Team Rose City

Event Category Name
5 Psycho Cross Series - Jingle Bell Cross Masters Men B Paul Mautner
5 Psycho Cross Series - Winter Cross Masters Men B Paul Mautner
22 USGP of Cyclocross Race 6 Masters 45-54 James Thiele
34 USGP of Cyclocross Race 6 Masters 45-54 Paul Mautner
33 USGP of Cyclocross Race 6 Masters 45-54 Stephen Itano
9 USGP of Cyclocross Race 5 Masters Women Pam Reid
7 USGP of Cyclocross Race 5 Masters Women Barbara Thiele
18 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 45-54 Guus Sophie
25 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 45-54 James Thiele
30 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 45-54 Paul Mautner
1 Kruger's Crossing CX Classic Masters Women 45+ Pam Reid
27 Kruger's Crossing CX Classic Masters B 35+ David Miller
26 Kruger's Crossing CX Classic Masters B 35+ Paul Mautner
2 Kruger's Crossing CX Classic Women Junior Carina Hahn
4 Kruger's Crossing CX Classic Masters Men 50+ James Thiele
2 Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #2 Masters Men C 50+ James Thiele
4 Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #2 Masters Men B Paul Mautner
2 Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #2 Masters Men C 35+ David Miller
21 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters B 35+ Guus Sophie
53 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters B 35+ David Miller
45 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters B 35+ Paul Mautner
7 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Women 45+ Barbara Thiele
10 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Women 45+ Renata Hahn
8 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Men 50-59 James Thiele
23 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Men 50-59 Darell Provencher
62 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters C Evan Cumpston
82 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters C Darell Provencher
69 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Singlespeed Darell Provencher
3 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Women 45+ Pam Reid
1 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Women Junior 15-16 Carina Hahn
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross: Final Series Standings Men B 50+ James Thiele
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Men B 50+ James Thiele
1 Cross Crusade - Estacada Women Junior Carina Hahn
7 Cross Crusade - Estacada Masters Women 45+ Barbara Thiele
18 Cross Crusade - Estacada Clydesdale Mike Chombeau
14 Cross Crusade - Estacada Masters 50+ James Thiele
61 Cross Crusade - Estacada Masters C Evan Cumpston
4 Cross Crusade - Estacada Masters Women 45+ Pam Reid
61 Cross Crusade - Estacada Masters B 35+ Paul Mautner
72 Cross Crusade - Estacada Masters B 35+ David Miller
37 Cross Crusade - Estacada Masters B 35+ Guus Sophie
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Men B 50+ James Thiele
28 Cross Crusade - Barton Park Masters Men 50+ Darell Provencher
1 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Junior Women Carina Hahn
8 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 45+ Renata Hahn
4 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 45+ Barbara Thiele
2 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 45+ Pam Reid
10 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Men 50+ James Thiele
7 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Clydesdale Mike Chombeau
20 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters B 35+ Guus Sophie
57 Cross Crusade - Barton Park Masters C Frank Verhoorn
15 Cross Crusade - Barton Park Clydesdale Mike Chombeau
62 Cross Crusade - Barton Park Masters B 35+ Paul Mautner
44 Cross Crusade - Barton Park Masters B 35+ David Miller
35 Cross Crusade - Barton Park Masters B 35+ Guus Sophie
4 Cross Crusade - Barton Park Masters Women 45+ Pam Reid
5 Cross Crusade - Barton Park Masters Women 45+ Barbara Thiele
12 Cross Crusade - Barton Park Masters Women 45+ Renata Hahn
3 Cross Crusade - Barton Park Women Junior Carina Hahn
7 Cross Crusade - Barton Park Masters Men 50+ James Thiele
4 Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #1 Masters Men B Paul Mautner
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Men B 50+ James Thiele
5 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Clydesdale Mike Chombeau
7 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 45+ Renata Hahn
3 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 45+ Barbara Thiele
2 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 45+ Pam Reid
1 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Junior Women Carina Hahn
12 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Men 50+ James Thiele
4 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters Women 45+ Pam Reid
