Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal

Event Category Name Date
7 OBRA State Champs at Corn Cross Men 1/2 Eric Sheagley 11/19
6 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier 11/19
1 OBRA State Champs at Corn Cross Men 2/3 Paul Bourcier 11/19
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist 11/13
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Eric Sheagley 11/13
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Shane Fletcher 11/13
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier 11/13
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin 11/13
13 Corvallis Cross Classic Category 2/3 Men Justin Onusko 11/12
7 Corvallis Cross Classic Category 1/2 Men Erik Hammerquist 11/12
10 Corvallis Cross Classic Women 50+ Vikki Bourcier 11/12
1 Corvallis Cross Classic Athenas Kelly Sandow 11/12
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist 11/6
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Eric Sheagley 11/6
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Shane Fletcher 11/6
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier 11/6
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Lauren Ziehnert 11/6
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Vikki Bourcier 11/6
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee 11/6
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin 11/6
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Ziehnert 11/6
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Parker Green 11/6
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Parker Green 11/6
1 Peddlers at Edgefield Junior Women 13-14 Mckenna Mckee 11/5
1 Peddlers at Edgefield Elite Junior Women Mckenna Mckee 11/5
1 Psycho Cross: Pyscho Cross Women 45+ Vikki Bourcier 11/5
1 Psycho Cross: Pyscho Cross Women 35+ Kelly Sandow 11/5
3 Psycho Cross: Pyscho Cross Men Category 2 Austin Arguello 11/5
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Lauren Ziehnert 10/30
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Kelly Sandow 10/30
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee 10/30
63 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Onusko 10/30
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin 10/30
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Erik Hammerquist 10/30
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist 10/29
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier 10/29
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 5 Vikki Bourcier 10/29
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Kelly Sandow 10/29
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee 10/29
64 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Austin Arguello 10/29
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin 10/29
1 Luscher Farm Crosstoberfest Men 1/2 Eric Sheagley 10/29
3 Luscher Farm Crosstoberfest Masters 35+ 4 Scott Powell 10/29
2 Psycho Cross Women 5 Vikki Bourcier 10/23
1 Psycho Cross Masters Women 35+ 3 Kelly Sandow 10/23
2 Psycho Cross Men 3 Cassidy Bigsby 10/23
1 Psycho Cross Men 3 John Morehouse 10/23
4 Psycho Cross Men 2 Justin Ziehnert 10/23
5 Washougal CX Men 5 Parker Green 10/23
4 Southern Oregon Outlaw Cross Series Junior Men 10-14 Stone Swanson 10/22
1 CrossWord CX Challenge Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley 10/22
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist 10/16
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Thomas Cody 10/16
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Shane Fletcher 10/16
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier 10/16
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley 10/16
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee 10/16
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Thomas Cody 10/15
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier 10/15
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Women Mckenna Mckee 10/15
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin 10/9
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Ziehnert 10/9
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist 10/9
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Lauren Ziehnert 10/9
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Erik Hammerquist 10/8
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Paul Bourcier 10/8
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley 10/8
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Lauren Ziehnert 10/8
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Onusko 10/8
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Kyler Ervin 10/8
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Justin Ziehnert 10/8
2 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 3/4 Kyler Ervin 10/4
13 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 2/3 Justin Ziehnert 10/4
9 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 2/3 Kyler Ervin 10/4
1 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 1/2 Thomas Cody 10/4
11 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 1/2 Erik Hammerquist 10/4
