Luscher Farm Crosstoberfest

Lake Oswego, OR
October 27, 2018

For results questions, please contact Candi Murray

Updated October 27, 2018 at 6:17 PM

Athena

Num Name Team Age City Laps Time
1 576 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club 42 Portland 4 46:00

Clydesdale

Num Name Team Age City Laps Time
1 742 Nikolas Heagy Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 40 West Linn 5 44:19
2 700 David Rosen Sage Titanium 45 Beaverton 5 46:09
3 712 Mark westerfield Dialed Cycling Team 46 Tigard 5 46:28
4 706 Scott Rath Sage Titanium 48 Wilsonville 5 48:02
5 701 Mike Reddig Dialed Cycling Team 47 Camas 5 48:54
6 717 Mark Sather Team 10 Barrel 47 Tigard 4 40:15
7 773 Bill Salbador 53 Eugene 4 40:46
8 702 Ed Waters 59 Eagle Creek 4 44:36
DNF 775 Dirk Alenduff 46 Oregon City 1 44:36

Junior Men 10-12

Num Name Team Age City Laps Time
1 42 Max Smith PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 3 26:30
2 20 Brennan Jarrell PDX Devo Junior Cycling 12 West Linn 3 29:12
3 3 Elliot Werner 11 Portland 3 30:30
4 16 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 12 Tigard 3 31:24
5 179 Eddy Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 12 Aurora 3 32:29
6 57 Jack Hampson Sage Titanium 12 Lake Oswego 3 32:53
7 187 Eamon Pierce 12 Portland 3 35:46
8 31 Simon Reynolds Team Lazy Tarantulas 10 Portland 3 35:46
9 56 Gavin Newman Sage Titanium 11 Portland 3 36:26
10 189 Luke Talman 11 Portland 3 37:04
11 117 Ryley Hamness 10 Lake Oswego 2 27:47
12 185 Finn Leedy 10 Portland 2 27:58
13 194 Kaess Rinder 12 Beaverton 2 28:42
14 191 Rowan Cook 11 Lake Oswego 2 30:34

Junior Men 13-14

Num Name Team Age City Laps Time
1 10 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling 14 West Linn 4 33:48
2 88 Sam Tate 14 Boise 4 34:24
3 193 Joshua Morris Word-RCB, by Cyclisme 14 Happy Valley 3 26:07
4 22 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 3 26:13
5 43 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 3 26:29
6 21 Zachary Smith PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 3 26:32
7 1 Stefan Shaffner Grouptrail Cycling 13 Portland 3 28:01
8 190 Leo Cook 14 Lake Oswego 3 29:31
9 192 Kade Cook 13 Lake Oswego 3 31:32
10 186 Leo Labarge 14 Lake Oswego 3 32:20
11 41 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 3 32:21
12 148 Peter Gutwald IV Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 14 Lake Oswego 3 32:45

Junior Men 15-16

Num Name Team Age City Laps Time
1 52 Ronan Myers 16 West Linn 3 26:51
2 2 Benjamin Tai Cyclepath Racing 16 Camas 3 28:10
3 182 Dylan Makowichuk 15 Lake Oswego 3 29:08
4 51 Charley Myers 15 West Linn 3 29:29

Junior Men 17-18

Num Name Team Age City Laps Time
1 15 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 17 Tigard 4 31:56
2 183 Ethan Hansen 17 Richland 4 32:34
3 167 Mateen Richie Word-RCB, by Cyclisme 17 Portland 4 33:20
4 184 Luke Sturges 18 West Richland 3 25:59
5 170 Carter Hanley Cyclepath Racing 17 Vancouver 3 30:28