17 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters B 35+ Guus Sophie
43 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters C Frank Verhoorn
3 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women Junior Carina Hahn
3 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters Women 45+ Barbara Thiele
4 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Clydesdale Mike Chombeau
51 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters B 35+ Paul Mautner
26 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters B 35+ Guus Sophie
15 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters Women 45+ Renata Hahn
10 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters Men 50+ James Thiele
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Men B 50+ James Thiele
54 Cross Crusade - Rainier HS Masters B 35+ Paul Mautner
3 Cross Crusade - Rainier HS Masters Women 45+ Pam Reid
5 Cross Crusade - Rainier HS Masters Women 45+ Barbara Thiele
2 Cross Crusade - Rainier HS Women Junior Carina Hahn
21 Cross Crusade - Rainier HS Masters B 35+ Guus Sophie
12 Cross Crusade - Rainier HS Masters 50+ James Thiele
7 Cross Crusade - Rainier HS Masters Women 45+ Renata Hahn
51 Cross Crusade - Rainier HS Masters B 35+ David Miller
DNF Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Men 50+ Eric Christenson
25 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters B 35+ Guus Sophie
26 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters B 35+ David Miller
53 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters B 35+ Paul Mautner
99 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters C Evan Cumpston
107 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters C Mike Chombeau
5 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Women 45+ Pam Reid
8 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Women 45+ Barbara Thiele
9 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Women 45+ Renata Hahn
1 Cross Crusade - Horning's Hideout Women Junior Carina Hahn
DNF Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Men 50+ James Thiele
82 Cross Crusade - Alpenrose Singlespeed Darell Provencher
93 Cross Crusade - Alpenrose Masters C Evan Cumpston
13 Cross Crusade Clydesdale Mike Chombeau
59 Cross Crusade - Alpenrose Masters B 35+ Paul Mautner
42 Cross Crusade - Alpenrose Masters B 35+ David Miller
3 Cross Crusade - Alpenrose Masters B 35+ Guus Sophie
9 Cross Crusade Masters Men 50+ James Thiele
1 Cross Crusade Junior Women Carina Hahn
123 Cross Crusade - Alpenrose Masters C Darell Provencher
5 Cross Crusade Masters Women 45+ Pam Reid
6 Cross Crusade Masters Women 45+ Barbara Thiele
10 Cross Crusade Masters Women 45+ Renata Hahn
24 Cross Crusade Masters B 35+ Guus Sophie
36 Cross Crusade - Alpenrose Masters Men 50 Darell Provencher
3 Cross Crusade - Alpenrose Masters Women 45+ Barbara Thiele
5 Cross Crusade - Alpenrose Masters Women 45+ Pam Reid
9 Cross Crusade - Alpenrose Masters Women 45+ Renata Hahn
3 Cross Crusade - Alpenrose Women Junior Carina Hahn
10 Cross Crusade - Alpenrose Masters Men 50 James Thiele
4 Battle at Barlow CCX Masters Women 45+ Barbara Thiele
2 Battle at Barlow CCX Masters Women 45+ Pam Reid
7 Battle at Barlow CCX Masters Men 50 James Thiele
18 Battle at Barlow CCX Masters B 35+ Guus Sophie
46 Battle at Barlow CCX Masters C Evan Cumpston
4 Hood River Cyclocross Classic Masters Women 45+ Pam Reid
7 Hood River Cyclocross Classic Masters B 35+ Guus Sophie
19 Hood River Cyclocross Classic Masters 50+ Darell Provencher
3 Hood River Cyclocross Classic Masters Women 45+ Barbara Thiele
6 Hood River Cyclocross Classic Masters 50+ James Thiele
7 Alpenrose Thursday Series: September Overall Category 3 Paul Mautner
8 Alpenrose Thursday Series: September Overall Category 3 Eric Christenson
21 Kruger's Kermesse Masters 50+ Darell Provencher
1 Kruger's Kermesse Masters Women 45+ Barbara Thiele
31 Kruger's Kermesse Masters C Evan Cumpston
31 Kruger's Kermesse Singlespeed Darell Provencher
9 Kruger's Kermesse Masters 50+ James Thiele
8 Kruger's Kermesse Masters 50+ Eric Christenson
16 Kruger's Kermesse Masters B Guus Sophie
DNF Eugene Short Cross Series Masters Men 45+ Paul Mautner
2 OBRA Hillclimb Championship Masters Men 60+ Roger Johnson
75 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Paul Mautner
11 OBRA Hillclimb Championship Masters Men 45-49 Paul Mautner
76 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined Paul Mautner
56 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
55 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Roger Johnson
8 Alpenrose Thursday Series Category 3 Eric Christenson
7 Alpenrose Thursday Series Category 3 Paul Mautner
6 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 Eric Christenson
22 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 1/2 Paul Mautner