2 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody 10/4
4 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley 10/1
2 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Elite Junior Women Mckenna Mckee 10/1
7 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Singlespeed Paul Bourcier 10/1
1 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Elite Junior Women 13-14 Mckenna Mckee 10/1
1 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 3/4 Kyler Ervin 9/27
12 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 2/3 Justin Ziehnert 9/27
6 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 2/3 Kyler Ervin 9/27
1 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Masters Men 1/2 Thomas Cody 9/27
10 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 1/2 Erik Hammerquist 9/27
1 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody 9/27
1 Portland Trophy Cup Men 2/3 Kyler Ervin 9/27
12 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Masters 40+ Paul Bourcier 9/27
1 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Masters Women 40+ Deb Bauer 9/27
8 Twilight Bike Racing Series Cross Masters 40+ Paul Bourcier 9/27
1 Battle at Barlow Elite Junior Women Mckenna Mckee 9/25
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Elite Junior Women Mckenna Mckee 9/24
3 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Justin Ziehnert 9/21
1 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody 9/20
3 Portland Trophy Cup Men 2/3 Justin Ziehnert 9/20
1 Portland Trophy Cup Men 3/4 Kyler Ervin 9/20
1 Portland Trophy Cup: Series Standings Men 3/4 Kyler Ervin 9/20
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Men 2/3 Justin Ziehnert 9/20
1 Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men 1/2 Thomas Cody 9/20
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Men 1/2 Erik Hammerquist 9/20
12 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 1/2 Erik Hammerquist 9/17
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley 9/17
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Elite Junior Women Mckenna Mckee 9/17
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 2/3 Justin Ziehnert 9/17
3 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Justin Ziehnert 9/14
1 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody 9/13
14 Portland Trophy Cup Men 1/2 Michael Benno 9/13
6 Portland Trophy Cup Men 1/2 Erik Hammerquist 9/13
1 Portland Trophy Cup Men 3/4 Kyler Ervin 9/13
1 Twilight Bike Racing Series Cross Masters 40+ Women Deb Bauer 9/13
1 Corn Cross Elite Junior Women Mckenna Mckee 9/11
3 Corn Cross Elite Junior Men Kyler Ervin 9/11
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Eric Sheagley 9/10
4 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Women 3 Lauren Ziehnert 9/10
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Elite Junior Women Mckenna Mckee 9/10
19 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 2/3 Justin Ziehnert 9/10
3 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Justin Ziehnert 9/7
7 Blind Date at the Dairy Men 1/2 Erik Hammerquist 9/7
2 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody 9/6-10/4
18 Portland Trophy Cup Men 1/2 Justin Ziehnert 9/6
1 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Thomas Cody 9/6
1 Portland Trophy Cup Men 3/4 Kyler Ervin 9/6
7 Twilight Bike Racing Series Cross Men 3 John Morehouse 9/6
1 Twilight Bike Racing Series Cross Masters 40+ Women Deb Bauer 9/6
6 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Men 1/2 Erik Hammerquist 9/3
1 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Elite Junior Women Mckenna Mckee 9/3
6 Tuesday Night PIR: Team Standings Category 1/2/3 8/30
10 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 4/5 Justin Ziehnert 8/30
25 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Steve Schwaeber 8/30
7 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Eric Sheagley 8/30
35 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Cody 8/30
9 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Steve Schwaeber 8/30
1 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Eric Sheagley 8/30
14 Monday Night PIR: Individual Standings Category 1/2/3+ Steve Schwaeber 8/29
16 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 8/29
12 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 2 Justin Ziehnert 8/24
1 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 2 Erik Hammerquist 8/24
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Erik Hammerquist 8/24
7 Tuesday Night PIR Category 4/5 Justin Ziehnert 8/23
16 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Cody 8/23
13 Monday Night PIR: Individual Standings Category 1/2/3+ Steve Schwaeber 8/22
15 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 8/22
4 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile, Men Category 1-3 Michael Benno 8/20
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Erik Hammerquist 8/17
9 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 2 Justin Ziehnert 8/17
1 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 2 Erik Hammerquist 8/17
