NoMads Bicycle Racing Team

Event Category Name
15 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
50 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ A Men Tom Will
3 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 60+ Richard Marantz
4 GPMC: Winter Cross Masters 60+ Richard Marantz
6 Psycho Cross: Series Standings Masters 45+ Women Sheilagh Griffin
5 Psycho Cross: Series Standings Masters 60+ Men Richard Marantz
12 Kruger's Crossing CX Classic Masters 35+ A Tom Will
35 Kruger's Crossing CX Classic Masters 35+ B Bruce James
14 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
47 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Tom Will
2 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 60+ Richard Marantz
23 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
5 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
23 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Masters 35+ C Jason Jones
122 Cross Crusade Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
113 Cross Crusade Masters 35+ C Jason Jones
8 Cross Crusade Masters 60+ Richard Marantz
10 Cross Crusade Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
13 Cross Crusade Junior Men Cameron Millar-Griffin
49 Cross Crusade Masters 35+ A Tom Will
109 Cross Crusade Masters 35+ C Jason Jones
82 Cross Crusade Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
11 Cross Crusade Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
41 Cross Crusade Masters 35+ A Tom Will
2 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 60+ Richard Marantz
22 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
41 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Tom Will
4 GPMC: Apple Core Cross Masters 60+ Richard Marantz
4 Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield Masters 35+ A Tom Will
11 Cross Crusade Junior Men Cameron Millar-Griffin
16 Cross Crusade Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
35 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Tom Will
9 GPMC: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Tom Will
3 GPMC: David Douglas CX #2 Masters 60+ Richard Marantz
11 Cross Crusade Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
19 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
2 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 60+ Richard Marantz
6 Blind Date Junior U18 Cameron Millar-Griffin
3 Blind Date: Final Series Standings Junior U18 Cameron Millar-Griffin
18 Blind Date Women B Sheilagh Griffin
DNF Cross Crusade Masters 35+ A Tom Will
8 Cross Crusade Junior Men Cameron Millar-Griffin
10 Cross Crusade Masters 60+ Ron Magnus
10 Cross Crusade Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
136 Cross Crusade Masters 35+ C Jason Jones
2 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters 60+ Richard Marantz
19 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
7 Psycho Cross Men Junior 15-16 Cameron Millar-Griffin
20 Blind Date Women B Sheilagh Griffin
5 Blind Date Junior U18 Cameron Millar-Griffin
12 Cross Crusade Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
107 Cross Crusade Masters 35+ C Jason Jones
48 Cross Crusade Masters 35+ A Tom Will
16 Cross Crusade Junior Men Cameron Millar-Griffin
133 Cross Crusade Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
17 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
5 GPMC: Ninkrossi Masters 60+ Richard Marantz
2 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters 60+ Richard Marantz
3 Blind Date Junior U18 Cameron Millar-Griffin
26 Blind Date Women B Sheilagh Griffin
59 Blind Date Masters C 35+ Richard Marantz
89 Cross Crusade Masters 35+ C Jason Jones
44 Cross Crusade Masters 35+ A Tom Will
7 Cross Crusade Junior Men Cameron Millar-Griffin
10 Cross Crusade Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
56 Cross Crusade Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
3 GPMC: Heiser CX Masters 60+ Richard Marantz
8 GPMC: Heiser CX Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
17 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters Women 45+ Sheilagh Griffin
2 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters 60+ Richard Marantz
4 Blind Date Junior U18 Cameron Millar-Griffin
55 Blind Date Masters C 35+ Richard Marantz
15 Blind Date Women B Sheilagh Griffin
6 Cross Crusade Masters 60+ Richard Marantz
68 Cross Crusade Masters 35+ A Tom Will
14 Cross Crusade Junior Men Cameron Millar-Griffin
100 Cross Crusade Masters 35+ C Brian Engelen
55 Cross Crusade Masters 50+ Brian Engelen
62 Blind Date Masters C 35+ Richard Marantz