Junior Men 3/4/5

Num Name Team Age City Laps Time
1 15 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 17 Tigard 4 31:56
2 183 Ethan Hansen 17 Richland 4 32:34
3 167 Mateen Richie Word-RCB, by Cyclisme 17 Portland 4 33:20
4 10 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling 14 West Linn 4 33:48
5 88 Sam Tate 14 Boise 4 34:24
6 184 Luke Sturges 18 West Richland 3 25:59
7 193 Joshua Morris Word-RCB, by Cyclisme 14 Happy Valley 3 26:07
8 22 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 3 26:13
9 43 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 3 26:29
10 42 Max Smith PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 3 26:30
11 21 Zachary Smith PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 3 26:32
12 52 Ronan Myers 16 West Linn 3 26:51
13 1 Stefan Shaffner Grouptrail Cycling 13 Portland 3 28:01
14 2 Benjamin Tai Cyclepath Racing 16 Camas 3 28:10
15 182 Dylan Makowichuk 15 Lake Oswego 3 29:08
16 20 Brennan Jarrell PDX Devo Junior Cycling 12 West Linn 3 29:12
17 51 Charley Myers 15 West Linn 3 29:29
18 190 Leo Cook 14 Lake Oswego 3 29:31
19 170 Carter Hanley Cyclepath Racing 17 Vancouver 3 30:28
20 3 Elliot Werner 11 Portland 3 30:30
21 16 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 12 Tigard 3 31:24
22 192 Kade Cook 13 Lake Oswego 3 31:32
23 186 Leo Labarge 14 Lake Oswego 3 32:20
24 41 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 3 32:21
25 179 Eddy Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 12 Aurora 3 32:29
26 148 Peter Gutwald IV Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 14 Lake Oswego 3 32:45
27 57 Jack Hampson Sage Titanium 12 Lake Oswego 3 32:53
28 187 Eamon Pierce 12 Portland 3 35:46
29 31 Simon Reynolds Team Lazy Tarantulas 10 Portland 3 35:46
30 56 Gavin Newman Sage Titanium 11 Portland 3 36:26
31 189 Luke Talman 11 Portland 3 37:04
32 99 Jack Abel Team Planet X USA p/b Xiologix 9 Portland 3 38:31
33 117 Ryley Hamness 10 Lake Oswego 2 27:47
34 185 Finn Leedy 10 Portland 2 27:58
35 194 Kaess Rinder 12 Beaverton 2 28:42
36 191 Rowan Cook 11 Lake Oswego 2 30:34

Junior Men 9

Num Name Team Age City Laps Time
1 99 Jack Abel Team Planet X USA p/b Xiologix 9 Portland 3 38:31

Junior Women 10-12

Num Name Team City Laps Time
1 602 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing lake oswego 3 32:53
2 650 Deja Dydasco Dialed Cycling Team beaverton 2 26:47

Junior Women 13-14

Num Name Team Age City Laps Time
1 609 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 3 28:04
2 605 Summer westerfield Dialed Cycling Team 13 tigard 3 36:11

Junior Women 17-18

Num Name Team Age City Laps Time
1 643 Claire Chasse Team Oregon p/b Rodda Paint 17 Portland 3 38:05

Junior Women 3/4/5

Num Name Team Age City Laps Time
1 609 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 3 28:04
2 602 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 12 lake oswego 3 32:53
3 605 Summer westerfield Dialed Cycling Team 13 tigard 3 36:11
4 643 Claire Chasse Team Oregon p/b Rodda Paint 17 Portland 3 38:05
5 650 Deja Dydasco Dialed Cycling Team 12 beaverton 2 26:47

Masters 35+ 1/2

Num Name Team Age City Laps Time
1 316 Michael Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 45 Portland 8 1:02:53
2 313 Doug Merritt BeerMongers 38 Portland 8 1:03:11
3 328 Ira Ryan Breadwinner Cycles 42 PORTLAND 8 1:03:57
4 302 Carl Werner 40 Portland 8 1:04:23
5 325 Michael Szwaya bicycleattorney.com 48 Portland 8 1:04:29
6 335 Andrew Smith Swift Racing 36 Portland 7 0:58:25
7 306 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club 41 Portland 7 0:58:27
8 351 Dolan Halbrook bicycleattorney.com 46 Portland 7 0:59:14
9 355 Peter Gutwald Sage Titanium 49 Lake Oswego 7 1:00:57
10 389 Sal Collura Co-Motion Factory Racing Team 49 Corvallis 7 1:01:41
11 301 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 47 Hillsboro 7 1:01:41