2 Alpenrose Thursday Series Category 3 Eric Christenson
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Paul Mautner
1 Mst/Jr Track Races: August Series Masters Women Barbara Thiele
6 Mst/Jr Track Races: August Series Men 45+ Paul Mautner
1 Mst/Jr Track Races: August Series Men 45+ James Thiele
11 Mst/Jr Track Races: August Series Men 35+ Paul Mautner
2 Monday PIR Senior Women Renata Hahn
8 Monday PIR: August Series Open Women Renata Hahn
32 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
3 Mst/Jr Track Races Men James Thiele
2 Mst/Jr Track Races Women Barbara Thiele
2 OBRA Masters Track Champs: Points Races Masters 50+ Eric Christenson
6 OBRA Masters Track Champs: Points Races Masters 50+ James Thiele
6 OBRA Masters Track Champs: Points Races Masters 40-49 Paul Mautner
2 OBRA Masters Track Champs: 2K Pursuits Masters Women 50+ Barbara Thiele
1 OBRA Masters Track Champs: 2K Pursuits Masters Men 55-59 Eric Christenson
2 OBRA Masters Track Champs: 2K Pursuits Masters Men 50-54 James Thiele
2 OBRA Masters Track Champs: 3K Pursuits Masters Men 45-49 Paul Mautner
4 OBRA Masters Track Champs: Points Races Masters Women Barbara Thiele
1 OBRA Masters Track Champs: 500 meter TT Masters 50-54 James Thiele
5 OBRA Masters Track Champs: Sprints Masters 45-49 Paul Mautner
1 OBRA Masters Track Champs: Sprints Masters 50+ Eric Christenson
6 OBRA Masters Track Champs: Team Sprints Masters Men James Thiele
6 OBRA Masters Track Champs: Team Sprints Masters Men Paul Mautner
2 OBRA Masters Track Champs: 500 meter TT Masters Women 50+ Barbara Thiele
2 OBRA Masters Track Champs: 500 meter TT Masters 55-59 Eric Christenson
6 OBRA Masters Track Champs: Team Sprints Masters Men Eric Christenson
2 OBRA Masters Track Champs: Keirin Masters Women Barbara Thiele
2 OBRA Masters Track Champs: Keirin Masters Men 40+ Eric Christenson
7 OBRA Masters Track Champs: Keirin Masters Men 40+ Paul Mautner
7 OBRA Masters Track Champs: Keirin Masters Men 40+ James Thiele
3 OBRA Masters Track Champs: 1 Kilometer TT Masters 45-49 Paul Mautner
3 OBRA Masters Track Champs: Team Sprints Masters Women Barbara Thiele
4 Alpenrose Thursday Series Category 3 Eric Christenson
2 Mst/Jr Track Races Women 2K Barbara Thiele
2 Mst/Jr Track Races Men 50+ 2K James Thiele
2 Mst/Jr Track Races Men 45+ 500 James Thiele
5 Mst/Jr Track Races Men 30+ 3K Paul Mautner
4 Mst/Jr Track Races Women 500 Barbara Thiele
45 OBRA Criterium Championships Masters 40-49 Paul Mautner
1 OBRA Criterium Championships Masters Women 50+ Barbara Thiele
6 OBRA Criterium Championships Masters 50+ James Thiele
5 OBRA Criterium Championships Masters 50+ Eric Christenson
9 Crawfish Criterium Category 4/5 David Miller
DNF Crawfish Criterium Masters 40+ Guus Sophie
13 Crawfish Criterium Masters 40+ David Miller
4 CMG Events/Alpine Mortgage Series Women Renata Hahn
10 CMG Events/Alpine Mortgage Series Women Barbara Thiele
1 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Renata Hahn
27 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Men James Thiele
10 CMG Events/Alpine Mortgage Series Category 4/5 David Miller
3 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Barbara Thiele
8 CMG Events/Alpine Mortgage Series: Series Overall Men 4/5 David Miller
2 CMG Events/Alpine Mortgage Series: Series Overall Masters Women Barbara Thiele
1 CMG Events/Alpine Mortgage Series: Series Overall Masters Women Renata Hahn
3 Mst/Jr Track Races Men 50+ Paul Mautner
1 Mst/Jr Track Races Men 50+ James Thiele
1 Mst/Jr Track Races Women Barbara Thiele
39 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
20 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 45-49 Paul Mautner
14 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 50-54 James Thiele
2 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Women 50-54 Barbara Thiele
7 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Women 45-49 Renata Hahn
2 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 65+ Roger Johnson
2 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 55-59 Jeff Buck
9 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 55-59 Eric Christenson
170 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Barbara Thiele
174 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Renata Hahn
80 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
45 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Jeff Buck
132 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Eric Christenson
134 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined James Thiele
166 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Dave Faust
141 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Paul Mautner
134 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined James Thiele
132 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Eric Christenson
