 50+ marcus swanson
49 Cross Crusade Masters 50+ Steve Truesdale
83 Cross Crusade Singlespeed Aaron Zarosinski
29 Cross Crusade Masters 35+ A Paul Anderson
DNF Cross Crusade Masters 35+ A Robert Huff
93 Cross Crusade Masters 35+ B Aaron Zarosinski
69 Cross Crusade Masters 35+ B Ian Penner
61 Cross Crusade Masters 35+ B Scott Ballard
42 Cross Crusade Masters 35+ B David Saltzberg
41 Cross Crusade Masters 35+ B Wade Goff
40 Cross Crusade Masters 35+ B Kevin Thompson
27 Cross Crusade Masters 35+ B Saul Lopez
22 Cross Crusade Masters 35+ B David Rosen
86 Cross Crusade Singlespeed Craig Austin
2 Psycho Cross Pseries Singlespeed Paul Anderson
15 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men Category B Masters Mark Magilner
10 Psycho Cross Pseries Singlespeed Steven Basden
10 Psycho Cross Pseries Men Category B Masters Mark Magilner
6 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men Category B Brian Spears
13 Psycho Cross Pseries: Series Standings Singlespeed Steven Basden
4 Psycho Cross Pseries: Series Standings Singlespeed Paul Anderson
23 Blind Date at the Dairy Men B Wade Goff
20 Blind Date at the Dairy Men B David Saltzberg
32 Cross Crusade Masters 35+ A Paul Anderson
22 Cross Crusade Masters 35+ B Wade Goff
62 Cross Crusade Masters 35+ C Eric Stouck
57 Cross Crusade Masters 50+ Steve Truesdale
92 Cross Crusade Masters 35+ B Craig Austin
75 Cross Crusade Masters 35+ B Scott Ballard
72 Cross Crusade Masters 35+ B Kevin Thompson
31 Cross Crusade Masters 35+ B David Saltzberg
27 Cross Crusade Masters 35+ B David Rosen
83 Cross Crusade Singlespeed Steven Basden
63 Cross Crusade Masters 35+ B Cameron Vander Stoep
DNF Cross Crusade Singlespeed Aaron Zarosinski
41 Cross Crusade Singlespeed Donovan Grabowski
27 Blind Date at the Dairy Singlespeed Craig Austin
55 Cross Crusade Masters 35+ B Saul Lopez
28 Cross Crusade Masters 50+ marcus swanson
79 Cross Crusade Singlespeed Aaron Zarosinski
DNF Cross Crusade Masters 35+ A Brian Spears
DNF Cross Crusade Masters 35+ A Paul Anderson
66 Cross Crusade Masters 35+ B Scott Ballard
21 Cross Crusade Masters 35+ B David Saltzberg
97 Cross Crusade Singlespeed Craig Austin
26 Cross Crusade Masters 35+ B Ian Penner
40 Cross Crusade Masters 35+ A Robert Huff
54 Cross Crusade Masters 35+ A Craig Austin
39 Cross Crusade Masters 35+ B David Rosen
54 Cross Crusade Masters 35+ B Wade Goff
22 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Steven Basden
6 Willamette Valley Cross Series Masters Men B David Rosen
4 Willamette Valley Cross Series Masters Men C Scott Ballard
6 Willamette Valley Cross Series Masters Men C Dan Silvernail
2 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Donovan Grabowski
10 Willamette Valley Cross Series Masters Men A Brian Spears
5 Willamette Valley Cross Series Masters C Men Scott Ballard
2 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Donovan Grabowski
4 Willamette Valley Cross Series Category A Masters Brian Spears
DNF Willamette Valley Cross Series Masters B Men Mark Magilner
4 Willamette Valley Cross Series Masters B Men David Rosen
9 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Steven Basden
26 Blind Date at the Dairy Men A Aric Rist
34 Blind Date at the Dairy Men B Wade Goff
25 Blind Date at the Dairy Men A Robert Huff
26 Battle at Barlow Singlespeed Paul Anderson
23 Battle at Barlow Masters B David Rosen
12 Battle at Barlow Masters B David Saltzberg
12 Battle at Barlow Masters Men A Aric Rist
39 Battle at Barlow Singlespeed Steven Basden
13 Battle at Barlow Singlespeed Donovan Grabowski
44 Battle at Barlow Masters B Mark Magilner
27 Battle at Barlow Masters B Saul Lopez
18 Battle at Barlow Masters Men A Brian Spears
8 Battle at Barlow Masters C Scott Ballard
35 Battle at Barlow Masters C Eric Stouck
23 Blind Date at the Dairy Men A Robert Huff
21 Blind Date at the Dairy Men B David Rosen
18 Blind Date at the Dairy Men B David Saltzberg
38 Blind Date at the Dairy Men B David Saltzberg
7 Hood River Double Cross Singlespeed Donovan Grabowski
11 Hood River Double Cross Masters Men A Brian Spears
15 Hood River Double Cross Masters Men B Kevin Thompson
14 Hood River Double Cross Masters Men B David Saltzberg
6 Hood River Double Cross Masters Men A Brian Spears
