NoMads Bicycle Racing Team

Event Category Name
1 Psycho Cross Series - Winter Cross Women Masters Meg Mautner
6 USGP of Cyclocross Race 6 Mst 55+ Richard Marantz
10 USGP of Cyclocross Race 6 Mst Women Meg Mautner
5 USGP of Cyclocross Race 6 Mst 55+ Del Scharffenberg
26 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 45-54 Bruce James
12 USGP of Cyclocross Race 5 Masters Women Meg Mautner
4 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 55+ Del Scharffenberg
5 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 55+ Richard Marantz
16 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 45-54 Tom Hill
10 Kruger's Crossing CX Classic Men B Cody Edeline
12 Kruger's Crossing CX Classic Mst B 35+ Bruce James
7 Kruger's Crossing CX Classic Women Mst 45+ Meg Mautner
30 Kruger's Crossing CX Classic Men C J. Jason Jones
5 Kruger's Crossing CX Classic Women Mst 45+ Joanne Leyva
17 Kruger's Crossing CX Classic Mst C Brian Engelen
2 Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #2 Masters Women Meg Mautner
1 Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #2 Masters Women Joanne Leyva
3 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters 60+ Del Scharffenberg
25 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Mst B 35+ Tom Hill
71 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Mst B 35+ Dave Metz
60 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Mst B 35+ Brian Engelen
1 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters 60+ Richard Marantz
12 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Women Mst 45+ Meg Mautner
6 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters 60+ Robert Mandelson
2 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Mst C Bruce James
53 Cross Crusade - Estacada Men B Cody Edeline
10 Cross Crusade - Estacada Women Mst 45+ Joanne Leyva
44 Cross Crusade - Estacada Mst B 35+ Tom Hill
74 Cross Crusade - Estacada Mst B 35+ Brian Engelen
95 Cross Crusade - Estacada Men C J. Jason Jones
1 Cross Crusade - Estacada Mst C Bruce James
34 Cross Crusade - Estacada Mst 50+ Robert Mandelson
25 Cross Crusade - Estacada Mst 50+ Del Scharffenberg
22 Cross Crusade - Estacada Mst 50+ Richard Marantz
14 Cross Crusade - Estacada Women Mst 45+ Meg Mautner
42 Cross Crusade - Barton Park Women Beginner Jennifer Kulle-Jones
30 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings MASTER WOMEN 35-44 Connie Vine
17 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Master Women 45+ Roxy Cate
16 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Master Women 45+ Meg Mautner
13 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Master Women 45+ Joanne Leyva
16 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings MASTERS C 35+ Bruce James
21 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Master Men 50+ Richard Marantz
36 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters B 35+ Tom Hill
86 Cross Crusade - Barton Park Men C J. Jason Jones
66 Cross Crusade - Barton Park Mst C Richard Marantz
27 Cross Crusade - Barton Park Mst C Bruce James
17 Cross Crusade - Barton Park Mst B 35+ Tom Hill
30 Cross Crusade - Barton Park Mst Men 50+ Robert Mandelson
19 Cross Crusade - Barton Park Mst Men 50+ Del Scharffenberg
13 Cross Crusade - Barton Park Women Mst 45+ Meg Mautner
9 Cross Crusade - Barton Park Women Mst 45+ Joanne Leyva
34 Cross Crusade - Barton Park Men B Cody Edeline
13 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Master Women 45+ Joanne Leyva
17 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Master Men 50+ Richard Marantz
11 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings MASTERS C 35+ Bruce James
34 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters B 35+ Tom Hill
15 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Master Women 45+ Meg Mautner
16 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Master Women 45+ Roxy Cate
27 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings MASTER WOMEN 35-44 Connie Vine
20 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Mst Men 50+ Robert Mandelson
11 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Mst Men 50+ Richard Marantz
64 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men C J. Jason Jones
