Hutch's Bend

Event Category Name
DNS USGP of Cyclocross Race 5 B Men Jeff Fuchs
26 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Sr Men A John Frey
33 Cross Crusade - Estacada Mst B 35+ Ray Grimes
39 Cross Crusade - Estacada Mst B 35+ Jeff Fuchs
17 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings MASTER WOMEN 35-44 Tracy Walker
16 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings MASTER WOMEN 35-44 Tracy Walker
32 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Mst B 35+ Ray Grimes
23 Cross Crusade MASTER WOMEN 35-44 Tracy Walker
5 Cross Crusade - Alpenrose Women Mst 35-44 Tracy Walker
31 Cross Crusade - Alpenrose Mst B 35+ Chris Maley
5 Thrilla Cross Series Women Tracy Walker
8 Thrilla Cross Series Men B Chris Maley
DNF Battle at Barlow CCX Mst B 35+ Jeff Fuchs
4 Hood River Cyclocross Classic Mst B 35+ Jeff Fuchs
9 Thrilla Cross Series Men A Scotty Carlile
23 Thrilla Cross Series Men B Daniel Gilmour
3 Thrilla Cross Series Women Tracy Walker
6 Thrilla Cross Series Men B Chris Maley
7 Thrilla Cross Series Men B 40+ Jeff Fuchs
11 Thrilla Cross Series Men B Chris Maley
25 Thrilla Cross Series Men B Andrew Bruce
4 Thrilla Cross Series Women Tracy Walker
15 OBRA Hillclimb Championship Cat 4 Zach Gilmour
4 Scotty Graham Memorial XC Expert Men 19-39 Jake Keener
112 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Diane Boswell
18 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Erik Huston
87 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Lillian Schiavo
67 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Zach Gilmour
8 Scotty Graham Memorial XC Expert Men 40+ Rick Johnson
113 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined Diane Boswell
1 OBRA Hillclimb Championship Mst Wmen 55+ Diane Boswell
19 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined Erik Huston
88 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined Lillian Schiavo
2 OBRA Hillclimb Championship Mst Men 40-44 Erik Huston
2 OBRA Hillclimb Championship Cat 4 Women Lillian Schiavo
68 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined Zach Gilmour
10 Thrilla Cross Series Men A Scotty Carlile
15 Thrilla Cross Series Men B40+ Jeff Fuchs
29 Thrilla Cross Series Men B Daniel Gilmour
7 Thrilla Cross Series Men B Chris Maley
5 Thrilla Cross Series Women Tracy Walker
17 Thrilla Cross Series Masters B 40+ Greg Bruce
24 Thrilla Cross Series Category B Men Andrew Bruce
15 Thrilla Cross Series Category B Men Daniel Gilmour
8 Thrilla Cross Series Category B Men Chris Maley
5 Thrilla Cross Series Category A Men Scotty Carlile
6 Thrilla Cross Series Women Tracy Walker
2 Eugene Celebration: Final General Classification Masters Men 45+ Scott Seaton
6 Eugene Celebration: Final General Classification Masters Men 35+ John Sorlie
2 Eugene Celebration: Final General Classification Masters Men 35+ Erik Huston
3 Eugene Celebration: Wolf Creek Road Race Masters 45+ Scott Seaton
2 Eugene Celebration: Wolf Creek Road Race Masters 35+ Erik Huston
6 Eugene Celebration: Wolf Creek Road Race Masters 35+ John Sorlie
4 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial Masters 45+ Scott Seaton
2 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial Masters 35+ Erik Huston
111 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined John Sorlie
12 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Erik Huston
28 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Scott Seaton
8 Eugene Celebration: Celebration Criterium Masters 35+ Erik Huston
9 Eugene Celebration: Celebration Criterium Masters 35+ John Sorlie
10 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial Masters 35+ John Sorlie
8 Eugene Celebration: Celebration Criterium Masters 45+ Scott Seaton
3 Eugene Celebration: Maxon Road Race Master 45+ Scott Seaton
8 Eugene Celebration: Maxon Road Race Master 35+ John Sorlie
7 Eugene Celebration: Maxon Road Race Master 35+ Erik Huston
21 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 35+ 3/4/5 Jeff Fuchs
22 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 35+ 3/4/5 Jurgen Fennerl
17 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 35+ 3/4/5 Rick Johnson
32 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 35+ 3/4/5 John Sorlie
4 High Desert Omnium: Road Race Women 4/Masters Lillian Schiavo
46 High Desert Omnium Masters Men Greg Bruce
34 High Desert Omnium Masters Men James Wellington
32 High Desert Omnium Masters Men Jeff Fuchs
19 High Desert Omnium Masters Men Rick Johnson
11 High Desert Omnium Masters Men Gregg Strome
41 High Desert Omnium Masters Men John Sorlie
38 High Desert Omnium Masters Men Jurgen Fennerl
4 High Desert Omnium Women 4/Masters Lillian Schiavo
9 High Desert Omnium: Criterium Masters 35+ 3/4/5 Rick Johnson
17 High Desert Omnium: Criterium Masters 35+ 3/4/5 Gregg Strome
18 High Desert Omnium: Criterium Masters 35+ 3/4/5 Jurgen Fennerl
22 High Desert Omnium: Criterium Masters 35+ 3/4/5 Greg Bruce