7 Hood River Double Cross Singlespeed Donovan Grabowski
15 Hood River Double Cross Masters Men 50+ marcus swanson
12 Psycho Cross Pseries Men Category B Kevin Thompson
3 Psycho Cross Pseries Men Category B Brian Spears
7 Psycho Cross Pseries Singlespeed Steven Basden
5 Psycho Cross Pseries Singlespeed Paul Anderson
23 Psycho Cross Pseries Men Category B Masters Mark Magilner
20 Psycho Cross Pseries Men Category B Ian Penner
2 Suffer'n on the Summit Category 2 Men 35-44 David Rosen
3 Suffer'n on the Summit Category 2 Men 35-44 David Saltzberg
18 Psycho Cross Pseries Singlespeed Donovan Grabowski
17 Psycho Cross Pseries Men Category B David Rosen
1 Psycho Cross Pseries Men Category B Brian Spears
12 Psycho Cross Pseries Singlespeed Steven Basden
10 Pain on the Peak Singlespeed Donovan Grabowski
3 Pain on the Peak Masters A Brian Spears
9 Pain on the Peak Masters B David Rosen
DNF Pain on the Peak Masters B Craig Austin
DNF Pain on the Peak Masters C Scott Ballard
49 Monday PIR Masters 1/2/3 Douglas Shanks
17 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
14 Monday PIR Masters 1/2/3 Dan Larson
16 Monday PIR: August Series Masters 1/2/3 Dan Larson
38 Monday PIR Masters 1/2/3 marcus swanson
54 Monday PIR: August Series Masters 1/2/3 Tom Powers
23 Monday PIR: August Series Masters 1/2/3 Douglas Shanks
1 Mst/Jr Track Race Series: August Series Masters Men Donovan Grabowski
10 Mst/Jr Track Race Series: August Series Masters Men Aric Rist
14 Mst/Jr Track Race Series: August Series Masters Men Robert Huff
1 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuit Masters Men Aric Rist
17 Mst/Jr Track Race Series: August Series Masters Men Robert Huff
2 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuit Masters Men Robert Huff
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Douglas Shanks
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Aaron Bozeman
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
22 Monday PIR Masters 1/2/3 marcus swanson
5 Mst/Jr Track Race Series: 500 meter TT Masters Men 30-49 Robert Huff
3 Mst/Jr Track Race Series: 500 meter TT Masters Men 30-49 Donovan Grabowski
3 Mst/Jr Track Race Series: 1 kilometer TT Masters Men Donovan Grabowski
4 Mst/Jr Track Race Series: 1 kilometer TT Masters Men Robert Huff
39 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
37 Monday PIR Masters 1/2/3 Douglas Shanks
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Ian Penner
34 Monday PIR Masters 1/2/3 Paul Anderson
36 Monday PIR Masters 1/2/3 marcus swanson
10 OBRA Hillclimb Championship Masters Men 40-44 Donovan Grabowski
89 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Donovan Grabowski
34 Monday PIR: Series Standings Men 1/2/3 Tom Powers
7 Monday PIR: Series Standings Men 1/2/3 Dan Larson
30 Monday PIR Masters 1/2/3 marcus swanson
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Dan Larson
13 Gresham Criterium Masters 35+ 1/2/3 Dan Larson
20 Gresham Criterium Category 3 Saul Lopez
3 Mst/Jr Track Race Series Men 35+ Donovan Grabowski
23 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
8 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 David Rosen
23 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ marcus swanson
30 Monday PIR Men 1/2/3 Tom Powers
4 Monday PIR Men 1/2/3 Dan Larson
60 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Doug Palmer
13 OBRA TT Championships: 40K Masters Men 40-44 Doug Palmer
51 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Mark Magilner
12 OBRA TT Championships: 40K Masters Men 40-44 Mark Magilner
14 Mst/Jr Track Race Series: July Series Masters Men Craig Austin
17 Mst/Jr Track Race Series: July Series Masters Men Saul Lopez
8 Mst/Jr Track Race Series: July Series Masters Men Aric Rist
7 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Kevin Thompson
35 Monday PIR: July Series Masters 1/2/3 Tom Powers
17 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 David Rosen
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Doug Palmer
131 OUCH: Combined Combined Brian Spears
6 OUCH Masters Men 40-44 Dan Larson
17 OUCH Men Category 3 Brian Spears
81 OUCH: Combined Combined Dan Larson
6 Mid-Summer Criterium Series Masters Men Saul Lopez
