NoMads Bicycle Racing Team

Event Category Name
7 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
13 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
132 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ C Jason Jones
14 Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
50 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ C Jason Jones
9 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
118 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Jason Jones
14 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
17 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
24 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
22 Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Dave Metz
96 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
131 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Jason Jones
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Richard Marantz
5 Battle At Barlow Junior Men 17-18 Cameron Millar-Griffin
37 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ C Jason Jones
56 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Richard Marantz
70 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Richard Marantz
51 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Jason Jones
8 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 60+ Del Scharffenberg
3 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Men 60+ Del Scharffenberg
25 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Del Scharffenberg
7 Gresham Criterium Masters 40+ Category 3/4 David Hopper
121 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Richard Marantz
13 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 60+ Richard Marantz
2 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 60+ Del Scharffenberg
4 Junior and Team State Championships Married Couple Sprints Candi Murray
10 Mt. Tabor Series Fixed Gear Candi Murray
14 Ashland Mountain Challenge Elite Men Dylon Wolsky
63 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Del Scharffenberg
4 Mary's Peak Hillclimb Men 60+ Del Scharffenberg
8 Hammer Velo Criterium Masters Men 40+ Category 3/4/5 David Hopper
29 Hammer Velo Criterium Masters Men 40+ Category 3/4/5 Greg Russell
DNF Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 60+ Richard Marantz
17 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men 50+ Richard Marantz
9 Echo Red to Red MTB XC Category 2 60+ Men Richard Marantz
187 Jack Frost TT: Combined Combined Richard Marantz
11 Jack Frost TT Masters Men 60+ Richard Marantz