50 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Mst C Jeff Vine
46 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Mst B 35+ Brian Engelen
7 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women Mst 45+ Joanne Leyva
22 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Clydesdale Greg Bernards
59 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Mst B 35+ Tom Hill
14 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women Mst 45+ Meg Mautner
10 Cross Crusade - Rainier HS Wmn Mst 45+ Roxy Cate
60 Cross Crusade - Rainier HS Mst B 35+ Dave Metz
55 Cross Crusade - Rainier HS Mst B 35+ Brian Engelen
14 Cross Crusade - Rainier HS Mst B 35+ Tom Hill
32 Cross Crusade - Rainier HS Mst 50+ Robert Mandelson
19 Cross Crusade - Rainier HS Mst 50+ Richard Marantz
12 Cross Crusade - Rainier HS Wmn Mst 45+ Meg Mautner
29 Cross Crusade - Horning's Hideout Mst C Jeff Vine
29 Cross Crusade - Horning's Hideout Mst B 35+ Tom Hill
92 Cross Crusade - Horning's Hideout Men C J. Jason Jones
10 Cross Crusade - Horning's Hideout Women Mst 45+ Joanne Leyva
18 Cross Crusade - Horning's Hideout Women Mst 45+ Meg Mautner
DNF Cross Crusade - Horning's Hideout Women Mst 45+ Roxy Cate
22 Cross Crusade - Horning's Hideout Mst Men 50+ Richard Marantz
7 Cross Crusade - Horning's Hideout Mst C Bruce James
46 Cross Crusade - Horning's Hideout Mst B 35+ Brian Engelen
47 Cross Crusade - Horning's Hideout Men B John Edeline
116 Cross Crusade - Alpenrose Men C Greg Bernards
32 Cross Crusade MASTER WOMEN 35-44 Connie Vine
37 Cross Crusade - Alpenrose Mst Men 50 Robert Mandelson
53 Cross Crusade - Alpenrose Mst B 35+ Brian Engelen
62 Cross Crusade - Alpenrose Mst B 35+ Dave Metz
20 Cross Crusade Master Women 45+ Roxy Cate
15 Cross Crusade Master Women 45+ Meg Mautner
13 Cross Crusade Master Women 45+ Joanne Leyva
2 Cross Crusade MASTERS C 35+ Bruce James
11 Cross Crusade - Alpenrose Women Mst 45+ Roxy Cate
14 Cross Crusade - Alpenrose Women Mst 45+ Meg Mautner
36 Cross Crusade - Alpenrose Mst B 35+ Tom Hill
13 Cross Crusade - Alpenrose Women Mst 35-44 Connie Vine
9 Cross Crusade - Alpenrose Mst C Bruce James
127 Cross Crusade - Alpenrose Mst C Jeff Vine
108 Cross Crusade - Alpenrose Men C J. Jason Jones
39 Cross Crusade Masters B 35+ Tom Hill
23 Cross Crusade Master Men 50+ Richard Marantz
7 Battle at Barlow CCX Women Mst 45+ Meg Mautner
11 Battle at Barlow CCX Mst C Bruce James
5 Battle at Barlow CCX Women Mst 35-44 Connie Vine
25 Battle at Barlow CCX Mst B 35+ Brian Engelen
16 Battle at Barlow CCX Mst Men 50 Richard Marantz
52 Battle at Barlow CCX Men C J. Jason Jones
43 Battle at Barlow CCX Mst C Greg Umscheid
5 Battle at Barlow CCX Women Mst 45+ Roxy Cate
25 Hood River Cyclocross Classic Master C Richard Marantz
22 Hood River Cyclocross Classic Mst B 35+ Brian Engelen
10 Hood River Cyclocross Classic Master Women 45+ Meg Mautner
21 Hood River Cyclocross Classic Masters 50+ Robert Mandelson
12 Hood River Cyclocross Classic Master C Jeff Vine
2 Hood River Cyclocross Classic Women 35-44 Connie Vine
9 Hood River Cyclocross Classic Master Women 45+ Roxy Cate
14 Hood River Cyclocross Classic Masters 50+ Richard Marantz
9 Eugene Short Cross Series Women B/35+/45+ Meg Mautner
24 Kruger's Kermesse Master B Mikkel Andersen
2 Kruger's Kermesse Women Mst 35-44 Connie Vine
14 Kruger's Kermesse Master 50+ Richard Marantz
3 Kruger's Kermesse Women Mst 45+ mary ross
27 Kruger's Kermesse Master C Jeff Vine
23 Kruger's Kermesse Master 50+ Michael Barmache
10 Eugene Short Cross Series Women B Meg Mautner
98 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Michael Resnick
97 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined mary ross
3 OBRA Hillclimb Championship Mst Wmn 45-49 Meg Mautner
107 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Meg Mautner
2 OBRA Hillclimb Championship Mst Wmn 45-49 mary ross
5 OBRA Hillclimb Championship Mst Men 60+ Michael Resnick
98 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined mary ross
108 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined Meg Mautner
99 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined Michael Resnick
10 Alpenrose Thursday Series: August Series Women Meg Mautner