Masters 35+ 4

Num Name Team Age City Laps Time
1 40 Joseph Tysoe 47 Portland 5 43:00
2 173 Joel Sherman 40 Portland 5 43:41
3 153 Brady Cowing Team 10 Barrel 43 portland 5 43:47
4 49 D'Arcy Owen Grouptrail Cycling 46 West Linn 5 44:17
5 110 Adam Vanarsdall 46 Portland 5 44:33
6 75 John Lazur 36 Roseburg 5 45:05
7 18 Barry Pieratt Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 40 Oregon City 5 45:12
8 79 Greg Myers 46 West Linn 5 46:00
9 52 Garrett Tyburski 40 portland 5 47:37
10 194 Dave Sanderling Team S+M 42 Portland 5 47:53
11 124 Scott LaPlante 45 Tualatin 5 48:03
12 51 Joseph French Swift Racing 44 Portland 5 48:18
13 227 Brett Boyles Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 48 lake oswego 5 48:33
14 196 Dave Torrance 48 Portland 5 48:38
15 134 Burk Webb 51 Milwaukie 5 48:55
16 226 Brian Dessinger 50 Milwaukie 5 48:58
17 228 Charlie Goldston Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 39 Gladstone 5 49:08
18 94 Mike Lurie bicycleattorney.com 49 Portland 5 49:19
19 25 Thomas Smith Bicycleway.com/OPS 57 Eugene 5 49:47
20 71 Steven Westberg Deschutes Brewery 50 Bend 4 40:26
21 93 David Rick 49 PORTLAND 4 40:33
22 126 Travis Bullard 37 Milwaukie 4 44:01
DNF 130 Jared Lathrop Grouptrail Cycling 44 West Linn 3 44:01
DNF 225 Bill Messer 51 Portland 1 44:01

Masters 35+ Category 3

Num Name Team Age City Laps Time
1 81 Chris Moor Deschutes Brewery 41 Bend 6 48:23
2 143 Ian Eglitis 35 West Linn 6 48:49
3 126 Mark Adamski 49 Portland 6 49:28
4 5 Dan Werle 46 Portland 6 50:13
5 146 Brent Morrow 43 Vancouver 6 50:44
6 139 Demian Bailey Marys Bicycle Club 48 Corvallis 6 51:09
7 6 Jerry Inscoe Sage Titanium 49 Lake Oswego 6 52:33
8 180 Brian Cannon Co-Motion Factory Racing Team 45 Eugene 5 43:25
9 8 Christopher Moore 44 Salem 5 43:34
10 104 Ryan Barnes 43 Lake Oswego 5 43:34
11 123 Geoff Wittreich Grouptrail Cycling 47 Portland 5 43:35
12 150 Yuji Sumimoto 48 Troutdale 5 43:47
13 86 Anthony Colistro Half Penny Cycling Team 46 salem 5 44:14
14 9 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 47 Beaverton 5 44:19
15 20 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 46 lake oswego 5 44:28
16 177 John Pettitt ANTHM Collective 43 Portland 5 44:40
17 183 Bill Richmond Grouptrail Cycling 48 Beaverton 5 45:39
18 179 Eric Kytola Co-Motion Factory Racing Team 47 Eugene 5 46:11
19 178 Tyson Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 44 Portland 5 46:22
20 182 Caan Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 43 Aurora 5 48:18
DNF 181 Michael Tabtabai 40 Portland 3 48:18
DNF 151 Daniel Walker 38 Portland 1 48:18

