Team Planet X USA p/b Xiologix

Event Category Name
20 Blind Date at the Dairy Singlespeed Timothy Breault
11 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Cory Nann
7 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Scott Chamberlain
3 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Cory Nann
62 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Andrew Kaylor
57 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Mark Hand
14 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dean Maclean
6 Blind Date at the Dairy Women 4 Katie Linton
47 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Zach Goude
32 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Timothy Breault
15 Portland Trophy Cup Beginner Women Heather Higgins
32 Portland Trophy Cup Open Beginner Zach Goude
20 Portland Trophy Cup Open 3/4 Petr Honek
25 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Brad Alderman
24 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Eric Alderman
4 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ben Mergen
5 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Women 4 Katie Linton
16 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Men 2/3 Cory Nann
40 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
32 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
7 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Scott Chamberlain
6 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
56 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
52 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Mark Hand
40 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Steven Soto
37 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Dave Petermeier
16 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Brad Alderman
5 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Timothy Breault
2 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Cory Nann
60 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Andrew Kaylor
34 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dave Petermeier
4 Blind Date at the Dairy Women 4 Katie Linton
21 Portland Trophy Cup: Series Standings Beginner Women Heather Higgins
6 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Beginner Petr Honek
8 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Ben Mergen
6 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Timothy Breault
14 Portland Trophy Cup Beginner Women Heather Higgins
7 Portland Trophy Cup Beginner Women Lindsay Holmes
4 Portland Trophy Cup Open Beginner Petr Honek
32 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Mark Hand
28 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Eric Alderman
8 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ben Mergen
4 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Timothy Breault
7 Corn Cross Women 5 Lindsay Holmes
4 Corn Cross Junior Men 15-16 Luke Soto
14 Corn Cross Junior Men 3/4/5 Luke Soto
10 Corn Cross Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
23 Corn Cross Masters 35+ 4 Steven Soto
4 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Women 4 Katie Linton
27 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Singlespeed Steven Soto
26 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Men 2/3 Cory Nann
33 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
22 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
43 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
41 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Mark Hand
33 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Dave Petermeier
31 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Steven Soto
11 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Brad Alderman
8 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Ben Mergen
3 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Athena Nancy Grossman
13 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Timothy Breault
51 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Jason Jones
45 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Mark Hand
28 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dave Petermeier
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dean Maclean
6 Blind Date at the Dairy Women 4 Katie Linton
34 Portland Trophy Cup Open 3/4 Petr Honek
26 Portland Trophy Cup Beginner Women Heather Higgins
8 Portland Trophy Cup Beginner Women Lindsay Holmes
7 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ben Mergen
6 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Women 4 Katie Linton
13 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Men 2/3 Cory Nann
43 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
20 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
50 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
46 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Scott Coleman
45 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Mark Hand
31 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Dave Petermeier
22 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Jason Jones
13 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Brad Alderman
7 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Ben Mergen
15 Fast Twitch Fridays: Monthly Series Totals Beginner Erik Offner
4 Keizer Rapids: Series Points Category 4 Men Ben Mergen
15 Tuesday Night PIR Men 4/5 Jason Jones
19 Monday PIR: Series Results Masters Men 1/2/3 30+ Petr Honek