3 Mst/Jr Track Races: August Series Masters Women Meg Mautner
57 PIR Cat 3/4 Michael Resnick
7 Mst/Jr Track Races: August Series Masters Women Sheilagh Griffin
2 Mst/Jr Track Races: August Series Masters Women Joanne Leyva
39 PIR Cat 1/2/3 Mikkel Andersen
27 PIR Cat 1/2/3 John Wiest
14 Monday PIR: August Series Open Women Joanne Leyva
4 Monday PIR Sr Women Joanne Leyva
20 Monday PIR: August Series Open Women mary ross
31 Monday PIR Masters 4/5 Michael Resnick
29 Monday PIR: August Series Masters 30+ 1/2/3s John Wiest
26 Monday PIR: August Series Masters 30+ 1/2/3s Mikkel Andersen
33 Monday PIR Masters 1/2/3 Mikkel Andersen
29 High Desert Omnium: Criterium Masters 35+ 3/4/5 John Wiest
4 High Desert Omnium: Time Trial Women 4/Masters mary ross
79 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined mary ross
6 High Desert Omnium Women 4/Masters mary ross
27 High Desert Omnium Masters Men John Wiest
27 PIR Cat 1/2/3 John Wiest
1 Mst/Jr Track Races Women Joanne Leyva
3 OBRA Masters Track Champs: 2K Pursuits Masters Women 40-49 Joanne Leyva
5 OBRA Masters Track Champs: Points Races Masters Women Meg Mautner
2 OBRA Masters Track Champs: 2K Pursuits Masters Women 40-49 Meg Mautner
6 OBRA Masters Track Champs: Points Races Masters Women Joanne Leyva
3 OBRA Masters Track Champs: Sprints Masters Women Connie Vine
7 OBRA Masters Track Champs: Team Sprints Masters Men Candi Murray
4 OBRA Masters Track Champs: Keirin Masters Women Connie Vine
3 OBRA Masters Track Champs: Keirin Masters Women Meg Mautner
4 OBRA Masters Track Champs: 500 meter TT Masters 55-59 John Wiest
5 OBRA Masters Track Champs: 500 meter TT Masters Women 40-49 Sheilagh Griffin
4 OBRA Masters Track Champs: 500 meter TT Masters Women 40-49 Meg Mautner
5 OBRA Masters Track Champs: Sprints Masters Women Meg Mautner
3 OBRA Masters Track Champs: 500 meter TT Masters Women 40-49 Connie Vine
7 OBRA Masters Track Champs: Team Sprints Masters Men Sheilagh Griffin
4 OBRA Masters Track Champs: Team Sprints Masters Women Meg Mautner
4 OBRA Masters Track Champs: Team Sprints Masters Women Connie Vine
3 OBRA Masters Track Champs: Sprints Masters 50+ John Wiest
5 Mst/Jr Track Races Women 2K Sheilagh Griffin
6 Mst/Jr Track Races Women 500 Meg Mautner
7 Mst/Jr Track Races Women 500 Sheilagh Griffin
5 Mst/Jr Track Races Women 500 Joanne Leyva
3 Mst/Jr Track Races Women 2K Meg Mautner
4 Mst/Jr Track Races Women 2K Joanne Leyva
14 Monday PIR Masters 1/2/3 John Wiest
15 Monday PIR Masters 4/5 Michael Resnick
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Mikkel Andersen
6 OBRA Criterium Championships Women Mast 30-39 Meg Mautner
4 OBRA Criterium Championships Women Mast 30-39 Joanne Leyva
41 OBRA Criterium Championships Mst 40-49 Mikkel Andersen
4 OBRA Criterium Championships Mst 50+ John Wiest
3 Crawfish Criterium Masters Women Meg Mautner
4 Super D #3 / State Championships Sport Women Roxy Cate
3 Super D #3 / State Championships Sport Women Connie Vine
1 Super D #3 / State Championships Sport Man 40+ Jeff Vine
6 OBRA Track Championships Women Keirin Meg Mautner
8 Alpenrose Thursday Series Women Meg Mautner
2 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Joanne Leyva
5 CMG Events/Alpine Mortgage Series: Series Overall Masters Women Connie Vine
7 CMG Events/Alpine Mortgage Series: Series Overall Masters Women Meg Mautner
8 CMG Events/Alpine Mortgage Series Women Joanne Leyva
3 CMG Events/Alpine Mortgage Series: Series Overall Masters Women Joanne Leyva
15 PIR Cat 1/2/3 Mikkel Andersen
3 Mst/Jr Track Races Women Meg Mautner
27 PIR Cat 1/2/3 John Wiest
2 Mst/Jr Track Races Women Joanne Leyva
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Mikkel Andersen
9 Monday PIR Women mary ross
18 Monday PIR Masters 1/2/3 John Wiest
128 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined mary ross
1 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 45-49 Jens Heycke
4 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Jens Heycke
131 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined John Wiest
133 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Michael Resnick
4 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Jens Heycke
