Portland Short Track Series

Portland International Raceway, OR
June 11, 2018

Part of the Portland Short Track Series

For questions about the results, contact Candi Murray cmurray@obra.org

Updated June 11, 2018 at 9:59 PM

Category 1 Men 45+

Num Name Team Age City Laps
1 302 James Tervo Team S+M 48 Portland 6
2 308 Danny Weikel Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 46 Portland 6
3 319 Tom Williamson Team 10 Barrel 52 portland 6
4 317 Martin Baker bicycleattorney.com 51 Portland 6
5 310 Ronald Kizziar Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 49 Portland 6
6 307 Terry Hamness Dialed Cycling Team 48 Washougal 6
7 309 Craig Ruby Tuite Bicycle Repair 48 Portland 6
8 318 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 47 Philomath 6
9 311 Anthony Ohotto ANTHM Collective 52 Portland 6
10 305 Roger Lloyd Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 48 Portland 6
11 313 Peter Rueegger ANTHM Collective 50 Portland 6
12 304 Richard Wilks Rebound/Tireless Velo 49 CAMAS 6
13 301 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 47 Beaverton 6
14 306 Jeff Standish Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 52 Gresham 6
15 315 Joe Field 61 Portland 5
16 312 John Napier 57 Camas 5
DNF 300 Scott Trautman Dialed Cycling Team 52 Camas 5

Category 1 Men U45

Num Name Team Age City Laps
1 212 Fred mills 38 Portland 6
2 203 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling 15 Portland 6
3 202 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas 42 Portland 6
4 210 Ira Ryan Breadwinner Cycles 42 Portland 6
5 208 Jonathon Hinkle Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 43 Beavercreek 6
6 201 Sterling Sobczak Camas Bike and Sport 44 Vancouver 6
7 200 Jeff Smith Team Lazy Tarantulas 42 Hillsboro 6
8 206 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 43 Vancouver 6
9 204 Peter Blenkiron bicycleattorney.com 41 Portland 6
10 215 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club 41 Portland 6
11 216 Curtis Loeb 44 Portland 6
12 217 Shawn Small Ruckus Test Team 34 Portland 5
DNF 214 Sean A Carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing 40 Portland 1
DNF 213 Jonathan Maus 43 Portland 1

Category 2 Men 40-49

Num Name Team Age City Laps
1 729 Dustin Henderson Deschutes Brewery 40 Gresham 6
2 735 Nicholas Leritz Team Lazy Tarantulas 47 Portland 6
3 703 Mike Hamness Dialed Cycling Team 46 Vancouver 6
4 704 Brian Wise Dialed Cycling Team 47 Vancouver 5
5 710 Lance Heppler Dialed Cycling Team 48 Vancouver 5
6 736 Bill Klingler BeerMongers 40 Portland 5
7 731 Steve Popp Team Oregon p/b Rodda Paint 45 portland 5
8 711 Abram Hernandez BeerMongers 42 Portland 5
9 738 Brian Little BeerMongers 44 Portland 5
10 718 Chris Wierman Dialed Cycling Team 46 Tualatin 5
11 700 Matt Hooge 46 Portland 5
12 721 David Rosen Sage Titanium 45 Beaverton 5
13 737 Ted Byram 43 Portland 5
14 743 Luke Sosnowski 42 Camas 5
15 714 Craig Carter Harder Cycling 48 Portland 5
16 740 Benjamin Drucker Swift Racing 49 Portland 5
17 724 Eric Aldinger Team Finger 47 Portland 5
18 720 Ryan Morgan Trusty Switchblade 44 Portland 5
19 739 Sean Reynolds Team Lazy Tarantulas 46 Portland 5
20 727 Steve Black Trusty Switchblade 46 Portland 5
21 705 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club 48 Happy Valley 5
22 733 Wick Ashley 47 Portland 5
23 716 Brian Johnson Tuite Bicycle Repair 48 Lake Oswego 5
24 723 Vincent Zitkovich 46 Vancouver 5
DNF 707 Nolan Restivo 40 Portland 4
DNF 741 Sky Wilson 41 Portland 2
DNF 719 Carl Anton Dialed Cycling Team 48 Woodburn 1
DNF 701 Jerry Inscoe Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 49 Lake Oswego 1

