Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined

Estacada, OR
April 22, 2007

Part of the Combined Results by Time

Updated August 7, 2014 at 4:56 PM

Combined

Name Team Time
1 fiona graham Beaverton Bicycle Club 0:30:54.00
2 Colby Wait-Molyneux North River Racing 0:31:26.00
3 Grant McElroy Beaverton Bicycle Club 0:31:32.00
4 Trevor Schauer Specialized River City Bicycles 0:34:16.00
5 Camden Morey Forza Jet Velo 0:36:04.00
6 Austin Alling Columbia River Velo 0:43:36.00
7 Natalie Fisher Team Oregon/River City Bicycles 0:45:38.00
8 Tim Cardinal 0:45:52.00
9 scott springer Portland Velo 0:46:25.00
10 Anthony McCray Team Oregon/River City Bicycles 0:47:12.00
11 Joseph Holcomb Specialized River City Bicycles 0:47:59.00
12 Matthew Wolpert 0:48:03.00
13 Robert Huff Half Fast Velo 0:48:19.00
14 Jeff Buck Team Rose City 0:48:34.00
15 Tim Schauer Specialized River City Bicycles 0:49:21.00
16 David Cowperthwaite Team Oregon/River City Bicycles 0:49:21.00
17 David/Sue Ripp/Ripp Specialized River City Bicycles 0:49:30.00
18 scott springer Portland Velo 0:49:32.00
19 Joseph Kline North River Racing 0:49:43.00
20 Gary Cornilles Specialized River City Bicycles 0:49:48.00
21 Jill Martinez Bicycle Centers/Collision One 0:49:56.00
22 Mikaela Saltzberg Specialized River City Bicycles 0:50:03.00
23 J.Michael Manning United Finance 0:50:55.00
24 Craig Broberg Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 0:51:06.00
25 Jonathan Vinson Veloshop 0:51:08.00
26 Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian Team Rose City 0:51:13.00
27 Barry Kundert 0:51:18.00
28 Allen Kraft North River Racing 0:51:35.00
29 Chuck Woosley United Finance 0:51:46.00
30 Duncan Hay Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 0:51:50.00
31 Steven Burger Team Bridge City 0:51:57.00
32 Craig Austin Half Fast Velo 0:52:04.00
33 John O'Brien North River Racing 0:52:14.00
34 John O'Brien North River Racing 0:52:14.00
35 Michael/Grace McCabe/McCabe EWEB Windpower 0:52:20.00
36 Todd Marley 0:52:21.00
37 Shane Rankin Portland Velo 0:52:26.00
38 Pirooz Emad North River Racing 0:52:29.00
39 Chris Tauscher Specialized River City Bicycles 0:52:49.00
40 Dave Palmer Guinness Cycling Team 0:52:53.00
41 William Groves 0:52:58.00
42 Dan Larson Half Fast Velo 0:53:07.00
43 Mike Adams United Finance 0:53:16.00
44 Scott Goodrich North River Racing 0:53:29.00
45 Rick Kercheski Bike Peddler 0:53:36.00
46 Scott McCanna EWEB Windpower 0:53:47.00
47 Tim Ehlers Bike Peddler 0:54:09.00
48 Paul Mautner Team Rose City 0:54:25.00
49 Robert Burney 0:54:28.00
50 Brenda Spinney EWEB Windpower 0:54:42.00
51 Mark/Lynn Godfrey/Hughes-Godfrey 0:54:46.00
52 Craig Sinanian Bike Central 0:55:05.00
53 Duncan Calver 0:55:13.00
54 David Saltzberg Specialized River City Bicycles 0:55:38.00
55 Dean Hinchcliff Tri Pacific 0:55:50.00
56 Mark Haun Multnomah Athletic Club 0:55:59.00
57 Scott McElroy Beaverton Bicycle Club 0:56:15.00
58 Julie Peterson Chinook Cycling Club 0:56:41.00
59 Jeff Robertson 0:57:00.00
60 Kim Rueter Sorella Forte 0:57:25.00
61 Erin Hale Chinook Cycling Club 0:57:30.00
62 Clark Henry 0:57:56.00
63 Uma Kleppinger Veloshop 0:58:01.00
64 Samuel Bradshaw 0:58:14.00
65 Paul Kanz United Finance 0:58:19.00
66 Shannon Moyer Chinook Cycling Club 0:58:44.00
67 Sarah Havlik Sorella Forte 0:58:46.00
68 Peter Russell Reed College Cycling 0:58:54.10
69 Al Depenbrock EWEB Windpower 0:58:54.14
70 corey bartha 0:59:16.00
71 Debra Windus United Finance 0:59:22.00
72 Clinton Morey Cyclepath Racing 0:59:22.00
73 tony raynor Tri Pacific 0:59:35.00
74 Madison Chilenski Team Oregon/River City Bicycles 0:59:41.00
75 Jacob Chilenski Team Oregon/River City Bicycles 0:59:48.00
76 Scott 1:00:02.00
77 Nancy Hewett Bike Peddler 1:01:24.00
78 Curtis Thompson 1:01:28.00
79 Meg Mautner NoMad Sports Club 1:02:08.00
80 Joe Cipale North River Racing 1:02:19.00
81 Angela McCanna EWEB Windpower 1:02:21.00
82 Malcolm Johnson 1:02:58.00
83 Leigh-Anne Snow 1:03:19.00
84 Sheryl Hinchliff Tri Pacific 1:03:54.00
85 James Brainerd 1:04:24.00
86 fiona graham 1:04:34.00
87 Jack Barnes 1:05:17.00
88 Nuala Lavelle 1:05:30.00
89 Rachael Roberts 1:05:58.00
90 Arzetta Johnson 1:06:02.00
91 Stanley Bercovitz 1:06:46.00
92 Ruth Johnson Tri Pacific 1:07:40.00
93 Genevieve Rankin Portland Velo 1:11:18.00
94 Sheilagh Griffin NoMad Sports Club 1:14:48.00
95 Edna VanGundy OHPV 1:15:07.00
96 Greig N. Fredericks 1:17:17.00
97 Janel Voth 1:24:50.00
98 Nancy Hess Team Rose City 1:44:53.00