Fred Meyer/Lakeside Cycling Team

Event Category Name
4 Psycho Cross: Series Standings Women Junior 10-12 Genevieve Bailly
5 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Junior Women Juliana Smith
20 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Junior Men Collin Turner
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women Genevieve Bailly
5 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Junior Women Juliana Smith
9 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Women Genevieve Bailly
9 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 50+ Richard Desmond
3 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Women Kendall Accetta
42 Cross Crusade: Barton Park Category C Matthew Curry
21 Cross Crusade: Barton Park Junior Women Kaylie Ragsdale
29 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Richard Desmond
8 Cross Crusade: Barton Park Junior Women Kendall Accetta
20 Cross Crusade: Barton Park Junior Women Kathryn Ragsdale
3 Fazio Farms CX Part Deux Category C Matthew Curry
4 Fazio Farms CX Part Deux Singlespeed Matthew Curry
8 Cross Crusade: PIR Infield Junior Women Kendall Accetta
18 Cross Crusade: PIR Infield Junior Women Genevieve Bailly
87 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Bryan Curry
32 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ Richard Desmond
25 Cross Crusade: PIR Infield Junior Women Kaylie Ragsdale
24 Cross Crusade: PIR Infield Junior Women Kathryn Ragsdale
42 Cross Crusade: PIR Infield Category C Matthew Curry
23 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category C Matthew Curry
15 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 10-12 Collin Turner
11 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Women 15-16 Kathryn Ragsdale
4 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Women 13-14 Kaylie Ragsdale
5 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Women 10-12 Genevieve Bailly
107 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Bryan Curry
43 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Richard Desmond
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women Kendall Accetta
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C Matthew Curry
17 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women Genevieve Bailly
4 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women 10-12 Genevieve Bailly
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 13-14 Nicholas Paesler
3 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Junior Women Juliana Smith
12 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Junior Men Collin Turner
15 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 50+ Richard Desmond
4 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Women 10-13 Kaylie Ragsdale
5 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Women 10-13 Genevieve Bailly
9 Blind Date at the Dairy: October Standings Women A Bre Rue
18 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men A 40+ William Henterly
3 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Women 14-18 Kathryn Ragsdale
5 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Women 10-13 Kendall Accetta
4 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Women 10-13 Genevieve Bailly
12 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men A 40+ William Henterly
2 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Women 14-18 Kathryn Ragsdale
64 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category C Matthew Curry
113 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Bryan Curry
23 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Women Kathryn Ragsdale
22 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Women Kaylie Ragsdale
13 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Women Genevieve Bailly
28 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Richard Desmond
DNF Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A William Henterly
1 Cross-Word CX Challenge Women A Bre Rue
2 Blind Date at the Dairy Junior Women 10-13 Kendall Accetta
3 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Kathryn Ragsdale
2 Blind Date at the Dairy Women A Bre Rue
89 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Bryan Curry
3 Cross Crusade: Rainier Junior Women Kendall Accetta
43 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A William Henterly
51 Cross Crusade: Rainier Junior Men Collin Turner
13 Cross Crusade: Rainier Junior Women Kathryn Ragsdale
7 Cross Crusade: Rainier Junior Women Genevieve Bailly
9 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ William Henterly
28 Blind Date at the Dairy Beginner Men Geoff Rinella
15 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Women Genevieve Bailly
43 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A William Henterly
12 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Women Kendall Accetta
13 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Women Juliana Smith
37 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Beginner Men Geoff Rinella
80 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Matthew Curry
8 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Women 10-12 Genevieve Bailly
13 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Beginner Men Geoff Rinella
3 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Women 13-14 Kaylie Ragsdale
13 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 10-12 Collin Turner
18 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 13-14 Nicholas Paesler
17 Blind Date at the Dairy Beginner Men Geoff Rinella
4 Battle At Barlow Junior Women 10-12 Kendall Accetta
14 Battle At Barlow Junior Men 13-14 Nicholas Paesler
6 Battle At Barlow Junior Women 10-12 Genevieve Bailly
8 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Junior Women Kathryn Ragsdale
