Guinness Cycling Team

Event Category Name
2 Redmond Golf Cross Clydesdale Adam Tate
13 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category B Michael Risner
50 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Todd Sexton
15 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Byron Breeden
DNF Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 45+ Loraine Blake
55 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Todd Sexton
74 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Michael Risner
43 Cross Crusade: PIR Infield Category A Byron Breeden
68 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Brian Schiller
28 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed Byron Breeden
33 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 50+ Jerry Gross
34 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Michael Risner
18 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Byron Breeden
102 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Todd Sexton
19 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 45+ Loraine Blake
64 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Michael Risner
46 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Byron Breeden
31 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Adam Tate
35 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Jerry Gross
59 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A David Klipper
54 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Jerry Gross
52 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category A Byron Breeden
41 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Byron Breeden
23 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category B Michael Risner
26 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters Women 45+ Loraine Blake
32 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Brian Schiller
38 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A David Klipper
DNF Cross-Word CX Challenge Masters 50+ Jerry Gross
50 Cross Crusade: Rainier Category A Byron Breeden
20 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Byron Breeden
90 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A David Klipper
53 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Brian Schiller
112 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Jerry Gross
40 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A Byron Breeden
11 Twilight Cyclocross Series - September Series Totals Masters Men 40+ David Klipper
4 Twilight Cyclocross Series Masters Men 40+ David Klipper
14 Future Cross Men 50+ Jerry Gross
5 Fazio Farms Category A Byron Breeden
18 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Category A Byron Breeden
15 Hood River Double Cross Category A Byron Breeden
23 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Category A Byron Breeden
15 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ B Brian Schiller
10 Monday PIR: August Series Standings Masters 1/2/3 David Klipper
21 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Category A Byron Breeden
36 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 50+ Adam Tate
11 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
4 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Evan Siroky
3 Tuesday PIR: August Team Standings Category 1/2/3
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
16 Monday PIR Masters 4/5 Adam Tate
2 Monday PIR Masters 1/2/3 David Klipper
5 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Men 1/2 Evan Siroky
2 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Men 1/2 Evan Siroky
5 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Evan Siroky
14 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Men 1/2 Evan Siroky
1 Eugene Celebration Stage Race: GC after Stage 1 Men 1/2 Evan Siroky
1 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Men 1/2 Evan Siroky
10 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Evan Siroky
9 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Men 1/2 Evan Siroky
2 Eugene Celebration Stage Race Men 1/2 Evan Siroky
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
58 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
22 Cirque du Cycling Men 1/2 Joseph King
7 Cirque du Cycling Men 3 Byron Breeden
20 Cirque du Cycling Men 1/2 Evan Siroky
DNF Cirque du Cycling Men 1/2 Eddie French
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joel King
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
5 OBRA Time Trial Men 1/2 Evan Siroky
27 OBRA Time Trial: Combined Combined Evan Siroky
20 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 Eddie French
8 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Category 3 Byron Breeden
26 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 David Klipper
DNF OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men David Klipper
26 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men nate berry
16 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men Evan Siroky
11 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Category 4 Michael Buckiewicz
22 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Category 4 Alistair Corkett
12 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Category 4 Dylan McShooter
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
13 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Eddie French
16 Vancouver Criterium Senior Men Joseph King
35 Vancouver Criterium Senior Men David Klipper
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Rocky Serna
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
25 Portland Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
8 Rolf Prima Downtown Criterium Men 1/2/3 Eddie French
10 Rolf Prima Downtown Criterium Men 1/2/3 Joseph King
