Eric Kautzky Memorial Track Race

Portland, OR
May 13, 2006

Updated July 8, 2009 at 2:30 PM

Junior Men

Name Team
1 Richard Suditu Beaverton Bicycle Club
2 Christopher Woods Beaverton Bicycle Club
3 Don Vandervort Beaverton Bicycle Club
4 Cameron Sparr Beaverton Bicycle Club
5 Keith Beckman Beaverton Bicycle Club
6 Jacob Chilenski Team Oregon/River City Bicycles
7 Madison Chilenski Team Oregon/River City Bicycles

Junior Women

Name Team
1 Kallen Dewey Beaverton Bicycle Club
2 Andrea Jones Forza Jet Velo
3 Rachelle Hobson Forza Jet Velo
4 fiona graham Beaverton Bicycle Club

Masters 40+

Name Team
1 Kent Johnston Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
2 Scott Harman Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
3 Peter Drake Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
4 Nathan Hobson Half Fast Velo
5 Chauncey Curl Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation
6 Steve Garcia Bike Central
7 Brian Abers Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation
8 Ted Forgeron Team Rose City
9 Stephen Hemminger Team Oregon/River City Bicycles
10 Darell Provencher Team Rose City
11 Ron Magnus Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
12 Jerry Powell Multnomah Athletic Club

Masters Women

Name Team
1 Mechele Knable 343 Racing
2 Louella Holter Gregg's/Trek/VW
3 Meg Mautner NoMad Sports Club

Men 1/2/3

Name Team
1 Adam Curry Hagens-Berman LLP Cycling
2 Doug Beardsley Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
3 Peter Drake Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
4 Casey Deck Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation
5 Cliff Thompson Beaverton Bicycle Club
6 Nathan Hobson Half Fast Velo
7 Carl Hoefer Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation
8 Craig Sinanian Bike Central
9 David Oliphant Therapeutic Associates Cycling/GENR8
10 Duncan Oliphant Therapeutic Associates Cycling/GENR8
11 Mark Godfrey Bike Central
12 Drew Nelson Sum Bike Team
13 Darell Provencher Team Rose City
14 Norrene Godfrey Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation
15 Brian Abers Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation
16 Kent Johnston Fred Meyer/Lakeside Cycling Team

Men Category 3

Name Team
1 Aaron Coker CMG Racing/Alpine Mortgage
2 Mark Blackwelder Veloshop
3 Per Bjesse Bike Central
4 Jerome Dumortier Beaverton Bicycle Club
5 John Gleaves Beaverton Bicycle Club
6 Ian Megale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
7 Stephen Hemminger Team Oregon/River City Bicycles
8 Keith Prior Los Ciclistas

Men Category 4/5

Name Team
1 Chris Deardorff Word-RCB
2 zachary kovalcik
3 Jason Weinstein Team Oregon/River City Bicycles
4 Mark Blackwelder Veloshop
5 Greg Valentin Wines of Washington
6 Troy Logue Beaverton Bicycle Club
7 Joseph Boquiren Team Oregon/River City Bicycles

Women 1/2/3

Name Team
1 Jen Featheringill Bike Central
2 Heather VanValkenburg Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation
3 Shanan Whitlatch Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
4 Norrene Godfrey Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation
5 Darien Curl Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation

Women Category 4

Name Team
1 Kayla Woolcock Sum Bike Team
2 Anita Dilles
3 Andrea Jones Forza Jet Velo
4 Amelia Bjesse-Puffin Bike Central
5 Michelle Savoie Veloshop
6 Emily Charbonneau Hammer Nutrition
7 Rachelle Hobson Forza Jet Velo
8 Devin Moeller Veloshop