27 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Gregg Strome
43 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Greg Bruce
63 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined John Sorlie
23 High Desert Omnium: Time Trial Masters 35+ 3/4/5 Jurgen Fennerl
24 High Desert Omnium: Criterium Masters 35+ 3/4/5 John Sorlie
16 High Desert Omnium: Time Trial Masters 35+ 3/4/5 Greg Bruce
4 High Desert Omnium: Time Trial Masters 35+ 3/4/5 Gregg Strome
86 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Jurgen Fennerl
20 High Desert Omnium: Time Trial Masters 35+ 3/4/5 John Sorlie
24 PIR Cat 3/4 Jurgen Fennerl
25 Woodland Road Race Cat 4/5 Jurgen Fennerl
33 Mary's Peak HC TT: Combined Results by Time Combined James Wellington
10 Mary's Peak HC TT Master Men 3/4/5: 45-49 James Wellington
5 Mary's Peak HC TT Men 1-2 Erik Huston
8 Mary's Peak HC TT: Combined Results by Time Combined Erik Huston
18 OBRA Criterium Championships Cat 4/5 Jurgen Fennerl
27 OBRA Criterium Championships Mst 30-39 Jurgen Fennerl
16 Crawfish Criterium Cat 4/5 Jurgen Fennerl
69 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Lisa Magness
69 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Lisa Magness
69 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Lisa Magness
2 OBRA Time Trial Championships: 40K Sr Women Lisa Magness
84 OUCH: Combined Results by Time Combined Lillian Schiavo
8 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Magness
45 OUCH: Combined Results by Time Combined Lisa Magness
8 OUCH: Combined Results by Time Combined Dave Magness
4 OUCH Women 3/4 Lillian Schiavo
84 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Lillian Schiavo
1 OUCH Mst Men 45-49 Dave Magness
45 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Lisa Magness
1 OUCH Wmn 1/2 Lisa Magness
27 OBRA Road Race Senior Men Erik Huston
31 OBRA Road Race Senior Men Michael King
5 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 Rick Johnson
20 High Desert Criterium Series Category 1/2/3 Gregg Strome
17 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Masters Michael King
16 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Masters Erik Huston
17 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Masters Michael King
27 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Masters Gregg Strome
DNF Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Masters James Wellington
13 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Cat 3 Mark Vergari
13 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Masters Scott Seaton
21 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Cat 3 Mark Vergari
DNF Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Masters James Wellington
31 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Masters Gregg Strome
4 Oakridge Fat Tire MTB Exp 19-39 men Jake Keener
8 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Masters Scott Seaton
16 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Masters Erik Huston
33 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Mst Gregg Strome
41 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Masters Michael King
262 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined James Wellington
251 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Michael King
178 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Gregg Strome
177 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Scott Seaton
43 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Mst James Wellington
69 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Mark Vergari
32 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Mst Michael King
26 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Mst Scott Seaton
22 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Mst Erik Huston
47 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Cat 3 Mark Vergari
42 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Masters James Wellington
168 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Erik Huston
31 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Masters Gregg Strome
30 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Masters Scott Seaton
28 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Masters Erik Huston
11 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Cat 3 Mark Vergari
25 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Masters Gregg Strome
42 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Masters James Wellington
23 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Masters Erik Huston
18 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Masters Michael King
29 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Masters Scott Seaton
19 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Category 3 Men Mark Vergari
16 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 Jurgen Fennerl
17 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 Jeff Fuchs