7 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Junior Women Kaylie Ragsdale
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A William Henterly
25 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Beginner Men Geoff Rinella
10 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Beginner Men Matthew Curry
4 Blind Date at the Dairy Junior Women 10-13 Kaylie Ragsdale
DNF Blind Date at the Dairy Beginner Men Matthew Curry
2 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Kathryn Ragsdale
33 Blind Date at the Dairy Beginner Men Geoff Rinella
14 Blind Date at the Dairy Women B sarah layton
11 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ William Henterly
4 Psycho Cross Junior Women 10-12 Genevieve Bailly
15 Psycho Cross Junior Men 13-14 Nicholas Paesler
16 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Junior Men Collin Turner
23 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 50+ Richard Desmond
11 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ A William Henterly
34 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Beginner Men Geoff Rinella
4 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Junior Women Juliana Smith
43 Blind Date at the Dairy Beginner Men Geoff Rinella
4 Blind Date at the Dairy Junior Women 10-13 Genevieve Bailly
12 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ William Henterly
6 Hood River Double Cross Junior Women 10-12 Genevieve Bailly
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Men 10-12 Collin Turner
4 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Women 13-14 Kaylie Ragsdale
18 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ A William Henterly
49 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ B Amit Kobrowski
3 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Women 15-16 Kathryn Ragsdale
13 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 50+ Richard Desmond
5 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Women Juliana Smith
6 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Women Kathryn Ragsdale
27 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Men Collin Turner
47 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ B Bryan Curry
13 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Women Kaylie Ragsdale
17 Monday PIR: August Series Standings Masters 1/2/3 Kent Johnston
23 Monday PIR: August Series Standings Masters 1/2/3 Jason Mauer
2 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Women Sprints Bre Rue
2 The Athletic Sprint Omnium Masters Men Kent Johnston
56 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Bryan Curry
10 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 50+ Richard Desmond
4 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Women Juliana Smith
33 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Men Collin Turner
40 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Amit Kobrowski
16 Tuesday PIR: August Team Standings Category 1/2/3
12 Tuesday PIR: August Series Standings Category 4/5 Geoff Rinella
22 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 William Henterly
7 Tuesday PIR Category 4/5 Geoff Rinella
11 Tuesday PIR Category 5 Kaylie Ragsdale
17 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Curry
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Alling
10 Tuesday PIR Category 5 Kathryn Ragsdale
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
7 Monday PIR Masters 1/2/3 Jason Mauer
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Kent Johnston
8 Monday PIR Women 4/5 Erica Rinella
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Chris Alling
11 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Desmond
39 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men B 35+ Bryan Curry
1 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Women 60+ Kitt Pratt
27 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Kitt Pratt
1 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Masters Men 40+ Kent Johnston
17 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Women 4/5 Meghan Fischer
DNF Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men A 35+ William Henterly
3 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Women 1/2/3 Bre Rue
12 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Masters Men 40+ Kent Johnston
55 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Bre Rue
111 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Meghan Fischer
118 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Kent Johnston
13 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Women 4/5 Meghan Fischer
12 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Women 1/2/3 Bre Rue
15 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men 50+ Richard Desmond
10 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Women 1/2/3 Bre Rue
16 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Women 4/5 Meghan Fischer
12 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Masters Men 40+ Kent Johnston
13 Eugene Celebration Stage Race: GC after Stage 1 Women 1/2/3 Bre Rue
12 Eugene Celebration Stage Race: GC after Stage 1 Masters Men 40+ Kent Johnston
11 Eugene Celebration Stage Race: GC after Stage 1 Women 4/5 Meghan Fischer
5 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Women 1/2/3 Bre Rue
11 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Masters Men 40+ Kent Johnston
13 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Women 4/5 Meghan Fischer
99 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Kent Johnston
11 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Women 4/5 Meghan Fischer
11 Eugene Celebration Stage Race Women 1/2/3 Bre Rue
13 Eugene Celebration Stage Race Women 4/5 Meghan Fischer
