Cascadia Junior Cycling

Event Category Name Date
5 Tuesday PIR Junior Bjorn Blankenship 7/27
7 Bend Short Track Series Open A Jenna Raymond 7/18
6 Bend Short Track Series Open A Bjorn Blankenship 7/18
4 Bend Short Track Series Open C Kai Blankenship 7/18
3 Bend Short Track Series Open C Jenna Raymond 7/18
9 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Jake Johansen 7/7
18 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Jake Johansen 6/30
1 Red R Criterium at Swan Island Junior Men 15-18 Jake Johansen 6/19
32 Red R Criterium at Swan Island Category 4/5 Open Jake Johansen 6/19
13 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Jake Johansen 6/16
1 Coast Hills Classic Category 3 Junior Men 10-13 Jack Billowitz 6/13
2 Coast Hills Classic Category 2 Junior Men 14-18 Bjorn Blankenship 6/13
1 Coast Hills Classic Category 2 Junior Men 14-18 Curran Jacobus 6/13
2 Coast Hills Classic Category 2 Junior Women Jenna Raymond 6/13
1 Coast Hills Classic Category 2 Junior Women Madeline Stover 6/13
1 Coast Hills Classic Category 1 Junior Men Zane Strait 6/13
8 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Jake Johansen 6/9
2 Sisters Stampede Elite Men Ian Brown 5/30
1 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 14-18 Tyler Morgenson 5/30
4 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 10-13 Kai Blankenship 5/30
1 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 10-13 Jack Billowitz 5/30
7 Sisters Stampede Category 2 Junior Men 14-18 Reid Farmer 5/30
6 Sisters Stampede Category 2 Junior Men 14-18 Peter Bentley 5/30
4 Sisters Stampede Category 2 Junior Men 14-18 Bjorn Blankenship 5/30
2 Sisters Stampede Category 2 Junior Men 14-18 Curran Jacobus 5/30
1 Sisters Stampede Category 1 Junior Women Jenna Raymond 5/30
4 Sisters Stampede Category 1 Junior Men Zane Strait 5/30
1 Sisters Stampede Category 1 Junior Men Caiden Hartrich 5/30
2 Cascade Chainbreaker Category 1 Junior Men Zane Strait 5/8
1 Cascade Chainbreaker Category 1 Junior Men Caiden Hartrich 5/8
3 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Men 10-13 Kai Blankenship 5/8
1 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Men 10-13 Jack Billowitz 5/8
3 Cascade Chainbreaker Category 2 14-18 Men Bjorn Blankenship 5/8
2 Cascade Chainbreaker Category 2 14-18 Men Peter Bentley 5/8
1 Cascade Chainbreaker Category 2 14-18 Men Curran Jacobus 5/8
2 West Coast Gravel - Erik the Red Men 15-24 Curran Jacobus 5/2
3 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination Results Men 15-24 Curran Jacobus 5/1
3 Bonecrusher XCO Elite Men Ian Brown 4/17
2 Bonecrusher XCO Category 1 Junior Women Jenna Raymond 4/17
5 Bonecrusher XCO Category 1 Junior Men Reid Farmer 4/17
1 Bonecrusher XCO Category 1 Junior Men Zane Strait 4/17
6 Bonecrusher XCO Category 2 Junior Men 12-18 Tyler Morgenson 4/17
2 Bonecrusher XCO Category 2 Junior Men 12-18 Bjorn Blankenship 4/17
1 Bonecrusher XCO Category 2 Junior Men 12-18 Jake Johansen 4/17
3 Bonecrusher XCO Category 3 Junior Men 12-18 Kai Blankenship 4/17
1 Bonecrusher XCO Category 3 Junior Men 12-18 Jack Billowitz 4/17
1 Mudslinger XC Category 3 Men Junior 10-13 Jack Billowitz 4/3
5 Mudslinger XC Category 2 Men Junior 14-18 Reid Farmer 4/3
3 Mudslinger XC Category 2 Men Junior 14-18 Jake Johansen 4/3
2 Mudslinger XC Category 2 Men Junior 14-18 Bjorn Blankenship 4/3
1 Mudslinger XC Category 2 Men Junior 14-18 Curran Jacobus 4/3
1 Mudslinger XC Category 1 Junior Women Jenna Raymond 4/3
5 Mudslinger XC Category 1 Junior Men Peter Bentley 4/3
2 Mudslinger XC Category 1 Junior Men Zane Strait 4/3
1 Mudslinger XC Category 1 Junior Men Caiden Hartrich 4/3
5 Echo Red to Red Category 3 Men 10-13 Kai Blankenship 3/20
2 Echo Red to Red Category 3 Men 10-13 Jack Billowitz 3/20
1 Echo Red to Red Category 3 Men 10-13 Bjorn Blankenship 3/20
4 Echo Red to Red Category 2 Men 14-18 Peter Bentley 3/20
3 Echo Red to Red Category 2 Men 14-18 Curran Jacobus 3/20
2 Echo Red to Red Category 2 Men 14-18 Zane Strait 3/20
66 Shasta Gravel Hugger Open Men 100-Mile Curran Jacobus 3/6
6 Shasta Gravel Hugger Men U18 62.5-Mile Jack Billowitz 3/6