Blind Date at the Dairy

Portland, OR
September 13, 2017

Part of the Blind Date at the Dairy

For questions about results email Candi Murray at cmurray@obra.org

Updated September 18, 2017 at 3:55 PM

Category 1/2 Men

Num Name Team Age City Laps
1 807 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles 34 Portland 7
2 801 Robert Cummings Dialed Cycling Team 23 Potsdam 7
3 808 Molly Cameron Point S Racing 41 Portland 7
4 811 Jeremy Russell River City Bicycles 35 Portland 7
5 802 Michael Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 44 Portland 7
6 615 andrew loaiza 7
7 800 Steven Beardsley Point S Racing 35 Portland 7
8 812 Nicholas Wood Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 7
9 810 miguel moreno 7
10 806 Jason Elstad Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 38 Bend 7
11 809 Andy Edick Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 7
12 804 Andrew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 35 Portland 7
13 814 Micah Handorff 12 Portland 7
14 803 Justin Philips Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 36 Portland 7
15 805 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 40 vancouver 7
DNF 813 Evan Murphy 29 Portland 1

Category 3/4 Men

Num Name Team Age City Laps
1 535 Charlie Douthwaite 31 Portland 6
2 538 Brendan Treacy 6
3 524 Kieran Harden 22 Portland 6
4 542 Witali Spuling 6
5 517 Jordan Taylor bicycleattorney.com 25 Portland 6
6 515 Nic Kytlica Team Planet X USA p/b Xiologix 35 North Plains 6
7 539 Ben Pederson 33 Portland 6
8 543 Maxwell Southam 21 Portland 6
9 544 Michael Aylward 37 Portland 6
10 503 Ben Iwasa Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 33 Portland 6
11 531 Garrett Helm 29 Portland 6
12 534 Justin Rackley Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 33 Portland 6
13 513 Ken Elser Team Planet X USA p/b Xiologix 39 Portland 6
14 502 Pat Case Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 31 Portland 6
15 520 Cory Solovewicz Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 35 Portland 6
16 545 James Bradley 6
17 512 Scott Chamberlain 37 Portland 6
18 706 Nolan Restivo 39 Portland 6
19 508 Josh Sutton 36 West Linn 6
20 510 Jason Whittington Team 10 Barrel 33 Portland 6
21 528 Nick Wood Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 36 Portland 6
22 526 Drew Thomas 28 portland 6
23 501 Tommy Cardwell 36 Portland 6
24 540 Adrian Jensen 33 Milwaukie 6
25 541 Everett Stilley 26 Portland 6
26 506 Scott Miyako 32 Portland 6
27 532 Angharad Porteous bicycleattorney.com 29 Portland 6
28 519 Josh Anderson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 28 Newberg 6
29 533 Scott LaPlante 6
30 529 Timothy Breault Team Planet X USA p/b Xiologix 36 Portland 6
31 536 Ryan Seward 31 Portland 5
32 527 Gerardo Perez Portland Velo Racing 36 Wilsonville 5
33 525 Gavin Rear 5
34 511 Eddie Barksdale Metropolis Cycle Repair 26 Portland 5
35 530 Jacob Tong Trusty Switchblade 35 Portland 5
36 521 Stephen Carter The Spokesmen 38 Camas 5
37 505 Jared McClintock 40 portland 5
38 500 Nathan Boyett 34 Portland 5
39 518 Abe Corello 39 Portland 5
DNF 523 Andrew Nelson Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 3
DNF 522 Brian Dessinger 49 Milwaukie 2