16 Eugene Celebration Stage Race Masters Men 40+/50+/60+ Kent Johnston
11 Eugene Celebration Stage Race Masters Men 40+ Kent Johnston
18 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Women 1/2/3 Bre Rue
13 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Masters Men 40+ Kent Johnston
9 Tuesday PIR Category 4/5 Geoff Rinella
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Henterly
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Mauer
1 Monday PIR Women 4/5 Kaitlin Borstelmann
4 Monday PIR Women 4/5 Erica Rinella
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Chris Alling
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Kent Johnston
12 Gresham Criterium Masters 40+ Category 3/4 Richard Desmond
7 Gresham Criterium Men 5 Geoff Rinella
2 Gresham Criterium Senior Women Bre Rue
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Henterly
8 Tuesday PIR Category 4/5 Geoff Rinella
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
16 Tuesday PIR Category 4/5 Meghan Fischer
2 Monday PIR Women 1/2/3 Bre Rue
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Desmond
108 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Kitt Pratt
155 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Kaylie Ragsdale
1 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Women 60+ Kitt Pratt
DNF OUCH OBRA Uphill TT Championship Junior Women 13-14 Kathryn Ragsdale
2 OUCH OBRA Uphill TT Championship Junior Women 13-14 Kaylie Ragsdale
8 Cirque du Cycling Men 3 William Henterly
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bre Rue
10 Tuesday PIR Category 5 Kaylie Ragsdale
11 Tuesday PIR Category 5 Kathryn Ragsdale
11 Tuesday PIR Category 4/5 Geoff Rinella
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Henterly
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Chris Alling
20 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Desmond
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Kent Johnston
30 OBRA Time Trial: Combined Combined Kathryn Ragsdale
136 OBRA Time Trial: Combined Combined Kaitlin Borstelmann
110 OBRA Time Trial: Combined Combined Bre Rue
13 OBRA Time Trial: Combined Combined Kitt Pratt
7 OBRA Time Trial Women 4/5 Erica Rinella
139 OBRA Time Trial: Combined Combined Meghan Fischer
9 OBRA Time Trial: Combined Combined Kaylie Ragsdale
5 OBRA Time Trial Women 4/5 Kaitlin Borstelmann
1 OBRA Time Trial Masters Women 55+ Kitt Pratt
141 OBRA Time Trial: Combined Combined Erica Rinella
6 OBRA Time Trial Women 4/5 Meghan Fischer
2 OBRA Time Trial Junior Women 15-16 Kathryn Ragsdale
2 OBRA Time Trial Junior Women 13-14 Kaylie Ragsdale
3 OBRA Time Trial Masters Women 40-44 Bre Rue
7 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Women Category 1/2 Bre Rue
28 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men Zach Bowden
30 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 Chris Alling
21 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 Kent Johnston
5 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 William Henterly
1 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Women 40-49 Bre Rue
9 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 50-59 Richard Desmond
3 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Junior Women 15-16 Kathryn Ragsdale
2 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Junior Women 13-14 Kaylie Ragsdale
9 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Women 1/2/3 Bre Rue
51 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kent Johnston
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Mauer
1 Tuesday PIR Junior Girls Kathryn Ragsdale
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bre Rue
8 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Juliana Smith
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Kent Johnston
3 Monday PIR Novice Kaitlin Borstelmann
36 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Chris Alling
28 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Henterly
16 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Desmond
8 Vancouver Criterium Masters Men 40+ Jason Mauer
6 Vancouver Criterium Masters Men 40+ William Henterly
5 Vancouver Criterium Masters Men 40+ Kent Johnston
8 Vancouver Criterium Masters Men 50+ Richard Desmond
20 Vancouver Criterium Masters Men 40+ Chris Alling
47 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Kitt Pratt
69 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Kathryn Ragsdale
1 Revenge of the Disc: July 27 Masters 60+ Women Kitt Pratt
2 Revenge of the Disc: July 27 Junior Women Kaylie Ragsdale
1 Revenge of the Disc: July 27 Junior Women Kathryn Ragsdale
70 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Kaylie Ragsdale
5 Tuesday PIR Junior Kaylie Ragsdale
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
4 Tuesday PIR Junior Kathryn Ragsdale
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Mauer
35 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Jason Mauer
10 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Richard Desmond
15 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 William Henterly
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Juliana Smith
3 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women 50+ 500m Kit Pratt
2 Rolf Prima Downtown Criterium Women 1/2/3 Bre Rue
13 Rolf Prima Downtown Criterium Men 1/2/3 Kent Johnston
DNF Rolf Prima Downtown Criterium Men 1/2/3 Bre Rue
1 Revenge of the Disc: July 20 Masters 60+ Women Kitt Pratt
1 Revenge of the Disc: July 20 Masters 40+ Women Bre Rue
34 Revenge of the Disc: July 20: Combined Combined Kitt Pratt
21 Revenge of the Disc: July 20: Combined Combined Bre Rue
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Lana Hemenway
22 Tuesday PIR Category 3/4 Spencer White
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Daryl Hemenway