12 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 John Morehouse 8/16
30 Tuesday Night PIR Category 4/5 Parker Green 8/16
2 Tuesday Night PIR Category 4/5 Justin Ziehnert 8/16
4 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Paul Bourcier 8/16
9 Monday Night PIR: Team Standings Category 1/2/3+ Steve Schwaeber 8/15
14 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 8/15
4 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Steve Schwaeber 8/15
7 Vancouver Criterium OBRA Championship Men Category 3 Keelan Ontiveros 8/13
5 Vancouver Criterium OBRA Championship Men Category 4 Justin Ziehnert 8/13
7 Vancouver Criterium OBRA Championship Masters Men 40-49 Steve Schwaeber 8/13
2 Vancouver Criterium OBRA Championship Masters Men 40-49 Eric Sheagley 8/13
5 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Justin Ziehnert 8/10
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Erik Hammerquist 8/10
8 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Austin Arguello 8/9
7 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 John Morehouse 8/9
7 Franz Bakery Criterium Senior Men Austin Arguello 8/6
6 Franz Bakery Criterium Senior Men Paul Bourcier 8/6
7 Franz Bakery Criterium Men 4/5 Justin Ziehnert 8/6
6 Franz Bakery Criterium Masters 40+ Scott Powell 8/6
3 Franz Bakery Criterium Masters 40+ Steve Schwaeber 8/6
2 Franz Bakery Criterium Masters 40+ Steve Wright 8/6
10 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 John Morehouse 8/2
4 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Paul Bourcier 8/2
1 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Austin Arguello 8/2
13 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Steve Schwaeber 8/1
5 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert 8/1
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert 8/1
16 OBRA RR Champs Senior Men Cassidy Bigsby 7/30
1 OBRA RR Champs Senior Men Paul Bourcier 7/30
15 OBRA RR Champs Masters Men 40-49 Steve Schwaeber 7/30
14 OBRA RR Champs Masters Men 40-49 Steve Wright 7/30
7 Twilight Bike Racing Series Crit Women Kelly Sandow 7/26
8 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Cassidy Bigsby 7/26
19 Monday Night PIR: July Team Series Overall Team Standings 7/25
5 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert 7/25
5 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert 7/25
18 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Paul Bourcier 7/19
13 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Cassidy Bigsby 7/19
8 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 John Morehouse 7/19
1 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Austin Arguello 7/19
23 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Erik Hammerquist 7/19
16 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 7/18
24 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Scott Powell 7/17
10 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Scott Powell 7/17
8 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Keelan Ontiveros 7/17
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Men 40-49 Scott Powell 7/17
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Men 45-49 Scott Powell 7/17
3 OBRA Uphill Time Trial Championship Category 3 Men Keelan Ontiveros 7/17
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 1 Men 45+ Thomas Cody 7/17
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 1 Men 45+ Thomas Cody 7/16
5 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Austin Arguello 7/12
2 Twilight Bike Racing Series Crit Men 1/2/3 Paul Bourcier 7/12
15 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 7/11
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert 7/11
1 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men 4K Eric Sheagley 7/8
1 Alpenrose Velodrome Challenge Masters 40+ 3K Eric Sheagley 7/8
8 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber 7/6
6 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem 7/6
2 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley 7/6
1 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ Shane Fletcher 7/3
13 Mt. Tabor Series Category 4 Men Parker Green 6/29
5 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shane Fletcher 6/29
9 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Scott Powell 6/29
8 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem 6/29
7 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber 6/29
2 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley 6/29
7 Tuesday Night PIR: June Overall 10 Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3 6/28
17 Tuesday Night PIR: June Overall Castelli Individual Competition Category 1/2/3 John Morehouse 6/28
12 Tuesday Night PIR: June Overall Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Austin Arguello 6/28
6 Twilight Bike Racing Series TT Overall Men 1/2 Austin Arguello 6/28
4 Twilight Bike Racing Series TT Overall Men 1/2 Cassidy Bigsby 6/28
3 Twilight Bike Racing Series TT Overall Men 1/2 Paul Bourcier 6/28
4 Twilight Bike Racing Series TT Overall Masters Women 40+ Vikki Bourcier 6/28