33 Tuesday PIR Category 3/4 Alistair Corkett
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
23 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Eddie French
8 Montinore Road Race Men Category 1/2/3 Evan Siroky
3 Alpenrose Challenge Masters Miss and Out David Klipper
4 Alpenrose Challenge Men Ten Mile Scratch David Klipper
12 Montinore Road Race Men Category 1/2/3 Joseph King
1 Alpenrose Challenge Masters 10-Mile Scratch Race David Klipper
DNF Alpenrose Challenge Men Points Race David Klipper
1 Alpenrose Challenge Masters Men 40+ 3K Pursuit David Klipper
2 Alpenrose Challenge Masters Men 40+ Points Race David Klipper
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
47 Tuesday PIR Category 3/4 Adam Tate
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
21 Portland Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
22 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Eddie French
23 High Desert Omnium: Road Raceā€”Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Evan Siroky
11 St. Honore Criterium Men 1/2 Eddie French
40 St. Honore Criterium Men 3 Byron Breeden
14 St. Honore Criterium Men 4/5 Michael Buckiewicz
13 St. Honore Criterium Men 4/5 Dylan McShooter
DQ St. Honore Criterium Men 1/2 David Klipper
17 St. Honore Criterium Men 1/2 Evan Siroky
18 St. Honore Criterium Men 4/5 Branson Shafer
15 Mt. Tabor Series Senior Men Evan Siroky
28 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
34 Tuesday PIR Category 3/4 Jordan Staples
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
30 Tuesday PIR Category 3/4 Alistair Corkett
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
6 Monday PIR Masters 4/5 Craig Broughton
5 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
5 Pringle Creek Criterium Men 4/5 Dylan McShooter
DNF Pringle Creek Criterium Men 1/2 Eddie French
4 Six Day: Saturday Category A Six-day David Klipper
4 Six Day: Saturday Six-day A Overall David Klipper
4 Six Day: Friday Category A Six-day David Klipper
4 Six Day: Thursday Six-day A David Klipper
4 Six Day: Wednesday Category A David Klipper
24 Mt. Tabor Series Men Category 4 Adam Tate
34 Tuesday PIR Category 3/4 Jordan Staples
26 Tuesday PIR Category 3/4 Adam Tate
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
2 Six Day: Tuesday Category A Madison David Klipper
2 Six Day: Tuesday Category A Individual Races David Klipper
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
27 Portland Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
3 Six Day: Monday Category A Madison David Klipper
3 Six Day: Monday Category A Pursuit David Klipper
11 Monday PIR Masters Men Category 4/5 Adam Tate
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
37 Tuesday PIR Category 3/4 Adam Tate
43 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Shale
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
21 Monday PIR Masters Men Category 4/5 Adam Tate
27 Portland Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
13 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Eddie French
10 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Men 1/2/3 Evan Siroky
12 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Men 1/2/3 David Klipper
27 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Men 1/2/3 Joseph King
10 Tuesday PIR Men 1/2/3 Eddie French
17 Tuesday PIR Men 1/2/3 Byron Breeden
11 Tuesday PIR Men 1/2/3 Evan Siroky
33 Tuesday PIR Men 1/2/3 Joseph King
42 Monday PIR Masters Men 4/5 Jordan Staples
29 Portland Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
26 Monday PIR Masters Men 4/5 Adam Tate
2 Alpenrose Heartbreaker Madison - A Group David Klipper
1 Alpenrose Heartbreaker Senior Men Points Race David Klipper
1 Alpenrose Heartbreaker Masters 35+ Points Race David Klipper
24 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
61 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
23 Portland Short Track Series Singlespeed Todd Sexton
17 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Eddie French
6 PDW Omnium Senior Men Omnium David Klipper
41 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Alistair Corkett
43 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Dylan McShooter
44 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Bronson Shafer
29 Hammer Velo Criterium Men Category 3 Byron Breeden
22 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Michael Buckiewicz
26 Mt. Tabor Series Senior Men King Joseph
8 Tuesday PIR Category 4/5 Dylan McShooter
9 Tuesday PIR Category 4/5 Alistair Corkett
7 Tuesday PIR Category 4/5 Dylan McShooter
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
43 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
23 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 David Klipper
16 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 Joseph King
97 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
57 Tuesday PIR Category 3/4 Jordan Staples
32 Tuesday PIR Category 3/4 Adam Tate
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
12 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
40 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Joseph King
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Evan Siroky
37 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 David Klipper
20 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 4/5 Adam Tate
58 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
42 Tuesday PIR Category 3/4 Adam Tate
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
22 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
16 Monday PIR Masters Men 4/5 Adam Tate
19 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ Adam Tate
21 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 1/2 Joseph King
6 Banana Belt Series Men Category 1/2 Evan Siroky