1 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Women 45-49 mary ross
2 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 60-64 Michael Resnick
4 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 60-64 Henry Grass
8 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 55-59 John Wiest
128 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined mary ross
133 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Michael Resnick
173 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Henry Grass
128 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined mary ross
4 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Jens Heycke
173 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Henry Grass
131 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined John Wiest
173 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Henry Grass
133 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Michael Resnick
131 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined John Wiest
5 OBRA Junior and Team Event Track Championships Women Team Sprint Meg Mautner
4 OBRA Junior and Team Event Track Championships Married Couples Team Sprint Candi Murray
2 OBRA Junior and Team Event Track Championships Women Team Pursuit Meg Mautner
3 OBRA Junior and Team Event Track Championships Married Couples Team Sprint Meg Mautner
7 Alpenrose Thursday Series Women Meg Mautner
4 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Meg Mautner
7 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Women Joanne Leyva
1 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Women Meg Mautner
6 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Women Connie Vine
4 Mst/Jr Track Races Women 2k pursuit Connie Vine
3 Mst/Jr Track Races Women 2k pursuit Meg Mautner
18 Monday PIR Cat 1/2/3 Masters John Wiest
3 Portland MTB Short Track Series Junior Women Ellie Engelen
8 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Connie Vine
11 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Connie Vine
11 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Pro/Expert Women Connie Vine
7 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Men 40+ Brian Engelen
9 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Men 40+ Jeff Vine
26 Monday PIR Cat 1/2/3 Masters Mikkel Andersen
8 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Connie Vine
9 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Jeff Vine
11 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Brian Engelen
9 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ Michael Barmache
4 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Joanne Leyva
1 Portland MTB Short Track Series: Series Overall JUNIOR WOMEN U18 MTB Ellie Engelen
11 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Women 40+ Meg Mautner
10 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Women 40+ Sheilagh Griffin
7 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Women 40+ Joanne Leyva
40 Monday PIR: July Series Masters 30+ 1/2/3s John Wiest
12 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Men 50+ Michael Barmache
7 Monday PIR: July Series Open Women Joanne Leyva
1 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Women 40+ Connie Vine
15 Vancouver Courthouse Criterium Women 3/4 Meg Mautner
8 Alpenrose Thursday Series: July Series Women Meg Mautner
3 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Joanne Leyva
1 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Connie Vine
30 PIR Cat 3/4 Michael Resnick
33 PIR Cat 3/4 mary ross
33 PIR Cat 1/2/3 Mikkel Andersen
2 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Connie Vine
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Brian Engelen
13 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Jeff Vine
4 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Joanne Leyva
3 Portland MTB Short Track Series Junior Women Ellie Engelen
8 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Meg Mautner
DNS OUCH Mst Wmn 45-49 Joanne Leyva
5 Alpenrose Sixday Sixday B -Daily Total Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Sixday B - Madison Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Sixday B -Final Overall Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Sixday B - Keirin Meg Mautner
