Willamette University Cycling Team

Event Category Name
23 OBRA CCX Championship Category C Kevin Bernstein
25 Cross Crusade: Barton Park Category C Kevin Bernstein
55 Cross Crusade: Barton Park Category B Scott Larson
43 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category C Kevin Bernstein
3 Apple Core Cross at EZ Orchards Category C Kevin Bernstein
DNF Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category C Kevin Bernstein
21 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category C Kevin Bernstein
31 Cross Crusade: Portland International Raceway Category C Kevin Bernstein
24 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category C Kevin Bernstein
41 Cross Crusade: Rainier High School Category C Kevin Bernstein
16 Heiser Farm Cyclocross Category C Kevin Bernstein
81 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Scott Larson
DNF Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Kevin Bernstein
19 Psycho Cross Men C Kevin Bernstein
9 Psycho Cross Men C Kevin Bernstein
16 Hood River Double Cross Category C Kevin Bernstein
17 Hood River Double Cross Category C Kevin Bernstein
34 Eugene Celebration: Coburg TT Category 3 Men Scott Larson
110 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Scott Larson
36 Eugene Celebration: Celebration Crit Category 3 Men Scott Larson
8 Oregon Super D Series: Sandy Ridge Super D: Final Series Totals Category 1 Men 40+ Derrick Bell
38 Eugene Celebration: Briggs Hill Category 3 Men Scott Larson
37 Eugene Celebration Category 3 Men Scott Larson
36 Eugene Celebration: McBeth Prologue Category 3 Men Scott Larson
110 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined Scott Larson
2 Oregon Super D Series: Oakridge Super D Category 1 Men 40+ Derrick Bell
3 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Category 1/2 Brendon Gallant
48 Hutch's Twilight Crit Series Category 4/5 Final August Frank
48 Hutch's Twilight Crit Series Category 4/5 Finish Sprint August Frank
37 Hutch's Twilight Crit Series Category 4/5 Finish Sprint August Frank
37 Hutch's Twilight Crit Series Category 4/5 Final August Frank
41 Hutch's Twilight Crit Series Category 4/5 August Frank
7 Salem Fairview Men 3 Brendon Gallant
29 Salem Fairview Men 3 Jason Ames
DNF Oregon Super D Series: Hood River Super D Category 1 Men 40+ Derrick Bell
1 Silverton RR Men 3 Brendon Gallant
5 Eugene Roubaix Men 3 Brendon Gallant
38 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 3 Scott Larson
63 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 3 Brendon Gallant
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 5 Group A Alex Turpin
43 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 3 David Davidson
21 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 5 A Alex Turpin
10 Banana Belt Series Men 5 Alex Turpin
247 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Kevin Bernstein
48 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Men Category 4/5 Kevin Bernstein
DNF Sublime Sublimity Circuit Race Men Category 3 Jason Ames
DNF Sublime Sublimity Circuit Race Men Category 3 Scott Larson
58 Sublime Sublimity Circuit Race Men Category 4/5 Alex Turpin
35 Cherry Pie Women 4 Linnea Hardivnd
30 Cherry Pie Women 4 Javan Bailey
24 Cherry Pie Women 4 Elizabeth Stegner
19 Cherry Pie Men 5 B Alex Turpin