TCNF.LEGAL Racing Team

Event Category Name
12 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ Bruce Connelly
3 Hammer Velo Crit Men 4/5 Kyler Ervin
19 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 Bruce Connelly
7 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 Eric Sheagley
4 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 Michael Benno
2 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 Steve Wright
15 Hammer Velo Crit Men 3 Chris Thomas
4 Hammer Velo Crit Senior Men Erik Hammerquist
4 Thursday Night Track Racing 1/2/3 Points Race Eric Sheagley
1 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hammerquist
13 Mt. Tabor Series Category 3 Chris Thomas
1 Mt. Tabor Series Category 4 Peter Jennings
4 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Thomas Cody
2 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Eric Sheagley
8 Tuesday Night PIR: Team Series Standings Men 1/2/3
8 Tuesday Night PIR: Individual Series Standings: Tuesday Night PIR: Team Series Standings Men 1/2/3
16 Tuesday Night PIR: Individual Series Standings Men 1/2/3 Erik Hammerquist
15 Tuesday Night PIR: Individual Series Standings Men 1/2/3 Steve Wright
10 Tuesday Night PIR: Individual Series Standings Men 4/5 Owen Rogers
7 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Erik Hammerquist
13 Tuesday Night PIR Category 3/4 Justin Ziehnert
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Lauren Ziehnert
2 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Justin Ziehnert
9 Silverton OBRA Championship Road Race Senior Men Erik Hammerquist
6 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 50+ Michael Benno
5 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 50+ Bruce Connelly
25 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Thomas Cody
11 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Eric Sheagley
7 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 40+ Tim Mineo
3 Silverton OBRA Championship Road Race Junior 15-18 Owen Rogers
6 Silverton OBRA Championship Road Race Men Category 4/5 Peter Jennings
10 Mt. Tabor Series Senior Men Eric Sheagley
4 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hammerquist
33 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Thomas Cody
21 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Steve Schwaeber
6 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Steve Wright
4 Tuesday Night PIR Men 4/5 Owen Rogers
10 Tuesday Night PIR: Series Points - Team Men 1/2/3
11 Tuesday Night PIR: Series Points - Individuals Men 1/2/3 Steve Wright
8 Tuesday Night PIR: Series Points - Individuals Men 4/5 Owen Rogers
5 PVC Alpenrose Cup Junior Omnium Group A Lauren Ziehnert
4 PVC Alpenrose Cup Junior Omnium Group A Mckenna Mckee
2 PVC Alpenrose Cup Junior Girls 500m Lauren Ziehnert
1 PVC Alpenrose Cup Junior Girls 500m Mckenna Mckee
16 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Owen Rogers
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
7 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Lauren Ziehnert
3 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Mckenna Mckee
4 10 Barrel Brewing HDO: Road Race: HDO Final Omnium Results Men 4/5 Peter Jennings
5 10 Barrel Brewing HDO: Road Race Men 4/5 Peter Jennings
27 10 Barrel Brewing HDO: Time Trial: Combined Combined Peter Jennings
3 10 Barrel Brewing HDO: Criterium: HDO: Points Totals after Criterium Men Category 4/5 Peter Jennings
4 10 Barrel Brewing HDO: Time Trial Men 4/5 Peter Jennings
4 10 Barrel Brewing HDO: Criterium Men 4/5 Peter Jennings
4 Thursday Night Track Racing Senior Women Lauren Ziehnert
1 Thursday Night Track Racing Senior Women Mckenna Mckee
5 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Lauren Ziehnert
3 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Mckenna Mckee
2 Thursday Night Track Racing Junior kayden mckee
1 Mt. Tabor Series Category 4 Men Peter Jennings
14 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Thomas Cody
5 Mt. Tabor Series 40+ Masters Men Steve Schwaeber
26 Mt. Tabor Series Men 5 Owen Rogers
1 PVC Alpenrose Cup Junior Omnium Mckenna Mckee
3 PVC Alpenrose Cup Junior Unknown Distance Mckenna Mckee
1 PVC Alpenrose Cup Junior 500m Mckenna Mckee
1 PVC Alpenrose Cup Junior Flying Lap Mckenna Mckee
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 kayden mckee
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 14-18 Owen Rogers
7 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Mckenna Mckee
54 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined Tim Mineo
41 OBRA Time Trial Championship: Overall : Combined Combined Tim Mineo
14 OBRA Time Trial Championship: Overall Overall Distance 24.8 Tim Mineo
5 OBRA Time Trial Championship Men Category 3 Tim Mineo
2 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo Men 15-24 Erik Hammerquist
1 Fast Twitch Fridays Sprint C Lauren Ziehnert
2 Fast Twitch Fridays Sprint B Mckenna Mckee
3 Thursday Night Track Racing - Series Points Totals Men 4/5 Owen Rogers
1 Thursday Night Track Racing Junior kayden mckee
8 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Lauren Ziehnert
3 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Mckenna Mckee
2 Thursday Night Track Racing Category 4/5 Owen Rogers
22 Mt. Tabor Series Men 3 Chris Thomas
17 Mt. Tabor Series Men 4 Peter Jennings
20 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Thomas Cody
15 Mt. Tabor Series Men 5 Owen Rogers
1 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Pro/1/2 50+ Steve Wright
4 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Pro/1/2 40+ Steve Schwaeber
17 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Pro/1/2 Erik Hammerquist
5 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Men 4/5 Peter Jennings
2 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Men 4/5 Tim Mineo