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
3 Tuesday PIR Junior Kaylie Ragsdale
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bryan Curry
1 Tuesday PIR Junior Kathryn Ragsdale
42 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Bryan Curry
9 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Kent Johnston
21 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Richard Desmond
27 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 William Henterly
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Collin Turner
43 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Jason Mauer
22 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 Amit Kobrowski
9 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 William Henterly
1 Montinore Road Race Women 40+ Kitt Pratt
28 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 Kent Johnston
5 Alpenrose Challenge Men Madison Daryl Hemenway
12 Alpenrose Challenge Women Points Race Lana Hemenway
12 Alpenrose Challenge Women 500m Lana Hemenway
4 Alpenrose Challenge Masters Miss and Out Daryl Hemenway
125 Revenge of the Disc: Combined Combined Kathryn Ragsdale
2 Revenge of the Disc Junior Women Kaylie Ragsdale
126 Revenge of the Disc: Combined Combined Kaylie Ragsdale
48 Revenge of the Disc: Combined Combined Kitt Pratt
4 Alpenrose Challenge Masters 10-Mile Scratch Race Daryl Hemenway
12 Alpenrose Challenge Women Miss and Out Lana Hemenway
48 Revenge of the Disc: Combined Combined Bre Rue
75 Revenge of the Disc: Combined Combined Kitt Pratt
1 Revenge of the Disc Masters 60+ Women Kitt Pratt
1 Revenge of the Disc: July 13 Masters 60+ Women Kitt Pratt
1 Revenge of the Disc Junior Women Kathryn Ragsdale
2 Revenge of the Disc Masters 40+ Women Bre Rue
5 Alpenrose Challenge Women 3K Pursuit Lana Hemenway
4 Alpenrose Challenge Masters Men 40+ 3K Pursuit Daryl Hemenway
10 Alpenrose Challenge Women 5-Mile Scratch Race Lana Hemenway
6 Alpenrose Challenge Masters Men 40+ Points Race Daryl Hemenway
60 Tuesday PIR Category 1/2/3 Daryl Hemenway
61 Tuesday PIR Category 1/2/3 Lana Hemenway
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Alling
8 Tuesday PIR Category 5 sarah layton
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Henterly
DNF Monday PIR Masters Men 1/2/3 Bryan Curry
28 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Chris Alling
19 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Kent Johnston
18 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Desmond
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Juliana Smith
19 St. Honore Criterium Masters Men 40+ 1/2/3 Kent Johnston
2 St. Honore Criterium Masters Men 50+ 1/2/3 Richard Desmond
6 St. Honore Criterium Masters Men 40+ 1/2/3 William Henterly
1 St. Honore Criterium Masters Women 40+ 1/2/3 Bre Rue
6 Mt. Tabor Series Masters Men William Henterly
DNF Mt. Tabor Series Masters Men Bryan Curry
15 Mt. Tabor Series Senior Women Kitt Pratt
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kent Johnston
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Alling
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
47 Monday PIR Masters 1/2/3 Bryan Curry
40 Monday PIR Masters 1/2/3 Peter Drake
31 Monday PIR Masters 1/2/3 Kent Johnston
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Jason Mauer
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Desmond
21 Monday PIR Masters 1/2/3 William Henterly
3 Pringle Creek Criterium Men 50+ Richard Desmond
13 Pringle Creek Criterium Masters Men 40+ Chris Alling
4 Pringle Creek Criterium Masters Men 40+ Kent Johnston
17 Pringle Creek Criterium Masters Men 40+ Peter Drake
29 Mt. Tabor Series Men Category 5 Collin Turner
6 Mt. Tabor Series Masters Men William Henterly
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Mauer
18 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Henterly
30 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Kent Johnston
17 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Desmond
19 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Jason Mauer
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Collin Turner
6 Pickett's Charge XC Category 3 Men 10-12 Collin Turner
12 Mt. Tabor Series Masters Men William Henterly
4 Mt. Tabor Series Women Category 4/5 Niina Jamsja
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Henterly
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
39 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Jason Mauer
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Collin Turner
51 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Chris Alling
16 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Richard Desmond
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Juliana Smith
DNF Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Peter Drake
3 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Women 4/5 Niina Jamsja
14 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 William Henterly
1 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Women 50+ Kitt Pratt
DNF Mt. Tabor Series Senior Women Kitt Pratt
88 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Kitt Pratt
DNF Mary's Peak Hillclimb Women 4/5 Niina Jamsja
1 Mary's Peak Hillclimb Women 60+ Kitt Pratt
6 Mt. Tabor Series Women Category 4/5 Niina Jamsja
4 Mt. Tabor Series Masters Women Kitt Pratt
9 Mt. Tabor Series Masters Men William Henterly
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Mauer
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Henterly
41 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Chris Alling
1 Monday PIR Women 4/5 Niina Jamsja
2 Hammer Velo Criterium Masters Men 50+ Category 3/4/5 Richard Desmond
4 Hammer Velo Criterium Women Junior 10-13 Kaylie Ragsdale
3 Hammer Velo Criterium Women Junior 14-18 Kathryn Ragsdale
