Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series

Hillsboro, OR
November 7, 2010

Part of the Washington County Fair Complex

Updated February 4, 2011 at 8:24 PM

Boys 11-12

Num Name Team Points
1 167 Jett Ballantyne Bend Endurance Academy 30
2 56 Brian Hart Sr Camas Bike and Sport 28
3 170 Keelan Ontiveros 26
4 102 Linus Clark 24
5 49 Owen Szwaya bicycleattorney.com 22
6 108 Richmond Isamu Showers Pass 20
7 191 Kealan Connors 18
8 44 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club 17
9 112 Paesler Nicholas 16
10 203 Kai Schroeder 15
11 205 Eben Horacek 14
12 81 White Alex Bike City Racing 13
13 120 Grayson Szczukowski Cyclepath Racing 12

Boys 13-14

Num Name Team Points
1 66 Sam Rosenberg Hutch's-Eugene 30
2 140 Lance Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 28
3 9 Zach Mikkelson Mountain View Cycles 26
4 95 Beard Cameron Bend Endurance Academy 24
5 18 Rubin Field Mountain View Cycles 22
6 204 Thomas Wimberly 20
7 52 Izaak King Veloce Racing 18
8 80 Skyler Gober rogue Bicycle Works 17
9 96 Keenan Reynolds Bend Endurance Academy 16
10 200 VanRaalte Bennett 15
11 46 Parker Elkin Super Relax Concept 14
12 202 Duncan Bailey 13
13 28 Keegan O'Neill Word-RCB 12
14 192 Connors Sean 11
15 125 Labatte Tyler Beaverton Bicycle Club 10
16 27 Croucher Bryce Tireless Velo 9
17 23 Miles Scheuering 8
18 146 Ian Steigerwald 7
19 152 Marquez Danny 6

Boys 15-16

Num Name Team Points
1 42 Colin Dunlap Bend Endurance Academy 30
2 1 Trevor Schauer Specialized River City Bicycles 28
3 94 Dawson Stallings Bend Endurance Academy 26
4 40 Mitchell Stevens Sunnyside Sports 24
5 126 Standish Zachary Therapeutic Associates Cycling/GENR8 22
6 65 Oliver Adam Hutch's-Eugene 20
7 154 Dunn connor Mountain View Cycles 18
8 193 Cameron Millar-Griffin East Portland 17
9 89 Henry Peterson Existential Velo 16
10 7 Emerson Webb Beaverton Bicycle Club 15
11 71 Fleming James 14
12 197 Miller Kyle Roseburg Step Up 13
13 37 Wiley Sam Mountain View Cycles 12
14 206 Kern Tristan 11
15 11 Julian Roden Cyclepath Racing 10
16 188 McGinnis Ian 9
17 159 Virgen Frankie Bend Endurance Academy 8
18 163 Dale Wolfe Roseburg Step Up 7
19 166 Riley Levi Roseburg Step Up 6
20 198 David Lozano Roseburg Step Up 5
21 195 Justice Wallace Roseburg Step Up 4
22 117 Skeggs Eli 3
23 72 Jack Sanderson 2

Boys 17-18

Num Name Team Points
1 107 Jack Mahler 30
2 110 Timothy Jaynes 28
3 8 Stephen Roberts Cyclepath Racing 26
4 99 Adams Cary Pacific Power Blue Sky 24
5 43 Su Andy Hutch's-Eugene 22
6 157 Colton Zachary 20
7 190 Kevin Phomma Trusty Switchblade 18
8 53 Ian Mastenbrook Hammer Velo 17
9 22 Goold Ryan Pacific Power Blue Sky 16
10 35 VanBergen mark 15
11 30 Vasquez Esteban Word-RCB 14
12 189 Hall Connor 13
13 161 Siewell Kiona Roseburg Step Up 12
14 187 Goad Matthew Willamette High School 11
15 74 Zach Vergillo 10
16 194 Brinsfield Anthony Roseburg Step Up 9
17 186 August Frank Willamette High School 8
18 185 Tyler Krenik Willamette High School 7
19 196 Joshua Savage Roseburg Step Up 6
20 199 Jacks Adams Roseburg Step Up 5
21 6 Lance Pugh Beaverton Bicycle Club 4

Girls 11-12

Num Name Team Points
1 322 Haley Wilson Pacific Power Blue Sky 30
2 331 Alyssa Hoyt Sprout Cycles/Lucky Lab 28
3 358 Hall Natalie 26
4 311 Duncan Eva Cyclepath Racing 24
5 308 Kelly Sierra Jelly's Pirates 22
6 332 Jacobs Isabella bicycleattorney.com 20
7 313 Emma Rosenberg Hutch's-Eugene 18

Girls 13-14

Num Name Team Points
1 321 Hart Susannah Camas Bike and Sport 30
2 323 Mikaela Saltzberg Tireless Velo 28
3 356 Coleman Julia 26

Girls 15-16

Num Name Team Points
1 310 Perrin Falkner 30
2 300 Martel Dana Pacific Power Blue Sky 28
3 316 Hart Sharon Camas Bike and Sport 26
4 328 Anna Peterson Existential Velo 24
5 357 McKenzie Huso 22
6 309 Maddy Cripe 20
7 301 Mikkelson Jennifer Mountain View Cycles 18
8 319 Reid Marissa 17

Girls 17-18

Num Name Team Points
1 302 Tyynismaa Taylor Mountain View Cycles 30
2 317 Kara Doescher Pacific Power Blue Sky 28
3 318 Reid Sierra 26
4 315 Hannah Hart Camas Bike and Sport 24
DNF 324 Weyman Anna 22