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
31 Monday PIR Masters 1/2/3 Doug Palmer
22 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brian Spears
21 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
9 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 David Rosen
9 Vancouver Courthouse Criterium Men 3 Dan Larson
18 Vancouver Courthouse Criterium Masters 40+ Dan Larson
29 Vancouver Courthouse Criterium Men 3 Dan Larson
19 Vancouver Courthouse Criterium Men 3 Saul Lopez
5 Crook County Crush XC Singlespeed Brian Spears
6 Crook County Crush XC Singlespeed Craig Austin
4 Crook County Crush XC Men Category 2/35-44 David Rosen
22 Mt. Tabor Series Masters Men Dan Larson
39 Mt. Tabor Series Category 3 Men Saul Lopez
2 Mst/Jr Track Race Series Men 30+ Aric Rist
9 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 David Rosen
35 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Craig Austin
24 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
22 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Craig Austin
26 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Tom Powers
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Doug Palmer
2 OBRA Track Championships: Pursuit Category 5 Men Wade Goff
3 OBRA Track Championships: Pursuit Category 5 Men Donovan Grabowski
1 OBRA Track Championships: Points Races Category 5 Men Wade Goff
2 OBRA Track Championships: Sprints Category 5 Men Donovan Grabowski
2 Mst/Jr Track Race Series: 1 kilometer TT Masters Men 40-49 Craig Austin
2 Mst/Jr Track Race Series: 1 kilometer TT Masters Men 30-39 Saul Lopez
1 Mst/Jr Track Race Series: 1 kilometer TT Masters Men 30-39 Aric Rist
17 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ marcus swanson
6 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 David Rosen
19 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Paul Anderson
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
28 Firecracker TT: Combined Combined Dan Larson
3 Firecracker TT Masters Men 35+ Dan Larson
45 Mt. Tabor Series Category 3 Saul Lopez
32 Mt. Tabor Series Category 3 Aric Rist
34 Monday PIR: June Series Masters 1/2/3 Wade Goff
38 Monday PIR: June Series Masters 1/2/3 Dan Larson
18 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Paul Anderson
8 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 David Rosen
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
18 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ marcus swanson
12 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Men Saul Lopez
16 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Men Wade Goff
16 Salem Fairview Circuit Race Masters 40+ Dan Larson
21 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Men Aric Rist
22 Salem Fairview Circuit Race Masters Overall Dan Larson
27 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Men David Rosen
36 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Men Kevin Thompson
35 Swan Island Criterium Masters Men 40+ Paul Anderson
29 Swan Island Criterium Men 3 David Rosen
45 Swan Island Criterium Men 3 Kevin Thompson
5 NWX Criterium Category 3 Turner Waskom
13 Alpenrose Thursday Series: June Series Masters Robert Huff
4 Alpenrose Thursday Series: June Series Masters Mark Magilner
9 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 3 Mark Magilner
7 Alpenrose Thursday Series Category 3 Mark Magilner
46 Mt. Tabor Series Category 3 David Rosen
13 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 Turner Waskom
34 Mt. Tabor Series Masters Men Dan Silvernail
43 Mt. Tabor Series Category 3 Saul Lopez
30 Mt. Tabor Series Masters Men Dan Larson
6 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 30+ Donovan Grabowski
4 Mst/Jr Track Race Series: June Series Masters Men Wade Goff
8 Mst/Jr Track Race Series: June Series Masters Men Aric Rist
5 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 30+ Saul Lopez
4 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 30+ Wade Goff
22 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Kevin Thompson
28 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
32 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Dan Larson
29 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ marcus swanson