45 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Jeff Buck
80 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Roger Johnson
170 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Barbara Thiele
174 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Renata Hahn
80 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Roger Johnson
16 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 50-54 Dave Faust
45 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Jeff Buck
132 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Eric Christenson
134 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined James Thiele
166 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Faust
141 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Paul Mautner
141 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Paul Mautner
170 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Barbara Thiele
174 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Renata Hahn
166 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Dave Faust
2 OBRA Junior and Team Event Track Championships Married Couples Team Sprint Barbara Thiele
3 OBRA Junior and Team Event Track Championships Married Couples Team Sprint Paul Mautner
5 OBRA Junior and Team Event Track Championships Women Team Sprint Barbara Thiele
2 OBRA Junior and Team Event Track Championships Married Couples Team Sprint James Thiele
3 CMG Events/Alpine Mortgage Series Men 4/5 David Miller
3 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Barbara Thiele
2 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Renata Hahn
2 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Women Barbara Thiele
2 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Men 45+ Eric Christenson
3 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Women Pam Reid
3 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Men 45+ Paul Mautner
4 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Men 45+ Darell Provencher
10 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Men 45+ Ted Forgeron
5 Mst/Jr Track Races: July Series Masters Men 45+ James Thiele
2 Mst/Jr Track Races Women 2K Pursuit Pam Reid
3 Mst/Jr Track Races Men 35+ 3K Pursuit Paul Mautner
3 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Barbara Thiele
1 Monday PIR: July Series Open Women Renata Hahn
23 Monday PIR Category 1/2/3 Masters Jeff Buck
4 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Women 40+ Barbara Thiele
2 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Pam Reid
3 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Women 40+ Pam Reid
19 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Guus Sophie
4 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ James Thiele
2 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Men 50+ James Thiele
22 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Sport Men 40+ Guus Sophie
1 Monday PIR Senior Women Renata Hahn
20 Vancouver Courthouse Criterium Masters 40+ Eric Christenson
18 Vancouver Courthouse Criterium Masters 40+ Paul Mautner
22 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Ted Forgeron
24 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Eric Christenson
2 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Eric Christenson
12 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Ted Forgeron
13 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Eric Christenson
9 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Darell Provencher
2 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Renata Hahn
26 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Paul Mautner
4 CMG Events/Alpine Mortgage Series Masters Women Barbara Thiele
1 Mst/Jr Track Races Masters Men 45+ Eric Christenson
2 Mst/Jr Track Races Masters Men 45+ Paul Mautner
5 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Barbara Thiele
3 Monday PIR Senior Women Renata Hahn
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ James Thiele
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
3 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Pam Reid
66 OUCH: Combined Results by Time Combined Paul Mautner
77 OUCH: Combined Results by Time Combined Dave Faust
5 OUCH Masters Men 55-59 Eric Christenson
6 OUCH Masters Men 50-54 Dave Faust
4 OUCH Masters Men 45-49 Paul Mautner
77 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Faust
83 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Eric Christenson
83 OUCH: Combined Results by Time Combined Eric Christenson
66 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Paul Mautner
4 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Barbara Thiele
3 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ James Thiele
3 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Pam Reid
9 Alpenrose Thursday Series Category 3 Darell Provencher