Category 5 Men

Num Name Team Age City Laps
1 234 Andrzej Stadnik 28 Lake Oswego 5
2 252 lafayette Castillo 24 Beaverton 5
3 201 Matthew Boelter 38 Hillsboro 5
4 231 Eric Steimer Team 10 Barrel 32 Beaverton 5
5 238 kalani scott 31 Hillsboro 5
6 247 Dan E Peterson 30 Portland 5
7 216 Kyle Duford Sage Titanium Tigard 5
8 248 Thomas Hope 20 Portland 5
9 233 Christopher Woods 5
10 215 Mark Westerfield Dialed Cycling Team Tigard 5
11 220 Steve Kresl Portland 5
12 240 Mark Revenaugh 5
13 218 Brandon Holmes Portland 5
14 239 Daniel Higgins 44 Portland 5
15 243 Kenneth Stedman 5
16 211 Ryan Spaulding 39 Portland 5
17 217 Cullen Freeman Metropolis Cycle Repair Portland 5
18 244 Heath Korvola Team 10 Barrel 44 Portland 5
19 203 Joe Derting Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 52 Sherwood 5
20 223 Ben Needham Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Portland 5
21 246 Ben Gagosian 5
22 200 Fabio Bellini Capitol Velo 36 Keizer 5
23 209 David Rayls 46 Portland 4
24 219 Ben Howard 4
25 204 Lewis Dixon 34 Portland 4
26 235 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling 12 West Linn 4
27 210 Dave Sanderling 41 Portland 4
28 249 David Keeney Team S+M 53 Forest Grove 4
29 253 Dan Schomburg 4
30 228 Sean Walton Portland 4
31 242 Keith Solano Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 45 Portland 4
32 661 Jason Fleming 4
33 241 Robin Pletcher 4
34 251 Doug Sottoway 52 Portland 4
35 254 Frederich Tanos 4
36 222 Bernie Lau Portland 4
37 229 Gary Holmes 4
38 245 Jordan Barlow 4
39 202 Alex Christensen 4
40 225 Danny Pettit Happy Valley 4
41 230 Heston Wingfield 4
42 214 Ivor van Maaren Portland 4
43 232 Lyle Gates 4
44 213 Dennis Sweeten Oregon City 3
DNF 208 Max McFarland Team Planet X USA p/b Xiologix 50 Lake Oswego 3
DNF 226 Eron Riddle Portland 2
DNF 250 Travis Maurer 2
DNF 236 Justin Myers 37 Portland 1
DNF 224 Kaleb Pace 1

Junior Men 14-18

Num Name Team Laps
1 51 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling 4
2 12 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling 4
3 17 Rowan Jacobs bicycleattorney.com 3

Junior Men 9-13

Num Name Team Age City Laps
1 5 Aidan Rice Team Lazy Tarantulas 11 Portland 4
2 2 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling 12 West Linn 4
3 13 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 4
4 8 Ryan Weathers Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 12 Tigard 4
5 3 Brady Rice Team Lazy Tarantulas 12 Portland 4
6 20 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 3
7 15 Jackson Dale bicycleattorney.com 12 portland 3
8 10 Calum Pierce 12 Portland 3
9 4 Gavin Rice Team Lazy Tarantulas 9 Portland 3
10 7 Jesse Theriot Team Lazy Tarantulas 10 Portland 3
11 23 Helena Stedman 10 PORTLAND 3
12 19 Luke Westhaver Team Lazy Tarantulas 12 3
13 22 Max Campbell Team Lazy Tarantulas 12 3
14 6 Dylan Theriot Team Lazy Tarantulas 12 Portland 3
15 11 Grayson Rose 9 Portland 3
16 21 Liam Harrison 9 3
17 1 Brennan Jarrell PDX Devo Junior Cycling 10 West Linn 3
DNF 24 Gilbert Gallagher 10 Portland 1

Junior Women 14-18

Num Name Age City Laps
1 14 Madison Pettit 15 Happy Valley 3

Junior Women 9-13

Num Name Team Age City Laps
1 32 Emily Rice Team Lazy Tarantulas 13 Portland 4
2 33 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas 13 Portland 4
3 34 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 3
4 35 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 10 lake oswego 3
5 31 Kailey Rice Team Lazy Tarantulas 11 Portland 3