32 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Wade Goff
7 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 David Rosen
3 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 David Rosen
11 Monday PIR Masters 1/2/3 Wade Goff
16 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Paul Anderson
14 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ marcus swanson
40 Monday PIR Masters 1/2/3 Kirk Matteson
9 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 19-34 Men Tim Plummer
26 Mt. Tabor Series Masters Men Dan Larson
10 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Men Turner Waskom
37 Mt. Tabor Series Category 3 Wade Goff
43 Mt. Tabor Series Category 3 David Rosen
42 Mt. Tabor Series Category 3 Saul Lopez
2 Mst/Jr Track Race Series Masters Men Wade Goff
3 Mst/Jr Track Race Series Masters Men Aric Rist
33 Monday PIR Masters 1/2/3 Dan Larson
39 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
31 Monday PIR Masters 1/2/3 Aaron Bozeman
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Wade Goff
20 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
45 Monday PIR Masters 1/2/3 marcus swanson
4 Alpenrose Heartbreaker Category 4 Wade Goff
4 Alpenrose Heartbreaker Men Category 5 Wade Goff
10 Alpenrose Heartbreaker Masters 50+ Steve Truesdale
6 Blue Ribbon Track Omnium Category 3, Omnium Mark Magilner
5 Blue Ribbon Track Omnium Masters, Omnium Mark Magilner
6 Alpenrose Thursday Series Masters 40+ Robert Huff
1 Alpenrose Thursday Series Masters 40+ Mark Magilner
43 Mt. Tabor Series Category 3 David Rosen
34 Mt. Tabor Series Category 3 Saul Lopez
28 Mt. Tabor Series Category 3 Wade Goff
4 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuit Masters Men Wade Goff
7 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuit Masters Men Wade Goff
37 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Dan Larson
17 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Dan Larson
46 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom Powers
43 Monday PIR Masters 1/2/3 Aaron Bozeman
18 Pickett's Charge XC Men Category 3 35+ Dan Larson
7 Pickett's Charge XC Singlespeed Tim Plummer
5 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 30-39 Wade Goff
4 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 30-39 Aric Rist
2 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 40-49 Craig Austin
6 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 30-39 Saul Lopez
109 OBRA TTT Championships: Combined Combined Saul Lopez
8 OBRA TTT Championships Men Category 3 Aric Rist
116 OBRA TTT Championships: Combined Combined Kevin Thompson
113 OBRA TTT Championships: Combined Combined Ian Penner
115 OBRA TTT Championships: Combined Combined Dan Larson
114 OBRA TTT Championships: Combined Combined Craig Austin
111 OBRA TTT Championships: Combined Combined Aric Rist
8 OBRA TTT Championships Men Category 3 Saul Lopez
8 OBRA TTT Championships Men Category 3 Robert Huff
8 OBRA TTT Championships Men Category 3 Wade Goff
9 OBRA TTT Championships Men Category 3 Kevin Thompson
9 OBRA TTT Championships Men Category 3 Craig Austin
9 OBRA TTT Championships Men Category 3 Ian Penner
9 OBRA TTT Championships Men Category 3 Dan Larson
110 OBRA TTT Championships: Combined Combined Wade Goff
112 OBRA TTT Championships: Combined Combined Robert Huff
9 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 3 Robert Huff
11 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Men 50+ Steve Truesdale
2 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Men 40+ Mark Magilner
36 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 Dan Larson
25 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
48 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 Aaron Bozeman
14 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 Wade Goff
44 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 David Rosen
41 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 Kirk Matteson
38 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 Mark Magilner
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Saul Lopez
DNF Rehearsal Road Race Men Category 3 Mark Magilner
DNF Rehearsal Road Race Men Category 3 Paul Anderson
52 Rehearsal Road Race Men Category 3 Saul Lopez
