crank

Event Category Name
17 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ A Chad Smeltzer
15 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Chad Smeltzer
27 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Chad Smeltzer
14 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Doug Brecht
7 Cross Crusade: Barton Park Junior Women Elizabeth McKnight
40 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ C Doug Brecht
8 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Women 15-16 Elizabeth McKnight
14 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Ed Reagan
36 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Geoff Grummon
35 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Doug Brecht
30 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Chad Smeltzer
9 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Ed Reagan
16 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Chad Smeltzer
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women 15-16 Elizabeth McKnight
20 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men A 40+ Chad Smeltzer
5 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Women Elizabeth McKnight
40 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Chad Smeltzer
21 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ C Doug Brecht
40 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Doug Brecht
22 Cross Crusade: Rainier Category B Cristian Fuentes
61 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Ed Reagan
61 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Matt McGuire
41 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Geoff Grummon
51 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Doug Brecht
43 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Cristian Fuentes
56 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Chad Smeltzer
6 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Women 15-16 Elizabeth McKnight
10 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Chad Smeltzer
24 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Scott McKnight
3 Battle At Barlow Junior Women 15-16 Elizabeth McKnight
15 Battle At Barlow Masters 35+ C Matt McGuire
26 Battle At Barlow Masters 35+ A Chad Smeltzer
DNF Battle At Barlow Masters 35+ C Doug Brecht
20 Battle At Barlow Category B Cristian Fuentes
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Elizabeth McKnight
DNF Fazio Farms Category B Cristian Fuentes
5 Fazio Farms Category B Geoff Grummon
6 Fazio Farms Masters 35+ A Chad Smeltzer
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Elizabeth McKnight
7 Hood River Double Cross Category B Cristian Fuentes
2 Mt Ashland Hillclimb ROAD CAT 4/5 MEN 60+ Roger Nelson
70 Mt Ashland Hillclimb: Combined Combined Roger Nelson
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ A Chad Smeltzer
25 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Category B Cristian Fuentes
23 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Men Eric Brecht
24 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Chad Smeltzer
4 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Master 35+ C Doug Brecht
2 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Women Elizabeth McKnight
10 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit MASTER MEN C 35+ Doug Brecht
4 Wildcat Mtn Uphill Challenge Master Men 60+ Roger Nelson
28 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Roger Nelson
7 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Junior Men Eric Brecht
DNS OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 45 - 49 Nick Blacklock
11 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 60+ Roger Nelson
117 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Roger Nelson
16 OBRA Time Trial: Combined Combined Roger Nelson
10 OBRA Time Trial Masters Men 50-54 Dean Anderson
75 OBRA Time Trial: Combined Combined Dean Anderson
3 OBRA Time Trial Masters Men 65-69 Roger Nelson
3 OBRA Time Trial Masters Men 45-49 Allen Kraft
50 OBRA Time Trial: Combined Combined Allen Kraft
1 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Cat 4 Geoff Grummon
9 Portland Short Track Series Cat 3 Men 10-14 Eric Brecht
19 Portland Short Track Series Cat 2 Men 45-54 Doug Brecht
9 Monday PIR Master Men 4/5 Ed Reagan
4 Monday PIR Master Men Cat 4/5 Geoff Grummon
20 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Edler
34 Monday PIR Master Men Cat 1/2/3 Cristian Fuentes
2 Montinore Road Race Master Men 35+ Cat 4/5 Geoff Grummon
10 Montinore Road Race Master Men 35+ Cat 4/5 Matt Edler
5 High Desert Omnium: Road Raceā€”Men's OBRA Championship RR Men 3 Cristian Fuentes
15 St. Honore Criterium Masters Men 35+ 4/5 Ed Reagan
3 St. Honore Criterium Masters Men 35+ 4/5 Geoff Grummon
12 High Desert Omnium Men 3 Cristian Fuentes
11 Mt. Tabor Series Cat 3 Men Cristian Fuentes
11 Mt. Tabor Series Cat 4 Men Matt Edler
22 Mt. Tabor Series Cat 4 Men Ed Reagan
DNF Baker City Cycling Classic: Stage 4 Cat 3 Men Cristian Fuentes
11 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Cat 3 Men Cristian Fuentes
31 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Cat 3 Men Cristian Fuentes
25 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Cat 3 Men Cristian Fuentes