2 Alpenrose Thursday Series Category 3 Eric Christenson
7 Mst/Jr Track Races Masters Men Australian Pursuit Darell Provencher
1 Mst/Jr Track Races Masters Men Australian Pursuit Eric Christenson
10 Mst/Jr Track Races Masters Men Australian Pursuit James Thiele
6 Mst/Jr Track Races Masters Men Miss and Out Eric Christenson
8 Mst/Jr Track Races Masters Men Miss and Out Darell Provencher
9 Mst/Jr Track Races Masters Men Miss and Out James Thiele
1 Mst/Jr Track Races Masters Men Alpenrose Mile Eric Christenson
8 Mst/Jr Track Races Masters Men Alpenrose Mile James Thiele
1 Mst/Jr Track Races Masters Women Australian Pursuit Pam Reid
3 Mst/Jr Track Races Masters Women Australian Pursuit Barbara Thiele
1 Mst/Jr Track Races Masters Women: Miss and Out Pam Reid
2 Mst/Jr Track Races Masters Women: Miss and Out Barbara Thiele
1 Mst/Jr Track Races Masters Women Alpenrose Mile Pam Reid
2 Mst/Jr Track Races Masters Women Alpenrose Mile Barbara Thiele
3 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Barbara Thiele
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
4 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Pam Reid
3 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ James Thiele
12 Alpenrose Challenge Masters Points Race Paul Mautner
6 Alpenrose Challenge Masters Points Race Eric Christenson
23 Salem Fairview Circuit Race Category 4/5 Derek Aqui
18 Alpenrose Challenge Overall Omnium - Masters Paul Mautner
20 Salem Fairview Circuit Race Masters 40+ Dave Faust
14 Alpenrose Challenge Masters 10-Mile Paul Mautner
16 Alpenrose Challenge Masters 10-Mile Eric Christenson
13 Alpenrose Challenge Masters Miss and Out Paul Mautner
8 Alpenrose Challenge Masters Keirin Eric Christenson
10 Alpenrose Challenge Masters Keirin Paul Mautner
5 Alpenrose Challenge Masters 40+ Kilo Paul Mautner
5 Alpenrose Challenge Masters 50+ 2K James Thiele
3 Alpenrose Challenge Masters 50+ 2K Eric Christenson
6 Alpenrose Challenge Masters 40+ 3K Paul Mautner
17 Alpenrose Challenge Women 500m Barbara Thiele
6 Alpenrose Challenge Masters 50+ 500m James Thiele
2 Alpenrose Challenge Masters 50+ 500m Eric Christenson
44 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
1 Monday PIR Women Renata Hahn
3 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ James Thiele
2 OBRA Road Race Masters Women 50+ Barbara Thiele
12 OBRA Road Race Masters Men 50-59 Dave Faust
15 OBRA Road Race Masters Men 50-59 Jeff Buck
21 OBRA Road Race Masters Men 50-59 James Thiele
DNF OBRA Road Race Masters Men 60+ Roger Johnson
5 OBRA Track Championships: 4K Pursuit Category 4 James Thiele
2 OBRA Track Championships: 4K Pursuit Category 3 Paul Mautner
5 OBRA Track Championships: 3K Pursuit Category 4 Women Barbara Thiele
7 OBRA Track Championships: Points Race Category 3 Paul Mautner
3 OBRA Track Championships: Points Race Category 3 Ted Forgeron
14 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 4/5 James Thiele
15 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 3 Darell Provencher
2 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 3 Eric Christenson
6 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 3 Ted Forgeron
11 Alpenrose Thursday Series: June Series Women Barbara Thiele
7 Mst/Jr Track Races: June Series Men 45+ Ted Forgeron
1 Mst/Jr Track Races Masters 45+ Ted Forgeron
2 Mst/Jr Track Races Women Pam Reid
1 Mst/Jr Track Races Women Barbara Thiele
2 Mst/Jr Track Races Masters 45+ Eric Christenson
5 Mst/Jr Track Races: June Series Men 45+ Paul Mautner
4 Mst/Jr Track Races: June Series Men 45+ Darell Provencher
3 Mst/Jr Track Races: June Series Men 45+ James Thiele
2 Mst/Jr Track Races: June Series Men 45+ Eric Christenson
5 Mst/Jr Track Races Masters 45+ Darell Provencher
6 Mst/Jr Track Races Masters 45+ James Thiele
1 Mst/Jr Track Races: June Series Masters Women Barbara Thiele
4 Mst/Jr Track Races: June Series Masters Women Pam Reid
11 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Guus Sophie
9 Monday PIR: June Series Open Women Renata Hahn
3 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ James Thiele
3 Monday PIR: June Series Masters 30+ Novice Derek Aqui
4 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Barbara Thiele
3 Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Pam Reid
3 Alpenrose Thursday Series Category 3 Eric Christenson
6 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 James Thiele
8 Alpenrose Thursday Series Women Barbara Thiele
8 Alpenrose Thursday Series Category 3 Darell Provencher
1 Alpenrose Thursday Series Category 3 Ted Forgeron
4 Mst/Jr Track Races Masters 45+ Ted Forgeron
1 Mst/Jr Track Races Masters 45+ Eric Christenson
5 Mst/Jr Track Races Masters 45+ Paul Mautner
1 Mst/Jr Track Races Women Barbara Thiele
7 Mst/Jr Track Races Masters 45+ James Thiele
7 Monday PIR: Series Standings Open Women Renata Hahn