19 Monday Night PIR: June Series Overall Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb 6/27
6 Monday Night PIR: June Series Overall Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 6/27
4 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 6/27
4 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert 6/27
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert 6/27
25 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell 6/26
8 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright 6/26
5 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno 6/26
4 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley 6/26
192 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Scott Powell 6/25
183 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Steve Wright 6/25
90 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Michael Benno 6/25
18 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Eric Sheagley 6/25
3 Willamette Gran Fondo: Medio Route Women 50-59 Vikki Bourcier 6/25
1 Willamette Gran Fondo Men 40-49 Paul Bourcier 6/25
39 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell 6/25
34 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright 6/25
21 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno 6/25
5 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley 6/25
50 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell 6/25
31 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright 6/25
24 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno 6/25
12 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley 6/25
37 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell 6/25
34 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright 6/25
21 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno 6/25
3 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley 6/25
51 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell 6/25
50 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright 6/25
30 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno 6/25
5 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley 6/25
2 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Men 15-16 Sprints Kyler Ervin 6/25
1 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Women 15-16 500m Lauren Ziehnert 6/25
2 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Men 15-16 500m Kyler Ervin 6/25
1 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Women 15-16 Omnium Lauren Ziehnert 6/25
1 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Men 15-16 Omnium Kyler Ervin 6/25
1 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Junior Men 13-14 Omnium Parker Green 6/25
135 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Steve Wright 6/24
120 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Scott Powell 6/24
57 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Michael Benno 6/24
22 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Eric Sheagley 6/24
5 Fast Twitch Friday: June Series Overall Novice Men Parker Green 6/24
30 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell 6/24-26
17 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright 6/24-26
11 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno 6/24-26
2 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley 6/24-26
26 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell 6/24
18 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno 6/24
17 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright 6/24
1 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley 6/24
32 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright 6/24
30 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell 6/24
11 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno 6/24
2 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley 6/24
23 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men Michael Benno 6/24
17 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men Scott Powell 6/24
14 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men Steve Wright 6/24
2 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men Eric Sheagley 6/24
9 Mt. Tabor Series Senior Men Keelan Ontiveros 6/22
10 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shane Fletcher 6/22
14 Mt. Tabor Series Category 4 Men Parker Green 6/22
7 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber 6/22
6 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem 6/22
6 Tuesday Night PIR: Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3 6/21
14 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 John Morehouse 6/21
9 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Austin Arguello 6/21
19 Tuesday Night PIR Category 4/5 Parker Green 6/21
3 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Cassidy Bigsby 6/21
1 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Paul Bourcier 6/21
35 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Vikki Bourcier 6/21
3 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Cassidy Bigsby 6/21