1 Alpenrose Sixday Sixday B - Unknown distance Meg Mautner
10 Alpenrose Sixday Sixday B - Race for the Mathmatically Challenged Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Sixday B - Standings Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Sixday B - Daily Total Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday: Sixday Races Sixday B Daily Total Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday: Sixday Races Sixday B Overall Standings Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday: Sixday Races Sixday B Madison Meg Mautner
10 Alpenrose Sixday: Sixday Races Sixday B Progressive Pts Meg Mautner
10 Alpenrose Sixday: Sixday Races Sixday B Scratch Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Six Day B Madison Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Six Day B Daily Total Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Six Day B Standings Meg Mautner
10 Alpenrose Sixday Six Day B Miss & out Meg Mautner
10 Alpenrose Sixday Six Day B Tempo Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Six Day B Overall Standings Meg Mautner
10 Alpenrose Sixday Six Day B Points Race Meg Mautner
10 Alpenrose Sixday Six Day B Point a Lap Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Six Day B Daily Total Meg Mautner
5 Alpenrose Sixday Six Day B Madison Meg Mautner
6 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Joanne Leyva
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Brian Engelen
3 Portland MTB Short Track Series Junior Women Ellie Engelen
10 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Jeff Vine
1 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Connie Vine
1 Super D #3: Willamette Pass Super D Sport Man 40+ Jeff Vine
3 Super D #3: Willamette Pass Super D Sport Women Roxy Cate
2 Super D #3: Willamette Pass Super D Sport Women Connie Vine
6 Alpenrose Thursday Series Women Meg Mautner
3 Mt Tabor Series Overall Women Masters 40+ Sheilagh Griffin
2 Mt Tabor Series Overall Women Masters 40+ Joanne Leyva
5 Mt Tabor Series Overall Women Masters 40+ mary ross
9 Mt Tabor Series Overall Women Masters 40+ Connie Vine
13 Mt Tabor Series Overall Women Masters 40+ Meg Mautner
20 Mt Tabor Series Fixed Gear Candi Murray
2 Mt Tabor Series Masters Women Joanne Leyva
4 Mt Tabor Series Masters Women Sheilagh Griffin
2 Mst/Jr Track Races Master's Women Australian Pursuit: Meg Mautner
3 Mst/Jr Track Races Masters Women: Miss and Out Meg Mautner
3 Mst/Jr Track Races Masters Women Alpenrose Mile Meg Mautner
6 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Joanne Leyva
1 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Connie Vine
12 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Jeff Vine
4 Portland MTB Short Track Series Junior Women Ellie Engelen
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Brian Engelen
9 Alpenrose Challenge Women 5 mile Meg Mautner
6 Salem Fairview Circuit Race Women 4 Joanne Leyva
8 Alpenrose Challenge Women Points Race Meg Mautner
9 Alpenrose Challenge Women 3k Meg Mautner
18 Alpenrose Challenge Women 500m Meg Mautner
30 PIR Category 1/2/3 John Wiest
9 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ Michael Barmache
1 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Connie Vine
7 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Sheilagh Griffin
13 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Brian Engelen
1 Portland MTB Short Track Series Junior Women Ellie Engelen
23 Monday PIR Master 1/2/3 John Wiest
5 Monday PIR Women Joanne Leyva
5 OBRA Road Race Women Masters 40-49 mary ross
6 OBRA Road Race Men Masters 60+ Richard Marantz
4 OBRA Track Championships: Points Race Senior Women Meg Mautner
4 OBRA Track Championships: 3K Pursuit Senior Women Meg Mautner
16 Mt Tabor Series Masters 40+ Tom Hill
1 Mt Tabor Series Masters Women mary ross
3 Mt Tabor Series Masters Women Joanne Leyva
6 Mt Tabor Series Masters Women Sheilagh Griffin
3 Mst/Jr Track Races: June Series Masters Women Connie Vine
6 Mst/Jr Track Races: June Series Masters Women Joanne Leyva
2 Mst/Jr Track Races: June Series Masters Women Meg Mautner
9 Mst/Jr Track Races: June Series Men 35+ Jeff Vine
