Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined

Eugene, OR
September 4, 2010

Part of the McBeth Prologue

Updated April 19, 2011 at 12:05 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Rob English Hutch's-Eugene Pro 1/2 10:16
2 Nathan McDonald Trek Red Truck Racing p/b Mosaic Homes Pro 1/2 10:26
3 Davis Shepherd Hutch's-Land Shark Pro 1/2 10:54
4 Paul Bourcier Hutch's-Eugene Pro 1/2 11:06
5 Christopher DuBois Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 11:10
6 Zach Winter Guinness Cycling Team Pro 1/2 11:10
7 Denny Rowe III Westwood Velo/Vertebrata Cat 3 Men 11:11
8 Dan Bechtold Team Bobs-bicycles.com Pro 1/2 11:16
9 David Wells Life Cycle Bike Shop Pro 1/2 11:22
10 Mike Hone Lenova Pro 1/2 11:27
11 Dustin Hahn Godspeed Pro 1/2 11:28
12 Elijah Romer Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 11:29
13 Jake Turner Broken Spoke Cycling Cat 3 Men 11:33
14 Joel Wilson SLOCUM Rebound Racing Pro 1/2 11:35
15 Shawn Ongers Lenova Pro 1/2 11:42
16 Daniel Quirk Veloce Racing Master Men 11:45
17 Scott Browning Echelon Gran Fondo/ZteaM Master Men 11:46
18 William Laubernds Cat 3 Men 11:47
19 Adam Edgerton Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 11:47
20 Calon Russell Bridgetown Velo Cat 4/5 Men 11:47
21 Matthew Slater Echelon Gran Fondo/ZteaM Master Men 11:49
22 Erik Hofland Artisan Family Racing Cat 3 Men 11:50
23 Benjamin Kubas POC Racing (MTN) Therapeutic Associates Inc. (road) Pro 1/2 11:51
24 Zachary Utz Ruckus Test Team Cat 3 Men 11:56
25 Evan Siroky Evan Siroky Cat 4/5 Men 11:57
26 Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 3 Men 11:58
27 Adam Kaufman Recycled Cycles presented by Raleigh Cat 3 Men 11:59
28 Mckenzie Sampson Life Cycle Bike Shop Cat 4/5 Men 12:00
29 Michael Brunelle Life Cycle Bike Shop Pro 1/2 12:05
30 Karsten Hagen Echelon Gran Fondo/ZteaM Master Men 12:06
31 Patrick Gerke Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 12:07
32 Marcel deLisser Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 12:09
33 Nicholas Alden Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 12:09
34 William O'Donnell Westwood Velo/Vertebrata Pro 1/2 12:10
35 Mick Walsh Echelon Gran Fondo/ZteaM Master Men 12:10
36 Cory Domingues Hutch's-Eugene Pro 1/2 12:10
37 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Cat 3 Men 12:10
38 Travis Venalde Lenovo Pro 1/2 12:13
39 Steven R Holland United Finance Masters 50+ 12:18
40 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Cat 3 Men 12:20
41 Kevin Williams Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 12:20
42 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions Women 1/2 12:20
43 Brock Rowley Flywheel Bicycle Solutions Cat 4/5 Men 12:21
44 Michael Palmer Veloce Racing Cat 3 Men 12:23
45 Robb FLOTH Broken Spoke Cycling Pro 1/2 12:25
46 Maikey Lopera Life Cycle Bike Shop Pro 1/2 12:25
47 Carl Hoefer Cyclesoles/Sagebrush Cycles Pro 1/2 12:26
48 Dave Campbell Hutch's-Eugene Master Men 12:27
49 Ivan Meadors United Finance Masters 50+ 12:27
50 Matt Keeler Life Cycle Bike Shop Cat 4/5 Men 12:28
51 Bennett Shane Crossniacs Cat 4/5 Men 12:28
52 Chris Schaper PAA/REMAX Cat 4/5 Men 12:29
53 Daniel Liberator Mayhem Racing Cat 4/5 Men 12:30
54 Greg Shepherd Hutch's-Eugene Master Men 12:30
55 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing Cat 3 Men 12:31
56 Spencer Newell Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 3 Men 12:32
57 alex wentz Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 12:34
58 Justin La Vigne Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 12:34
59 Kasra Shokat Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 12:35
60 Kevin Johnson Adventure's Edge Cat 3 Men 12:36
61 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 3 Men 12:42
62 Kolben Preble Hammer Velo Cat 3 Men 12:42
63 Eric Schuman Lenovo Master Men 12:43
64 Jack Rising Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 12:44
65 Nick Skenzick Hutch's-Eugene Pro 1/2 12:46
66 Aaron Davis Life Cycle Bike Shop Cat 4/5 Men 12:49
67 Matt Hawkyard Bike Newport Cat 4/5 Men 12:50
68 Doug Striley Cycle Sport Cat 4/5 Men 12:51
69 Jim Anderson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 12:51
70 Ryan Champion Pacific Power Blue Sky Cat 4/5 Men 12:53
71 doug laplaca Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Cat 3 Men 12:53