1 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Paul Bourcier 6/21
2 Twilight Bike Racing Series TT Masters Women 40+ Vikki Bourcier 6/21
15 Monday Night PIR: Series Standings after June 20 Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 6/20
14 Monday Night PIR: Series Standings after June 20 Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb 6/20
15 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 6/20
10 Blue Ribbon Track Omnium Men 4/5 Parker Green 6/19
1 Blue Ribbon Track Omnium Men 4/5 Kyler Ervin 6/19
1 Blue Ribbon Track Omnium Masters 35+ Joseph Holcomb 6/19
14 Mt. Tabor Series Senior Men Austin Arguello 6/15
13 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hammerquist 6/15
7 Mt. Tabor Series Senior Men John Morehouse 6/15
4 Mt. Tabor Series Senior Men Keelan Ontiveros 6/15
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley 6/15
6 Tuesday Night PIR: Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3 6/14
13 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 John Morehouse 6/14
8 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Austin Arguello 6/14
8 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 John Morehouse 6/14
5 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 6/14
12 Monday Night PIR: Series Standings after June 13 Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb 6/13
11 Monday Night PIR: Series Standings after June 13 Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 6/13
7 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb 6/13
1 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert 6/13
5 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Lauren Ziehnert 6/13
1 Alpenrose Heartbreaker 35+ Masters Points Joseph Holcomb 6/12
31 High Desert Omnium: Road Race Men Category 1/2 Michael Benno 6/12
29 High Desert Omnium: Road Race Men Category 1/2 Austin Arguello 6/12
17 High Desert Omnium: Road Race Men Category 1/2 John Morehouse 6/12
13 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Michael Benno 6/11
11 High Desert Omnium: Time Trial Men 1/2 Michael Benno 6/11
13 High Desert Omnium: Criterium Men 1/2 Austin Arguello 6/11
8 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hammerquist 6/8
5 Mt. Tabor Series Senior Men Keelan Ontiveros 6/8
7 Mt. Tabor Series Category 3 Men Shane Fletcher 6/8
19 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Michael Benno 6/8
9 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem 6/8
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber 6/8
1 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley 6/8
35 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Vikki Bourcier 6/7
11 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Austin Arguello 6/7
3 Twilight Bike Racing Series TT Masters Women 40+ Vikki Bourcier 6/7
2 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Austin Arguello 6/7
1 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Justin Ziehnert 6/6
25 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 William Zale 6/6
11 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb 6/6
7 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 6/6
3 Oregon Gran Fondo: Gran Route Women 50-59 Julia Fudge 6/5
1 PDW Omnium Junior Parker Green 6/5
3 PDW Omnium Men 4/5 Kyler Ervin 6/5
110 OBRA TT: Combined Combined Vikki Bourcier 6/4
39 OBRA TT: Combined Combined Cassidy Bigsby 6/4
22 OBRA TT: Combined Combined Vikki Bourcier 6/4
4 OBRA TT: Combined Combined Keelan Ontiveros 6/4
5 OBRA TT Masters Women 50-59 Vikki Bourcier 6/4
5 OBRA TT Senior Men Pro/1/2 Cassidy Bigsby 6/4
3 OBRA TT Masters Women 55-59 Vikki Bourcier 6/4
2 OBRA TT Junior Men 15-16 Keelan Ontiveros 6/4
6 Hammer Velo Crit Senior Men Erik Hammerquist 6/4
33 Hammer Velo Crit Masters Men 1/2/3 40+ Steve Schwaeber 6/4
4 Hammer Velo Crit Masters Men 1/2/3 40+ Joseph Holcomb 6/4
2 Hammer Velo Crit Masters Men 1/2/3 40+ Steve Wright 6/4
18 Hammer Velo Crit Men Category 4/5 Kyler Ervin 6/4
16 Hammer Velo Crit Men Category 4/5 Justin Ziehnert 6/4
5 Fast Twitch Friday Novice Men Parker Green 6/3
18 Mt. Tabor Series Category 3 Men Chris Thomas 6/1
12 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Eric Sheagley 6/1
11 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ John Mitchem 6/1
3 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Steve Schwaeber 6/1
18 Mt. Tabor Series Category 5 Men Parker Green 6/1
7 Tuesday Night PIR: May 10 Barrell Brewing Team Competition Team 5/31
17 Tuesday Night PIR: May Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros 5/31
14 Tuesday Night PIR: May Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Paul Bourcier 5/31
15 Tuesday Night PIR Category 3/4 Kyler Ervin 5/31
12 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined John Morehouse 5/31
11 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Austin Arguello 5/31
2 Twilight Bike Racing Series TT: Combined Combined Cassidy Bigsby 5/31
6 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 John Morehouse 5/31
5 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Austin Arguello 5/31