11 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 Rick Johnson
34 OBRA Rehearsal Race Men Master 40-49 Jeff Fuchs
24 OBRA Rehearsal Race Men Master 40-49 Erik Huston
29 OBRA Rehearsal Race Men Master 40-49 John Sorlie
9 OBRA Rehearsal Race Men Master 40-49 Scott Seaton
11 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 Jurgen Fennerl
17 High Desert Criterium Series Category 3/4/5 Rick Johnson
5 Table Rock Road Race Cat 3 Men Grant Boswell
9 Table Rock Road Race Pro 1,2 Erik Huston
12 Table Rock Road Race Masters 40+ 4,5 Greg Bruce
2 Table Rock Road Race Masters 40+ 4,5 John Sorlie
3 Table Rock Road Race Cat 3 Men Mark Vergari
15 Bear Springs MTB XC Expert Men 40+ James Wellington
3 Bear Springs MTB XC Sport Men 15-18 Brian Jorgensen
39 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time: Combined Combined Drew Holmes
13 Bear Springs MTB XC Expert Men 40+ Rick Johnson
10 Bear Springs MTB XC Expert Men 40+ Bruce Rogers
2 Bear Springs MTB XC Expert Men 19-39 David Cloninger
38 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time: Combined Combined Drew Holmes
38 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time Combined Drew Holmes
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Masters Men 30-39 Drew Holmes
DNF Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Masters Men 40-49 Jerry Lentz
4 Deschutes River Valley TT Festival: Overall Masters Men 30-39 Drew Holmes
DNF Deschutes River Valley TT Festival: Overall Masters Men 40-49 Jerry Lentz
39 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Combined Drew Holmes
38 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Combined Drew Holmes
39 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Combined Drew Holmes
21 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Combined Jerry Lentz
46 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Combined Drew Holmes
30 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined Jerry Lentz
48 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined Drew Holmes
46 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Combined Drew Holmes
21 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Combined Jerry Lentz
DNF Eugene Roubaix Men 40+ Jeff Fuchs
DNF Eugene Roubaix Men 1,2 Erik Huston
11 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Masters Men 40-49 Jerry Lentz
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Masters Men 30-39 Drew Holmes
30 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Combined Jerry Lentz
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Masters Men 30-39 Drew Holmes
48 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined Drew Holmes
30 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined Jerry Lentz
46 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Combined Drew Holmes
21 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Combined Jerry Lentz
48 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Combined Drew Holmes
7 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Masters Men 40-49 Jerry Lentz
7 Three Rivers Road Race Cat 3 Mark Vergari
12 Three Rivers Road Race Mst 40+ 1/2/3 Jeff Fuchs
1 21st Peak Sports Mudslinger MTB Expert 40+ Men Bruce Rogers
45 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Jeff Fuchs
34 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Grant Boswell
45 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jeff Fuchs
149 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Diane Boswell
34 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Grant Boswell
149 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Diane Boswell
5 Estacada Time Trial Women Masters 50+ Diane Boswell
7 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Grant Boswell
9 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Jeff Fuchs
1 Kings Valley Road Race Mst 40+ Grant Boswell
9 Kings Valley Road Race Cat 3 Mark Vergari
43 Kings Valley Road Race Pro 1/2 Michael King
22 Kings Valley Road Race Mst 40+ Jeff Fuchs
51 Piece of Cake Cat 3 Grant Boswell
19 Icebreaker Criterium Mst 35+ Jeff Fuchs
11 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Mst 40 Jeff Fuchs
35 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Cat 3 David Cloninger
6 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Mst 40 Jeff Fuchs
13 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Mst 50 Pat Sagers
7 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Mst 40+ Jeff Fuchs
19 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Mst 50+ Pat Sagers
8 Banana Belt Road Race Series Mst 40+ Jeff Fuchs
30 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Cat 4 Tim Mayer
DNF Jack Frost Time Trial Masters Men 50+ Pat Sagers
24 Cherry Pie Road Race Master Men 40+ Rick Johnson
DNF Cherry Pie Road Race Master Men 50+ Pat Sagers
11 Cherry Pie Road Race Men 3 Mark Vergari
4 Cherry Pie Road Race Master Men 40+ Jeff Fuchs