1 Fast Twitch Fridays Sprint C Lauren Ziehnert
2 Fast Twitch Fridays Sprint B Mckenna Mckee
6 Fast Twitch Fridays Beginner kayden mckee
10 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Lauren Ziehnert
5 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Mckenna Mckee
19 Tuesday Night PIR - Individual Series Totals Men 4/5 Owen Rogers
23 Tuesday Night PIR - Team Series Standings Combined
DNF Tuesday Night PIR Category 4/5 Owen Rogers
46 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Cody
3 Monday PIR - May Individual Series Points Women 4/5 Mckenna Mckee
5 Monday PIR - May Individual Series Points Masters Men 4/5 30+ Tim Mineo
2 Monday PIR - May Individual Series Points Masters Men 1/2/3 50+ John Mitchem
7 Monday PIR - May Individual Series Points Junior Owen Rogers
1 Fast Twitch Fridays Sprint C Mckenna Mckee
13 Fast Twitch Fridays Beginner kayden mckee
1 Thursday Night Track Racing Junior kayden mckee
10 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Lauren Ziehnert
7 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Mckenna Mckee
5 Thursday Night Track Racing Category 4/5 Owen Rogers
54 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Thomas Cody
53 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Nate Magaret
13 Tuesday Night PIR Men 3/4 Kyler Ervin
7 Tuesday Night PIR Men 4/5 Owen Rogers
20 Tuesday Night PIR Team Series Points Combined
18 Tuesday Night PIR Individual Series Totals Men 4/5 Owen Rogers
6 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Masters Men 50+/60+ 3/4/5 Bruce Connelly
7 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Junior Expert Men Owen Rogers
8 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 1 (Expert) Men 45+ Thomas Cody
6 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Masters 3/4/5 50+, 60+ Bruce Connelly
41 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Steve Schwaeber
27 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Erik Hammerquist
26 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Eric Sheagley
10 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 Steve Wright
27 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men Peter Jennings
1 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men Tim Mineo
1 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 50+ Steve Wright
8 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 40+ Steve Schwaeber
6 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Pro/1/2 40+ Eric Sheagley
5 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Masters Men 50-59 3/4/5 Bruce Connelly
11 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Lauren Ziehnert
8 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Mckenna Mckee
11 Tuesday Night PIR Men 4/5 Owen Rogers
2 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Tim Mineo
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Thomas Cody
1 Monday PIR Women 4/5 Mckenna Mckee
1 Monday PIR Junior Owen Rogers
68 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Combined Tim Mineo
1 OBRA Team Time Trial Championship Men 4/5 Tim Mineo
2 Montinore Road Race Men 4/5 Tim Mineo
1 Montinore Road Race Men 4/5 Peter Jennings
5 Montinore Road Race Masters Men 1/2 Thomas Cody
4 Montinore Road Race Masters Men 1/2 Steve Schwaeber
3 Thursday Night Track Racing Category 4/5 Owen Rogers
7 Thursday Night Track Racing Category 3/4 Lauren Ziehnert
15 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Nate Magaret
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Steve Schwaeber
10 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Thomas Cody
2 Monday PIR Women 4/5 Mckenna Mckee
3 Monday PIR: Overall Series Total for April Masters Men 1/2/3 50+ John Mitchem
21 Monday PIR: Overall Series Total for April Masters Men 1/2/3 30+ Thomas Cody
8 Monday PIR: Overall Series Total for April Junior Parker Green
6 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 1 (Expert) Junior Men Owen Rogers
13 Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined Combined Tim Mineo
1 Revenge Of The Disc Time Trial Series Men Category 4/5 Tim Mineo
4 Barton Park Circuit Race Men 4/5 Peter Jennings
3 Barton Park Circuit Race Men 4/5 Tim Mineo
19 Barton Park Circuit Race Men Category 1/2 Thomas Cody
12 Barton Park Circuit Race Men Category 1/2 Steve Schwaeber
14 Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined Combined Tim Mineo
1 Revenge Of The Disc Time Trial Series Men Category 4/5 Tim Mineo
5 Sagebrush Cycles Bust Your Butte Gravel Challenge Long Course Open Men Erik Hammerquist
2 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Category 1(Expert) Junior Men Owen Rogers
2 Kings Valley Road Race Women Category 4/5 Mckenna Mckee
1 Kings Valley Road Race Men Category 3 Adam Choate
29 Kings Valley Road Race Men Pro/1/2 Steve Wright
12 Kings Valley Road Race Men Pro/1/2 Paul Bourcier
6 Kings Valley Road Race Men Pro/1/2 Eric Sheagley
25 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Masters Men 50+/60+ 3/4/5 Bruce Connelly
4 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Pro/1/2 50+ Steve Wright
1 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Pro/1/2 50+ Paul Bourcier
4 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Pro/1/2 40+ Steve Schwaeber
22 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Brad Carpenter
5 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Erik Hammerquist
17 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Masters Men 50-59 3/4/5 Bruce Connelly
5 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Women 4/5 Mckenna Mckee
9 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Junior Men Owen Rogers
4 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 3 Junior Men 14-18 Owen Rogers
3 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Category 3 (Novice) Junior Men 15-18 Owen Rogers