Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined

Eugene, OR
August 31, 2012

Part of the Eugene Celebration - McBeth Prologue

Updated September 6, 2012 at 2:44 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Colby Wait-Molyneux Hammer Velo Pro 1/2 10:27
2 Max O'Neal Herriott Sports Performance Pro 1/2 10:27
3 Scott Gray Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 10:33
4 Brendan Sullivan Iron Data Racing Pro 1/2 10:33
5 Rob English English Cycles Pro 1/2 10:37
6 Galen Mittermann Pro 1/2 10:55
7 Timothy Lang Trailhead Coffee Roasters Pro/1/2 11:05
8 Evan Siroky Guinness Cycling Team Pro 1/2 11:11
9 Brian Hitchcock Herriott Sports Performance Pro 1/2 11:13
10 Kyle Medlin CAPA-Soraz Racing Pro 1/2 11:15
11 Nathan Gibson Trailhead Coffee Roasters Men 3 11:19
12 Kuhns David HPC/RPM Mortgage Pro 1/2 11:20
13 Dwayne Farr CAPA-Soraz Racing Pro 1/2 11:20
14 Paul Bourcier Veloce Racing powered by Smith & Nephew Men 40+/50+/60+ 11:24
15 John Merrill Soppo Hills/Desalvo Custon Cycling Men 4/5 11:25
16 Lee Ordonez SLOCUM Race Team Pro 1/2 11:26
17 Samuel Nicoletti Gentle Lovers Pro 1/2 11:33
18 Cameron Clark Men 4/5 11:35
19 Adam Artner Land Shark Pro 1/2 11:37
20 Carl Hoefer Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 11:38
21 Alex Yale Ten Guys Named Alex Men 3 11:39
22 Larry Marti CVC Franco Racing Pro 1/2 11:42
23 David Wells Lifecyle Pro 1/2 11:42
24 Larry Jackson Rolf Prima Men 3 11:45
25 Cort Buchholz HPC/RPM Mortgage Pro 1/2 11:52
26 Marcel J Delisser Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 11:54
27 Rob Angelo Therapeutic Associates of Bend/Pine Mountain Sports Men 3 11:56
28 Doug Laplaca Therapeutic Associates of Bend/Pine Mountain Sports Men 3 11:57
29 Adam Oliver Hutch's-Co-Motion Men 4/5 11:58
30 Coutrney Wood Adventure's Edge Men 3 12:00
31 Davis Hand Men 3 12:01
32 Sam Rosenberg Hutch's-Co-Motion Pro 1/2 12:01
33 Patrick Jacks Bike Central Men 3 12:02
34 Kevin Wythe Lifecyle Men 3 12:03
35 Tj Paskewich Therapeutic Associates of Bend/Pine Mountain Sports Men 3 12:05
36 Neil Byzick Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 12:08
37 Kevin Johnson Adventure's Edge Men 3 12:08
38 Dave Campbell Hutch's-Co-Motion Men 40+/50+/60+ 12:09
39 Daniel Quirk Veloce Racing powered by Smith & Nephew Men 40+/50+/60+ 12:10
40 Birkin Owart Iron Horse Brewery Men 4/5 12:10
41 Erich Wegschneider Men 4/5 12:12
42 Ryan Gracey Team Cycle Sport Men 4/5 12:13
43 Cody Gray Adventures Edge Men 4/5 12:14
44 Nate Pitts Gregg's/Trek Men 3 12:17
45 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles Men 3 12:19
46 Dan Packman WebCyclery.com Men 40+/50+/60+ 12:20
47 Logan Evans Men 3 12:24
48 Peter Drake Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Men 40+/50+/60+ 12:24
49 William O'Donnell Vertebrata Chiropractic Cycling Pro/1/2 12:27
50 Calon Russell Bridgetown Velo Men 3 12:34
51 Adam Kennedy Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 12:35
52 Russell Cree Upper Echelon Fitness: Sports Medicine and Training Pro 1/2 12:37
53 Marcus Biancucci Therapeutic Associates of Bend/Pine Mountain Sports Men 3 12:37
54 Andrew Utz Gentle Lovers Pro 1/2 12:38
55 Nick Zylkowski Keller Rohrback Cycling Team Pro 1/2 12:38
56 Todd Robertson CVC Franco Racing Pro 1/2 12:39
57 Josef Carlson Adventures Edge Men 4/5 12:42
58 Gus Elder Life Cycle Racing Team Men 4/5 12:45
59 Jon Marshall Life Cycle Racing Team Men 4/5 12:45
60 Nick Skenzick SLOCUM Race Team Pro 1/2 12:46
61 Cordino Longiotti Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles Men 3 12:47
62 Ben Chinburg Trailhead Coffee Roasters Men 4/5 12:47
63 Antonio Castaneda CAPA-Soraz Racing Men 3 12:51
64 John Hartnett CAPA-Soraz Racing Pro 1/2 12:52
65 Mark Williams Team Cycle Sport Men 3 12:53
66 Justin Tutor Trailhead Coffee Roasters Men 3 12:55
67 August Frank Life Cycle Racing Team Men 4/5 13:00
