Cycle Analysis

Event Category Name
2 New Year's Revolution Cross Women C Sabrina Jones
2 New Year's Revolution Cross Men C 19-34 DAVID RATTY
1 New Year's Revolution Cross Masters Men B 35+ Brian Sheadel
4 New Year's Revolution Cross Men Category B Kellan Cullan
3 New Year's Revolution Cross Men Category B Joseph Davis
13 Crazy Cold 'Cross Men Category B Kellan Cullan
14 Crazy Cold 'Cross Men Category B Vernard Neihaus
5 Crazy Cold 'Cross Singlespeed Joseph Davis
3 Crazy Cold 'Cross Men Category B Andrew Maddox
2 Crazy Cold 'Cross Men Category B Brian Sheadel
16 USGP of Cyclocross Beginner Men Brian Sheadel
17 USGP of Cyclocross Beginner Men Brian Sheadel
2 SO' Cross Men B 35-49 Brian Sheadel
5 SO' Cross Men B 35-49 Andrew Maddox
4 SO' Cross Men Category B Kellan Cullan
3 SO' Cross Men Category B Joseph Davis
4 So. Oregon Outlaw Series: Series Standings Men B 35-49 Brian Sheadel
2 So. Oregon Outlaw Series: Series Standings Men C Kellan Cullan
1 So. Oregon Outlaw Series: Series Standings Men B 50+ Bob Bennett
2 So. Oregon Outlaw Series: Series Standings Women C Sabrina Jones
1 So. Oregon Outlaw Series: Series Standings Men B 35-49 Andrew Maddox
2 So. Oregon Outlaw Series: Series Standings Singlespeed Joseph Davis
2 So. Oregon Outlaw Series Women C Sabrina Jones
3 So. Oregon Outlaw Series Men C 19-34 Kellan Cullan
1 So. Oregon Outlaw Series Men B 50+ Bob Bennett
6 So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Brian Sheadel
2 So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Andrew Maddox
2 So. Oregon Outlaw Series Singlespeed Joseph Davis
3 So. Oregon Outlaw Series Singlespeed Joseph Davis
2 So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Andrew Maddox
4 So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Brian Sheadel
2 So. Oregon Outlaw Series Men B 50+ Bob Bennett
3 So. Oregon Outlaw Series Men C 19-34 Kellan Cullan
1 So. Oregon Outlaw Series Women C Sabrina Jones
1 So. Oregon Outlaw Series Men B 50+ Bob Bennett
4 So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Brian Sheadel
1 So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Andrew Maddox
1 So. Oregon Outlaw Series Women C Sabrina Jones
DNF So. Oregon Outlaw Series Men C 19-34 Kellan Cullan
23 Cross Crusade Clydesdale Brian Sheadel
5 So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Brian Sheadel
2 So. Oregon Outlaw Series Men C 19-34 Kellan Cullan
1 So. Oregon Outlaw Series Singlespeed Joseph Davis
3 So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Andrew Maddox
1 So. Oregon Outlaw Series Women C Sabrina Jones
3 So. Oregon Outlaw Series Men B 50+ Bob Bennett
84 Cross Crusade Masters 35+ C Brian Sheadel
3 So. Oregon Outlaw Series Singlespeed Joseph Davis
3 So. Oregon Outlaw Series Men B 50+ Bob Bennett
DNF So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Brian Sheadel
1 So. Oregon Outlaw Series Men C 19-34 Kellan Cullan
2 So. Oregon Outlaw Series Men B 35-49 Andrew Maddox
80 Cross Crusade Masters 35+ C Andrew Maddox
41 Cross Crusade Clydesdale Brian Sheadel
100 Cross Crusade Singlespeed Joseph Davis
3 KFCX Moore Cowbell Category C Men Kellan Cullan
3 KFCX Moore Cowbell Singlespeed Men Joseph Davis
2 KFCX Moore Cowbell Category B Men Andrew Maddox
3 KFCX Moore Cowbell Category B Men 40+ Brian Sheadel
2 KFCX Moore Cowbell Singlespeed Men Joseph Davis
3 KFCX Moore Cowbell Category B Men Andrew Maddox
4 KFCX Moore Cowbell Category C Men Kellan Cullan
2 KFCX Moore Cowbell Category B Men 40+ Brian Sheadel
8 Pistis STXC-Overall Series Points Category 1/Pro Men Adam Artner
6 Pistis STXC-Overall Series Points Category 2 Masters Men 40+ David Fairbanks
5 Pistis STXC-Overall Series Points Singlespeed Open Joseph Davis
3 Pistis STXC-Overall Series Points Category 3 Senior Men Kellan Cullan
4 Mt. Ashland Hillclimb: MTB Category 2 Men 19-39 Andrew Maddox
3 Pistis STXC Category 2 Masters Men 40+ David Fairbanks
3 Pistis STXC Category 3 Senior Men Kellan Cullan
4 Pistis STXC Singlespeed Open Joseph Davis
