Table Rock Road Race

Medford, OR
May 19, 2007

Updated May 26, 2009 at 1:44 AM

Category 3 Men

Num Name Team City
1 915 Ian Boswell Hagens-Berman LLP Cycling
2 305 Eric Kytola Hutch's-Eugene Eugene
3 579 Mark Vergari Hutch's Bend Bend
4 773 Erik Bergstrom Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Bend
5 330 Grant Boswell Hutch's Bend Bend
6 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
7 543 Michael Brunelle University of Oregon Cycling Club Eugene
8 780 Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Bend
9 670 Sean Passage Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Bend
10 788 Todd Dodds Owens Healthcare Redding
11 766 Mike Simpson Owens Healthcare
12 763 Alex Hayes Cycle Sport Medford
13 551 Stephen Staha Cycle Sport Medford
14 624 Robin Calver GSC United
DNF 510 T. Kenji Sugahara Capitol Subaru Cycling Salem
DNF 799 Tom Bey Owens Healthcare Redding

Category 4/5 Men

Num Name Team City
1 2225 Buck Olen
2 1163 Takuya Hagiwara University of Oregon Cycling Club Eugene
3 68 Humberto Faria Adventures Edge Redding
4 1730 Mark Hilsenberg Desalvo Custom Cycles Racing
5 1325 Perry Dickson University of Oregon Cycling Club Eugene
6 2428 Chad Morris Cycle Sport Medford
7 2149 Mark Krause Full Cycle Corvallis
8 1011 George Hegarty Sunnyside Sports Bend
9 69 Josh LaGrange
10 1162 Bill Robberson Desalvo Custom Cycles Racing
11 92 Jake Keener Hutch's Klamath Falls K Falls
12 2278 McKenzie Thramer Wheelworks Eugene
13 1091 Brian Moran EWEB Windpower
14 1135 John Fernandes Desalvo Custom Cycles Racing
15 1869 Dave Reitz Desalvo Custom Cycles Racing
16 65 Jeff Carchidi Paramount Racing
17 1065 John Hinke Land Shark
18 89 John Harleness WWV Cycling Bellvue WA
19 87 Geoff Harkness Medford
20 1582 Steve Miller Cycle Sport Medford
21 2640 Michael Hlynsky Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
22 2440 Edgar Vasquez
23 2221 Scott Dunn
24 1008 Guy Polson Collin's Cycle Shop
25 1240 Christopher Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
26 2218 Michael Harris Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Bend
DNF 88 Rob Wilson
DNF 91 Rod McCollough Hammer Nutrition

Junior

Num Name Team City
1 910 Matt Dooley Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
2 94 Stephen Jones Land Shark
DNF 93 julian dirneches RSC Stachcross Wittlich Germany

Masters 40+ 1/2/3

Num Name Team City
1 64 Shaun Locker Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Forks of Salmon
2 346 Ivan Meadors United Finance Portland
3 190 Harry Phinney CCCP Corvallis
4 580 Scott Goldstein EWEB Windpower Eugene
5 757 Luis Valls Casa Bruno
6 671 Tim Cardinal Sunnyside Sports Bend
7 893 Dan Vrijmoet Hutch's-Eugene Eugene
8 558 Wes Secpheas Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team
9 332 Dave Skinkle Sunnyside Sports
10 710 Robert Sheasby Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
11 512 Scott Toll DeSalvo Custom Cycles/Flywheel Bicycle Solutions
12 808 Matt Ritzow Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Eugene
13 898 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore
14 361 Doug Perrin Sunnyside Sports
15 124 Glen Gann Land Shark Medford
16 587 Richard Fox Land Shark Medford
17 90 Frant Winters Team hammer
18 856 Russell Rickert
19 83 Bob Beede Adventures Edge Redding
20 1044 Asher Yaron
DNF 71 John Slawta Land Shark Medford

Masters 40+ 4/5

Num Name Team City
1 1067 Kevin Nichols Capitol Subaru Cycling
2 1318 John Sorlie Hutch's Bend
3 85 Mike Reed
4 66 Dan Benatar
5 67 David Figueiredo Adventures Edge
6 1718 Dave Masessa Desalvo Custom Cycles Racing Ashland
7 2218 Michael Harris
8 1061 John Raedeke Team Pistis/Kenda
9 1384 Paul Imperia Cycle Analysis Jacksonville
10 63 Tony Pimentel Adventures Edge Redding
11 2616 David Caplan
12 1949 Greg Bruce Hutch's Bend Bend
DNF 718 Mike Neel
DNF 1111 Brian Gordon
DNF 61 Steve Tetrick Redding

Pro/1/2

Num Name Team City
1 1337 Zach Winter Capitol Subaru Cycling Roseburg
2 852 Michael Rosenberg Hutch's-Eugene Eugene
3 1354 Quinn Keogh Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Eugene
4 876 Paul Bourcier Hutch's-Eugene Eugene
5 839 Orion Berryman Midtown Direct Racing
6 104 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Yreka
7 114 Nick Skenzick Hutch's-Eugene Eugene
8 816 Ryan McKean Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Bend
9 153 Erik Huston Hutch's Bend Bend
10 655 John Norzine Owens Healthcare Redding
11 836 David DeRoche Land Shark Medford
12 84 Benjamin Lyon OrganicAthlete
13 859 Jesus Iiundain
DNF 86 Matt Lieto Therapeutic Associates Cycling/GENR8
DNF 863 Matt Ream Owens Healthcare Reno NV
DNF 161 Stephen Maluk Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
DNF 890 Kelly Ryan River City Bicycles Portland

Women 1/2/3

Num Name Team
1 787 Ally Stacher Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
2 471 Teri Sheasby Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
3 450 Rebecka Hartkop Capitol Subaru Cycling
4 1505 Jenny Slawta Land Shark
5 202 Kristi Green Desalvo Custom Cycles Racing

Women 4

Num Name Team City
1 62 Allison Tetrick Redding Velo Redding
2 2235 Molly Mullane Land Shark
3 2298 rebecca rose
4 2429 Lillian Schiavo Hutch's Klamath Falls
5 70 Cinda Strauch