51 Rehearsal Road Race Men Category 3 Ian Penner
46 Rehearsal Road Race Men Category 3 Aric Rist
22 Rehearsal Road Race Men Category 3 Wade Goff
1 Alpenrose Thursday Series Masters Men 40+ Mark Magilner
5 Alpenrose Thursday Series Overall, 2K Steve Truesdale
4 Alpenrose Thursday Series Masters 50+ Steve Truesdale
6 Alpenrose Thursday Series Overall, 3K Mark Magilner
5 Hutch's TT Series: Series Standings Masters 40+ Men Mark Magilner
2 Hutch's TT Series Masters Men 40+ Mark Magilner
13 Central Oregon STXC B Race Turner Waskom
9 Hutch's TT Series: Combined Combined Mark Magilner
55 Monday PIR Masters 1/2/3 Aric Rist
53 Monday PIR Masters 1/2/3 Kevin Thompson
44 Monday PIR Masters 1/2/3 Wade Goff
38 Monday PIR Masters 1/2/3 Aaron Bozeman
33 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
12 Monday PIR Masters 1/2/3 Dan Larson
47 Monday PIR Masters 1/2/3 marcus swanson
34 Silverton RR Masters 40+ Robert Huff
28 Silverton RR Masters 40+ Dan Larson
2 Silverton RR Masters 40+ Mark Magilner
48 Silverton RR Masters Men Robert Huff
39 Silverton RR Masters Men Dan Larson
35 Silverton RR Category 3 Men Saul Lopez
31 Silverton RR Category 3 Men Wade Goff
30 Silverton RR Category 3 Men Kevin Thompson
8 Spring Thaw XC Singlespeed (Open) Donovan Grabowski
1 Spring Thaw XC Category 2 Men 19-34 Tim Plummer
3 Alpenrose Thursday Series: 3 Kilometer Pursuit Men Category 3 Robert Huff
73 Tuesday PIR Category 1/2/3 Douglas Shanks
5 Hutch's TT Series Men 40+ Mark Magilner
33 Hutch's TT Series: Combined Combined Mark Magilner
5 Hutch's TT Series Standings Masters 40+ Men Mark Magilner
34 Monday PIR Masters 1/2/3 Dan Larson
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Aaron Bozeman
25 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Kirk Matteson
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Mark Magilner
7 Monday PIR Masters 1/2/3 Wade Goff
15 Icebreaker Criterium Men 35+ Dan Larson
16 WebCyclery Cascade Chainbreaker Singlespeed Donovan Grabowski
8 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 50+ Steve Truesdale
7 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 3 Robert Huff
5 Hutch's TT Series Masters 40+ Men Mark Magilner
1 Estacada TT: 20 Miles Masters Men 30-39 Ian Penner
DNS Estacada TT: 20 Miles Category 3 Men Kevin Thompson
DNS Estacada TT: 20 Miles Category 3 Men Craig Austin
16 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined Ian Penner
9 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined Robert Huff
DNF Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Singlespeed (7) Steven Basden
12 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Singlespeed (7) Donovan Grabowski
4 Estacada TT: 20 Miles Masters Men 40-49 Mark Magilner
5 Estacada TT: 20 Miles Masters Men 40-49 Robert Huff
7 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined Mark Magilner
5 Tuesday PIR: April Series Category 3/4 Wade Goff
1 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 19-34 Tim Plummer
12 Bear Springs Trap XC Singlespeed Steven Basden
6 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 35-44 Kevin Thompson
16 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 35-44 David Rosen
23 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 35-44 Paul Anderson
2 Bear Springs Trap STXC Category 2 Men 45-54 Tim Plummer
65 Tuesday PIR Category 4/5 Shane Young
68 Tuesday PIR Category 1/2/3 Dan Larson
52 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Rosen
101 Tuesday PIR Category 3/4 Paul Anderson
2 Tuesday PIR Category 3/4 Wade Goff
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Saul Lopez
93 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Thompson
13 Estacada TT: 20 Miles Category 3 Men Craig Austin
59 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined Craig Austin
14 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined Mark Magilner
5 Estacada TT: 20 Miles Masters Men 40-49 Mark Magilner
3 Eugene Roubaix Masters Men 40+ Mark Magilner
51 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Austin
45 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Thompson
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 Dan Larson
54 King's Valley RR Men Category 3 David Rosen