5 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
21 Champion Thursdays: Combined Combined Joseph Davis
25 Champion Thursdays: Combined Combined Brian Sheadel
7 Champion Thursdays B Race Brian Sheadel
33 Champion Thursdays: Combined Combined Kellan Cullan
13 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
1 Pistis STXC Category 1/Pro Men Adam Artner
3 Pistis STXC Category 3 Senior Men Kellan Cullan
7 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
10 Champion Thursdays-Series Three Totals B Race Eugene Anderson
DNF Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
6 Champion Thursdays-Series Three Totals B Race Joseph Davis
16 Champion Thursdays-Series Three Totals B Race Kellan Cullan
5 Pistis STXC Singlespeed Open Joseph Davis
4 Pistis STXC Category 3 Senior Men Kellan Cullan
6 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
10 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
12 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
16 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
6 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
1 Stagecoach MTB XC Category 3 Senior Men 19-39 TIM KRUPP
CAT 3 WO Stagecoach MTB XC Category 3 Masters Men 40+ Constance CLARK
1 Stagecoach MTB XC Category 2 Senior Men 19-39 Andrew Maddox
15 Champion Thursdays B Race Kellan Cullan
10 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
5 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
10 Champion Thursdays-Series Two Total B Race Eugene Anderson
17 Champion Thursdays-Series Two Total B Race Joseph Davis
7 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
15 Champion Thursdays: Combined Combined Joseph Davis
4 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
2 Jacksonville STXC Category 2 Senior Men Andrew Maddox
6 Jacksonville STXC Category 1/Pro Men Adam Artner
DNF Champion Thursdays B Race Joseph Davis
6 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
3 Jacksonville STXC Category 1/Pro Men Adam Artner
3 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ David Fairbanks
2 Jacksonville STXC Category 2 Senior Men Andrew Maddox
6 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
15 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
8 Jacksonville STXC Category 1/Pro Men Adam Artner
2 Jacksonville STXC Category 2 Senior Men Andrew Maddox
21 Champion Thursdays - Series One Totals B Race Joseph Davis
8 Champion Thursdays Junior Emma Anderson
22 Champion Thursdays B Race Emma Anderson
8 Champion Thursdays - Series One Totals B Race Eugene Anderson
9 Champion Thursdays - Series One Totals Junior Emma Anderson
9 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
29 Champion Thursdays - Series One Totals B Race Emma Anderson
2 Jacksonville STXC Category 2 Senior Men Andrew Maddox
2 Jacksonville STXC Category 2 Senior Men Andrew Maddox
5 Jacksonville STXC Category 1/Pro Men Adam Artner
9 Return on the Jedi XC Singlespeed Joseph Davis
6 Return on the Jedi STXC Singlespeed Joseph Davis
DNF Return on the Jedi Super D Category 2 Men 19-34 Joseph Davis
7 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
8 Champion Thursdays-May Series B Race Eugene Anderson
29 Champion Thursdays-May Series B Race Emma Anderson
10 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
21 Champion Thursdays-May Series B Race Joseph Davis
12 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
9 Champion Thursdays-May Series Junior Emma Anderson
8 Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
15 Champion Thursdays B Race Joseph Davis
9 Spring Thaw DH Category 2 Junior Men 15-18 Peter Schwartz
27 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Vern Neihaus
6 Southern Oregon TT Series Masters 50+ Vern Neihaus
33 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Vern Neihaus
7 Southern Oregon TT Series Masters 50+ Vern Neihaus
17 Southern Oregon TT Series Men Vern Neihaus
50 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Vern Neihaus
6 Southern Oregon TT Series Masters 50+ Vern Neihaus