5 Monday PIR Senior Women Renata Hahn
1 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ Novice Derek Aqui
36 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
37 Monday PIR Masters 1/2/3 James Thiele
24 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Paul Mautner
6 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 50+ Dave Faust
9 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Senior Men Paul Mautner
4 Alpenrose Thursday Series Category 3 Eric Christenson
14 Alpenrose Thursday Series Category 3 Darell Provencher
2 Mst/Jr Track Races: 2K Pursuit Masters Women Barbara Thiele
2 Mst/Jr Track Races: 2K Pursuit Masters Men Eric Christenson
3 Mst/Jr Track Races: 3K Pursuit Masters Men Paul Mautner
1 Mst/Jr Track Races: 3K Pursuit Masters Men Eric Christenson
5 Mst/Jr Track Races: 2K Pursuit Masters Men James Thiele
8 Mst/Jr Track Races: 3K Pursuit Masters Men James Thiele
3 Mst/Jr Track Races: 2K Pursuit Masters Men Darell Provencher
56 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
2 Monday PIR Novice Masters Derek Aqui
DNF OBRA Rehearsal Race Men Category 3 Dave Faust
5 Alpenrose Thursday Series: Long Points Races Category 3 Ted Forgeron
9 Alpenrose Thursday Series: Long Points Races Category 3 Eric Christenson
15 Alpenrose Thursday Series: Long Points Races Category 3 Darell Provencher
7 Alpenrose Thursday Series: Long Points Races Women Barbara Thiele
3 Mst/Jr Track Races: 500 Meter TT Men James Thiele
1 Mst/Jr Track Races: 500 Meter TT Men Darell Provencher
4 Mst/Jr Track Races: 500 Meter TT Women Barbara Thiele
2 Mst/Jr Track Races: 1 Kilometer TT Women Barbara Thiele
5 Mst/Jr Track Races: 1 Kilometer TT Men Paul Mautner
3 Mst/Jr Track Races: 1 Kilometer TT Men James Thiele
2 Mst/Jr Track Races: 1 Kilometer TT Men Darell Provencher
2 Mst/Jr Track Races: 500 Meter TT Women Pam Reid
11 Alpenrose Thursday Series: May Series Women Barbara Thiele
5 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters 50+ Ted Forgeron
1 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters 50+ Darell Provencher
19 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 1/2 Paul Mautner
16 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 3 Darell Provencher
3 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Men Paul Mautner
15 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Paul Mautner
8 Alpenrose Thursday Series Category 3 Darell Provencher
22 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
3 Hutch's Hillclimb Series Men 50+ Roger Johnson
22 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Roger Johnson
14 Monday PIR: May Series Masters 30+ Novice Derek Aqui
40 Monday PIR: May Series Masters 30+ 1/2/3 Darell Provencher
3 Monday PIR Novice Men Derek Aqui
3 Monday PIR: May Series Open Women Renata Hahn
13 Fast Twitch Fridays: May Series Sprinters Darell Provencher
14 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Paul Mautner
9 Alpenrose Thursday Series Women Barbara Thiele
1 Monday PIR Senior Women Renata Hahn
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
15 Swan Island Criterium Masters 1/2/3 Paul Mautner
2 Falls City Firecracker MTB Sport 40+ Women Barbara Thiele
1 Alpenrose Thursday Series: 2K Pursuit Masters 50+ Darell Provencher
4 Alpenrose Thursday Series: 3K Pursuit Masters Men Paul Mautner
33 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
4 Hutch's Hillclimb Series Men 50+ Roger Johnson
33 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Roger Johnson
169 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Mike Chombeau
125 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined James Thiele
126 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Jim Kenney
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Men Category 1/2 Darell Provencher
5 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Men 40+ Paul Mautner
8 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Men 40+ Darell Provencher
8 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 160-199 Mike Chombeau
8 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 160-199 Frank Verhoorn
8 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 160-199 Guy Schiffler
8 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 160-199 Derek Aqui
3 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 200-239 Jim Kenney
3 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 200-239 James Thiele
3 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 200-239 Guus Sophie
3 OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 200-239 Dave Faust
DNF OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 200-239 Jeff Buck
DNF OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 200-239 Ralph Medica
166 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Derek Aqui
DNF OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 200-239 Eric Christenson