68 Steven R Holland United Finance Men 40+/50+/60+ 13:01
69 Tyler Mangum Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 3 13:01
70 Jim Pennington Team S+M Men 40+/50+/60+ 13:03
71 Zachary Utz Ruckus Test Team Men 3 13:05
72 Mark Stadick 4 Corners Cycling Men 40+/50+/60+ 13:06
73 James Jorgensen Life Cycle Racing Team Men 3 13:08
74 Robert Grunau Trailhead Coffee Roasters Men 3 13:08
75 Scott Goldstein Michelob Ultra Men 3 13:08
76 Peter King Life Cycle Racing Team Men 4/5 13:08
77 Ron Sines Pacific Power Blue Sky Men 3 13:08
78 Warren Atkey Bikesale.com Pro 1/2 13:13
79 Jed Barden FareStart Men 3 13:14
80 Peter Young Flow Wolf Crew Pro 1/2 13:15
81 Steve Popp Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 13:19
82 Rosalyn Zylkowski Keller Rohrback Cycling Team Women 1/2/3 13:24
83 Neil Friedrich Men 4/5 13:26
84 Robert MacCracken Land Shark Men 40+/50+/60+ 13:27
85 John Paden Men 4/5 13:32
86 Rachel Lee Pacific Power Blue Sky Women 4 13:34
87 Jurgen Fennerl Men 3 13:35
88 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com Men 40+/50+/60+ 13:36
89 Troy McCrae Flywheel Bicycle Solutions Men 4/5 13:38
90 Steve Troseth Pacific Power Blue Sky Men 40+/50+/60+ 13:40
91 Katherine Reinhart Women 1/2/3 13:41
92 Chris Johnson Adventure's Edge Men 3 13:42
93 John Porter Bellovaci United Men 4/5 13:42
94 Robert Pilz Gentle Lovers Pro 1/2 13:43
95 Joseph Ferron Trailhead Coffee Roasters Men 3 13:45
96 Joseph Bell Pearl Izumi Factory Team Men 4/5 13:47
97 Tyler Rupe Hutch's/Bend Dental/Lowes Men 4/5 13:49
98 Tony Coca Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 3 13:50
99 Dave Masessa Flywhell Bicycle Solutions Men 3 13:54
100 Ian Bagshaw Flywhell Bicycle Solutions Men 3 13:54
101 Leia Tyrrell Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 1/2/3 13:56
102 Kristina Hughes Hutch's-Co-Motion Women 1/2/3 13:58
103 Cole Hilton Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 14:05
104 Sydney Running Vertebrata Chiropractic Cycling Women 1/2/3 14:08
105 Martin Klebes Men 4/5 14:09
106 Nathan Etzel CAPA-Soraz Racing Men 4/5 14:14
107 Alex Wilson Men 4/5 14:17
108 Joshua Hanselman Men 4/5 14:25
109 Sean Bagshaw Flywhell Bicycle Solutions Men 3 14:27
110 Maire Osborn Lifecyle Women 1/2/3 14:32
111 Stacy Westbrook Women 1/2/3 14:35
112 Paul Brown Bicycleway.com Men 4/5 14:35
113 John Prosser Pacific Power Blue Sky Men 40+/50+/60+ 14:37
114 Mike Rogers Bikesale.com Men 40+/50+/60+ 14:43
115 Eric Getz Bike Newport-Bier One Men 4/5 14:46
116 Sara youmans Keller Rohrback Cycling Team Women 1/2/3 14:54
117 John Osborne Pacific Power Blue Sky Men 4/5 15:09
118 Dennis Sibilia-Young Men 4/5 15:09
119 Kent Johnston Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Men 40+/50+/60+ 15:10
120 Jennifer Haliewicz Trusty Switchblade Women 4 15:12
121 Sarah Tisdale Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 1/2/3 15:15
122 Brooke Bauer WCWC Women 4 15:16
123 Brick Lantz SLOCUM Race Team Men 4/5 15:23
124 Guy Polson Men 4/5 15:24
125 Kyle Gorman WebCyclery.com Men 4/5 15:42
126 Vivian Satterfield Ruckus Test Team Women 4 15:47
127 Helen Kennedy Vertebrata Chiropractic Cycling Women 4 16:01
128 Courtney Gould Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 1/2/3 16:01
129 Christine Jerko Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 4 16:02
130 Rachel Dana Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 4 16:09
131 Aaron Collins HPC/RPM Mortgage Men 3 16:18
132 Erica Zaworski Vertebrata Chiropractic Cycling Women 4 16:21
133 Kim Frank Life Cycle Racing Team Women 4 16:43
134 Bukie Mabayoje Beaverton Bicycle Club Men 4/5 16:46
135 Ruth Robertson Women 4 18:33
136 Betty Tucker Pacific Power Blue Sky Women 4 19:13
137 Virginia Xing Bicycleway.com Women 4 19:14
138 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky Women 4 19:56