DNF Baker City Cycling Classic Cat 3 Men Cristian Fuentes
9 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Cat 3 Men Cristian Fuentes
12 Mt. Tabor Series Men Cat 4 Matt Edler
19 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Geoff Grummon
13 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Geoff Grummon
47 Monday PIR Master Men Cat 1/2/3 Cristian Fuentes
11 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 4/5 Doug Brecht
14 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Geoff Grummon
34 Monday PIR Master Men 1/2/3 Cristian Fuentes
21 Portland Short Track Series Cat 2 Men 45-54 Doug Brecht
26 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Chad Smeltzer
2 OBRA TTT Men 160-199 Dean Anderson
31 OBRA TTT: Combined Combined David Masuda
30 OBRA TTT: Combined Combined Dean Anderson
29 OBRA TTT: Combined Combined Allen Kraft
28 OBRA TTT: Combined Combined Nick Blacklock
2 OBRA TTT Men 160-199 Allen Kraft
2 OBRA TTT Men 160-199 Nick Blacklock
2 OBRA TTT Men 160-199 David Masuda
85 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Roger Nelson
11 Mary's Peak Hillclimb Men 60+ Roger Nelson
22 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Chad Smeltzer
5 Portland Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Geoff Grummon
12 Hammer Velo Criterium Men Cat 4/5 Matt Edler
24 Hammer Velo Criterium Men Cat 4/5 Geoff Grummon
3 Crank Bicycles TT @ PIR Eddy Senior Men Doug Brecht
DNS Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 60+ Roger Nelson
DNS Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 50+ Dean Anderson
44 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Doug Brecht
DNS Crank Bicycles TT @ PIR Junior Men 13-14 Eric Brecht
DNS Crank Bicycles TT @ PIR Eddy Senior Men David Masuda
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series Cat 2 Men 35-44 Chad Smeltzer
70 Monday PIR Masters 1/2/3 Cristian Fuentes
19 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Cat 4 Matt Edler
22 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Cat 3 Cristian Fuentes
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Cat 3 Cristian Fuentes
25 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Edler
23 Tuesday PIR Category 3/4 Chad Smeltzer
41 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Cristian Fuentes
13 Banana Belt Series Men Cat 4 Matt Edler
18 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Cat 4 Ed Reagan
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Cat 4 Matt Edler
27 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Cat 3 Cristian Fuentes
27 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Cat 4 Geoff Grummon
16 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 35+ Cat 1/2/3 Nick Blacklock
21 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Masters 35+ Cat 4/5 Doug Brecht
18 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Edler
38 Monday PIR Masters 1/2/3 Cristian Fuentes
2 Deschutes River Valley TT Festival Men 50-59 Dean Anderson
2 Deschutes River Valley TT Festival Men 40-49 Allen Kraft
4 Bear Springs Trap XC Cat 2 Men 19-39 Geoff Grummon
2 Deschutes River Valley TT Festival Men 40-49 Allen Kraft
5 Eugene Roubaix Masters 40+ Men 4/5 Kevin Billingsley
2 Deschutes River Valley TT Festival Men 50-59 Dean Anderson
4 Eugene Roubaix Men 4 Matt Edler
14 Rose Garden Circuit Race Series Cat 4/5 Geoff Grummon
4 Rose Garden Circuit Race Series Masters Cat 4/5 40+4 Steve Holmes
2 Rose Garden Circuit Race Series Masters 1/2/3 40+ David Masuda
11 Rose Garden Circuit Race Series Masters Cat 4/5 40+4 Scott McKnight
24 Tuesday PIR Men Cat 4/5 Scott McKnight
14 Tuesday PIR Cat 3/4 Chad Smeltzer
1 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 40+ David Masuda
4 Rose Garden Circuit Race Series MASTER MEN 40+ 4/5 stephen Holmes
9 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Matt Edler
6 Rose Garden Circuit Race Series MASTER MEN 40+ 4/5 Scott McKnight
4 Tuesday PIR Cat 3/4 Geoff Grummon
49 Monday PIR Masters 1/2/3 Cristian Fuentes
46 Monday PIR Masters 1/2/3 David Masuda
13 Monday PIR Masters 4/5 Geoff Grummon
10 Kings Valley Road Race Masters 50+ Rick Upton
1 Kings Valley Road Race Cat 3 David Masuda
14 Kings Valley Road Race Cat 3 Cristian Fuentes
1 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 40+ David Masuda
12 Rose Garden Circuit Race Series Cat 4/5 Geoff Grummon
6 Rose Garden Circuit Race Series Cat 4 40+ Scott McKnight
2 Rose Garden Circuit Race Series Master Men 40+ David Masuda
5 Rose Garden Circuit Race Series Master Men 4/5 40+ Scott McKnight
9 Crank Bicycles TT @ PIR Eddy Senior Men Geoff Grummon
10 Crank Bicycles TT @ PIR Men Cat 3 Nick Blacklock
27 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined David Masuda
60 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Nick Blacklock
44 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Allen Kraft
30 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Dean Anderson
12 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 40+ Allen Kraft
77 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Geoff Grummon
1 Crank Bicycles TT @ PIR Men Masters 50+ Dean Anderson
4 Crank Bicycles TT @ PIR Men Cat 3 David Masuda
5 Crank Bicycles TT @ PIR Eddy Senior Men Cristian Fuentes