3 Hammer Velo Criterium Women Junior 10-13 Juliana Smith
6 Hammer Velo Criterium Men Junior 10-13 Collin Turner
30 Hammer Velo Criterium Senior Men Richard Desmond
1 Mt. Tabor Series Women Category 4/5 Niina Jamsja
5 Mt. Tabor Series Masters Women 40+ Kitt Pratt
29 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Kathryn Ragsdale
55 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Kaylie Ragsdale
1 Crank Bicycles TT @ PIR Junior Women 10-14 Kaylie Ragsdale
1 Crank Bicycles TT @ PIR Junior Women 15-18 Kathryn Ragsdale
5 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Junior Men 10-12 Collin Turner
2 Bend Don't Brake Women 4 Niina Jamsja
5 Bend Don't Brake Masters Men 50+ Richard Desmond
18 Bend Don't Brake Masters Men 40+ Bryan Curry
9 Bend Don't Brake Masters Men 40+ Jason Mauer
4 Bend Don't Brake Masters Men 40+ Kent Johnston
23 Monday PIR Masters 1/2/3 William Henterly
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Jason Mauer
77 Monday PIR Masters 1/2/3 Chris Alling
14 Monday PIR Women 4/5 Niina Jamsja
75 Monday PIR Masters 1/2/3 Bryan Curry
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Kent Johnston
39 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Desmond
14 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men B 35+ Amit Kobrowski
10 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 50+ Richard Desmond
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Women 40+ Kitt Pratt
5 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 35+ Category 1/2/3 William Henterly
94 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bryan Curry
83 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Alling
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
3 Tuesday PIR Junior B Colin Turner
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Mauer
43 Tuesday PIR Category 3/4 Niina Jamsja
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Henterly
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Kent Johnston
6 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 1/2/3 William Henterly
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Women 40+ Kitt Pratt
6 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters 50+ Richard Desmond
5 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Women Category 4 Niina Jamsja
62 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
79 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kent Johnston
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Mauer
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Henterly
19 Tuesday PIR Category 4/5 Niina Jamsja
31 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Desmond
36 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Chris Alling
1 Banana Belt Series Masters Women 40+ Kitt Pratt
2 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 William Henterly
6 Banana Belt Series Masters Men 50+ Richard Desmond
1 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Women 40+ Kitt Pratt
6 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 1/2/3 William Henterly
7 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ Richard Desmond
6 Banana Belt Series Women Category 4/5 Niina Jamsja
4 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Women Category 4 Niina Jamsja
DNF Tuesday PIR Category 1/2/3 Bryan Curry
2 Tuesday PIR Junior B Willy Campbell
26 Tuesday PIR Category 4/5 Niina Jamsja
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
22 Monday PIR Masters 1/2/3 William Henterly
34 Monday PIR Masters 1/2/3 Bryan Curry
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Desmond
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Jason Mauer
3 Bear Springs Trap STXC Category 2/3 Junior Men Collin Turner
3 Rose Garden Circuit Race Series Women Category 4/5 Niina Jamsja
4 Rose Garden Circuit Race Series Masters 1/2/3 40+ Peter Drake
7 Rose Garden Circuit Race Series Masters 1/2/3 40+ Bryan Curry
76 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Alling
83 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bryan Curry
6 Tuesday PIR Junior B Juliana Smith
7 Tuesday PIR Junior B Collin Turner
14 Tuesday PIR Men Category 4/5 Niina Jamsja
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 William Henterly
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Jason Mauer
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Desmond
2 Monday PIR Women 4/5 Niina Jamsja
41 Monday PIR Masters 1/2/3 Bryan Curry
40 Monday PIR Masters 1/2/3 Chris Alling
12 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 William Henterly
2 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 40+ Peter Drake
11 Tuesday PIR Junior Kaylie Ragsdale
9 Tuesday PIR Junior Juliana Smith
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond
84 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bryan Curry
8 Tuesday PIR Junior Kathryn Ragsdale
2 Monday PIR Women 4/5 Niina Jamsja
4 Monday PIR Women 1/2/3 Bre Rue
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Kent Johnston
22 Monday PIR Masters 1/2/3 William Henterly
50 Monday PIR Masters 1/2/3 Chris Alling
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Desmond
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Desmond
6 Kings Valley Road Race Masters 40+ William Henterly
4 Kings Valley Road Race Women 4/5 Niina Jamsja
3 Kings Valley Road Race Masters Women Kitt Pratt
2 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 40+ Peter Drake
4 Rose Garden Circuit Race Series Masters Men 40+ Peter Drake
147 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Kathryn Ragsdale
1 Crank Bicycles TT @ PIR Junior Women 15-18 Kathryn Ragsdale
1 Crank Bicycles TT @ PIR Junior Women 10-14 Kaylie Ragsdale
148 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Kaylie Ragsdale
1 As the Raven Flies TT Masters 60+ Women Kitt Pratt
