Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined

Eugene, OR
August 23, 2013

Part of the McBeth Prologue

Updated September 4, 2013 at 3:49 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Colby Wait-Molyneux Hagens-Berman LLP Cycling Men 1/2 10:25.58
2 Scott Gray Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 1/2 10:35.89
3 Kai Applequist Elite Protocol Men 1/2 10:43.28
4 Rob English English Cycles Men 1/2 10:45.33
5 Kaler Marshall Men 1/2 10:51.86
6 Kyle Medlin Soraz Racing p/b CAPA Men 1/2 11:04.34
7 Dillon Caldwell Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 1/2 11:08.24
8 Kirk Bjorling Hutch's/Bend Dental Men 3 11:15.33
9 Adam Artner Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 1/2 11:16.84
10 Evan Siroky Guinness Cycling Team Men 1/2 11:18.86
11 Ben Thompson BendBroadband/WebCyclery.com Men 1/2 11:22.96
12 Stephen Bedford HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 11:23.15
13 Paul Bourcier Dark Horse Men 1/2 11:25.01
14 Larry Jackson Rolf Prima Men 3 11:32.35
15 John Crandall Pacific Power Blue Sky Men 4/5 11:32.53
16 Cameron Clark Hutch's/Bend Dental Men 1/2 11:34.38
17 sam schartz Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 1/2 11:35.98
18 Lee Ordonez English Cycles Men 1/2 11:37.02
19 Gus Elder Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 11:40.43
20 roger worthington Worthy Brewing Men 1/2 11:40.43
21 Carl Hoefer Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 1/2 11:42.06
22 Mark Hibbard Michelob Ultra Men 1/2 11:42.52
23 Kyle Wuepper BendBroadband/WebCyclery.com Men 1/2 11:45.12
24 Maikey Lopera Life Cycle Racing Team Master Men 40+ 11:46.00
25 Calon Russell Bridgetown Velo Men 3 11:58.00
26 Matthew Studer Therapeutic Associates PDX Cycling Men 3 12:00.33
27 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks Master Men 40+ 12:02.00
28 Scott Seaton Hutch's/Bend Dental Master Men 50+ 12:05.00
29 Jake Perrin Hutch's/Bend Dental Men 1/2 12:05.36
30 Alex Yale Therapeutic Associates PDX Cycling Men 1/2 12:07.67
31 Eben Horacek HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Men 4/5 12:09.32
32 Matt Mallet Men 4/5 12:10.45
33 Matt Williams BendBroadband/WebCyclery.com Men 1/2 12:10.55
34 Dave Campbell Hutch's-Slocum-Co-Motion Master Men 40+ 12:11.00
35 Kyle Brown Therapeutic Associates PDX Cycling Men 1/2 12:11.60
36 Andrew Utz Gentle Lovers Men 1/2 12:13.36
37 Leif Kytola Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 12:19.23
38 Adam Kennedy Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 12:20.56
39 Logan Evans Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 12:22.73
40 Matt Fox Silverado Gallery/Sunnyside Men 3 12:23.90
41 Jesse Coombs Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 12:24.92
42 Erik Bergstrom Therapeutic Associates of Bend/Pine Mountain Sports Master Men 40+ 12:25.00
43 Eddie DeLisle Soraz Racing p/b CAPA Men 3 12:27.44
44 Rogier Ducloo Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Master Men 40+ 12:30.00
45 Richard Horacek HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Men 3 12:30.82
46 Dan Packman WebCyclery.com Men 3 12:31.05
47 Samuel Pepperwood Gentle Lovers Men 1/2 12:32.75
48 Paul Hynes Men 4/5 12:33.87
49 Jeramy Martin Men 4/5 12:35.00
50 Josef Carlson Men 3 12:35.65
51 Matt Kline Sappo Hill Soapworks Master Men 40+ 12:37.00
52 David DiMarco SLOCUM Race Team Men 3 12:38.12
53 Rob Angelo Therapeutic Associates of Bend/Pine Mountain Sports Men 3 12:38.65
54 Corley Samuel Mark Men 4/5 12:40.57
55 Tim Marcotte Michelob Ultra Men 3 12:42.12
56 Daniel Hough Men 4/5 12:42.91
57 Tim Richter Men 3 12:44.04
58 Robb Flotti Elite Protocol Men 1/2 12:50.31
59 Doug Perrin Hutch's/Bend Dental Master Men 50+ 12:52.00
60 Mark Williams Team Cycle Sport Master Men 40+ 12:55.00
61 Eric Schusterman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Men 3 12:56.05
62 Scott Goldstein Michelob Ultra Men 3 13:05.37
63 Ron Sines Pacific Power Blue Sky Men 3 13:07.82
64 Mark Sorensen Adventure's Edge Men 4/5 13:12.22
65 Jurgen Fennerl Hutch's/Bend Dental Master Men 40+ 13:14.00
66 Benjamin Brainard Men 4/5 13:15.51
67 Jeff Hamlin Pacific Power Blue Sky Men 4/5 13:17.58
68 Edward Rosenberg Garage Racing Men 3 13:17.73
69 Daniel Kurylo Men 1/2 13:22.23
70 Marek Litinsky Beaverton Bicycle Club Men 4/5 13:23.28
71 John Slawta Land Shark Master Men 50+ 13:25.00
72 Larry Linebaugh Life Cycle Racing Team Men 4/5 13:27.32
73 Bryant Howard O2 Endurance Master Men 40+ 13:29.00
74 jon burrill Sappo Hill Soapworks Men 4/5 13:31.48
75 Antonio Castaneda JR Soraz Racing p/b CAPA Men 1/2 13:33.95
76 Robert MacCracken Land Shark Master Men 50+ 13:39.00
77 Stephen Harris Men 4/5 13:39.21
78 Galen Blair Reed College Men 4/5 13:42.52
79 Jorge Kaufmann Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 13:46.63
80 Lloyd Connelly DNR Cycling Master Men 40+ 13:49.00
81 Spencer Newell Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 13:51.17
82 August Frank Life Cycle Racing Team Men 4/5 13:51.46
83 Tyler Rupe Hutch's/Bend Dental Men 3 13:56.28
84 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com Master Men 50+ 14:03.00
85 Greg Carroll Master Men 40+ 14:08.00
86 Tom James bicycleattorney.com Master Men 50+ 14:09.00
87 Sean Kellogg Ruckus Test Team Men 4/5 14:10.76
88 Cole Hilton Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 14:10.88
89 John Osborne Pacific Power Blue Sky Men 4/5 14:12.24
90 Daniel Caldwell Sunnyside Sports Master Men 50+ 14:16.00
91 Adrian Bosch Men 4/5 14:21.08
92 Paul Brown Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 14:29.32
93 Joshua Hanselman 343 Racing Men 4/5 14:30.70
94 Jason Dykstra Kaladi/Subway Master Men 40+ 14:38.00
95 Michael Grindstaff Trinity Bikes Men 4/5 14:41.04
96 Garth McKay Master Men 50+ 14:53.00
97 Zachary Utz Ruckus Test Team Men 3 14:59.77
98 Anthony DiSano Trailhead Coffee Roasters Men 4/5 15:00.01
99 Kent Johnston Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Master Men 40+ 15:35.00
100 Martin Lisk Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 15:54.54
101 Ben Tankus Men 4/5 16:17.30
102 Dan Grabski Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Men 4/5 16:43.91
103 Bukie Mabayoje Beaverton Bicycle Club Men 3 17:57.75