46 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 1/2 Rocky Serna
1 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men David Klipper
4 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Category 1/2 Men David Klipper
41 Tuesday PIR Category 3/4 Jordan Staples
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
19 Monday PIR Masters 4/5 Adam Tate
21 Eugene Roubaix Men 1/2 Evan Siroky
17 Rose Garden Circuit Race Series Category 1/2/3 Joseph King
6 Rose Garden Circuit Race Series Masters Category 4/5 50+ Adam Tate
74 Tuesday PIR Category 1/2/3
72 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mico Macri
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
88 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
70 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
21 Monday PIR Masters 4/5 Adam Tate
5 Rose Garden Circuit Race Series Masters Men 50+ 4/5 Adam Tate
88 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
15 Monday PIR Masters 4/5 Craig Broughton
18 Monday PIR Masters 4/5 Adam Tate
25 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
16 Kings Valley Road Race Pro/1/2/3 Evan Siroky
50 Kings Valley Road Race Pro/1/2/3 Joseph King
2 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/50+ Adam Tate
DNF Rose Garden Circuit Race Series Women 4/5 Athena Salvador
11 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men Tyler Fought
2 Rose Garden Circuit Race Series Masters Men 4/5 50+ Adam Tate
23 Gorge Roubaix Men Category 3 Byron Breeden
41 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Adam Tate
22 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Joseph King
13 Dirty Circles Masters Men 4/5 Adam Tate
10 Dirty Circles Men 1/2/3 Evan Siroky
7 Dirty Circles Men 1/2/3 Byron Breeden
DNF Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Alistair Corkett
22 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Dylan McShooter
12 Dirty Circles Men 1/2/3 Byron Breeden
11 Dirty Circles Masters Men 4/5 Adam Tate
14 Dirty Circles Men 1/2/3 Byron Breeden
41 Dirty Circles Men 1/2/3 Joseph King
7 Jack Frost TT Men 3 Tyler Fought
37 Jack Frost TT: Combined Combined Tyler Fought
15 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Alistair Corkett
28 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Dylan McShooter
33 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Bronson Shafer
DNF Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Michael Buckiewicz
11 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men 4/5 Adam Tate
29 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Alistair Corkett
20 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 4/5 Adam Tate
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
3 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Masters Men 4/5 50+ Adam Tate
22 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Alistair Corkett
9 Tuesday PIR: Team Series Standings for April Team
10 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Evan Siroky
23 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Byron Breeden
16 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Dylan McShooter
23 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Alistair Corkett
9 Tuesday PIR: Team Series Standings Team
16 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
8 Tuesday PIR: Team Series Standings for May Team
29 Monday PIR: Series Standings for May Masters 1/2/3 Eddie French
3 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Masters Men 4/5 50+ Adam Tate
18 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
23 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
23 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
6 Tuesday PIR: June Team Standings Category 1/2/3
7 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Eddie French
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Evan Siroky
17 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Dylan McShooter
1 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Evan Siroky
18 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Byron Breeden
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Evan Siroky
7 Tuesday PIR: July Team Standings Category 1/2/3
21 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Evan Siroky
6 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
7 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Evan Siroky
15 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
17 Monday PIR: July Series Standings Masters 4/5 Craig Broughton
19 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 Eddie French
15 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Craig Broughton
16 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Category 4/5 Adam Tate
23 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Category 4/5 Alistair Corkett
15 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Eddie French
10 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Craig Broughton
10 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Eddie French
16 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Evan Siroky
10 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
12 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Evan Siroky
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
11 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Masters Men 4/5 Adam Tate
14 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Category 4/5 Alistair Corkett
25 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Eddie French
5 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Category 1/3 Evan Siroky
20 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Eddie French
18 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Eddie French
9 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Craig Broughton