Team S+M

Event Category Name
6 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Traci Smolen
4 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Melissa Sher
2 Portland Trophy Cup Open 60+ Ron Strasser
4 Twilight Cyclocross Men 1/2 Patrick Means
1 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Women 1/2 Clara Honsinger
3 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Chad Swanson
10 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters Women 35+ 3 Traci Smolen
36 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed Mielle Blomberg
9 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed Women Melissa Sher
5 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Singlespeed Women Mielle Blomberg
11 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 60+ Ron Strasser
5 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 60+ Mark Schwyhart
1 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 60+ John Wilson
12 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Melissa Sher
11 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Mielle Blomberg
9 Blind Date at the Dairy Singlespeed James Tervo
4 Blind Date at the Dairy Category 1/2 Men James Ceccorulli
6 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ron Strasser
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Schwyhart
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Steven Lacey
42 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dave Sanderling
11 Blind Date at the Dairy Stampede Dave Sanderling
5 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 1/2 Clara Honsinger
3 Portland Trophy Cup: Series Standings Singlespeed Women Traci Smolen
3 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 60+ Ron Strasser
7 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Traci Smolen
3 Portland Trophy Cup Open 60+ Ron Strasser
3 Corn Cross Women 1/2 Clara Honsinger
10 Corn Cross Men 1/2 Jonathan Myers
6 Corn Cross Men 1/2 James Ceccorulli
12 Corn Cross Masters 35+ 1/2 James Tervo
3 Corn Cross Masters 35+ 1/2 Chad Swanson
DNF Corn Cross Women 5 Samantha Trost
18 Corn Cross Singlespeed Mielle Blomberg
4 Corn Cross Junior Men 10-12 Gus Tonkin
19 Corn Cross Junior Men 3/4/5 Gus Tonkin
2 Corn Cross Singlespeed Women Mielle Blomberg
1 Corn Cross Singlespeed Women Melissa Sher
2 Corn Cross Masters 60+ Ron Strasser
4 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 1/2 Chad Swanson
15 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Women 5 Samantha Trost
3 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Singlespeed Women Mielle Blomberg
12 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 60+ Gil Ormerod
10 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 60+ Ron Strasser
2 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 60+ Mark Schwyhart
12 Blind Date at the Dairy Stampede Dave Sanderling
10 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Mielle Blomberg
12 Blind Date at the Dairy Singlespeed Melissa Sher
8 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Steven Lacey
6 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Ron Strasser
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Mark Schwyhart
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Andy Casebeer
40 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dave Sanderling
1 Portland Trophy Cup Women 1/2 Clara Honsinger
3 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Traci Smolen
4 Portland Trophy Cup Open 60+ Ron Strasser
31 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Junior Men 3/4/5 Bjorn Swanson
1 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Women 1/2 Clara Honsinger
DNF Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 1/2 Chad Swanson
6 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters Women 50+ Traci Smolen
5 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Singlespeed Women Mielle Blomberg
15 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 60+ Gil Ormerod
10 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 60+ Ron Strasser
8 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 60+ Mark Schwyhart
24 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Phillip M Trost
8 Keizer Rapids: Series Points Singlespeed Mielle Blomberg
2 Keizer Rapids: Series Points Masters 50+ Women Traci Smolen
13 Keizer Rapids: Series Points Category 4 Men Traci Smolen
1 Keizer Rapids: Series Points Category 2 Women Mielle Blomberg
6 Keizer Rapids Singlespeed Mielle Blomberg
2 Keizer Rapids Masters 50+ Women Traci Smolen
8 Keizer Rapids Category 4 Men Traci Smolen
1 Keizer Rapids Category 2 Women Mielle Blomberg
2 Tuesday Night PIR Category 5 Gil Ormerod
16 Monday PIR: Series Results Masters Men 4/5 50+ Gil Ormerod
15 Monday PIR: Series Results Masters Men 1/2/3 30+ Clara Honsinger
3 Monday PIR: Series Results Women 1/2/3 Clara Honsinger
8 Monday PIR: Series Results Novice Gil Ormerod
2 Monday PIR: Series Results CCX Bike Mielle Blomberg
5 Monday PIR CCX Bike Mielle Blomberg
79 Ochoco Gravel Roubaix: Overall By Distance 80-Miles Mielle Blomberg
11 Ochoco Gravel Roubaix: Overall By Distance 80-Miles Jonathan Myers
8 Ochoco Gravel Roubaix Women Category 1-4 (80-Mile) Mielle Blomberg
6 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 1-3 (80-Mile) Jonathan Myers
8 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Clara Honsinger
6 Monday PIR Novice Gil Ormerod
18 The Red Line Criterium 3/4/5 50+ Men Gil Ormerod
2 Tuesday Night PIR Category 5 Gil Ormerod
10 Monday PIR Masters Men 4/5 50+ Gil Ormerod
2 Monday PIR Women 1/2/3 Clara Honsinger
2 Monday PIR CCX Bike Mielle Blomberg
10 Tuesday Night PIR Novice Gil Ormerod
10 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
DNF Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
24 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Schwyhart
7 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Traci Smolen
1 OBRA Mountain Bike Championship at Alsea Falls: Age Category 60-69 Men John Wilson
3 OBRA Mountain Bike Championship at Alsea Falls Category 2 Men John Wilson
4 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
7 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