Masters Men 1/2 40+

Num Name Team Age City Laps
1 613 Brian Kesselman Team 10 Barrel 41 Portland 7
2 604 John Weathers Audi 47 Portland 7
3 605 Webster Wilson Cyclepath Racing 45 Portland 7
4 602 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas 41 Portland 7
5 611 Danny Weikel Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 45 Portland 7
6 603 James Tervo Team S+M 47 Portland 7
7 601 Jonathon Hinkle Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 42 Beavercreek 7
8 614 Joshua DeGraff 7
9 608 Matt Radich Dr Will Bar p/b Atmosera 48 Lake Oswego 7
10 612 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 46 Portland 6
11 609 Andy Meeks bicycleattorney.com 43 Portland 6

Masters Men 2/3 40+

Num Name Team Age City Laps
1 309 Bryce Jenkinson Mountain View Cycles Racing Team 42 Hood River 7
2 304 David M Miller Team Lazy Tarantulas 40 Portland 7
3 311 Hagai Tavori Hammer Velo 40 Portland 6
4 321 Chris Thoman Cyclepath Racing 47 Portland 6
5 315 Nicholas Leritz Team Lazy Tarantulas 46 Portland 6
6 307 Christopher Ramsey Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 44 Beaverton 6
7 306 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 46 Beaverton 6
8 302 Joshua Johansen Team 10 Barrel 44 West Linn 6
9 305 Christopher Moore 43 Salem 6
10 610 Kirk Edwards Team Lazy Tarantulas 6
11 313 Chris Page Metropolis Cycle Repair 49 Brightwood 6
12 159 Jeff Smith Team Lazy Tarantulas 41 Hillsboro 6
13 323 Dan Shepherd Team Cycle Sport 49 Ashland 6
14 322 David Spurr 47 Lake Oswego 6
15 310 Cesar Villanueva Stumptown Cycling Club 44 Portland 6
16 318 Terry Campbell BeerMongers Cycle Club 6
17 303 Juston Manville MTBPDX.com 45 Portland 6
18 316 Jay Wisowaty 44 St Helens 6
DNF 312 Sean Reynolds Team Lazy Tarantulas 45 Portland 4
DNF 301 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club 47 Happy Valley 3
DNF 317 Keith Richards 40 Hillsboro 3
DNF 300 Jeff Chochon Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 52 Portland 1