124 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Guus Sophie
169 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Mike Chombeau
168 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Frank Verhoorn
167 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Guy Schiffler
166 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Derek Aqui
126 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Jim Kenney
125 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined James Thiele
124 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Guus Sophie
127 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Faust
127 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Dave Faust
168 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Frank Verhoorn
167 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Results by Time Combined Guy Schiffler
DNF OBRA Team Time Trial Championship Masters Men 200-239 Ted Forgeron
2 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Masters Men Paul Mautner
4 Alpenrose Thursday Series: 500 Meter TT Masters Men Ted Forgeron
1 Alpenrose Thursday Series: 500 Meter TT Masters Men Darell Provencher
43 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Roger Johnson
7 Hutch's Hillclimb Series Men 50+ Roger Johnson
43 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Darell Provencher
3 Monday PIR Senior Women Renata Hahn
40 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
4 Fast Twitch Fridays Category 1/2 Darell Provencher
4 Bear Springs MTB XC Sport Women 40+ Barbara Thiele
7 Bear Springs MTB XC Sport Men 50+ James Thiele
15 Eugene Roubaix Men 1/2 Eric Christenson
9 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Dave Faust
27 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 Dave Faust
14 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 Dave Faust
36 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 1/2/3 Dave Faust
63 PIR Category 1/2/3 Darell Provencher
98 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Nancy Hess
7 21st Peak Sports Mudslinger MTB Sport Men 50+ James Thiele
6 21st Peak Sports Mudslinger MTB Sport Men 40-49 James Thiele
4 21st Peak Sports Mudslinger MTB Sport 40+ Women Barbara Thiele
48 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Paul Mautner
26 Three Rivers Road Race Masters 40+ 1/2/3 Eric Christenson
21 Three Rivers Road Race Masters 40+ 4/5 Guus Sophie
14 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jeff Buck
49 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Paul Mautner
15 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Jeff Buck
99 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Nancy Hess
27 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian
11 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Paul Mautner
1 Estacada Time Trial Masters Men 50+ Jeff Buck
3 Estacada Time Trial Masters Women 50+ Nancy Hess
26 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian
2 Estacada Time Trial Tandem Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian
23 Three Rivers Road Race Masters 40+ 1/2/3 David Miller
66 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Roger Johnson
92 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Paul Mautner
97 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined James Thiele
69 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jeff Buck
66 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Roger Johnson
143 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Renata Hahn
122 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Pam Reid
113 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Barbara Thiele
101 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian
3 Estacada Time Trial Tandem Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian
1 Estacada Time Trial Masters Women 50+ Barbara Thiele
2 Estacada Time Trial Masters Women 50+ Pam Reid
7 Estacada Time Trial Masters Women 40-49 Renata Hahn
2 Estacada Time Trial Masters Men 60+ Roger Johnson
5 Estacada Time Trial Masters Men 50+ Jeff Buck
10 Estacada Time Trial Masters Men 50+ James Thiele
15 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Paul Mautner
5 Estacada Time Trial Masters Men 30-39 Alan Sherman
101 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian
113 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Barbara Thiele
122 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Pam Reid
151 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Alan Sherman
151 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Alan Sherman
69 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Jeff Buck
97 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined James Thiele
92 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Paul Mautner