Category 2 Men 50-59

Num Name Team Age City Laps
1 202 Jeffrey Whitaker Cyclepath Racing 52 Portland 5
2 203 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas 51 Portland 5
3 217 Whitney Phillips Dialed Cycling Team 54 Camas 5
4 208 Tim Schauer Sage Titanium 50 Camas 5
5 215 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com 53 Portland 5
6 209 Chris Page 50 Brightwood 5
7 231 David Ripp 52 Camas 5
8 206 Erik Goodfriend Hammer Velo 58 portland 5
9 232 Chris Sautter ANTHM Collective 52 Portland 5
10 230 Tim Goss 52 Washougal 5
11 218 James Jonke Oregon Bike Shop Racing Team 52 Portland 5
12 201 Rob Russell 51 Hillsboro 5
13 204 Duff Linde Camas Bike and Sport 53 PORTLAND 5
14 223 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 58 Beaverton 5
15 212 Matthew Martel 53 Portland 5
16 214 Matt Meskill Rolling Thunder p/b The Missing Link 56 Portland 5
17 216 Tony Wolff Stumptown Cycling Club 52 Portland 5
18 205 Charles Barrett Cyclepath Racing 51 Portland 5
19 219 Pete Conklin 55 Portland 5
20 213 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 52 Portland 5
21 228 Matt Richmond Stumptown Cycling Club 54 Portland 4
22 210 Chris Alling Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 54 Vancouver 4
23 222 Kris Schamp Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 51 Beaverton 4
24 211 David Bussey 54 Canby 4
25 229 Jason Bietz 52 Sherwood 4
26 200 Edward Knight Cyclepath Racing 50 Battle Ground 4

Category 2 Men 60+

Num Name Team Age City Laps
1 305 Tom Webb Team Rose City 66 Portland 5
2 303 Dave Burnard 62 Forest Grove 5
3 308 David Luoma Cyclepath Racing 61 Portland 5
4 309 Joe Hamilton Rebound/Tireless Velo 62 Vancouver 5
5 306 Jeff Hollister Team Oregon p/b Rodda Paint 60 Portland 5
6 302 Mark Hildebrandt 62 Tigard 4
7 311 Russell Speirn Cyclepath Racing 72 Portland 4
8 313 larry stryker The Spokesmen 69 Washougal 4
9 300 John Moyer 69 Portland 4
10 307 Edward Lanton 68 Portland 4
11 312 Dean Lee 62 Hillsboro 4

Category 2 Men U40

Num Name Team Age City Laps Notes
1 624 Hayden Wierman Dialed Cycling Team 15 Tualatin 6
2 630 Zachary Berkompas Dialed Cycling Team 22 YACOLT 6
3 631 Chad Balthazor BeerMongers 33 Portland 6
4 623 Chris Schomaker Grown Rogue Cycling Team 35 Portland 6
5 655 Colin Howard Hammer Velo 39 Portland 6
6 627 Christopher San Agustin Team Coastal 33 Portland 6
7 625 Doug Merritt BeerMongers 38 Portland 5
8 621 Adam Burgess 25 West Linn 5
9 646 Justin Barnhart 38 portland 5
10 626 Carl Aldrich BeerMongers 34 Portland 5
11 619 Ben Iwasa Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 34 Portland 5
12 632 Andrew Smith Swift Racing 36 Portland 5
13 650 Jonathan Coy Team Finger 37 Mosier 5
14 629 Adam Stewart 30 Portland 5 Warning profanity
15 651 Matthew Wilkins Team Coastal 33 Portland 5
16 654 Owen Rogers TCNF.LEGAL Racing Team 15 Portland 5
17 622 James Bradley Cyclepath Racing 37 Portland 5
18 634 Jordan Rickards Dialed Cycling Team 37 Portland 5
19 618 Dean Bunnell 37 Portland 5
20 628 David Sterry 35 Portland 5
21 620 Dustin Harder Harder Cycling 39 Portland 5
22 652 Grant Cowie 35 Ridgefield 5
DNF 653 Alexander Banks-Watson bicycleattorney.com 34 Portland 3