Masters 50+

Num Name Team Age City Laps Time
1 871 Bart Bowen Deschutes Brewery 51 Bend 6 44:57
2 701 Rick Metz bicycleattorney.com 50 Portland 6 45:31
3 764 James Coats 54 Bend 6 46:37
4 870 Rodney Trepess Deschutes Brewery 53 Bend 6 46:53
5 807 Scott Trautman Dialed Cycling Team 52 Camas 6 47:13
6 700 Michael Metz bicycleattorney.com 56 Renton 6 47:20
7 755 Steven Thorne 57 Portland 6 47:28
8 721 John Hatfield Dialed Cycling Team 50 Portland 6 47:45
9 708 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com 53 Portland 6 48:59
10 829 Sasha Lacey 51 Portland 6 49:02
11 777 Tom Hill bicycleattorney.com 55 PORTLAND 6 49:32
12 706 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo 51 Portland 6 49:45
13 818 Peter Rueegger ANTHM Collective 50 Portland 6 50:07
14 734 David Saltzberg Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 52 Vancouver 6 50:18
15 732 Mike Mercer Grouptrail Cycling 58 Portland 6 50:23
16 707 Dave Metz 53 Cottage Grove 6 50:38
17 802 Eric Pool bicycleattorney.com 52 West Linn 6 50:44
18 830 Andrew Peterson Nossa Familia Coffee Cycling 59 Portland 6 51:13
19 752 David Dorocke Deschutes Brewery 56 Bend 5 43:31
20 730 Andrew Malakoff 60 Portland 5 44:23
21 720 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 58 Beaverton 5 44:38
22 869 Mark Sturges 55 West Richland 5 44:55
23 814 Tom Bird 50 Tigard 5 45:30
24 872 Chris Cook 50 Lake Oswego 5 46:00
25 790 Mitch Gold Team Dr Will Bar 57 Portland 5 46:23
26 789 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 56 Portland 5 46:33
27 780 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 55 Wilsonville 5 46:47
28 819 David K. Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 59 Portland 5 47:41
29 856 Mark Chasse Team Oregon p/b Rodda Paint 51 Portland 5 52:06
DNF 703 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 52 Portland 1 52:06
DNF 765 Steven Basden Cyclepath Racing 53 Portland 1 52:06

Masters 60+

Num Name Team Age City Laps Time
1 840 Kevin Johnson 64 Silverdale 5 41:33
2 838 Dave Burnard 62 Forest Grove 5 44:10
3 826 Hugh Givens bicycleattorney.com 61 Portland 5 45:08
4 828 Paul Mautner Veloforma 60 Portland 5 45:26
5 804 Jeff Hollister Team Oregon p/b Rodda Paint 60 Portland 5 45:53
6 806 Mark Hildebrandt Cyclepath Racing 62 Tigard 5 46:03
7 801 Ron Strasser Team S+M 69 Portland 5 46:31
8 835 Rick Gregory 65 Eugene 5 47:23
9 836 Ed Dalton Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 63 Lake Oswego 5 48:38
10 848 Darell Provencher Team Rose City 64 West Linn 4 45:30
11 843 John Degenhardt 63 Portland 4 45:38
12 811 Loren Russell 76 Corvallis 4 46:18
13 847 Chip Corbett 60 Lake Oswego 3 40:19
DNF 845 Tom James Team Oregon p/b Rodda Paint 61 Portland 3 40:19

Masters Women 35+ 1/2

Num Name Team Age City Laps Time
1 17 Pam Power Bonk Collective 36 Beaverton 5 43:35
2 6 Kimberly Sass Sorella Forte 39 Portland 5 45:05
3 11 susan Renn Team Slow 49 Portland 5 47:11

Masters Women 35+ 3

Num Name Team Age City Laps Time
1 548 Annie Radecki 37 Portland 5 45:16
2 524 Stephanie Spiak Team 10 Barrel 46 Portland 5 47:22
3 500 Renee Beard 50 Eugene 5 48:05
4 515 Cecilia Becerra 48 Portland 5 48:33
5 538 Tina Bender bicycleattorney.com 49 West Linn 4 40:39
6 507 Danielle Reynolds Team Lazy Tarantulas 45 Portland 4 45:29

