Eugene Celebration: Coburg TT: Combined

Eugene, OR
September 6, 2010

Part of the Coburg TT

Updated September 17, 2010 at 11:28 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Rob English Hutch's-Eugene Pro 1/2 32:10
2 Denny Rowe III Westwood Velo/Vertebrata Category 3 Men 32:43
3 Karsten Hagen Echelon Gran Fondo/ZteaM Master Men 32:46
4 Dan Bechtold Team Bobs-bicycles.com Pro 1/2 32:46
5 Paul Bourcier Hutch's-Eugene Pro 1/2 32:48
6 Shawn Ongers Lenova Pro 1/2 32:51
7 Jake Turner Broken Spoke Cycling Cat 3 Men 33:00
8 Nathan McDonald Trek Red Truck Racing p/b Mosaic Homes Pro 1/2 33:03
9 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Cat 3 Men 33:53
10 Elijah Romer Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 34:24
11 Calon Russell Bridgetown Velo Category 4/5 Men 34:27
12 Adam Kaufman Recycled Cycles presented by Raleigh Cat 3 Men 34:33
13 Carl Hoefer Cyclesoles/Sagebrush Cycles Pro 1/2 34:34
14 Matthew Slater Echelon Gran Fondo/ZteaM Master Men 34:35
15 Steven R Holland United Finance Masters 50+ 34:35
16 Mick Walsh Echelon Gran Fondo/ZteaM Master Men 34:37
17 Alex Telitsine IJM.org Cat 3 Men 34:37
18 Mckenzie Sampson Life Cycle Bike Shop Cat 4/5 Men 34:40
19 Joel Wilson SLOCUM Rebound Racing Pro 1/2 34:40
20 Spencer Newell Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 3 Men 34:41
21 Daniel Quirk Veloce Racing Master Men 34:44
22 William Laubernds Cat 3 Men 34:52
23 John OBrien Echelon Gran Fondo/ZteaM Masters 50+ 34:55
24 Ivan Meadors United Finance Masters 50+ 34:56
25 Scott Browning Echelon Gran Fondo/ZteaM Master Men 34:57
26 Jim Anderson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 34:57
27 David Wells Life Cycle Bike Shop Pro 1/2 34:58
28 Dave Campbell Hutch's-Eugene Master Men 35:00
29 Patrick Gerke Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 35:05
30 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Category 4/5 Men 35:09
31 Ron Sines Pacific Power Blue Sky Cat 3 Men 35:10
32 Robb FLOTH Broken Spoke Cycling Pro 1/2 35:17
33 Chris Schaper PAA/REMAX Cat 4/5 Men 35:18
34 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing Cat 3 Men 35:24
35 Nicholas Alden Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 35:26
36 Chris Johnson Adventure's Edge Cat 3 Men 35:27
37 Davis Shepherd Hutch's-Land Shark Pro 1/2 35:30
38 Brock Rowley Flywheel Bicycle Solutions Category 4/5 Men 35:32
39 Michael Brunelle Life Cycle Bike Shop Pro 1/2 35:34
40 Kevin Johnson Adventure's Edge Cat 3 Men 35:36
41 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Category 4/5 Men 35:36
42 Tim Richter Hutch's-Eugene Cat 4/5 Men 35:40
43 doug laplaca Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Cat 3 Men 35:42
44 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions Women 1/2 35:43
45 Justin La Vigne Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 35:45
46 Eric Schuman Lenovo Master Men 35:50
47 Evan Siroky Evan Siroky Cat 4/5 Men 35:53
48 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Cat 3 Men 35:55
49 Cheryl Thonney Keller Rohrback Cycling Team Women 1/2 35:58
50 John Slawta Land Shark Master Men 35:59
51 Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 3 Men 36:08
52 Andrew Neill Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 36:15
53 Maikey Lopera Life Cycle Bike Shop Pro 1/2 36:17
54 Evan Cumpston Team Rose City Masters 50+ 36:23
55 MacKenzie Madison Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Women 1/2 36:32
56 Leia Tyrrell Sorella Forte Women 1/2 36:36
57 Clint Ebert bicycleattorney.com Masters 50+ 36:36
58 Zachary Utz Ruckus Test Team Cat 3 Men 36:37
59 Brian Walburn Hagens-Berman LLP Cycling Category 3 Men 36:38
60 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 3 Men 36:39
61 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Cat 3 Men 36:44
62 Brian Scholl Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 36:45
63 Jack Rising Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 36:50