24 King's Valley RR Men Category 3 Wade Goff
45 King's Valley RR Men Category 3 Douglas Shanks
51 King's Valley RR Men Category 3 Ian Penner
52 King's Valley RR Men Category 3 Saul Lopez
51 King's Valley RR Men Category 4/5 Eric Stouck
14 King's Valley RR Masters 40+ Robert Huff
31 King's Valley RR Masters 40+ Dan Silvernail
40 King's Valley RR Masters 40+ Mark Magilner
DNF King's Valley RR Masters 40+ Dan Larson
88 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Rosen
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Wade Goff
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Dan Larson
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff
7 Horning's Hustle Singlespeed Cameron Vander Stoep
16 Horning's Hustle Category 2 Men 19-34 David Rosen
DNF Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Masters Men 40+/50+ Mark Magilner
4 Horning's Hustle Singlespeed Donovan Grabowski
13 Horning's Hustle Singlespeed Steven Basden
2 Horning's Hustle Category 2 Men 19-34 Tim Plummer
42 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Mark Magilner
43 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Masters Men 40+/50+ Mark Magilner
9 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Masters Men 40+/50+ Mark Magilner
9 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Masters Men 40+/50+ Mark Magilner
10 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Masters Men 40+/50+ Mark Magilner
23 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Masters Men 40+/50+ Mark Magilner
23 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Masters Men 40+/50+ Mark Magilner
4 Piece of Cake RR Men 3 Wade Goff
50 Piece of Cake RR Men 3 Kevin Thompson
3 Piece of Cake RR Masters 1/2/3 Mark Magilner
28 Piece of Cake RR Masters 1/2/3 Dan Larson
51 Piece of Cake RR Men 3 David Rosen
30 Piece of Cake RR Masters 4/5 Eric Stouck
38 Piece of Cake RR Masters 4/5 Steven Basden
12 Banana Belt Series Masters 40+ 4/5 Eric Stouck
13 Banana Belt Series Masters 40+ 4/5 Donovan Grabowski
13 Banana Belt Series Masters 40+ 1/2/3 Dan Larson
12 Banana Belt Series Category 3 Saul Lopez
17 Banana Belt Series Masters Men 1/2/3 Paul Anderson
12 Banana Belt Series Masters Men 1/2/3 Dan Larson
4 Banana Belt Series Masters Men 1/2/3 Robert Huff
13 Banana Belt Series Category 3 Wade Goff
20 Banana Belt Series Masters Men 40+ 4/5 Eric Stouck
12 Banana Belt Series Masters Men 40+ 4/5 Donovan Grabowski
DNF Banana Belt Series Masters Men 1/2/3 Dan Silvernail
39 Banana Belt Series Men Category 3 Saul Lopez
6 Banana Belt Series Masters 1/2/3 Mark Magilner
47 Banana Belt Series Men Category 3 Wade Goff
45 Banana Belt Series Men Category 3 Kevin Thompson
43 Banana Belt Series Men Category 3 Aric Rist
22 Banana Belt Series Masters 4/5 Eric Stouck
2 Banana Belt Series Masters 4/5 Donovan Grabowski
7 Banana Belt Series Masters 1/2/3 Robert Huff
43 Jack Frost TT: Combined Combined Aric Rist
28 Jack Frost TT: Combined Combined Mark Magilner
80 Jack Frost TT: Combined Combined Dan Larson
65 Jack Frost TT: Combined Combined Saul Lopez
103 Jack Frost TT: Combined Combined Cameron Vander Stoep
18 Echo Red to Red XC Category 2/35-44 Men David Rosen
11 Echo Red to Red XC Category 2/35-44 Men Kevin Thomson
1 Echo Red to Red XC Category 2/35-44 Men Paul Anderson
20 Echo Red to Red XC Singlespeed Steven Basden
11 Echo Red to Red XC Category 1 Men 45+ Craig Austin
8 Jack Frost TT Men Category 3 Aric Rist
7 Jack Frost TT Masters Men 30-39 Cameron Vander Stoep
5 Jack Frost TT Masters Men 30-39 Saul Lopez
14 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Dan Larson
6 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Mark Magilner
DNF Sublime Sublimity Circuit Race Men 4/5 Donovan Grabowski
13 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Dan Larson
2 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Mark Magilner
26 Sublime Sublimity Circuit Race Men 3 Wade Goff
4 Cherry Pie Men 40+ Mark Magilner
10 Cherry Pie Men 40+ Dan Larson
20 Cherry Pie Men 40+ Paul Anderson
DNF Cherry Pie Men 3 Kevin Thompson
DNF Cherry Pie Men 3 Saul Lopez
49 Cherry Pie Men 3 Nathan Spear
46 Cherry Pie Men 3 Wade Goff
18 Cherry Pie Men 3 Aric Rist
9 Cherry Pie Masters Men 4/5 40+ Donovan Grabowski