2 Keizer Rapids Category 4 Men Ben Mergen
13 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Jason Jones
10 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Petr Honek
12 Monday PIR Women 4/5 Heather Higgins
19 Tuesday Night PIR Category 3/4 Petr Honek
15 Tuesday Night PIR Category 3/4 Cory Nann
14 Tuesday Night PIR Category 3/4 Michael Hopkins
19 Tuesday Night PIR Category 4/5 Jason Jones
4 Fast Twitch Fridays Beginner Erik Offner
32 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Vince Rodarte
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Ben Mergen
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
26 Rally the Valley Omnium: Overall TT Combined Results: Combined Combined Michael Hopkins
26 Rally the Valley Omnium: TT Results: Combined Combined Michael Hopkins
26 Rally the Valley Omnium: Overall TT Combined Results Overall Michael Hopkins
2 Rally the Valley Omnium: TT Results Eddy Senior Men Michael Hopkins
22 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Ben Mergen
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Mark Hand
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Ben Mergen
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
20 Mt. Tabor Series Category 5 Dean Maclean
17 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Dave Petermeier
11 Tuesday Night PIR Men 3/4 Cory Nann
21 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Ben Mergen
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
3 OBRA Criterium Championship 10 Barrel Brewing Men Category 4 Cory Nann
9 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ Dean Maclean
9 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ Mark Hand
12 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Scott Coleman
12 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Jason Jones
7 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Ben Mergen
7 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Eric Mergen
14 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Brad Alderman
DNF Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Dave Petermeier
DNF Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Michael Hopkins
6 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Cory Nann
5 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Petr Honek
4 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Norm Swygert
DNF Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Dave Petermeier
DNF Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Michael Hopkins
9 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Cory Nann
5 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Norm Swygert
4 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Petr Honek
21 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Cory Nann
4 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Norm Swygert
19 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Norm Swygert
18 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Michael Hopkins
16 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Dave Petermeier
12 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Petr Honek
2 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Cory Nann
21 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Cory Nann
4 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Norm Swygert
19 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Dave Petermeier
17 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Michael Hopkins
12 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Petr Honek
11 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Cory Nann
4 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Norm Swygert
21 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Petr Honek
7 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Norm Swygert
3 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Cory Nann
19 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Dave Petermeier
16 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Michael Hopkins
11 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Norm Swygert
6 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Cory Nann
21 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Norm Swygert
2 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Cory Nann
21 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Norm Swygert
2 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Cory Nann
21 Mt. Tabor Series Men 5 Dean Maclean
25 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Dean Maclean
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
15 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ Dave Petermeier
17 Hammer Velo Crit Men 4/5 Dave Petermeier
23 Mt. Tabor Series Category 4 Jason Jones
13 Mt. Tabor Series Category 4 Norm Swygert
9 Mt. Tabor Series Category 4 Cory Nann
16 Mt. Tabor Series Men 5 Dean Maclean
11 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Dave Petermeier
27 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Dean Maclean
16 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
21 Silverton OBRA Championship Road Race Men Category 4/5 Norm Swygert
14 Silverton OBRA Championship Road Race Men Category 4/5 Cory Nann
8 Silverton OBRA Championship Road Race Men Category 4/5 Petr Honek
14 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Dave Petermeier
28 Tuesday Night PIR Men 4/5 Mark Hand
26 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