42 As the Raven Flies TT: Combined Combined Kitt Pratt
DNF Gorge Roubaix Masters Men 2/3 Peter Drake
1 As the Raven Flies TT Masters 60+ Women Kitt Pratt
92 As the Raven Flies TT: Combined Combined Kitt Pratt
DNF Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Bryan Curry
38 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Richard Desmond
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Women Category 3/4/5 Niina Jamsja
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Richard Desmond
10 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Kent Johnston
9 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 William Henterly
1 Dirty Circles Women 4/5 Niina Jamsja
21 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Chris Alling
12 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Richard Desmond
26 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Bryan Curry
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Women Category 3/4/5 Niina Jamsja
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Richard Desmond
22 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Peter Drake
23 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 William Henterly
5 Dirty Circles Women 4/5 Niina Jamsja
50 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Bryan Curry
35 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Bryan Curry
21 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Chris Alling
10 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Richard Desmond
12 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Richard Desmond
25 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Kent Johnston
31 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Chris Alling
43 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Peter Drake
6 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Peter Drake
5 Jack Frost TT Junior Women 15-16 Kathryn Ragsdale
DNF Jack Frost TT Junior Women 13-14 Kaylie Ragsdale
DNS Jack Frost TT Men 1/2 Peter Drake
22 Jack Frost TT: Combined Combined Peter Drake
271 Jack Frost TT: Combined Combined Kathryn Ragsdale
11 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men 3/4 Richard Desmond
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Women 3/4/5 Niina Jamsja
5 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Richard Desmond
1 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Women Category 3/4/5 Niina Jamsja
16 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 William Henterly
12 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Masters Men 40+ Bryan Curry
7 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Women 4/5 Niina Jamsja
15 Monday PIR: Series Standings for April Masters 1/2/3 Richard Desmond
3 Monday PIR: Series Standings for April Women 4/5 Niina Jamsja
24 Tuesday PIR: Team Series Standings for April Team
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 1/2/3 William Henterly
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 50+ Richard Desmond
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Women Category 4 Niina Jamsja
2 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Niina Jamsja
12 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Richard Desmond
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Women 40+ Kitt Pratt
2 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Masters Men 40+ Peter Drake
15 Tuesday PIR: Team Series Standings for May Team
7 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 3 Women 10-14 Juliana Smith
17 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Geoff Rinella
20 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 William Henterly
14 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Kent Johnston
15 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Geoff Rinella
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Women Category 3/4/5 Niina Jamsja
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Category 3/4 Richard Desmond
2 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Masters Men 40+ Peter Drake
14 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Kent Johnston
1 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Women Category 3/4/5 Niina Jamsja
6 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Category 3/4 Richard Desmond
11 Tuesday PIR: July Team Standings Category 1/2/3
1 Monday PIR: July Series Standings Women 1/2/3 Bre Rue
35 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 Richard Desmond
23 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 Kent Johnston
4 Monday PIR: Series Standings Women 1/2/3 Bre Rue
30 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Richard Desmond
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Women Category 3/4/5 Niina Jamsja
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Masters Men Category 3/4 Richard Desmond
26 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Kent Johnston
2 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Niina Jamsja
5 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Niina Jamsja
7 Monday PIR: Series Standings Women 1/2/3 Bre Rue
23 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Kent Johnston
6 Monday PIR: Series Standings Women 1/2/3 Bre Rue
9 Tuesday PIR: June Team Standings Category 1/2/3
27 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Richard Desmond
6 Monday PIR: June Series Standings Women 4/5 Niina Jamsja
13 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 3 Women 10-14 Juliana Smith
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Women 3/4/5 Niina Jamsja
11 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Masters Men 3/4 Richard Desmond
19 Tuesday PIR: Team Series Standings Team
11 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 3 Men 10-14 Collin Turner