64 Dan Shepherd Cycle Sport Cat 4/5 Men 36:51
65 Tony Coca Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 36:55
66 Douglas Murphy Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 36:57
67 Rod Underhill Bridgetown Velo Masters 50+ 36:59
68 Dennis Petross Ten Guys Named Alex Cat 3 Men 37:03
69 Amanda Atwill Hammer Velo Women 3 37:06
70 Michael Palmer Veloce Racing Cat 3 Men 37:07
71 Mickey McDonald Cat 4/5 Men 37:08
72 Dustin Hahn Godspeed Pro 1/2 37:13
73 James Jorgensen Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 37:15
74 Sarah Tisdale Sorella Forte Women 3 37:15
75 Brandon Macemon Good Looking Cat 4/5 Men 37:19
76 Karey Swan Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Women 1/2 37:30
77 Ryan Champion Pacific Power Blue Sky Cat 4/5 Men 37:34
78 Benjamin Kubas POC Racing (MTN) Therapeutic Associates Inc. (road) Pro 1/2 37:35
79 Kolben Preble Hammer Velo Cat 3 Men 37:36
80 Martha Walsh Echelon Gran Fondo/ZteaM Women 1/2 37:38
81 Jurgen Fennerl Hutch's/ClearOne/Bend Dental Cat 3 Men 37:40
82 Kristina Lackner Hutch's-Eugene Women 4 37:48
83 Erik Hofland Artisan Family Racing Cat 3 Men 37:59
84 Aaron Davis Life Cycle Bike Shop Cat 4/5 Men 38:00
85 Doug Striley Cycle Sport Cat 4/5 Men 38:02
86 Daniel Liberator Mayhem Racing Cat 4/5 Men 38:04
87 Bennett Shane Crossniacs Cat 4/5 Men 38:08
88 Ahmed Zuhairy Artisan Family Racing Cat 4/5 Men 38:10
89 Kip Cantlay Ride Up Grades Cat 4/5 Men 38:20
90 Nick Skenzick Hutch's-Eugene Pro 1/2 38:28
91 Alex Turpin Bike Newport Cat 3 Men 38:41
92 Erica Loder Veloforma Women 4 38:46
93 Ken Rodgers Whitewater Designs Cat 4/5 Men 38:55
94 Stephan Niquet Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 39:13
95 Dennis Sibilia-Young Cat 4/5 Men 39:14
96 Rob Hartsock Cat 4/5 Men 39:16
97 Matthew Erdelt Hutch's-Eugene Cat 4/5 Men 39:16
98 Jeff Jones Cat 4/5 Men 39:17
99 Tawnie Mcdonald Women 4 39:21
100 Maire Osborn Life Cycle Bike Shop Women 3 39:21
101 Jan Moss Sorella Forte Women 3 39:45
102 Jenny Slawta Land Shark Women 1/2 39:46
103 Matt Hawkyard Bike Newport Cat 4/5 Men 39:49
104 Isaac Sullivan Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 39:54
105 Andrew Utz HPChiro/Scott's Cycling of Salem Cat 3 Men 40:08
106 Geoff Chabre Team Novara Eugene Cat 4/5 Men 40:17
107 Adam Edgerton Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 40:19
108 Jason Ford Cat 3 Men 40:25
109 Andy Stahl Hutch's-Eugene Cat 4/5 Men 40:27
110 Scott Larson Willamette University Cycling Team Cat 3 Men 40:28
111 Jordan Boutilier Cat 4/5 Men 40:28
112 Amy Champion Pacific Power Blue Sky Women 4 40:36
113 Erin Goodall Showers Pass Women 4 40:44
114 Kasra Shokat Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 40:54
115 Emiliano Jordan Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 40:56
116 Matt Keeler Life Cycle Bike Shop Cat 4/5 Men 40:56
117 Ian Taborsky Capitol Subaru Cycling Category 3 Men 40:57
118 Jessica Kaplan Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Women 3 41:02
119 Jason Dykstra Guinness Cycling Team Pro 1/2 41:11
120 Kevin Williams Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 41:25
121 alex wentz Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 41:33
122 Stefanie Rimel Women 4 42:05
123 Maureen Kavanagh Hammer Velo Women 4 42:31
124 Brian Fawcett Pistis Cat 4/5 Men 42:37
125 Kevin Bernstein Willamette Cycling Club Cat 4/5 Men 42:39
126 Juan Ramirez Trinity Bikes Cat 4/5 Men 43:05
127 Emily Ohlin bicycleattorney.com Women 4 43:09
128 Kelly Sandow Poplollies Women 4 43:54
129 Nora Cary Women 4 44:28
130 Kim Frank Women 4 45:41
131 deven smith Women 4 46:36
132 Cole Hilton Pacific Power Blue Sky Cat 3 Men 46:51
133 Betty Tucker Pacific Power Blue Sky Women 4 46:57
134 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky Women 4 47:00
135 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky Women 4 47:30
136 Scott Goldstein EWEB Windpower Cat 3 Men 51:15
137 Cory Domingues Hutch's-Eugene Pro 1/2 53:00