Masters Men 3/4 40+

Num Name Team Age City Laps
1 695 Jeff Turner 47 Portland 6
2 678 Joel West Cyclepath Racing 42 Lake Oswego 6
3 691 David Rosen Sage Titanium 44 Beaverton 6
4 685 Joshua Johansen Team 10 Barrel 44 West Linn 6
5 686 Mike Abel Team Planet X USA p/b Xiologix 48 Portland 6
6 537 Andrew Usher 6
7 727 Howard Draper Ruckus Test Team 40 Portland 6
8 705 Simon Ingham Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 51 Portland 6
9 682 Eric Shaffner Grouptrail Cycling 46 Portland 6
10 714 Don McKie Stumptown Cycling Club 49 Portland 6
11 694 Dean Maclean Team Planet X USA p/b Xiologix 47 Portland 6
12 668 John Ohotto Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 48 Portland 6
13 723 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 6
14 650 Dan Baier Team Finger 43 Portland 6
15 659 Greg Dufour Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 41 Portland 6
16 722 Matt Hooge 45 Portland 6
17 700 Rob Thompson Olympia Cycling Team 46 Portland 6
18 669 Scott Oitto 5
19 684 Greg Witt 57 Portland 5
20 724 Eric Cress Team 10 Barrel 46 Portland 5
21 717 Jon Frommelt bicycleattorney.com 47 Portland 5
22 697 Trig Rogers bicycleattorney.com 51 Portland 5
23 690 Erik Offner Team Planet X USA p/b Xiologix 44 Portland 5
24 674 David Smith 48 Hillsboro 5
25 702 Brett Boyles Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 47 lake oswego 5
26 710 Geoff Grummon-Beale 42 Portland 5
27 709 Raymond Egan The Spokesmen 41 Portland 5
28 718 Geoff Wittreich Nossa Familia Coffee Cycling 46 Portland 5
29 667 Doug Malnati Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 54 Tigard 5
30 683 Norm Swygert Team Planet X USA p/b Xiologix 48 Portland 5
31 716 Greg Lawler Team Lazy Tarantulas 5
32 725 Mark Biedrzycki Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 45 Beaverton 5
33 654 Michael Clark Stumptown Cycling Club 48 Portland 5
34 711 Dave Dezellem Olympia Cycling Team 47 Hillsboro 5
35 672 Ben Salzberg Team Slow 46 Portland 5
36 687 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas 43 Portland 5
37 696 Brian McCall 44 Portland 5
38 680 Jake Davis 41 Scappoose 5
39 689 Martin Matsumura Team 10 Barrel 52 Portland 5
40 726 James Bender bicycleattorney.com 5
41 693 Paul Barlow 47 Saint Helens 5
42 721 Jared Lathrop 43 West Linn 5
43 715 Charles Barrett Cyclepath Racing 50 Portland 5
44 692 Ryan McIntyre 5
45 701 Ryan Jarrell Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 43 West Linn 5
46 655 Scott Coleman Team Planet X USA p/b Xiologix 47 Beaverton 5
47 708 Daniel Salvey 48 Newberg 5
48 704 Beau Burggraff Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 45 Portland 5
49 673 Mark Sather Team 10 Barrel 46 Tigard 5
50 719 D'Arcy Owen Grouptrail Cycling 45 Portland 5
51 657 Brandon Cornejo ANTHM Collective 43 Portland 5
52 651 Joshua Boelter Pedal PT 41 Portland 5
53 679 Peter Chapman 53 Portland 5
54 670 Albert Passadore Hammer Velo 45 Portland 5
55 713 Ben Conte Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 47 portland 5
56 662 Joseph French Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 43 Portland 5
57 660 Geir Eide 45 Portland 5
58 677 tl valencia 49 hillsboro 5
59 728 Richard Desmond 5
60 698 Mark Hand Team Planet X USA p/b Xiologix 58 Tigard 5
61 720 Tyson Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 43 Portland 5
62 671 Brian Quigley Capitol Velo 51 Stayton 5
63 699 Bjoern Brunner 5
64 666 Eric Hunter Rolling Thunder p/b The Missing Link 43 Portland 5
65 675 Troy Theriot Team Lazy Tarantulas 42 Portland 5
DNF 656 Jeff Copus Team 10 Barrel 48 portland 4
DNF 688 Jim Campbell 3
DNF 653 Philip Cardwell 48 Portland 2
DNF 712 James Owen Capitol Velo 48 Salem 2
DNF 664 John Hatfield Audi 49 Portland 1
DNF 707 John Martin Team Lazy Tarantulas 48 Portland 1

Masters Men 50+

Num Name Team Age City Laps
1 529 Jeff Otto Audi 55 Beaverton 6
2 504 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 51 Portland 6
3 524 Bob Jacobs bicycleattorney.com 51 Portland 6
4 505 Jeffrey Whitaker Cyclepath Racing 51 Portland 6
5 530 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas 50 Portland 6
6 532 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 55 Portland 6
7 527 Jeff Standish Sage Titanium 51 Gresham 6
8 531 Eric Pool Team 10 Barrel 51 West Linn 6
9 525 Greg Talbert 55 Portland 6
10 533 Joe Field 60 Portland 6
11 535 Jason Bietz 51 Sherwood 6
12 501 Erik Goodfriend Hammer Velo 57 portland 6
13 503 Natalie Shaw Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 51 Tigard 6
14 528 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 59 Portland 6
15 534 Dennis Sweeten 5
16 502 Barry Rich BBC Bike Gallery Continental 59 Portland 5