66 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Cristian Fuentes
DNS As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Allen Kraft
5 Gorge Roubaix Masters Men 2/3 David Masuda
4 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Scott McKnight
30 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Doug Brecht
17 Gorge Roubaix Men Cat 3 Cristian Fuentes
2 Gorge Roubaix Men Cat 4/5 Matt Edler
12 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Rick Upton
22 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Jorge Lara
13 As the Raven Flies TT: Combined Combined Stephen McDade
7 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Stephen McDade
27 As the Raven Flies TT: Combined Combined Nick Blacklock
28 As the Raven Flies TT: Combined Combined Dean Anderson
9 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Nick Blacklock
7 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Dean Anderson
101 As the Raven Flies TT: Combined Combined Jorge Lara
8 Dirty Circles Masters Men 3/4 Matt Edler
7 Dirty Circles Masters Men 3/4 Doug Brecht
6 Dirty Circles Masters Men 4/5 Kevin Billingsley
DNF Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 4/5 Scott McKnight
9 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Nick Blacklock
1 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 David Masuda
27 Dirty Circles Men 1/2/3 Cristian Fuentes
9 Dirty Circles Master Men 3/4 Doug Brecht
12 Dirty Circles Master Men 3/4 Matt Edler
22 Dirty Circles Master Men 3/4 Nick Blacklock
10 Dirty Circles Master Men 4/5 Scott McKnight
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Matt Edler
24 Dirty Circles Master Men 3/4 Rick Upton
8 Dirty Circles Men 1/2/3 David Masuda
28 Dirty Circles Men 1/2/3 Cristian Fuentes
41 Dirty Circles Master Men 3/4 Nick Blacklock
33 Dirty Circles Master Men 3/4 Chad Smelter
32 Dirty Circles Master Men 3/4 Dean Anderson
17 Dirty Circles Master Men 3/4 Geoff Grummon
16 Dirty Circles Master Men 3/4 David Masuda
14 Dirty Circles Master Men 3/4 Matt Edler
3 Dirty Circles Masters Men 4/5 Scott McKnight
4 Dirty Circles Masters Men 4/5 Kevin Billingsley
5 Dirty Circles Masters Men 3/4 David Masuda
6 Dirty Circles Masters Men 3/4 Geoff Grummon
9 Dirty Circles Masters Men 3/4 Doug Brecht
11 Dirty Circles Masters Men 3/4 Rick Upton
7 Dirty Circles Master Men 3/4 Doug Brecht
16 Dirty Circles Masters Men 3/4 Chad Smelter
33 Dirty Circles Masters Men 3/4 Nick Blacklock
42 Dirty Circles Masters Men 3/4 Allen Kraft
22 Dirty Circles Men 1/2/3 David Masuda
51 Dirty Circles Men 1/2/3 Cristian Fuentes
15 Dirty Circles Masters Men 3/4 Dean Anderson
26 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Rick Upton
263 Jack Frost TT: Combined Combined Rick Upton
4 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Dean Anderson
31 Jack Frost TT: Combined Combined Allen Kraft
19 Jack Frost TT Masters Men 40-49 stephen Holmes
18 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Nick Blacklock
46 Jack Frost TT: Combined Combined Dean Anderson
59 Jack Frost TT: Combined Combined stephen Holmes
54 Jack Frost TT: Combined Combined Nick Blacklock
10 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Allen Kraft
20 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Nick Blacklock
13 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 Matt Edler
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Cat 3/4 David Masuda
9 Tuesday PIR: April Series Standings Cat 3/4 Geoff Grummon
9 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Cat 3 Men Cristian Fuentes
11 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Cat 3 Men Cristian Fuentes
13 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Geoff Grummon
14 Monday PIR: July Series Standings Masters 4/5 Geoff Grummon
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Masters Men Cat 3/4 Matt Edler
29 Monday PIR: July Series Standings Masters 4/5 Ed Reagan
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Cat 2 Men 35-44 Chad Smeltzer
1 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Cat 3/4 David Masuda
10 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Cat 4 Matt Edler
11 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Men 35-44 Geoff Grummon
22 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 4/5 Matt Edler
1 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Master Men 40+ David Masuda
11 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Master Men 4/5 40+ Steve Holmes
6 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Master Men 4/5 40+ Scott McKnight
7 Tuesday PIR: Series Standings Cat 3/4 Geoff Grummon
20 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 4/5 Matt Edler
1 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Master Men 40+ David Masuda
10 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Master Men 4/5 40+ stephen Holmes
6 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Master Men 4/5 40+ Scott McKnight
9 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Cat 3/4 Matt Edler
11 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Cat 2 Men 35-44 Chad Smeltzer
9 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Cat 2 Men 35-44 Chad Smeltzer
9 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Cat 3/4 Nick Blacklock