18 Blind Date Women B Sheilagh Griffin
4 Blind Date Junior U18 Cameron Millar-Griffin
67 Battle at Barlow Masters 35+ C Jason Jones
44 Battle at Barlow Beginner Men Jennifer Kulle-Jones
8 CrossAflixion Cup Masters Women 35+ B Sheilagh Griffin
27 Hood River Double Cross Masters 35+ A Tom Will
2 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Masters 60+ Richard Marantz
4 GPMC: Hood River Double Cross Masters 60+ Richard Marantz
1 Psycho Cross Masters Men 60+ Richard Marantz
2 GPMC: David Douglas CX #1 Masters 60+ Richard Marantz
34 GPMC: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Jason Jones
15 Monday PIR-August Series Masters 1/2/3 Mitch Denham
4 OBRA Masters Track Championships Masters 60+ Pursuit Ron Magnus
21 Kruger's Kermesse Masters Men 50+ Richard Marantz
3 OBRA Masters Track Championships Masters 60+ 500m TT Ron Magnus
2 OBRA Masters Track Championships Men 55+ Sprints Ron Magnus
52 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Ron Magnus
17 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 Ron Magnus
9 Alpenrose Thursday Series: August Series Masters 35+ Ron Magnus
4 Masters Junior Track Races-Series Standings Masters Men 50+ Ron Magnus
39 Monday PIR Masters 1/2/3 Greg Russell
19 OBRA Uphill TT: Combined Combined Tom Will
4 OBRA Uphill TT Masters Men 45-49 Tom Will
14 Tigard Criterium Masters Men 35+ Category 4/5 Richard Marantz
17 Tigard Criterium Senior Men Mitch Denham
2 Fast Twitch Fridays Sprint E Ron Magnus
4 Alpenrose Thursday Series Madison Ron Magnus
14 Alpenrose Thursday Series Category 3 Ron Magnus
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Mitch Denham
17 Monday PIR Masters 1/2/3 David Hopper
4 Alsea Falls Switchback/OBRA MTB XC Champs Masters Men 60+ Richard Marantz
10 Embrocation Track Omnium Masters Men Ron Magnus
5 Alpenrose Thursday Series Masters Ron Magnus
3 Masters Junior Track Races Masters Men 50+ Ron Magnus
DNF Tuesday PIR Category 3/4 Michael Resnick
5 Monday PIR Masters 1/2/3 Mitch Denham
1 Longview Criterium Masters Men 60+ Ron Magnus
6 Longview Criterium Masters Men 60+ Richard Marantz
1 Fast Twitch Fridays Sprint E Ron Magnus
20 Portland Short Track Series - July/Aug Series Category 3 Men 10-14 Avery Russell
39 Monday PIR Masters 1/2/3 Greg Russell
28 Monday PIR Masters 1/2/3 Ron Magnus
22 Monday PIR Masters 1/2/3 David Hopper
5 Vancouver Criterium Masters 40+ Mitch Denham
6 Westview OBRA Championship STXC Category 2 Men 55+ Richard Marantz
5 Westview OBRA Championship STXC Category 2 Men 55+ Ron Magnus
3 Masters Junior Track Races Masters Men 50+ Ron Magnus
3 Masters Junior Track Races-2K Masters Men 50+ Ron Magnus
17 Monday PIR Masters 4/5 Bruce James
15 Monday PIR Masters 1/2/3 David Hopper
21 Monday PIR - July Series Masters 1/2/3 Mitch Denham
53 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Masters 35+ Men Mitch Denham
53 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Masters 35+ Men Mitch Denham
4 OUCH Masters Men 60+ Richard Marantz
94 OUCH: Combined Combined Richard Marantz
58 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Masters 35+ Men Mitch Denham
69 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Masters 35+ Men Mitch Denham
68 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Masters 35+ Men Mitch Denham
67 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Masters 35+ Men Mitch Denham
66 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Masters 35+ Men Mitch Denham
66 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Masters 35+ Men Mitch Denham
20 Monday PIR Masters 1/2/3 Ron Magnus
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Mitch Denham
7 Ironclad Criterium Men Category 3 Mitch Denham
22 Mt. Tabor Series Masters Men Tom Will
4 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 50+ Ron Magnus
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Mitch Denham
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Avery Russell
35 Monday PIR Masters 1/2/3 Greg Russell
24 Mt. Tabor Series Masters Men Tom Will
27 Mt. Tabor Series Masters Men Rick Metz
10 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Category 3 http://obra.org/people/70/2011塹ᴻ䡿ⲯ嶂藄挧ꮥ http://obra.org/people/70/2011
2 Masters Junior Track Races Masters Men 50+ Ron Magnus
3 Masters Junior Track Races-2k Masters Men 50+ Ron Magnus
12 Monday PIR-June Series Totals Masters 1/2/3 Mitch Denham
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Avery Russell
11 Portland Short Track Series-June Series Category 3 Men 10-14 Avery Russell