Masters Men 60+

Num Name Team Age City Laps
1 1 Dave Burnard 61 Forest Grove 6
2 13 Joe Hamilton Rebound/Tireless Velo 61 Vancouver 5
3 9 David Luoma Cyclepath Racing 60 Portland 5
4 2 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing 61 Tigard 5
5 5 Ron Strasser Team S+M 68 Portland 5
6 3 John Nicholas 62 portland 5
7 12 George Wright 61 Portland 5
8 6 Einar Traa Portland Velo Racing 74 Portland 4
9 10 Loren Russell 75 Corvallis 4
DNF 11 Steven Lacey Team S+M 63 Portland 2
DNF 4 Mark Schwyhart Team S+M 64 Portland 1

Men 2/3

Num Name Team Age City Laps
1 155 Felipe Nystrom 34 Vancouver 7
2 157 Caleb Trumbull Mountain View Cycles Racing Team 16 Hood River 7
3 151 Geoffrey Bee Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 33 Portland 7
4 160 Justin Ziehnert Grixsen Brewing p/b West End Bikes 19 Tigard 7
5 163 Garret Holbrook Metropolis Cycle Repair 24 portland 7
6 150 Greg Adams Cyclepath Racing 38 Portland 7
7 164 Derek Ehlers Metropolis Cycle Repair 30 Portland 7
8 153 Kellen Kjera Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 36 Portland 7
9 165 Ian Eglitis Team S+M 34 West Linn 6
10 161 Cory Solovewicz Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 35 Portland 6
11 152 Randall Fransen Mettle Cycling 37 Portland 6
12 162 Martin Acosta Bethany Bike Repair pb CycleOne Racing Academy 29 Portland 6
13 158 Eric Hoffman 34 Portland 6
14 156 Jack Trumbull Mountain View Cycles Racing Team 43 Hood River 6

Singlespeed

Num Name Team Age City Laps
1 23 Fred mills Point S Racing 37 Portland 7
2 2 Spencer Bushnell Team Lazy Tarantulas 36 Portland 7
3 11 Brian Lynch Dr Will Bar p/b Atmosera 41 Portland 7
4 6 Dustin Henderson Deschutes Brewery 39 Gresham 7
5 1 David Boerner Ruckus Test Team 36 Portland 7
6 13 Josiah Zukowski Point S Racing 32 Portland 7
7 10 Scott Wanhala Poler 32 Portland 7
8 20 Patrick Croasdaile CX Pistols p/b Gigantic Brewing 32 Portland 6
9 12 Gabe Graves 21 Eugene 6
10 22 Johnny Burrell Metropolis Cycle Repair 43 portland 6
11 9 Eric Stolberg ANTHM Collective 50 Portland 6
12 15 Scott Hillson 6
13 4 Damon Dimick Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 41 Tigard 6
14 21 Jason Zadow Corvallis Cyclery Racing 62 Corvallis 6
15 14 Alexander Zybin 34 Milwaukie 6
16 19 Alex Churchill 26 Portland 6
DNF 17 Jason Elstad Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 36 Portland 3

Stampede

Num Name Team City Laps
1 304 David M Miller Team Lazy Tarantulas 1
2 602 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas Portland 1
3 6 Einar Traa Portland Velo Racing Portland 1
4 4 Damon Dimick Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Tigard 1
5 460 Jennifer Greeve Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink Hood River 1
6 307 Christopher Ramsey Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Beaverton 1
7 667 Doug Malnati Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Beaverton 1
8 311 Hagai Tavori Hammer Velo Portland 1
9 500 Joe Field Portland 1
10 471 Rebecca Hillary Team AF Portland 1
11 522 Brian Dessinger Milwaukie 1
12 652 David Bussey Showers Pass Racing Team Canby 1
13 107 Emiy McNary 1
14 1 Joseph Boquiren Hammer Velo Portland 1