143 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Renata Hahn
14 Kings Valley Road Race Masters 40+ Guus Sophie
13 Kings Valley Road Race Masters 40+ David Miller
6 Kings Valley Road Race Masters 50+ Dave Faust
7 Kings Valley Road Race Masters 50+ Eric Christenson
11 Kings Valley Road Race Masters 50+ Jeff Buck
15 Kings Valley Road Race Masters 50+ James Thiele
6 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 Guus Sophie
24 Piece of Cake Masters 40+ 1/2/3 Jeff Buck
10 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 David Miller
5 Piece of Cake Masters Women 40+ Barbara Thiele
5 Piece of Cake Masters 40+ 1/2/3 Eric Christenson
24 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 Jim Kenney
22 Icebreaker Criterium Masters 35+ Paul Mautner
2 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Sport Men 50+ James Thiele
3 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Sport Women 40+ Barbara Thiele
7 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Masters 50+ Jeff Buck
3 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Masters 50+ Dave Faust
21 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Masters 50+ Jim Kenney
17 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Masters 50+ James Thiele
43 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Masters 40+ David Miller
20 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Masters 50+ Alan Woods
13 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Masters 40+ David Miller
7 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Masters 40+ Guus Sophie
6 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Masters 50+ James Thiele
19 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Masters 50+ Alan Woods
18 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Masters 40+ David Miller
11 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Masters 50+ Ralph Medica
9 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Masters 50+ Jeff Buck
10 Banana Belt Road Race Series Masters 50+ Jeff Buck
11 Banana Belt Road Race Series Masters 50+ James Thiele
14 Banana Belt Road Race Series Masters 50+ Ralph Medica
7 Banana Belt Road Race Series Masters 50+ Dave Faust
28 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Masters 50+ Jim Kenney
20 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Masters 50+ James Thiele
15 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Masters 50+ Jeff Buck
10 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Masters 50+ Dave Faust
8 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Masters 50+ Ralph Medica
125 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Alan Sherman
122 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian
217 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Pam Reid
180 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Barbara Thiele
254 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Renata Hahn
130 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined James Thiele
59 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jeff Buck
230 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Ken Reid
42 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Guus Sophie
43 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Ken Reid
3 Jack Frost Time Trial Masters Men 50+ Jeff Buck
10 Jack Frost Time Trial Masters Men 50+ James Thiele
DNF Jack Frost Time Trial Masters Men 50+ Eric Christenson
6 Jack Frost Time Trial Masters Women 40-49 Renata Hahn
2 Jack Frost Time Trial Masters Women 50+ Barbara Thiele
17 Jack Frost Time Trial Masters Men 30-39 Alan Sherman
218 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Guus Sophie
125 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Alan Sherman
4 Jack Frost Time Trial Masters Women 50+ Pam Reid
217 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Pam Reid
180 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Barbara Thiele
254 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Renata Hahn
130 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined James Thiele
59 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Jeff Buck
230 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Ken Reid
218 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Guus Sophie
1 Jack Frost Time Trial Tandem - Men Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian
122 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Jim/Ernie Kenney/Koeroghlian
32 Cherry Pie Road Race Masters Men 4/5 40+ Alan Woods
2 Cherry Pie Road Race Women 40+ Barbara Thiele
4 Cherry Pie Road Race Women 40+ Renata Hahn
6 Cherry Pie Road Race Masters Men 50+ Dave Faust
9 Cherry Pie Road Race Masters Men 50+ Ralph Medica
11 Cherry Pie Road Race Masters Men 50+ Jeff Buck
19 Cherry Pie Road Race Masters Men 50+ James Thiele
28 Cherry Pie Road Race Masters Men 4/5 40+ Guus Sophie