Category 2 Women 45+

Num Name Team Age City Laps
1 210 Beth Burns Rebound/Tireless Velo 46 portland 4
2 206 Sharon Anderson Grown Rogue Cycling Team 49 Portland 4
3 209 Suzy Renn Team Slow 48 Portland 4
4 201 Pam Reid Team Rose City 61 Portland 4
5 200 Kathryn Lewis Gladyators 56 Gladstone 4
6 207 Jan Moss Hammer Velo 57 Portland 4
7 208 Danielle Reynolds Team Lazy Tarantulas 45 Portland 3
DNF 203 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team 59 Portland 1

Category 2 Women U45

Num Name Team Age City Laps
1 112 Nikki Balderson bicycleattorney.com 41 Portland 4
2 105 Kate Drennan BeerMongers 35 Portland 4
3 119 Mckenna Mckee TCNF.LEGAL Racing Team 15 Vancouver 4
4 122 Amy Rice Team Lazy Tarantulas 43 Portland 4
5 109 Nicole Beckwith 32 Portland 4
6 104 Kimberly Sass Sorella Forte 39 Portland 4
7 121 Lauren Ziehnert TCNF.LEGAL Racing Team 17 Tigard 4
8 103 Heather VanValkenburg Cyclepath Racing 43 Vancouver 4
9 123 Rachel Bagley Breadwinner Cycles 40 Portand 4
10 108 Nita Galambos Tuite Bicycle Repair 37 Portland 4
11 101 Shelly Boelter Cyclepath Racing 40 Portland 4
12 115 Beth Flanagan BeerMongers 41 Portland 4
13 120 Erinne Goodell Team Slow 38 Portland 4
14 107 Whitney Hooker Team Finger 35 The Dalles 4
15 100 Sonja Ebert Dialed Cycling Team 41 Vancouver 4
16 106 Hannah Moore 35 Portland 4
17 118 Iris Dougherty 30 portland 4
18 102 Maggie Creviston CX Pistols p/b Gigantic Brewing 38 Portland 4
19 110 Marie Major 36 Vancouver 4

Category 3 Men 10-13

Num Name Team Age City Laps
1 655 Jackson Dale PDX Devo Junior Cycling 13 portland 4
2 656 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 4
3 659 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 4
4 661 jackson Schlicker 12 Portland 4
5 652 Bjorn Blankenship Bend Endurance Academy 10 Bend 4
6 660 Kai Shays 12 Mosier 3
7 650 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 11 Portland 3
8 657 Weston Forbes 12 Portland 3

Category 3 Men 14-18

Num Name Team Age City Laps
1 606 Caleb Whiteley Camas Bike and Sport 18 Camas 4
2 601 Benjamin Tai Cyclepath Racing 15 Camas 4
3 600 Eric Tervo 17 Portland 4
4 603 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 16 Tigard 4
5 605 Jacob Hamness 14 Washougal 4
6 604 Caden Alt 16 Vancouver 4
7 602 Carter Hanley Cyclepath Racing 16 Vancouver 4
8 608 Levi Carlton 14 Battle Ground 3
9 609 Federico Spedini 14 Portland 3
10 616 Gabriel Royce 14 Ridgefield 3

Category 3 Men 19-39

Num Name Team Age City Laps Notes
1 605 Andrzej Stadnik 29 Lake Oswego 5
2 627 Geoff Sosebee 34 Portland 5
3 603 Tommy Cardwell 37 Portland 5
4 615 Patrick Johnson 39 Portland 5
5 626 Rolland Hayden 39 Gresham 4
6 606 Ryan Farncomb 33 Portland 4
7 630 Dan E Peterson 31 Portland 4
8 613 Ben Gagosian 34 Portland 4
9 608 Matthew Boelter 39 Hillsboro 4
10 602 Brad Alderman Team Planet X USA p/b Xiologix 38 Brush Prairie 4
11 629 Eric Alderman 35 Portland 4
12 612 Jared Gruter 25 Portland 4
13 620 Zach Sample 33 Portland 4
14 628 Max Goss 24 Portland 4
15 604 Jeffrey Luxmore 36 Portland 3
DNF 611 Spencer Giles Portland 3 Warning Dangeroug Riding
DNF 631 David Reitan 27 Philomath 1

