Metropolis Cycle Repair

Event Category Name
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Singlespeed Women Jade Koide
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Singlespeed Women Janelle Bickford
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Women 1/2 Janelle Bickford
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Singlespeed Matthew Schwartz
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ 4 Martin Joyce
7 Corn Cross 2 Masters 50+ Chris Page
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Singlespeed Women Janelle Bickford
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 50+ Chris Page
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ 4 Martin Joyce
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Women 1/2 Janelle Bickford
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Women 5 Erin Lodwick
63 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Bradley Parker
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Jake Campbell
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 50+ Chris Page
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Women Janelle Bickford
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ 4 Martin Joyce
59 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Bradley Parker
45 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Dennis Starkey
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Matthew Schwartz
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 2/3 Jared Gruter
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Women Janelle Bickford
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Martin Joyce
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 4 Cullen Freeman
7 Luscher Farm Crosstoberfest Masters Women 50+ Rose-Ann Hamness
20 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 9-12 3/4/5 Jack Burrell
2 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Women 1/2 Janelle Bickford
5 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters Women 50+ Rose-Ann Hamness
5 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Singlespeed Matthew Schwartz
18 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 10-12 Jack Burrell
42 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 3/4/5 Jack Burrell
10 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 50+ Chris Page
26 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ Category 3 Scott Hamness
1 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Singlespeed Women Janelle Bickford
1 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ 4 Martin Joyce
6 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Men 4 Cullen Freeman
45 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ John Napier
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Women 1/2 Janelle Bickford
107 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Bradley Parker
86 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed John Napier
53 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Dennis Starkey
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Jake Campbell
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Matthew Schwartz
70 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Men 2/3 Jared Gruter
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Women 5 Erin Lodwick
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Women 4 Rose-Ann Hamness
76 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Scott Hamness
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Martin Joyce
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Women Janelle Bickford
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Women 1/2 Janelle Bickford
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Women 5 Erin Lodwick
68 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Eddie Barksdale
67 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Bradley Parker
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Matthew Schwartz
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Jake Campbell
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Women Janelle Bickford
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Martin Joyce
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed John Napier
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Dennis Starkey
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ John Napier
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Women Janelle Bickford
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Martin Joyce
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Men 4 Cullen Freeman
12 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Singlespeed Matthew Schwartz
14 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Women 1/2 Jennifer Haliewicz
1 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Singlespeed Women Janelle Bickford
18 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Martin Joyce
DQ Portland Trophy Cup Open Singlespeed Eddie Barksdale
41 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Bradley Parker
39 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Dennis Starkey
20 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Jake Campbell
16 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Matthew Schwartz
1 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Janelle Bickford
DNF Portland Trophy Cup Women 1/2 Jennifer Haliewicz
22 Portland Trophy Cup Open Beginner Eli Horowitz
14 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Martin Joyce
7 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Women 1/2 Jennifer Haliewicz
40 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Archie Wann
36 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Bradley Parker
19 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Jake Campbell
12 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Matthew Schwartz
8 Portland Trophy Cup Women 1/2 Jennifer Haliewicz
2 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Janelle Bickford
12 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Martin Joyce
8 Portland Trophy Cup Junior Open Weston Forbes
12 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Singlespeed Matthew Schwartz
13 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Women 1/2 Jennifer Haliewicz
1 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Singlespeed Women Janelle Bickford
15 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Martin Joyce
7 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Women 1/2 Jennifer Haliewicz
22 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 50+ John Napier
11 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Martin Joyce
44 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Tyler Bump
39 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Bradley Parker
38 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Archie Wann
28 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Johnny Burrell
26 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Dennis Starkey
20 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Jake Campbell
14 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Matthew Schwartz
1 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Janelle Bickford
30 Portland Trophy Cup Open Beginner Eli Horowitz
11 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Martin Joyce
12 Portland Trophy Cup Junior Open Weston Forbes
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Singlespeed Matthew Schwartz
14 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 1/2 Jennifer Haliewicz
1 Portland Trophy Cup: Series Standings Singlespeed Women Janelle Bickford
21 Portland Trophy Cup: Series Standings Beginner Women Erin Lodwick
19 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Martin Joyce
10 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Women 1/2 Jennifer Haliewicz
