University of Oregon Cycling Club

Event Category Name
13 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Category 4/5 Men David Heritage
1 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category 4/5 Men David Heritage
60 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined David Heritage
12 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category 4/5 Men David Heritage
13 Eugene Celebration Stage Race Category 4/5 Men David Heritage
18 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Category 4/5 Men David Heritage
6 Twilight Criterium Series: August Series Standings Men 4/5 David Heritage
7 Callahan's Challenge Time Trial Men 4,5 Rick Nielsen
19 Callahan's Challenge Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Rick Nielsen
19 Callahan's Challenge Time Trial: Combined Results by Time Combined Rick Nielsen
2 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Heritage
14 OBRA Criterium Championships Senior Men Cat 4/5 David Heritage
6 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Heritage
134 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Kalli Phillips
134 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Kalli Phillips
6 OBRA Time Trial Championships Sr Women 4 Kalli Phillips
24 Callahan's Challenge Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Rick Nielsen
24 Callahan's Challenge Time Trial: Combined Results by Time Combined Rick Nielsen
10 Callahan's Challenge Time Trial Men 4,5 Rick Nielsen
6 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Heritage
5 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 4 David Heritage
2 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Heritage
10 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Heritage
8 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Heritage
1 Firecracker Criterium Category 4/5 Men David Heritage
30 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Max Brown
57 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Matt Greco
18 Hutch's TT Series Category 4/5 Men Matt Greco
10 Hutch's TT Series Category 4/5 Men Max Brown
39 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Max Brown
13 Hutch's TT Series Category 4/5 Men Max Brown
5 Hutch's TT Series Category 4 Women Chi-An Wang
63 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Chi-An Wang
5 Table Rock Road Race Men 4/5 David Heritage
21 Willamette: Alpine Road Race Pro 1/2 Men Kennett Peterson
24 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Kennett Peterson
24 Willamette: Coburg Prologue Pro 1/2 Men Kennett Peterson
6 Banana Belt Road Race Series Cat 4 Andrew Neill
23 Banana Belt Road Race Series Men 5A austin sommerfield
51 Banana Belt Road Race Series Cat 5 Men David Wells
10 Banana Belt Road Race Series Cat 4 Luke McConnell
5 Banana Belt Road Race Series Cat 4 Andrew Neill
33 Banana Belt Road Race Series Cat 5 group 1 austin sommerfield
25 Banana Belt Road Race Series Cat 5 group 1 Cheyne Sorensen