OBRA TTT: Combined

Brownsville, OR
June 9, 2013

Part of the OBRA TTT

Updated July 30, 2013 at 10:57 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Lee Ordonez English Cycles Senior Men 0:47:35
2 Rob English English Cycles Senior Men 0:47:35
3 Colby Wait-Molyneux Hagens-Berman LLP Cycling Senior Men 0:47:35
4 John Banks HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Senior Men 0:48:31
5 Joshua Liberles HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Senior Men 0:48:31
6 Trevor Spahr HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Senior Men 0:48:31
7 Galen Mittermann HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Senior Men 0:48:31
8 Carl Hoefer Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Senior Men 0:49:41
9 Scott Gray Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Senior Men 0:49:41
10 Ron Babcock Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Senior Men 0:49:41
11 Andrew Boone Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Senior Men 0:49:41
12 Sam Rosenberg Hutch's-Slocum-Co-Motion Senior Men 0:49:58
13 Nick Skenzick Hutch's-Slocum-Co-Motion Senior Men 0:49:58
14 Dave Campbell Hutch's-Slocum-Co-Motion Senior Men 0:49:58
15 sam schartz Hutch's-Slocum-Co-Motion Senior Men 0:49:58
16 Sage Freeman Therapeutic Associates PDX Cycling Senior Men 0:51:15
17 Erik Hofland Therapeutic Associates PDX Cycling Senior Men 0:51:15
18 Zach Winter Therapeutic Associates PDX Cycling Senior Men 0:51:15
19 Brant Buchholz Therapeutic Associates PDX Cycling Senior Men 0:51:15
20 Glen Gann Land Shark Men 160-199 0:53:04
21 Brad Earl Land Shark Men 160-199 0:53:04
22 Richard Hogan Land Shark Men 160-199 0:53:04
23 John Slawta Land Shark Men 160-199 0:53:04
24 Adam Kennedy Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 0:53:16
25 Logan Evans Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 0:53:16
26 Neil Byzick Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 0:53:16
27 Stewart Myers Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 0:53:16
28 Nick Blacklock crank Men 160-199 0:54:20
29 Allen Kraft crank Men 160-199 0:54:20
30 Dean Anderson crank Men 160-199 0:54:20
31 David Masuda crank Men 160-199 0:54:20
32 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Senior Men 0:54:42
33 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Senior Men 0:54:42
34 Ken James Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Senior Men 0:54:42
35 Doug Palmer Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Senior Men 0:54:42
36 Rob Thompson Ironclad/Yakima Men 160-199 0:54:54
37 Erik Bakker Ironclad/Yakima Men 160-199 0:54:54
38 Joe Martin Ironclad/Yakima Men 160-199 0:54:54
39 Mark Crawford Ironclad/Yakima Men 160-199 0:54:54
40 Darell Provencher Team Rose City Men 240+ 0:56:02
41 Jeff Buck Team Rose City Men 240+ 0:56:02
42 Tim Rich Team Rose City Men 240+ 0:56:02
43 Tom Webb Team Rose City Men 240+ 0:56:02
44 Jon Kraft Men 200-239 0:56:29
45 bruce carter Team ESC Sports - Bio Racer Men 200-239 0:56:29
46 Steve Long Team ESC Sports - Bio Racer Men 200-239 0:56:29
47 Ronald Brigham Team ESC Sports - Bio Racer Men 200-239 0:56:29
48 Jenn Levo Ironclad/Yakima Senior Women 0:56:42
49 Leia Tyrrell Ironclad/Yakima Senior Women 0:56:42
50 Alana Armstrong Ironclad/Yakima Senior Women 0:56:42
51 Brenna Wrye-Simpson Ironclad/Yakima Senior Women 0:56:42
52 Rachel Lee Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Senior Women 0:57:28
53 Stefanie Bergh Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Senior Women 0:57:28
54 Elise Huggins Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Senior Women 0:57:28
55 Kristy Huffman Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Senior Women 0:57:28
56 Ron Sines Pacific Power Blue Sky Eddy Senior Men 0:57:34
57 Jeff Hamlin Pacific Power Blue Sky Eddy Senior Men 0:57:34