Masters Women 50+

Num Name Team Age City Laps Time
1 620 Lora Melkonian TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES 59 Trout Lake 5 45:52
2 613 Laila Deardorff bicycleattorney.com 57 Lake Oswego 5 46:57
3 605 Donna Metz bicycleattorney.com 54 Renton 5 48:44
4 643 Myra Klettke bicycleattorney.com 58 Lake Oswego 4 39:03
5 611 Traci Smolen Team S+M 51 Portland 4 40:45
6 615 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary 53 Portland 4 42:11
7 641 Rose-Ann Hamness Metropolis Cycle Repair 50 Lake Oswego 4 46:56

Masters Women 60+

Num Name Team Age City Laps Time
1 608 Susan Foster Deschutes Brewery 60 Bend 5 44:50
2 618 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte 65 Portland 3 40:34

Men 1/2

Num Name Team Age City Laps Time
1 46 Jacob Rathe 27 Portland 8 58:46
2 5 Max Ritzow PDX TI 17 Eugene 8 59:38
3 1 Felipe Nystrom 35 Portland 7 58:12

Men 2/3

Num Name Team Age City Laps Time
1 181 Jason Walker 47 East Wenatchee 6 43:49
2 128 Jordan Miller Deschutes Brewery 36 Bend 6 44:43
3 80 Andrew Suchocki BeerMongers 39 Portland 6 44:56
4 70 Adam Ruff 23 White Salmon 6 45:24
5 5 Keith McIntire BeerMongers 39 Portland 6 45:33
6 145 Andrzej Stadnik 29 Lake Oswego 6 45:44
7 58 Joshua Johansen Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 45 West Linn 6 47:17
8 49 Grant Headley Swift Racing 32 Portland 6 47:23
9 15 Brad Davidson Grouptrail Cycling 36 Portland 6 47:32
10 1 Eric Shaffner Grouptrail Cycling 47 Portland 6 47:32
11 182 Matt Radich Team Dr Will Bar 49 Lake Oswego 5 40:54
12 18 Sean Reynolds Team Lazy Tarantulas 46 Portland 5 41:24
13 19 Erik Voldengen Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 47 Portland 5 41:55
14 21 Ben Tankus Byzick + Company Cycling 24 Portland 5 42:30
15 31 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 47 Hillsboro 5 44:50

Men 4

Num Name Team Age City Laps Time
1 2 Ryan Coons Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 32 Portland 5 47:10
2 27 Eric Steimer Team 10 Barrel 33 Beaverton 4 40:59

Men 5

Num Name Team Age City Laps Time
1 222 Jeff Roerig 33 West Linn 5 42:35
2 226 Will Taylor 29 Portland 5 42:50
3 159 Jose Torres 49 Camas 5 43:21
4 3 Dan Froelich 34 Beaverton 5 43:45
5 224 Collin Bundy 29 Vancouver 5 44:06
6 225 Abdulrahman Alkhamees 26 Portland 5 44:08
7 13 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES 33 Bingen 5 44:51
8 199 Shaun Stiles 40 VANCOUVER 5 44:56
9 116 Erik Neilson 31 Portland 5 45:09
10 205 Silas Sanderson 35 Portland 5 45:57
11 215 Tim Sippel Dialed Cycling Team 44 Vancouver 5 45:58
12 125 Robby King BeerMongers 41 Portland 5 46:34
13 20 Alex Wilson Hammer Velo 35 Portland 5 47:25
14 80 John Condon Dialed Cycling Team 57 Camas 5 47:51
15 162 Zach Silvey 26 Portland 5 48:22
16 111 Michael Ybaben 55 Beaverton 4 40:18
17 114 Jason Hoye 33 Portland 4 40:19
18 223 Evan Balbier 47 Miami 4 40:22
19 10 Erick Taft Camas Bike and Sport 48 Vancouver 4 41:33
20 109 Larry Coates 45 West Linn 4 42:58
DNF 203 Andrew Goodman 28 Portland 2 42:58

