TiCycles/Avanti Racing

Event Category Name
27 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Women Angela MYSLIWIEC
3 Portland Cup (USGP) Masters 55+ Erik Brooks
24 Portland Cup (USGP) Masters 45+ Glen CONLEY
60 Portland Cup (USGP) Singlespeed Brenda BIERNAT
6 Portland Cup (USGP) Masters Women Sharon Gregg
30 Portland Cup (USGP) Beginner/Category C Keith Richards
25 Portland Cup (USGP) Elite Women Angela MYSLIWIEC
3 Portland Cup (USGP) Masters 55+ Erik Brooks
56 Portland Cup (USGP) Singlespeed Brenda BIERNAT
27 Portland Cup (USGP) Beginner/C Keith Richards
2 Track Nationals Qualifier: Sprints Women Annette Williams
5 Track Nationals Qualifier: Scratch Races Women Annette Williams
1 Track Nationals Qualifier: Points Race Women Annette Williams
1 Track Nationals Qualifier: Pursuits Women Annette Williams
4 Track Nationals Qualifier: 500 meter TT Women Annette Williams
54 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Ryan Griffin
54 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Ryan Griffin
1 OBRA Time Trial Championships Senior Women Ryan Griffin
6 Alpenrose Challenge: Keirin Women Annette Williams
9 Alpenrose Challenge: Miss n Out Senior Women Annette Williams
6 Alpenrose Challenge: Points Races Senior Women Annette Williams
4 Alpenrose Challenge: Team Sprints Women Annette Williams
7 Alpenrose Challenge: Scratch Races Senior Women Annette Williams
8 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Masters 45+ David Evans
7 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Masters 45+ David Evans
260 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined David Evans
18 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Masters 45+ David Evans
7 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Masters 45+ David Evans
6 Cascade Classic Masters 45+ David Evans
19 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Women Pro/1/2 Elizabeth Nettles
21 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Women Pro/1/2 Elizabeth Nettles
312 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Elizabeth Nettles
23 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Women Pro/1/2 Elizabeth Nettles
20 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Women Pro/1/2 Elizabeth Nettles
2 OBRA Road Race Masters Women 40-49 Ryan Griffin
8 Rehearsal Road Race: Combined Women's Results for Oregon Cup Senior Women Ryan Griffin
5 Rehearsal Road Race Women 1/2 Ryan Griffin
27 Kings Valley Road Race Senior Women Ryan Griffin
10 Willamette: Final General Classification Masters Men 40+ Greg Arden
13 Willamette: Wolf Creek Stage Masters Men 40+ Greg Arden
4 Willamette: General Classification Masters Men Greg Arden
2 Willamette: Planning Mill Criterium Masters Men 40+ Greg Arden
9 Willamette: Alpine Road Race Masters Men 40+ Greg Arden
9 Piece of Cake Road Race Men 4 Ian McFarlane