9 Mst/Jr Track Races: June Series Masters Women Roxy Cate
3 Mst/Jr Track Races Women Connie Vine
37 Monday PIR: June Series Masters 30+ 1/2/3s John Wiest
4 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Jeff Vine
8 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Brian Engelen
1 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Connie Vine
1 Portland MTB Short Track Series Junior Women Ellie Engelen
7 Monday PIR Women 1/2/3 Joanne Leyva
20 Monday PIR Masters 4/5 Henry Grass
17 Monday PIR Masters 4/5 Michael Resnick
13 Monday PIR: June Series Open Women Joanne Leyva
36 Monday PIR: June Series Masters 30+ 4/5 Henry Grass
28 Monday PIR: June Series Masters 30+ 4/5 Michael Resnick
11 Monday PIR Masters 1/2/3 John Wiest
2 Super D #1 Sprt Womn Connie Vine
1 Super D #1 Sprt Womn Roxy Cate
21 Mt Tabor Series Master Tom Hill
4 Mt Tabor Series Masters Women Sheilagh Griffin
29 PIR Cat 1/2/3 Eric Hopper
33 PIR Cat 1/2/3 David Hopper
57 PIR Cat 1/2/3 John Wiest
27 Monday PIR Mst 4/5 Michael Resnick
29 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 4/5 Henry Grass
33 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 1/2/3 John Wiest
21 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 4/5 Michael Resnick
7 Mt Tabor Circuit Race Women Masters Meg Mautner
8 OBRA Track Championships Sprints Senior Women Meg Mautner
8 OBRA Track Championships: 500 Meter TT Sr Women Meg Mautner
8 Mt Tabor Series Mst Women Sheilagh Griffin
4 Mt Tabor Series Mst Women Joanne Leyva
1 Mt Tabor Series Mst Women Connie Vine
5 Mt Tabor Series Mst Women Meg Mautner
4 Mst/Jr Track Races: 2K Pursuit Masters Women Meg Mautner
3 Mst/Jr Track Races: 2K Pursuit Masters Women Joanne Leyva
24 PIR Cat 1/2/3 John Wiest
34 PIR Cat 3/4 Michael Resnick
5 Mst/Jr Track Races: 2K Pursuit Masters Women Roxy Cate
22 Monday PIR Masters 4/5 Henry Grass
13 Monday PIR Masters 4/5 Michael Resnick
28 Monday PIR Masters 1/2/3 John Wiest
1 Mt Tabor Series Masters Women 40+ mary ross
5 Mt Tabor Series Masters Women 40+ Sheilagh Griffin
3 Mt Tabor Series Masters Women 40+ Joanne Leyva
6 Mst/Jr Track Races: 1 Kilometer TT Men Jeff Vine
1 Mst/Jr Track Races: 1 Kilometer TT Women Meg Mautner
5 Mst/Jr Track Races: 500 Meter TT Women Meg Mautner
3 Mst/Jr Track Races: 500 Meter TT Women Connie Vine
3 Mst/Jr Track Races: 1 Kilometer TT Women Connie Vine
10 Alpenrose Thursday Series Women Meg Mautner
3 Alpenrose Thursday Series: May Series Mst Wmn Meg Mautner
12 Alpenrose Thursday Series: May Series Women Connie Vine
10 Alpenrose Thursday Series: May Series Women Meg Mautner
5 Mt Tabor Series Women Masters 40+ Sheilagh Griffin
33 PIR Cat 3/4 Michael Resnick
7 Monday PIR: May Series Open Women Sheilagh Griffin
30 Monday PIR Cat 1/2/3 Masters John Wiest
29 Monday PIR: May Series Novice Women Candi Murray
10 Monday PIR Sr Women Sheilagh Griffin
10 Alpenrose Thursday Series Women Meg Mautner
11 Alpenrose Thursday Series Women Connie Vine
39 PIR Cat 1/2/3 John Wiest
22 Monday PIR Masters 3/4 Henry Grass
17 Monday PIR Masters 1/2/3 John Wiest
5 Monday PIR Senior Women Sheilagh Griffin
10 Swan Island Criterium Mst 1/2/3 John Wiest
8 Falls City Firecracker MTB SPORT MEN 40-49 Jeff Vine
1 Falls City Firecracker MTB Sport 40+ Women Connie Vine
7 Swan Island Criterium Masters Women Sheilagh Griffin
6 Swan Island Criterium Masters Women Meg Mautner
6 Falls City Firecracker MTB SPORT MEN 40-49 Brian Engelen
2 Alpenrose Thursday Series: 2K Pursuit Mst Wmn Meg Mautner
38 PIR Cat 3/4 Michael Resnick
38 Monday PIR Cat 4/5 Michael Resnick
47 Monday PIR Cat 4/5 Tom Hill
9 Monday PIR Women Sheilagh Griffin
19 Monday PIR Novice Women Candi Murray
18 Monday PIR Cat 1/2/3 John Wiest
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Women 40+ Meg Mautner
154 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Richard Marantz
153 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Del Scharffenberg
1 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 240+ John Wiest
151 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Michael Resnick
152 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined John Wiest
1 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 240+ Michael Resnick