58 John Osborne Pacific Power Blue Sky Eddy Senior Men 0:57:34
59 Kevin Nichols Pacific Power Blue Sky Eddy Senior Men 0:57:34
60 Maire Osborn West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Senior Women 0:58:08
61 Jessica Kaplan West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Senior Women 0:58:08
62 Karey Miles West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Senior Women 0:58:08
63 Sara Fletcher West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Senior Women 0:58:08
64 Ian Compton Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 0:58:30
65 Justin Zimmerman Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 0:58:30
66 Jamie Laird Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 0:58:30
67 Michael Rueter Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 0:58:30
68 Dan Larson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 160-199 0:58:36
69 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 160-199 0:58:36
70 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 160-199 0:58:36
71 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 160-199 0:58:36
72 Harry Zimba Beaverton Bicycle Club Junior Men 0:59:07
73 Emerson Webb Beaverton Bicycle Club Junior Men 0:59:07
74 Killian Bailey Beaverton Bicycle Club Junior Men 0:59:07
75 Caan Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 3 0:59:57
76 David Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 3 0:59:57
77 Steve Truesdale Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 3 0:59:57
78 Steven Basden Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 3 0:59:57
79 Michael Hopkins Planet X p/b On One Men 4/5 1:00:00
80 Scott Kocher Planet X p/b On One Men 4/5 1:00:00
81 Dan Grabski Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Men 4/5 1:00:00
82 Stewart Campbell Planet X p/b On One Men 4/5 1:00:00
83 Vincent Plaza BriHOP Cycling Men 200-239 1:00:10
84 Brian List Bike Central Men 200-239 1:00:10
85 Paul Mautner Veloforma Men 200-239 1:00:10
86 Jamie Fitzgerald Veloforma Men 200-239 1:00:10
87 Jonathan Howland PDX Devo Junior Cycling Junior Men 1:00:55
88 Joshua Tsen PDX Devo Junior Cycling Junior Men 1:00:55
89 Noah Beggs PDX Devo Junior Cycling Junior Men 1:00:55
90 Eric Selker Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 240+ 1:01:21
91 Bruce Burke Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 240+ 1:01:21
92 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 240+ 1:01:21
93 Dennis Sibilia-Young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 240+ 1:01:21
94 John Tess Tempo Cycling and Pilates Studio Men 200-239 1:01:59
95 Kirk Whitman Men 200-239 1:01:59
96 Mark Edlen Men 200-239 1:01:59
97 Rod Malone Tempo Cycling and Pilates Studio Men 200-239 1:01:59
98 Jason Riffle HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Senior Men 1:02:20
99 David Kuhns HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Senior Men 1:02:20
100 Ryan Jarrell HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Senior Men 1:02:20
101 Cort Buchholz HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Senior Men 1:02:20
102 Tara Pemberton Poplollies Women 3 1:02:25
103 Michele Gladieux Michele Gladieux Women 3 1:02:25
104 Kathryn Bork Poplollies Women 3 1:02:25
105 Danielle Curran Poplollies Women 3 1:02:25
106 Nile Drieling Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Eddy Senior Men 1:03:04
107 Stuart Pearson Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Eddy Senior Men 1:03:04
108 Dirk Siverts Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Eddy Senior Men 1:03:04
109 David Shortreed Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Eddy Senior Men 1:03:04
110 Paul Brown Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 1:03:14
111 Jeffrey Lange Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 1:03:14
112 Mark Newsome Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 1:03:14