26 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
18 Mt. Tabor Series Category 4 Men Norm Swygert
13 Mt. Tabor Series Men 5 Petr Honek
42 Tuesday Night PIR Men 3/4 Norm Swygert
35 Tuesday Night PIR Men 3/4 Cory Nann
15 Tuesday Night PIR Men 3/4 Petr Honek
17 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
28 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
129 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined Michael Hopkins
96 OBRA Time Trial Championship: Overall : Combined Combined Michael Hopkins
68 OBRA Time Trial Championship: Overall Overall Distance 24.8 Michael Hopkins
2 OBRA Time Trial Championship Eddy Men Michael Hopkins
4 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo: Oregon Gran Fondo - Medio Men 45-49 Norm Swygert
23 Mt. Tabor Series Men 4 Cory Nann
19 Mt. Tabor Series Men 5 Ben Mergen
47 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 50-59 Mark Hand
48 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 Jason Jones
41 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 Dean Maclean
10 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 19-39 Eric Mergen
10 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Men 4/5 Cory Nann
25 Tuesday Night PIR - Individual Series Totals Men 3/4 Cory Nann
15 Tuesday Night PIR - Individual Series Totals Men 4/5 Dean Maclean
17 Tuesday Night PIR - Team Series Standings Combined
24 Tuesday Night PIR Category 4/5 Dean Maclean
11 Tuesday Night PIR Category 4/5 Dave Petermeier
46 Tuesday Night PIR Category 3/4 Cory Nann
20 Tuesday Night PIR Category 3/4 Petr Honek
32 Tuesday Night PIR Men 3/4 Petr Honek
17 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dave Petermeier
5 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
15 Tuesday Night PIR Team Series Points Combined
23 Tuesday Night PIR Individual Series Totals Men 3/4 Cory Nann
14 Tuesday Night PIR Individual Series Totals Men 4/5 Dean Maclean
2 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 3 (Novice) Men 19-39 Brad Alderman
29 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men Michael Hopkins
2 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men Cory Nann
26 Tuesday Night PIR Men 3/4 Petr Honek
14 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
17 Tuesday Night PIR - Individual Series Points Men 3/4 Cory Nann
16 Tuesday Night PIR - Individual Series Points Men 4/5 Dean Maclean
DNS Oregon Triple Crown: Oregon Coast Gravel Epic Men 50-54 Jonathan Hopwood
11 Montinore Road Race Men 4/5 Cory Nann
36 Tuesday Night PIR Men 3/4 Petr Honek
10 Tuesday Night PIR Men 3/4 Cory Nann
24 Tuesday Night PIR Men 4/5 Jason Jones
10 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
10 Tuesday Night PIR Series Totals Men 3/4 Cory Nann
10 Tuesday Night PIR Series Totals Men 4/5 Dean Maclean
18 Monday PIR: Overall Series Total for April Track Bike Cory Nann
13 Monday PIR: Overall Series Total for April Masters Men 4/5 50+ Mark Hand
3 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 3 (Novice) Men 19-39 Brad Alderman
40 Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined Combined Michael Hopkins
DNS Revenge Of The Disc Time Trial Series Eddy Men Norm Swygert
2 Revenge Of The Disc Time Trial Series Eddy Men Michael Hopkins
6 Monday PIR Masters Men 4/5 50+ Mark Hand
27 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Jason Jones
5 Barton Park Circuit Race Men 4/5 Cory Nann
51 Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined Combined Michael Hopkins
3 Revenge Of The Disc Time Trial Series Eddy Men Michael Hopkins
10 Monday PIR Track Bike Cory Nann
8 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Norm Swygert
2 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Cory Nann
20 Dirty Circles Men 4/5 Cory Nann
17 Dirty Circles Men 4/5 Jason Jones
9 Dirty Circles Men 4/5 Petr Honek
157 Jack Frost TT: Combined Combined Mark Hand
133 Jack Frost TT: Combined Combined Michael Hopkins
63 Jack Frost TT: Combined Combined Norm Swygert
252 Jack Frost TT: Combined Combined Heather Higgins
194 Jack Frost TT: Combined Combined Jason Jones
112 Jack Frost TT: Combined Combined Petr Honek
73 Jack Frost TT: Combined Combined Cory Nann
20 Jack Frost TT Eddy Senior Men Michael Hopkins
7 Jack Frost TT Eddy Senior Men Norm Swygert
37 Jack Frost TT Category 4/5 Men Jason Jones
26 Jack Frost TT Category 4/5 Men Petr Honek
11 Jack Frost TT Category 4/5 Men Cory Nann
13 Jack Frost TT Category 4/5 Women Heather Higgins
25 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Mark Hand
133 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Michael Hopkins
63 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Norm Swygert
194 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Jason Jones
112 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Petr Honek
73 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Cory Nann
252 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Heather Higgins
157 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Mark Hand
20 Jack Frost TT Overall Eddy Senior Men Michael Hopkins
7 Jack Frost TT Overall Eddy Senior Men Norm Swygert
37 Jack Frost TT Overall Category 4/5 Men Jason Jones
26 Jack Frost TT Overall Category 4/5 Men Petr Honek
11 Jack Frost TT Overall Category 4/5 Men Cory Nann
13 Jack Frost TT Overall Category 4/5 Women Heather Higgins
25 Jack Frost TT Overall Masters Men 50-59 Mark Hand