28 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed John Napier
37 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 50+ John Napier
20 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Martin Joyce
7 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Singlespeed Matthew Schwartz
10 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 1/2 Jennifer Haliewicz
1 Portland Trophy Cup: Series Standings Singlespeed Women Janelle Bickford
36 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Archie Wann
35 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Bradley Parker
27 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Dennis Starkey
11 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Matthew Schwartz
17 Portland Trophy Cup Open 1/2 Jennifer Haliewicz
DNF Portland Trophy Cup Women 1/2 Jennifer Haliewicz
1 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Janelle Bickford
19 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Martin Joyce
13 Portland Trophy Cup Junior Open Weston Forbes
DNF Grand Prix Carl Decker: Het Meer Women 1/2 Jennifer Haliewicz
18 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Singlespeed John Napier
12 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Singlespeed Matthew Schwartz
1 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Singlespeed Women Janelle Bickford
13 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Martin Joyce
17 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Men 4 Cullen Freeman
34 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Eddie Barksdale
28 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Archie Wann
24 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Dennis Starkey
10 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Matthew Schwartz
DNF Portland Trophy Cup Open 1/2 Jennifer Haliewicz
8 Portland Trophy Cup Women 1/2 Jennifer Haliewicz
1 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Janelle Bickford
8 Portland Trophy Cup Junior Open Weston Forbes
11 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Women 1/2 Jennifer Haliewicz
5 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Women 1/2 Janelle Bickford
37 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Singlespeed Eddie Barksdale
23 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Singlespeed Dennis Starkey
32 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Men 2/3 Chris Page
27 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 50+ John Napier
18 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 50+ Chris Page
1 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Singlespeed Women Janelle Bickford
DNF Monday PIR Women 1/2/3 Jennifer Haliewicz
5 The Red Line Criterium Women Open Jennifer Haliewicz
DNS Swift Summit 200/100 Open Women Petra Whitacre
11 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jennifer Haliewicz
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford
DNF Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Tyler Bump
20 Portland Short Track Series Singlespeed Dennis Starkey
20 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Eddie Barksdale
16 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Maxwell Merkle
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Martin Joyce
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Page
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Weston Forbes
6 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jade Koide
3 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
17 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Martin Joyce
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Page
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Weston Forbes
2 Mountain Man Challenge: Cold Creek Amateur 40+ Men Chris Page
4 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
14 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Martin Joyce
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Page
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Weston Forbes
8 Mt. Tabor Series Senior Women Jennifer Haliewicz
3 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Weston Forbes
12 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Martin Joyce
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Page
13 Six Hours of Mt Hood Two-Person Women Jennifer Haliewicz
13 Six Hours of Mt Hood Two-Person Women Petra Whitacre
8 Mt. Tabor Series Senior Women Jennifer Haliewicz
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Weston Forbes
14 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Martin Joyce
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Page
6 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jennifer Haliewicz
11 Mt. Tabor Series Senior Women Jennifer Haliewicz
41 Tuesday Night PIR Category 3/4 Jennifer Haliewicz
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Weston Forbes
12 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
23 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Tyler Bump
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Page
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
DNF Silverton OBRA Championship Road Race Senior Women Category 3 Jennifer Haliewicz
3 Mt. Tabor Series Senior Women Jennifer Haliewicz
16 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
27 Portland Short Track Series Singlespeed Derek Ehlers
25 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
24 Portland Short Track Series Singlespeed Jake Campbell
21 Portland Short Track Series Singlespeed Matthew Schwartz
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Jared Gruter
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Page
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Weston Forbes
3 Mountain Man Challenge: Sandy Ridge Amateur 40+ Men Chris Page
22 Mt. Tabor Series Category 3 Men Johnny Burrell
9 Mt. Tabor Series Senior Women Jennifer Haliewicz
4 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
DNF Portland Short Track Series Singlespeed Jake Campbell
30 Portland Short Track Series Singlespeed Maxwell Merkle
19 Portland Short Track Series Singlespeed Derek Ehlers
16 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
18 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Cullen Freeman
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Page
DNF Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Weston Forbes
10 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Johnny Burrell
DNF Mt. Tabor Series Senior Women Jennifer Haliewicz
9 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Women 19-39 Petra Whitacre
14 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Singlespeed Men John Napier
14 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 1 Expert Women Janelle Bickford
9 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 1 Expert Women Jade Koide
4 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Women 3 Jennifer Haliewicz
24 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Johnny Burrell
45 Tuesday Night PIR Men 3/4 Jennifer Haliewicz
16 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Johnny Burrell
DNF Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Overall Women 1/2/3 Jennifer Haliewicz
DNF Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Women 3 Jennifer Haliewicz
52 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Jennifer Haliewicz
14 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Johnny Burrell
2 Revenge Of The Disc Time Trial Series Women Category 3 Jennifer Haliewicz
16 Dirty Circles Masters Men 3/4 35+ Matthew Schwartz
16 Dirty Circles Masters 3/4 35+ Matthew Schwartz
13 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Singlespeed Men John Napier
2 Oregon Off-Road Series: Echo Red 2 Red XT MTB Race Singlespeed Men Stephen Hartzel