Women 1/2

Num Name Team Age City Laps
1 460 Alexandra Burton Point S Racing 36 Portland 6
2 461 Laura Parsons 35 Portland 6
3 462 Julie Baird Olympia Cycling Team 34 Portland 6
4 456 Laura Trace Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 51 Portland 6
5 451 Annick Chalier Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 39 Portland 6
6 454 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 38 Vancouver 6
7 457 Mallory Miller Point S Racing 28 Portland 6
8 458 Stephanie Hahn Stumptown Cycling Club 37 Portland 6
9 453 Amy Rice Team Lazy Tarantulas 42 Portland 6
10 450 Mielle Blomberg Team S+M 46 Portland 6
DNF 455 Sara Schmitt Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 37 Portland 4
DNF 459 Anne Davis Usher 1

Women 3

Num Name Team Age City Laps
1 460 Jennifer Greeve Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 39 Hood River 5
2 475 Kate Drennan BeerMongers Cycle Club 34 Portland 5
3 477 Erinne Goodell Team Slow 37 Portland 5
4 471 Rebecca Hillary Team AF 41 Portland 5
5 472 Sarah Eustis bicycleattorney.com 44 Portland 5
6 464 Brittany Stover Team AF 43 Portland 5
7 469 Cecilia Becerra BikeFlights.com 47 Portland 5
8 473 Carrie Hutchison Cyclepath Racing 41 Portland 5
9 461 Christy Hawkins Team AF 40 portland 5
10 476 tina Shaner bicycleattorney.com 48 West Linn 5
11 462 Sarah Layton 35 Portland 5
12 468 Traci Smolen Team S+M 50 Portland 5
13 470 Danielle Reynolds Team Lazy Tarantulas 44 Portland 4
14 463 Becky Rice Team Lazy Tarantulas 41 Portland 4
15 478 Julie Ann Smith-Simonsen Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 49 Happy Valley 4
DNF 474 Iris Dougherty 2

Women 4

Num Name Team Age City Laps Notes
1 412 Emily Rice Team Lazy Tarantulas 5
2 400 Holly Baird 31 portland 5
3 402 Milli Chennell Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 35 Portland 5
4 403 Kathryn Lewis Glady-ators p/b Gladys Bikes 55 Gladstone 5
5 404 Katie Linton Team Planet X USA p/b Xiologix 43 Washougal 5
6 411 Leah Iwasa 5
7 401 Shelly Boelter 39 Portland 4
8 413 Amy Solana 37 Portland 4
9 414 Rachel Cameron Trusty Switchblade 26 Portland 4
10 405 Bethany Sloane 31 Milwaukie 4
11 406 Diane Smith 47 Hillsboro 4
12 408 Amy Seymour 44 Oregon city 4
13 410 Renee Pype Team S+M 59 Portland 4
14 407 Kimberlee Stafford Grouptrail Cycling 45 Portland 2
DNF 409 Flo Leibowitz Corvallis Cyclery Racing 66 Corvallis 2 Warning: Folded number, cutting course

Women 5

Num Name Team Age City Laps
1 105 Ashlyn Johnson 36 Portand 5
2 111 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas 4
3 103 Margaret Dale bicycleattorney.com 35 Portland 4
4 113 Madeline Stover 4
5 101 Evelyn Boling 34 Portland 4
6 102 Ursula Mavila Team Planet X USA p/b Xiologix 50 Portland 4
7 108 Casey Fedeinson Stumptown Cycling Club 4
8 106 Rate Newton-Cromwell 4
9 112 Alana McDonough 32 Portland 4
DNF 107 Emiy McNary 3
DNF 109 Stacey Stromberg Glady-ators p/b Gladys Bikes 39 Milwaukie 2
DNF 104 Amanda Abel Team Planet X USA p/b Xiologix 1