113 Doug Spencer Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 1:03:14
114 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team Men 200-239 1:03:27
115 Russ Patterson Portland Velo Racing Team Men 200-239 1:03:27
116 Erik Spillman Portland Velo Racing Team Men 200-239 1:03:27
117 Malcolm Johnson Portland Velo Racing Team Men 200-239 1:03:27
118 Tracey Lew Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 4 1:03:50
119 Angela Horton Gapay Hammer Velo Women 4 1:03:50
120 Christine A Holland Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 4 1:03:50
121 Karin Wohlert Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 4 1:03:50
122 August Frank Life Cycle Racing Team Men 4/5 1:04:49
123 Peter King Life Cycle Racing Team Men 4/5 1:04:49
124 Albert Edwards Life Cycle Racing Team Men 4/5 1:04:49
125 Jonathan Backer Life Cycle Racing Team Men 4/5 1:04:49
126 Souk Soulinthone Planet X p/b On One Men 4/5 1:05:25
127 Rob Burton Planet X p/b On One Men 4/5 1:05:25
128 Geoff Rinella Planet X p/b On One Men 4/5 1:05:25
129 Mark Jensen Planet X p/b On One Men 4/5 1:05:25
130 Brooke Stehley West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Women 4 1:05:44
131 Deann Garcia West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Women 4 1:05:44
132 Heather Daniel West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Women 4 1:05:44
133 Jordan Faulds West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Women 4 1:05:44
134 Virginia Xing Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Women 4 1:07:09
135 Angelicque White Women 4 1:07:09
136 Kristin Yarris Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Women 4 1:07:09
137 Vikki Bourcier Poplollies Women 4 1:07:09
138 Michelle Cunha Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Senior Women 1:07:13
139 Kerry Martin Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Senior Women 1:07:13
140 Kristina Hughes Hutch's-Slocum-Co-Motion Senior Women 1:07:13
141 Lisa Magness Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Senior Women 1:07:13
142 Kristin Denmark Poplollies Women 4 1:07:32
143 Ward Carrie Women 4 1:07:32
144 Kelly Sandow Poplollies Women 4 1:07:32
145 kerri Vanden Berg Poplollies Women 4 1:07:32
146 Sarah Tisdale Therapeutic Associates PDX Cycling Women 3 1:10:06
147 Courtney Gould Therapeutic Associates PDX Cycling Women 3 1:10:06
148 Jan Moss Therapeutic Associates PDX Cycling Women 3 1:10:06
149 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club Junior Men 1:12:34
150 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club Junior Men 1:12:34
151 Braden Fridell Beaverton Bicycle Club Junior Men 1:12:34
152 Adam Valls Beaverton Bicycle Club Junior Men 1:12:34
153 Signe Wright Melissa Boyd, Flo Libowitz, Betty Tucker Women 200-239 1:14:46
154 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky Women 200-239 1:14:46
155 Betty Tucker Pacific Power Blue Sky Women 200-239 1:14:46
156 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky Women 200-239 1:14:46
157 Bill Garcia Beaverton Bicycle Club Men 4/5 1:18:56
158 Stanley L. Saviage Beaverton Bicycle Club Men 4/5 1:18:56
159 R Dean Bailey Beaverton Bicycle Club Men 4/5 1:18:56
160 James Webb Beaverton Bicycle Club Men 4/5 1:18:56
161 Lisa George Trailhead Coffee Roasters Women 4 1:19:00
162 Vicky Hanson Trailhead Coffee Roasters Women 4 1:19:00
163 Julie Ann Smith Trailhead Coffee Roasters Women 4 1:19:00
164 Susannah Nelson Ironclad/Yakima Women 3 1:20:54
165 rachel bagley Ironclad/Yakima Women 3 1:20:54
166 Lara Kessler Ironclad/Yakima Women 3 1:20:54
167 Sharon Anderson Ironclad/Yakima Women 3 1:20:54
168 Katy Giombolini Women 4 1:23:33
169 Deven Dmith Women 4 1:23:33
170 Leslie Thomas Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Women 4 1:23:33
171 Dawnetta Rios Women 4 1:23:33