Singlespeed

Num Name Team Age City Laps Time
1 607 Seth Patla PDX TI 41 Forest Grove 6 44:37
2 820 Fred Mills 38 Portland 6 44:56
3 620 Jacob Smith 15 Portland 6 46:41
4 807 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 43 Vancouver 6 47:27
5 717 Danny Weikel Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 46 Portland 6 47:52
6 813 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 47 Portland 6 49:10
7 615 John Lin Swift Racing 35 Portland 5 40:48
8 662 Eric Stolberg ANTHM Collective 51 Portland 5 41:53
9 693 Scott Hillson CX Pistols p/b Gigantic Brewing 31 West Linn 5 42:15
10 708 Adam Vanarsdall 46 Portland 5 44:10
11 819 Timothy Breault Team Planet X USA p/b Xiologix 37 Portland 5 44:24
12 747 Caan Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 43 Aurora 5 47:10
13 663 susan Renn Team Slow 49 Portland 5 48:08
14 817 Ryan Mauk Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 34 Portland 5 48:08
15 673 Jeb Hendrix Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 46 Portland 5 40:41
16 818 Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 49 Lake Oswego 4 40:41
17 812 Elaine Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 47 PORTLAND 4 40:43
18 815 Chip Corbett 60 Lake Oswego 3 40:42
19 805 Dustin Henderson Deschutes Brewery 40 Gresham 3 42:58
DNF 811 Jim Kysela Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 54 Portland 3 42:58

Singlespeed Women

Num Name Team Age City Laps Time
1 854 Rhonda Morin Sorella Forte 52 Gresham 5 44:56
2 801 Mielle Blomberg Team S+M 47 Portland 5 47:14
3 832 Hilary Luther 42 Portland 5 47:37
4 836 Laura Beko CX Pistols p/b Gigantic Brewing 32 West Linn 5 48:27
5 859 Christy Hawkins Team AF 41 portland 5 48:54
6 855 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team 39 Portland 5 49:11
7 860 Tess Weir Sweetpea Ladies Auxiliary 49 Beaverton 4 41:51
8 849 Traci Smolen Team S+M 51 Portland 4 43:27

Women 1/2

Num Name Team Age City Laps Time
1 837 Nicole Jorgenson 26 Boise 7 1:01:52
2 839 Nicole Beckwith Team Nonstop 32 Portland 7 1:02:14
3 838 Elise Donovan Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 38 Klamath Falls 7 1:02:29

Women 2/3

Num Name Team Age City Laps Time
1 144 Rachel Serslev Co-Motion Factory Racing Team 26 Eugene 5 41:43
2 130 lauren ziehnert TCNF.LEGAL Racing Team 17 Tigard 5 42:03
3 123 Evelyn Boling Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 35 Portland 5 44:02
DNF 142 Elizabeth Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 32 Portland 1 44:02

Women 4

Num Name Team Age City Laps Time
1 280 Sarah Livingston Trusty Switchblade 28 Portland 4 39:36
2 303 Leah Brown Team 10 Barrel 31 portland 4 39:50
3 275 Amanda Abel Team Planet X USA p/b Xiologix 52 Portland 4 42:28
4 315 Sierra Reid 25 Portland 4 46:52
5 314 Marisa Reid 22 Portland 4 49:35

Women 5

Num Name Team Age City Laps Time Notes
1 761 Kaeli Laxson 27 Portland 4 40:54
2 722 Sari Hargand BeerMongers 36 Portland 4 42:11
3 802 Dora Cacioppo Team AF 33 Portland 4 49:33 number unreadable
4 785 Maia Hampson 41 Lake Oswego 4 49:49
5 801 Leslie Fuentes 46 portland 3 44:47