Category 3 Men 40-49

Num Name Team Age City Laps Notes
1 738 Andrew Usher 40 Portland 4
2 729 Michael Kolb ANTHM Collective 41 Portland 4
3 753 Richard Lorenz Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 43 Portland 4
4 739 Mike Genovese 43 Portland 4
5 731 Steffen Furholm 41 Trout Lake 4
6 742 Philip Cardwell 49 Portland 4
7 730 Frederick Smelser 40 Portland 4
8 702 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team 49 Camas 4
9 735 Troy Cross 47 Portland 4
10 724 John Pettitt ANTHM Collective 43 Beaverton 4
11 728 Garrett Tyburski 40 portland 4
12 754 Ashley Williams ANTHM Collective 50 Portland 4
13 708 Jeff Dill ANTHM Collective 46 Portland 4
14 707 Rob Fleskes Harder Cycling 43 Portland 4
15 749 Matthew Jetton 49 Portland 4
16 727 Barry Pieratt Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 40 Oregon City 4
17 717 Joseph Hagedorn Grouptrail Cycling 46 Portland 4 Improper plate placement
18 746 Ryan Schimpf Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 41 oregon city 4
19 755 Brad Self Grouptrail Cycling 47 Portland 4
20 736 Craig DeAmbrose Trusty Switchblade 41 Portland 4
21 719 Tony Ruiz 48 Portland 4
22 751 Ben Salzberg Team Slow 47 Portland 4
23 704 Joseph French Swift Racing 44 Portland 4
24 711 David Alt 46 Vancouver 4
25 710 Joe Kim Camas Bike and Sport 41 Washougal 4
26 733 Jason Jones Team Planet X USA p/b Xiologix 44 Portland 4
27 714 Eric Hunter Rolling Thunder p/b The Missing Link 44 Portland 4
28 703 Chris Boyce 45 Portland 4
29 726 Jake Creviston 40 Portland 4
30 701 John Golden 43 north plains 4
31 718 Shaun Stiles 40 VANCOUVER 4
32 752 Eric Giacchiny 48 Vancouver 4
33 748 Ben Beyer 41 Portland 4
34 750 Ryan Kruss 46 Portland 4
35 716 Tim Root 44 Portland 4
36 720 Eric Voigt 45 Sandy 4
37 706 Erick Taft Camas Bike and Sport 48 Vancouver 4
38 723 David Rayls 47 Camas 4
39 705 Sean Cook Cyclepath Racing 46 Portland 4
DNF 709 Joshua Boelter Cyclepath Racing 42 Portland 3

Category 3 Men 50+

Num Name Team Age City Laps
1 25 Jeff Boehlke The Spokesmen 52 Battleground 4
2 21 Brian Bogle Dialed Cycling Team 50 Vancouver 4
3 14 Thomas Royce The Spokesmen 50 Ridgefield 4
4 3 Steve Shaw Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 52 Tigard 4
5 15 Matt Taini 51 Lake Oswego 4
6 7 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo 54 Brush Prairie 4
7 9 Roy Velardi Camas Bike and Sport 60 Camas 4
8 22 Tony Pitone 50 Portland 4
9 6 Kim A Neve 61 Portland 4
10 16 Tim Dorman Camas Bike and Sport 58 Vancouver 4
11 27 John Prosser Revenge Cycling & Racing 51 Hillsboro 4
12 1 Rob Perry 55 Boring 4
13 11 David Cady 51 Oregon City 4
14 2 Tom Bird 50 Tigard 4
15 13 Bryan Curry 53 Portland 4
16 31 John Condon Dialed Cycling Team 57 Camas 4
17 12 Ben Needham Team Oregon p/b Rodda Paint 57 Portland 4
18 28 Tim Whiteky 55 Camas 4
19 24 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 56 Portland 4
20 5 Thomas Hurst 54 Vancouver 4
21 30 Emanuel McGladrey 60 Keizer 4
22 4 Vincent Plaza 57 Lake Oswego 4
23 10 Dennis Sweeten 53 Oregon City 4
24 29 George Wright 62 Portland 4
25 18 Robert Vigeant US Military Endurance Sports 54 Gresham 4
26 17 Jerry Haxby 55 Vancouver 3