2 Twilight Bike Racing Series TT Men 1/2 Cassidy Bigsby 5/31
9 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 5/30
26 Monday Night PIR: May Series Standings Category 1/2/3+ John Mitchem 5/30
12 Monday Night PIR: May Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb 5/30
18 Sisters Stampede Sport Women 19-39 Lauren Ziehnert 5/29
23 Sisters Stampede Sport Men 19-39 Justin Ziehnert 5/29
4 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 40+ Thomas Cody 5/28
7 Fast Twitch Friday: May Overall Novice Men Parker Green 5/27
4 Fast Twitch Friday Novice Men Parker Green 5/27
7 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Team Competition Team 5/24
15 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros 5/24
12 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Paul Bourcier 5/24
27 Tuesday Night PIR Category 4/5 Parker Green 5/24
56 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Eric Sheagley 5/24
44 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 John Morehouse 5/24
35 Monday Night PIR Masters 1/2/3 William Zale 5/23
18 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Craig Hamilton 5/23
16 Monday Night PIR Masters 1/2/3 John Mitchem 5/23
9 Monday Night PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb 5/23
6 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Team Competition Team 5/17
12 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros 5/17
11 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Paul Bourcier 5/17
70 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Michael Benno 5/17
5 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Keelan Ontiveros 5/17
6 Monday Night PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb 5/16
38 Monday Night PIR Category 1/2/3 Steve Schwaeber 5/16
13 Monday Night PIR Category 1/2/3 Michael Benno 5/16
12 Monday Night PIR Category 1/2/3 John Mitchem 5/16
6 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Brewing Team Competition Team 5/10
7 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Paul Bourcier 5/10
64 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Cody 5/10
29 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Erik Hammerquist 5/10
21 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Keelan Ontiveros 5/10
4 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Paul Bourcier 5/10
11 Tuesday Night PIR Category 3/4 Kyler Ervin 5/10
31 Tuesday Night PIR Category 4/5 Parker Green 5/10
5 Monday Night PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb 5/9
46 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Shane Fletcher 5/9
26 Monday Night PIR Masters 1/2/3 John Mitchem 5/9
2 BriHOP Interstellar Omnium: Sunday Men 4/5 Kyler Ervin 5/8
1 BriHOP Interstellar Omnium: Saturday Men 4/5 Omnium Kyler Ervin 5/7
19 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Craig Hamilton 5/3
22 Monday Night PIR Masters 1/2/3 John Mitchem 5/2
15 Monday Night PIR Masters 1/2/3 William Zale 5/2
4 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Joseph Holcomb 5/2
26 Montinore Road Race Men 1/2 Eric Sheagley 5/1
22 Montinore Road Race Men 1/2 Justin Onusko 5/1
19 Montinore Road Race Men 1/2 Michael Benno 5/1
17 Montinore Road Race Men 1/2 John Morehouse 5/1
7 Montinore Road Race Men 1/2 Paul Bourcier 5/1
6 Montinore Road Race Men 1/2 Austin Arguello 5/1
4 Montinore Road Race Men 1/2 Cassidy Bigsby 5/1
20 Montinore Road Race Men 3 Keelan Ontiveros 5/1
15 Montinore Road Race Men 3 Erik Hammerquist 5/1
11 Montinore Road Race Masters Men 40+ 1/2/3 Steve Schwaeber 5/1
8 Montinore Road Race Masters Men 40+ 1/2/3 Thomas Cody 5/1
5 Montinore Road Race Masters Men 40+ 1/2/3 Scott Powell 5/1
3 Montinore Road Race Masters Men 40+ 1/2/3 Steve Wright 5/1
93 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Vikki Bourcier 4/30
13 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Vikki Bourcier 4/30
24 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Paul Bourcier 4/30
31 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Joseph Holcomb 4/30
102 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Joseph Holcomb 4/30
3 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Women 50-59 Vikki Bourcier 4/30
2 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Men 40-49 Joseph Holcomb 4/30
1 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Series Standings - Long Masters Men 45-49 Joseph Holcomb 4/30
1 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Short Course Masters Women 55-59 Vikki Bourcier 4/30
5 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Men Category 1/2 Paul Bourcier 4/30
2 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Men 45-49 Joseph Holcomb 4/30
5 Tuesday Night PIR: April 10 Barrell Team Competition Team 4/26
21 Tuesday Night PIR: April Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Steve Wright 4/26
5 Tuesday Night PIR: April Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros 4/26
5 Tuesday Night PIR: April Castelli Individual Competition Category 3/4 Kyler Ervin 4/26
1 Tuesday Night PIR Category 3/4 Kyler Ervin 4/26
34 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Erik Hammerquist 4/26