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Ron Magnus
2 Pringle Creek Circuit Race Masters Men 60+ Ron Magnus
20 Mt. Tabor Series Masters Men Rick Metz
24 Mt. Tabor Series Category 3 Men Rick Metz
14 Mt. Tabor Series Masters Men Tom Will
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ron Magnus
40 Monday PIR Masters 1/2/3 Greg Russell
12 Monday PIR Masters 1/2/3 Rick Metz
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Avery Russell
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Mitch Denham
52 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Ron Magnus
13 Mt. Tabor Series Masters Men Tom Will
4 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 50+ Ron Magnus
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Mitch Denham
2 OBRA TT Masters Men 65-69 Henry Grass
9 OBRA TT Masters Men 60-64 Michael Resnick
3 OBRA TT Masters Men 60-64 Ron Magnus
4 OBRA TT Masters Men 65-69 Richard Marantz
22 Mt. Tabor Series Masters Men Tom Will
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Mitch Denham
24 Monday PIR Masters 4/5 Greg Russell
23 Monday PIR Masters 1/2/3 David Hopper
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Ron Magnus
5 Hammer Velo Criterium Masters 50+ Category 3/4/5 Ron Magnus
1 Hammer Velo Criterium Masters Men 40 Category 3/4/5 David Hopper
18 Tuesday PIR Category 4/5 Bruce James
4 Bike Tires Direct TT at PIR Masters Men 40+ David Hopper
18 Bike Tires Direct TT at PIR: Combined Combined David Hopper
1 Alpenrose Thursday Series-May Series Masters 60+ Ron Magnus
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Men 50+ Ron Magnus
13 Mt. Tabor Circuit Race Masters 50+ Del Scharffenberg
15 Mt. Tabor Circuit Race Masters 50+ Ron Magnus
17 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ 1/2/3 Rick Metz
DNF Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 4/5 Bruce James
2 Alpenrose Thursday Series Masters 60+ Ron Magnus
22 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Resnick
23 Tuesday PIR Category 3/4 Mary Ross
36 Monday PIR Masters 4/5 Greg Russell
32 Monday PIR Masters 4/5 Bruce James
15 Silverton RR Champs Masters Men 40-49 Rick Metz
4 Silverton RR Champs Masters Men 60+ Del Scharffenberg
1 Alpenrose Thursday Series Masters Men 60 Ron Magnus
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Rick Metz
29 Monday PIR Masters 4/5 Bruce James
53 Monday PIR Masters 1/2/3 David Hopper
1 Alpenrose Thursday Series Masters 60+ Ron Magnus
57 Tuesday PIR Category 3/4 Mary Ross
34 Monday PIR Masters 4/5 Henry Grass
28 Monday PIR Masters 4/5 Bruce James
27 Monday PIR Masters 4/5 Greg Russell
17 Monday PIR Masters 1/2/3 Rick Metz
71 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Richard Marantz
51 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Mary Ross
1 Estacada Time Trial Series Masters Women 50+ Mary Ross
5 Estacada Time Trial Series Masters Men 60+ Richard Marantz
9 Monday PIR-Series Totals Men 1/2/3 David Hopper
11 Monday PIR Men 1/2/3 Rick Metz
5 Monday PIR Men 1/2/3 David Hopper
15 Monday PIR Men 4/5 Greg Russell
18 Monday PIR-Series Totals Men 1/2/3 Rick Metz
50 As the Raven Flies TT: Combined Combined Ron Magnus
3 As the Raven Flies TT Masters Men 60+ Ron Magnus
38 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Resnick
44 Tuesday PIR Category 3/4 Mary Ross
26 Monday PIR Men 1/2/3 David Hopper
44 Monday PIR Men 1/2/3 Ron Magnus
60 Tuesday PIR Category 3/4 Mary Ross
61 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Resnick
11 Kings Valley Road Race Masters Men 50+ Ron Magnus
DNF Banana Belt 3 Masters Men 40+ Category 4/5 Fred Robinson
8 Piece of Cake Road Race Masters 40+ 1/2/3 Rick Metz
DNF Piece of Cake Road Race Masters 40+ 4/5 Greg Russell
3 Banana Belt 2: Hot Spots Men Category 3 Mitch Denham
12 Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 3 Mitch Denham
23 Banana Belt 2 Men Category 3 Mitch Denham
17 Banana Belt 2: Series after race 2 Masters Men 40+ 1/2/3 Rick Metz
14 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 55+ Richard Marantz
15 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 45-54 Bruce James
18 Banana Belt Series Men Category 3 Mitch Denham
23 Banana Belt Series Masters Men 40+ 1/2/3 Rick Metz
8 Banana Belt 1 Men Category 3 Mitch Denham
2 Banana Belt 1: Hot Spots Men Category 3 Mitch Denham
11 Banana Belt 1 Masters Men 40+ 1/2/3 Rick Metz
251 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Robert Mandelson
DNS Jack Frost Time Trial Masters Men 60+ Ron Magnus
12 Jack Frost Time Trial Masters Men 60+ Robert Mandelson
12 Cherry Pie Road Race Men Open 40+ Rick Metz