Category 3 Women 10-13

Num Name Team Age City Laps
1 762 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 4
2 763 kayden mckee TCNF.LEGAL Racing Team 11 Vancouver 4
3 760 Aleena Knight Cyclepath Racing 12 Battle Ground 3
4 766 Sidney Litth 13 Portland 3
5 764 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 12 tigard 3
6 765 Isabelle Umberhandt 13 Portland 3
7 761 Coco Leritz Team Lazy Tarantulas 10 Portland 3
DNF 767 Harper Leritz 10 Portland 1

Category 3 Women 14-18

Num Name Team Age City Laps
1 710 Emily Rice Team Lazy Tarantulas 14 Portland 4
2 711 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas 14 Portland 4
3 705 Sascha Knight Cyclepath Racing 15 Battle Ground 4
4 707 Hannah Whiteley 14 Camas 3
5 706 Spring Westerfield Dialed Cycling Team 14 Tigard 3
6 708 Emma Royce The Spokesmen 17 Ridgefield 3

Category 3 Women 19+

Num Name Team Age City Laps
1 312 Ashlyn Johnson 37 Portand 4
2 303 Stephanie Spiak Team 10 Barrel 46 Portland 4
3 329 Mari Little BeerMongers 39 Portland 4
4 326 Mollie Futterman BeerMongers 29 Portland 4
5 336 Tina Bender bicycleattorney.com 49 West Linn 4
6 302 Jamie Keiser Sorella Forte 48 Vancouver 4
7 333 Kaya Lydamore Battlekats 28 portland 4
8 334 Alison Crocker 34 Portand 4
9 319 Carrie Hutchison 42 Portland 4
10 309 Jocelyn Gary 41 Portland 4
11 307 Elise Moran 26 Portland 4
12 308 Rachel Cameron Trusty Switchblade 27 Portland 4
13 335 Sally Loughridge 50 Portand 4
14 310 Sierra Reid 25 Portland 4
15 331 Margaret Dale 36 Portland 3
16 328 Kristin Wells 37 Portland 3
17 306 Lori Brault 47 Portland 3
18 313 Stacey Stromberg 40 Milwaukie 3
19 311 Korrie Hicks 39 Portland 3
20 300 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club 42 Portland 3
21 325 Erin Mensing 32 3
22 332 Sarah Hayden 37 Gresham 3

Clydesdale

Num Name Team Age City Laps
1 801 Sean McGhee Team Lazy Tarantulas 34 Cornelius 5
2 809 David Gulick 40 Portland 5
3 805 Tyson Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 44 Portland 5
4 808 Josh Snyder Marys Bicycle Club 37 Corvallis 5
5 804 Mark Westerfield Dialed Cycling Team 46 Tigard 5
6 803 Mark Sather Team 10 Barrel 47 Tigard 4
7 824 Bryan Smith Hammer Velo 4
8 812 Michael Clark Stumptown Cycling Club 49 Portland 4
9 807 Jon Coney 48 Portland 4
10 800 Mike Reddig Dialed Cycling Team 47 Camas 4
11 814 Jeff Tedder Hammer Velo 58 Vancouver 4
12 806 Michael Fox 48 Portland 4
13 817 Stephen Carter The Spokesmen 39 Camas 4
14 821 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas 44 Portland 4
15 816 Paul Toufar bicycleattorney.com 43 portland 4
16 818 James Emond Rolling Thunder p/b The Missing Link 49 Portland 4
17 820 Ivan Anderholm 48 Portland 4
18 822 Reid Blomguist 30 Milwaukie 4
19 813 Christian Clay Dialed Cycling Team 48 Brush Prairie 4
DNF 823 3