31 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cassidy Bigsby 4/26
23 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Craig Hamilton 4/26
17 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Steve Wright 4/26
15 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Isaac King 4/26
11 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Paul Bourcier 4/26
5 Tuesday Night PIR Category 5 Parker Green 4/26
16 Monday Night PIR: April Series Standings Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 4/25
8 Monday Night PIR: April Series Standings Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb 4/25
43 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Scott Powell 4/25
13 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 William Zale 4/25
8 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 John Mitchem 4/25
7 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Joseph Holcomb 4/25
4 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Brewing Team Competition 10 Barrell Brewing 1/2/3 Team Competition 4/19
16 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Steve Wright 4/19
4 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Keelan Ontiveros 4/19
41 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Cody 4/19
30 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Steve Schwaeber 4/19
10 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Steve Wright 4/19
2 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Keelan Ontiveros 4/19
7 Tuesday Night PIR Category 5 Parker Green 4/19
8 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Joseph Holcomb 4/18
11 Monday Night PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Joseph Holcomb 4/18
18 Barton Park Road Race Men 1/2 Thomas Cody 4/17
15 Barton Park Road Race Men 1/2 Michael Benno 4/17
9 Barton Park Road Race Men 1/2 Steve Wright 4/17
6 Barton Park Road Race Men 1/2 John Morehouse 4/17
9 Barton Park Road Race Category 4/5 Kyler Ervin 4/17
4 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Joseph Holcomb 4/16
1 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Men 45-49 Joseph Holcomb 4/16
12 Monday Night PIR Masters 1/2/3 William Zale 4/11
8 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Joseph Holcomb 4/11
23 Kings Valley Road Race Category 3 Dean Futrell 4/9
20 Kings Valley Road Race Category 3 Erik Hammerquist 4/9
9 Kings Valley Road Race Category 3 Keelan Ontiveros 4/9
37 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Eric Sheagley 4/9
35 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Steve Schwaeber 4/9
26 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Steve Wright 4/9
16 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Michael Benno 4/9
10 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Paul Bourcier 4/9
5 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Cassidy Bigsby 4/9
2 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Austin Arguello 4/9
11 Gorge Roubaix Women Category 4 Vikki Bourcier 4/3
32 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Justin Ziehnert 4/3
45 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Michael Benno 4/3
33 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Cassidy Bigsby 4/3
2 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Austin Arguello 4/3
1 Gorge Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Paul Bourcier 4/3
21 Gorge Roubaix Women 4/5 Vikki Bourcier 4/2
33 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Austin Arguello 4/2
28 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Michael Benno 4/2
24 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Steve Wright 4/2
5 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Cassidy Bigsby 4/2
60 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Justin Ziehnert 4/2
25 Gorge Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Bruce Connelly 4/2
2 Gorge Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Paul Bourcier 4/2
31 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men Justin Onusko 3/20
25 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men Cassidy Bigsby 3/20
11 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men Paul Bourcier 3/20
10 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men John Morehouse 3/20
2 Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Men Austin Arguello 3/20
8 Cherry Pie Road Race Masters Men 40-49 Joseph Holcomb 3/20
3 Cherry Pie Road Race Masters Women Vikki Bourcier 3/20
2 Dirty Circles 2 Junior Men Parker Green 3/6
11 Dirty Circles 2 Men 4/5 Kyler Ervin 3/6
12 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Elite Men Michael Benno 3/5
2 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 19-39 Justin Ziehnert 3/5
5 Dirty Circles 1 Men 4/5 Justin Ziehnert 2/28
1 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Justin Onusko 2/21
9 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Joseph Holcomb 2/21
1 Jack Frost Time Trial Senior Men Pro/1/2 Justin Onusko 2/21
2 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Joseph Holcomb 2/21