Multnomah Athletic Club

Event Category Name
13 Kruger's Crossing MASTER MEN C 35+ Dieter Hoffmann
30 Cross Crusade (USGP Finale) Mst C Dieter Hoffmann
29 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Mst C Dieter Hoffmann
24 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Mst C Dieter Hoffmann
19 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Mst C Dieter Hoffmann
16 Cross Crusade Mst C Dieter Hoffmann
28 Cross Crusade Mst C Dieter Hoffmann
2 Veloce's Battle at Barlow CCX Mst B 35+ Casey Davidson
26 Cross Crusade Mst C Dieter Hoffmann
11 Veloce PIR Handicap Series Category 5 Mike
46 Fast Twitch Fridays - Season Totals Sprinter Steve Brown
9 Monday PIR - August Series Masters 30+ - Novice Michael Lehman
2 Monday PIR Novice Masters Michael Lehman
DNF Monday PIR Masters 4/5 Miles Newmark
9 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall SPORT MEN 45+ Dieter Hoffmann
121 OBRA Time Trial Championships - 41K: Combined Combined Andy Newlands
6 OBRA Time Trial Championships - 41K Masters Men 60-64 Andy Newlands
DNF OBRA Time Trial Championships - 20K Masters Men 65+ alan jensen
121 OBRA Time Trial Championships - 41K: Combined Results by Time Combined Andy Newlands
121 OBRA Time Trial Championships - 41K: Combined Results by Time: Combined Combined Andy Newlands
7 Monday PIR - July Series Masters - Cat 4/5 Patrick Wallace
28 Monday PIR - July Series Masters 30+ - Novice Michael Lehman
10 Monday PIR Novice Masters Men Michael Lehman
7 Portland MTB Short Track Series SPORT MEN 45+ Dieter Hoffmann
5 Monday PIR - Series Standings Masters 30+ 4/5 Patrick Wallace
26 Cascade Classic - Arnold Market Time Trial Masters 45+ Patrick Wallace
22 Cascade Classic - Downtown Criterium Masters 45+ Patrick Wallace
285 Cascade Classic - Arnold Market Time Trial: Combined Results by Time Combined Patrick Wallace
13 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Masters 45+ Patrick Wallace
15 Mt Tabor Series - July Results Masters Men 40+ joseph fricke
13 Mt Tabor Series Masters joseph fricke
33 Portland MTB Short Track Series Sport Men Dieter Hoffmann
1 Monday PIR Cat 4/5 Patrick Wallace
18 Mt Tabor Circuit Race Masters 40+ Patrick Wallace
19 OBRA Road Race Masters 40+ Patrick Wallace
32 Fast Twitch Fridays - June Overall Sprinters Steve Brown
16 Mt Tabor Series - June Results Masters Men 40+ joseph fricke
14 Mt Tabor Series Masters 40+ joseph fricke
18 Mt Tabor Series Masters joseph fricke
126 Larch Mtn Hillclimb #1: Combined Results by Time: Combined Combined Robert Burney
127 Larch Mtn Hillclimb #1: Combined Results by Time: Combined Combined Ross Burney
127 Larch Mtn Hillclimb #1: Combined Results by Time Combined Ross Burney
126 Larch Mtn Hillclimb #1: Combined Results by Time Combined Robert Burney
5 Larch Mtn Hillclimb #1 Masters Men 50-54 Chris Marks
23 Larch Mtn Hillclimb #1 Men 5 Ross Burney
64 Larch Mtn Hillclimb #1: Combined Results by Time Combined Chris Marks
64 Larch Mtn Hillclimb #1: Combined Results by Time: Combined Combined Chris Marks
19 Larch Mtn Hillclimb #1 Men 3 Robert Burney
11 Mt Tabor Series Masters joseph fricke
21 Mt Tabor Series Masters Patrick Wallace
12 Mt Tabor Series Masters 40+ joseph fricke
14 PIR Cat 3/4 Patrick Wallace
6 Picketts Charge (State Championships) MTB SPORT MEN 40-49 joseph fricke
4 Fast Twitch Fridays Sprinters C Steve Brown
4 Alpenrose Thursday Series - May Series Masters Men 50+ Steve Brown
11 Alpenrose Thursday Series - May Series Category 4/5 Men Steve Brown
24 Alpenrose Thursday Series - May Series Senior Men Steve Brown
1 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships Mst Men 240+ Elliott Tom
112 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined David Coughlin
115 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Jerry Powell
1 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships Mst Men 240+ Bud Morris
1 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships Mst Men 240+ David Coughlin
1 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships Mst Men 240+ Jerry Powell
113 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Bud Morris
114 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Elliott Tom
112 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined David Coughlin
113 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Bud Morris
114 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Elliott Tom
115 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Jerry Powell
5 Alpenrose Thursday Series - 200m TT Category 4/5 Steve Brown
12 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 40+ Jerry Powell
2 Alpenrose Thursday Series - 500m Masters Men 50+ Steve Brown
DNF Monday PIR Novice Masters Patrick Wallace
2 Estacada Time Trial - 20 Miles Masters Men 30-39 Casey Davidson
15 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Combined Casey Davidson
53 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Results by Time Combined Mark Haun
15 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Results by Time Combined Casey Davidson
53 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Combined Mark Haun
15 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Results by Time: Combined Combined Casey Davidson
53 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Results by Time: Combined Combined Mark Haun
10 Estacada Time Trial - 20 Miles Masters Men 40-49 Mark Haun
3 Estacada Time Trial Masters Men 30-39 Casey Davidson
5 Estacada Time Trial Category 5 Men Miles Newmark
4 Estacada Time Trial Category 5 Men Michael Lehman
75 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Michael Lehman
12 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Casey Davidson
82 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Miles Newmark
73 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined David Preston
91 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Jerry Powell
73 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined David Preston
91 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jerry Powell
101 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Linda Moreland-Hooker
5 Estacada Time Trial Women Masters 40-49 Linda Moreland-Hooker
4 Estacada Time Trial Masters Men 60+ Jerry Powell
101 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Linda Moreland-Hooker
7 Estacada Time Trial Masters Men 50+ David Preston
307 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Phyllis Newmark
177 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined David Preston
222 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Jerry Powell
282 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Jens Housley
307 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Phyllis Newmark
177 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined David Preston
222 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jerry Powell
282 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jens Housley
7 Jack Frost Time Trial Masters Women 50+ Phyllis Newmark
40 Jack Frost Time Trial Masters Men 50+ Jens Housley
28 Jack Frost Time Trial Masters Men 50+ Jerry Powell
18 Jack Frost Time Trial Masters Men 50+ David Preston