Elite Men

Num Name Team Age City Laps
1 5 Mitchell Trux PDX TI 38 Portland 6
2 2 Andrew Coe 37 Portland 6
3 11 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles 35 Portland 6
4 12 Doug Wilmes 38 Portland 6
5 6 Shannon Skerritt 47 Portland 6
6 8 James Ceccorulli Team S+M 31 Portland 6
7 9 Brian Anthony ANTHM Collective 44 Portland 6
8 14 Will Kelsay 37 Wheat Ridge 6
9 10 Brian Kesselman ANTHM Collective 42 Portland 6
10 16 Leland Gilmore 35 Milwaukie 6
DNF 3 Paul Johnson Ruckus Test Team 30 Portland 2

Elite/Category 1 Women

Num Name Team Age City Laps
1 67 Anne Davis Usher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 39 Portland 6
2 60 lindsay jackson 41 Lake Oswego 6
3 65 Julie Browning Cyclepath Racing 49 Portland 6
4 61 Laura Trace Team Oregon p/b Rodda Paint 52 Portland 5
5 69 Abra McNair 36 Portland 5
6 70 Kristen minarik bicycleattorney.com 37 Portland 5
7 68 Megan Faris 37 Portland 5
8 63 Aliza Richman Portland 5
9 66 Mielle Blomberg Team S+M 47 Portland 5
10 64 Carrie Johnston 36 Portland 5

Singlespeed

Num Name Team Age City Laps
1 16 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles 35 Portland 5
2 1 Spencer Bushnell Team Lazy Tarantulas 37 Portland 5
3 8 Kyle Mensing Stages Cycling 31 Portland 5
4 40 Sean A Carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing 40 Portland 5
5 4 James Tervo Team S+M 48 Portland 5
6 10 Jason Britton A New Cycling Team 39 Portland 5
7 14 Craig Ruby Tuite Bicycle Repair 48 Portland 5
8 9 Robert Jackson 43 lake oswego 5
9 15 Nat Johnson 40 Portland 5
10 22 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 43 Vancouver 5
11 34 Andy Edick Swift Racing 30 portland 5
12 17 Pete Rubijono 42 Portland 5
13 18 Daniel Shaw 32 Portland 5
14 45 David Boerner A New Cycling Team 37 Portland 5
15 37 Christian Reed 39 Seattle 5
16 39 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 47 Philomath 5
17 28 William Alcorn 51 Portland 5
18 19 John Gulick 42 Portland 5
19 38 Aaron Anderson 29 Corvallis 5
20 32 Steven Thorne 57 Portland 5
21 42 Matthew Schwartz 43 Portland 5
22 31 Tony Pereira Breadwinner Cycles 49 Portland 5
23 25 David Hewett The Spokesmen 43 Vancouver 5
24 27 Jake Campbell 27 Portland 5
25 26 John Napier 57 Camas 5
26 43 Jacob Furniss 38 Portland 5
27 33 Derek Ehlers 31 portland 5
28 5 Eric Stolberg ANTHM Collective 51 Portland 5
29 3 Jon Penfold Oregon Bike Shop Racing Team 36 Portland 5
30 44 Eric Hoffman 35 Portland 5
31 13 Mark Stoller Stumptown Cycling Club 57 Portland 5
32 41 Joshua Kubisch Team Lazy Tarantulas 42 Portland 5
33 21 Vincent Zitkovich 46 Vancouver 5
34 11 Mielle Blomberg Team S+M 47 Portland 5
35 6 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 55 Wilsonville 5
36 36 Isaac Frost 35 portland 4
37 35 John Fortes 32 Vancouver 4
38 30 Suzy Renn Team Slow 49 Portland 4