25 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
7 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
4 Tuesday Night PIR Men 5 Gil Ormerod
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
6 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
23 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
6 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
22 Mt. Tabor Series Senior Men Patrick Means
20 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Tonkin
15 Mt. Tabor Series Men 3 Clara Honsinger
18 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Gil Ormerod
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
6 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
24 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
4 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Ron Strasser
2 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Luke Pennington
2 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Alice Pennington
4 Six Hours of Mt Hood Two-Person Women Mielle Blomberg
1 Six Hours of Mt Hood Two-Person Women Clara Honsinger
3 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men James Ceccorulli
3 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Patrick Means
2 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Erik Tonkin
2 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Sean Babcock
3 Six Hours of Mt Hood Solo Masters Men 45-54 James Tervo
12 Six Hours of Mt Hood Solo Women Open Melissa Sher
DNF Mt. Tabor Series Senior Men Luke Pennington
13 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Gil Ormerod
28 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Clara Honsinger
4 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
1 Skibowl Classic XC MTB Long Course: Open Women Clara Honsinger
4 Skibowl Classic XC MTB Long Course: Open Men Jonathan Myers
2 Skibowl Classic XC MTB Long Course: Open Men Sean Babcock
1 Skibowl Classic XC MTB Long Course: Open Men Erik Tonkin
DNF Skibowl Classic XC MTB Long Course: Men 50+ Steven Lacey
3 Skibowl Classic XC MTB Short Course: Women 50+ Renee Pype
2 Skibowl Classic XC MTB Short Course: Women 50+ Traci Smolen
4 Skibowl Classic XC MTB Short Course: Junior Men Gus Tonkin
6 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 60+ Gil Ormerod
14 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Tonkin
4 Tuesday Night PIR Category 5 Gil Ormerod
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Gus Tonkin
7 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Traci Smolen
4 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Gil Ormerod
7 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
DNF Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 60+ John Wilson
8 Silverton OBRA Championship Road Race Masters Men 60+ Mark Schwyhart
16 Mt. Tabor Series Senior Men Luke Pennington
20 Mt. Tabor Series Category 3 Men Clara Honsinger
17 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Gil Ormerod
6 Tuesday Night PIR Men 5 Gil Ormerod
9 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Mielle Blomberg
6 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
34 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
5 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
20 Mt. Tabor Series Senior Men Luke Pennington
17 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Gil Ormerod
6 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ James Tervo
27 Portland Short Track Series Singlespeed Mielle Blomberg
6 Portland Short Track Series Singlespeed James Tervo
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Phillip M Trost
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Gil Ormerod
7 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Traci Smolen
28 Mt. Tabor Series Senior Men Quinn Keogh
25 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Tonkin
21 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Gil Ormerod
42 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 ILe Powell
12 Monday PIR Masters Men 4/5 50+ Gil Ormerod
DNS Oregon Triple Crown: Sasquatch Duro - Long Course: Sasquatch Duro - Short Course Men 50-54 Chad Butler
12 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Masters Men 50+/60+ 3/4/5 John Wilson
16 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Elite Men Jonathan Myers
12 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Masters 3/4/5 50+, 60+ John Wilson
2 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Masters Men 60+ 3/4/5 John Wilson
80 OBRA Team Time Trial Championship: Combined Combined John Wilson
1 OBRA Team Time Trial Championship Men 240+ John Wilson
2 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 3 (Novice) Men 10-13 Gus Tonkin
1 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 3 (Novice) Women 50+ Traci Smolen
17 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 2 (Sport) Men 40-49 Joel Holly
4 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 1 ( Expert) Women Mielle Blomberg
2 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Elite Women Clara Honsinger
1 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 1 (Expert) Men 45+ James Tervo
7 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Elite Men James Ceccorulli
4 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Elite Men Jonathan Myers
2 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Elite Men Erik Tonkin
15 Barton Park Circuit Race Men Category 1/2 Jonathan Myers
14 Barton Park Circuit Race Men Category 1/2 Erik Tonkin
11 Oregon Off-Road Series: Coast Hills Classic Mountain Bike Race Singlespeed Men Mielle Blomberg
2 Kings Valley Road Race Masters 60+(Category 3/4/5) John Wilson
9 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Masters Men 50+/60+ 3/4/5 John Wilson
3 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Masters Men 60+ 3/4/5 John Wilson
1 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Category 2 Sport Men 60+ John Wilson
4 Oregon Off-Road Series: Mudslinger XC MTB Singlespeed Women Mielle Blomberg
171 Jack Frost TT: Combined Combined Mark Schwyhart
12 Jack Frost TT Masters Men 60-69 Mark Schwyhart
171 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Mark Schwyhart
12 Jack Frost TT Overall Masters Men 60-69 Mark Schwyhart