72 David DiMarco SLOCUM Rebound Racing Cat 4/5 Men 12:54
73 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Cat 3 Men 12:55
74 Brian Scholl Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 12:55
75 Scott Goldstein EWEB Windpower Cat 3 Men 12:57
76 Ron Sines Pacific Power Blue Sky Cat 3 Men 12:58
77 Dennis Petross Ten Guys Named Alex Cat 3 Men 12:59
78 Mickey McDonald Cat 4/5 Men 12:59
79 Andrew Utz HPChiro/Scott's Cycling of Salem Cat 3 Men 12:59
80 Rob Hartsock Cat 4/5 Men 13:01
81 Alex Telitsine IJM.org Cat 3 Men 13:03
82 Dan Shepherd Cycle Sport Cat 4/5 Men 13:04
83 Chris Johnson Adventure's Edge Cat 3 Men 13:04
84 MacKenzie Madison Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Women 1/2 13:05
85 John OBrien Echelon Gran Fondo/ZteaM Masters 50+ 13:06
86 Martha Walsh Echelon Gran Fondo/ZteaM Women 1/2 13:14
87 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Cat 4/5 Men 13:18
88 Tawnie Mcdonald Women 4 13:18
89 Cole Hilton Pacific Power Blue Sky Cat 3 Men 13:19
90 Brian Walburn Hagens-Berman LLP Cycling Cat 3 Men 13:20
91 Douglas Murphy Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 13:21
92 Alex Turpin Bike Newport Cat 3 Men 13:22
93 Tim Richter Hutch's-Eugene Cat 4/5 Men 13:22
94 Tony Coca Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 13:24
95 Jenny Slawta Land Shark Women 1/2 13:26
96 Isaac Sullivan Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 13:30
97 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Cat 4/5 Men 13:34
98 James Jorgensen Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 13:37
99 Nicholas Hudson Pacific Power Blue Sky Cat 4/5 Men 13:40
100 Jordan Boutilier Cat 4/5 Men 13:41
101 Cheryl Thonney Keller Rohrback Cycling Team Women 1/2 13:42
102 Brandon Macemon Good Looking Cat 4/5 Men 13:43
103 John Slawta Land Shark Master Men 13:47
104 Ahmed Zuhairy Artisan Family Racing Cat 4/5 Men 13:51
105 Clint Ebert bicycleattorney.com Masters 50+ 13:52
106 Kristina Lackner Hutch's-Eugene Women 4 13:56
107 Emiliano Jordan Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 13:57
108 Jurgen Fennerl Hutch's/ClearOne/Bend Dental Cat 3 Men 13:59
109 Kip Cantlay Ride Up Grades Cat 4/5 Men 13:59
110 Scott Larson Willamette University Cycling Team Cat 3 Men 14:03
111 Amanda Atwill Hammer Velo Women 3 14:04
112 Jason Dykstra Guinness Cycling Team Pro 1/2 14:07
113 Leia Tyrrell CAPA Cycling Team Women 1/2 14:09
114 Jason Ford Cat 3 Men 14:11
115 Evan Cumpston Team Rose City Masters 50+ 14:12
116 Stefanie Rimel Women 4 14:15
117 Stephan Niquet Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 14:17
118 Darrin Guitreau Wolf Creek Racing-Kendall Subaru Cat 4/5 Men 14:23
119 Karey Swan Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Women 1/2 14:27
120 Ian Taborsky Capitol Subaru Cycling Cat 3 Men 14:28
121 Amy Champion Pacific Power Blue Sky Women 4 14:36
122 Ken Rodgers Whitewater Designs Cat 4/5 Men 14:36
123 Sarah Tisdale Sorella Forte Women 3 14:37
124 Jeff Jones Cat 4/5 Men 14:40
125 Kevin Bernstein Willamette Cycling Club Cat 4/5 Men 14:40
126 Lana Atchley Milani/Albabici Women 1/2 14:41
127 Juan Ramirez Trinity Bikes Cat 4/5 Men 14:42
128 Dennis Sibilia-Young Cat 4/5 Men 14:44
129 Maire Osborn Veloforma Women 3 14:46
130 Rod Underhill Bridgetown Velo Masters 50+ 14:48
131 Erin Goodall Showers Pass Women 4 14:48
132 Brian Fawcett Pistis Cat 4/5 Men 14:53
133 Andrew Neill Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4/5 Men 14:54
134 Erica Loder Veloforma Women 4 14:55
135 Jessica Kaplan Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Women 3 15:05
136 Jan Moss Sorella Forte Women 3 15:07
137 Ruth Kostur Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Women 3 15:10
138 Maureen Kavanagh Hammer Velo Women 4 15:10
139 Andy Stahl Hutch's-Eugene Cat 4/5 Men 15:23
140 Matthew Erdelt Hutch's-Eugene Cat 4/5 Men 15:27
141 Geoff Chabre Team Novara Eugene Cat 4/5 Men 15:27
142 Emily Ohlin bicycleattorney.com Women 4 16:01
143 Nora Cary Women 4 16:10
144 Mike Adams United Finance Masters 50+ 16:25
145 Kim Frank Women 4 16:53
146 Bukie Mabayoje Cat 4/5 Men 17:06
147 deven smith Women 4 17:43
148 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky Women 4 18:09
149 Kelly Sandow Poplollies Women 4 18:11
150 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky Women 4 19:04
151 Betty Tucker Pacific Power Blue Sky Women 4 19:43