1 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 240+ Del Scharffenberg
1 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 240+ Richard Marantz
152 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined John Wiest
154 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Richard Marantz
153 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Del Scharffenberg
151 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Michael Resnick
3 Alpenrose Thursday Series: 500 Meter TT Mst Women Meg Mautner
50 PIR Cat 3/4 Michael Resnick
49 PIR Cat 3/4 mary ross
29 PIR Cat 1/2/3 John Wiest
6 Monday PIR Sr Women Sheilagh Griffin
17 Monday PIR Novice Wmn Candi Murray
52 Monday PIR Cat 4/5 Master Henry Grass
26 Monday PIR Mst 1/2/3 John Wiest
70 PIR Cat 1/2/3 Michael Resnick
47 PIR Cat 3/4 mary ross
38 PIR Cat 1/2/3 Mikkel Andersen
29 PIR Cat 1/2/3 John Wiest
DNF Deschutes River Valley TT Festival: Overall Masters Women 40-49 mary ross
7 Bear Springs MTB XC Sport Women 40+ Roxy Cate
2 Bear Springs MTB XC Sport Women 40+ Connie Vine
12 Bear Springs MTB XC SPORT MEN 40-49 Jeff Vine
4 Bear Springs MTB XC SPORT MEN 40-49 Brian Engelen
DNS Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Masters Women mary ross
44 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined mary ross
44 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Combined mary ross
44 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined mary ross
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Masters Women 40-49 mary ross
77 PIR Cat 1/2/3 Mikkel Andersen
46 PIR Cat 1/2/3 John Wiest
DNF Three Rivers Road Race Mst 40+ 1/2/3 Mikkel Andersen
7 Estacada Time Trial Women Masters 40-49 Sheilagh Griffin
4 Estacada Time Trial Women Masters 40-49 Meg Mautner
DNF Estacada Time Trial Women Masters 40-49 Joanne Leyva
80 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Meg Mautner
95 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Sheilagh Griffin
1 21st Peak Sports Mudslinger MTB Sport 40+ Women Connie Vine
152 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Sheilagh Griffin
135 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Meg Mautner
3 Estacada Time Trial Women Masters 40-49 mary ross
5 Estacada Time Trial Women Masters 40-49 Meg Mautner
8 Estacada Time Trial Women Masters 40-49 Sheilagh Griffin
120 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined mary ross
120 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined mary ross
152 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Sheilagh Griffin
135 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Meg Mautner
22 PIR Pro 1/2/3 John Wiest
1 Piece of Cake Women Masters 40+ Connie Vine
4 Piece of Cake Women Masters 40+ Joanne Leyva
9 Piece of Cake Women Masters 40+ Meg Mautner
17 Icebreaker Criterium Mst 35+ John Wiest
1 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Sport Women 40+ Connie Vine
12 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Sport Men 40+ Jeff Vine
6 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Sport Women 40+ Roxy Cate
8 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Sport Men 40+ Brian Engelen
32 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Mst 50+ Richard Marantz
12 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Cat 3 David Hopper
29 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Mst 50+ Del Scharffenberg
194 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Connie Vine
128 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined John Wiest
297 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Sheilagh Griffin
3 Jack Frost Time Trial Masters Women 40-49 Connie Vine
11 Jack Frost Time Trial Masters Women 40-49 Sheilagh Griffin
297 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Sheilagh Griffin
128 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined John Wiest
194 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Connie Vine
9 Jack Frost Time Trial Masters Men 50+ John Wiest
5 Cherry Pie Road Race Women 40+ Meg Mautner
7 Cherry Pie Road Race Women 40+ Sheilagh Griffin
16 Cherry Pie Road Race Master Men 50+ Del Scharffenberg
22 Cherry Pie Road Race Master Men 50+ Richard Marantz
3 Cherry Pie Road Race Women 40+ Joanne Leyva