OBRA Time Trial: Combined

Peoria, OR, OR
August 4, 2013

Part of the OBRA Time Trial

Updated August 7, 2014 at 4:55 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Peyton Logue Sappo Hill Soapworks Junior Men 13-14 0:16:55
2 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Junior Men 10-12 0:17:17
3 Lauren Ziehnert Beaverton Bicycle Club Junior Women 10-12 0:19:53
4 Amy Ziehnert Beaverton Bicycle Club Junior Women 13-14 0:21:25
5 Naja Slawta Land Shark Junior Men 10-12 0:22:43
6 Grayson Szczukowski Unattached Junior Men 13-14 0:23:56
7 Ethan Choo Unattached Junior Men 10-12 0:25:15
8 Anika Havlik Unattached Junior Women 10-12 0:26:15
9 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Junior Women 13-14 0:26:17
10 Bruce Burke Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Masters Men 65-69 0:32:18
11 Roger Johnson Team Rose City Masters Men 70+ 0:32:30
12 James Noonan V B C Masters Men 65-69 0:32:39
13 Kitt Pratt Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Masters Women 55+ 0:32:40
14 Fu Gui Slawta Land Shark Junior Men 10-12 0:33:18
15 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club Junior Men 15-16 0:33:37
16 Roger Nelson crank Masters Men 65-69 0:34:05
17 Thom Meyers Unattached Masters Men 70+ 0:35:43
18 Loren Russell Unattached Masters Men 70+ 0:35:54
19 Joanne Heilinger RAO/Imperial River Racing Masters Women 55+ 0:36:24
20 Donald Coker Hutch's/Bend Dental Masters Men 70+ 0:36:39
21 Aubrey Whitty Pacific Power Blue Sky Junior Women 15-16 0:40:39
22 Rob English English Cycles Men 1/2 0:51:39
23 Dillon Caldwell Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 1/2 0:52:53
24 Lee Ordonez English Cycles Men 1/2 0:53:08
25 Joshua Liberles HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 0:53:21
26 Paul Bourcier Dark Horse Masters Men 45-49 0:53:24
27 Evan Siroky Guinness Cycling Team Men 1/2 0:53:27
28 Jason Riffle HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Men 1/2 0:53:38
29 Scott Gray Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 1/2 0:53:40
30 Kathryn Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Junior Women 15-16 0:53:48
31 Carl Hoefer Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 1/2 0:53:54
32 Jeffrey Pollock Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Masters Men 35-39 0:54:05
33 John/Margareta Cacabelos/Germeaux Unattached Tandem/Recumbent 0:54:08
34 Maikey Lopera Life Cycle Racing Team Masters Men 40-44 0:54:08
35 Adam Kennedy Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 0:54:32
36 John Banks HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team Men 3 0:54:49
37 Karsten Hagen Evolution Racing Team/River City Bicycles Masters Men 40-44 0:54:58
38 Alex Telitsine Apex Racing Team Men 1/2 0:55:08
39 Ron Babcock Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Masters Men 40-44 0:55:57
40 Dan Vrijmoet Hutch's Race Team Masters Men 50-54 0:56:00
41 Edward Micek BendBroadband/WebCyclery.com Masters Men 40-44 0:56:09
42 Neil Byzick Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 0:56:29
43 Kerry Farrell Wheelsport Masters Men 50-54 0:56:35
44 Norm Swygert Kissena Cycling Club Men 4/5 0:56:43
45 bruce/Ronald carter/Brigham Team ESC Sports - Bio Racer Tandem/Recumbent 0:57:04
46 Mark Bradley Unattached Masters Men 50-54 0:57:08
47 Ryan/Rachel Miller/Lee Hagens-Berman LLP Cycling Tandem/Recumbent 0:57:15
48 William O'Donnell Vertebrata Chiropractic Cycling Masters Men 35-39 0:57:21
49 Tim Marcotte Michelob Ultra Masters Men 45-49 0:57:51
50 Allen Kraft crank Masters Men 45-49 0:57:56
51 John ODonnell Keller Rohrback Cycling Team Men 1/2 0:57:56
52 John Slawta Land Shark Masters Men 50-54 0:58:08
53 Nick Gilbert Unattached Men 4/5 0:58:12
54 Bradley Maier Therapeutic Associates PDX Cycling Men 3 0:58:17
55 Allan Wright Unattached Masters Men 55-59 0:58:18
56 Edward Rosenberg Garage Racing Men 3 0:58:31
57 Doug Palmer Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 45-49 0:58:33
58 Ron Sines Pacific Power Blue Sky Masters Men 40-44 0:58:49
59 Joe Tysoe Unattached Men 4/5 0:58:54
60 Timothy Elliott Intermountain Cycling Masters Men 60-64 0:59:03
61 Tom Webb Team Rose City Masters Men 60-64 0:59:06
62 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 50-54 0:59:14
63 Gregory Hartman Team Rose City Masters Men 60-64 0:59:16
64 Brian List Bike Central Masters Men 45-49 0:59:22
65 Karey Miles West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Women 3 0:59:24
66 Steve Troseth Pacific Power Blue Sky Masters Men 60-64 0:59:32
67 Joseph Holcomb West End Bikes/Specialized Masters Men 40-44 0:59:34
68 Logan Evans Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 0:59:42
69 John OBrien Evolution Racing Team/River City Bicycles Masters Men 50-54 0:59:46
70 Clint Ebert bicycleattorney.com Masters Men 50-54 0:59:46
71 Ray Anderson Unattached Masters Men 60-64 1:00:04
72 John Kenney Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Masters Men 50-54 1:00:05
73 Cole Hilton Vertebrata Chiropractic Cycling Men 3 1:00:22
74 Mark Newsome Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Masters Men 50-54 1:00:36
75 Dean Anderson crank Masters Men 50-54 1:00:38
76 Darrin Guitreau Wolf Creek Racing-Kendall Subaru Men 4/5 1:00:43
77 Jeff Buck Team Rose City Masters Men 60-64 1:00:51
78 Stewart Myers Vertebrata Chiropractic Cycling Eddy Men 1:00:53
79 Anna Christiansen Ironclad/Yakima Women 1/2 1:00:57
80 Don Bailey Soraz Racing p/b CAPA Men 4/5 1:01:00
81 Ed Condit Unattached Masters Men 55-59 1:01:03
82 Martin Lisk Hutch's-Slocum-Co-Motion Men 4/5 1:01:09
83 Jason Penry Vertebrata Chiropractic Cycling Eddy Men 1:01:18
84 Gregg Magnus Hutch's-Slocum-Co-Motion Masters Men 35-39 1:01:22
85 Mark Edlen Unattached Masters Men 60-64 1:01:24
86 Richard Daifuku Emerald City Cycling Club Masters Men 60-64 1:01:35
87 David Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 3 1:01:40
88 Paul Mautner Veloforma Masters Men 55-59 1:02:02
89 Kristina Hughes Hutch's-Slocum-Co-Motion Masters Women 40-44 1:02:16
90 kevin short loco moco Masters Men 45-49 1:02:39
91 Tim Rich Team Rose City Masters Men 60-64 1:02:46
92 Doug Spencer Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 1:02:51
93 mark lipchick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 1:02:51
94 Steve Long Team ESC Sports - Bio Racer Masters Men 60-64 1:02:59
95 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Masters Men 60-64 1:03:27
96 Heather Johnson Beaverton Bicycle Club Women 3 1:03:34
97 Jenny Slawta Land Shark Masters Women 45-49 1:03:48
98 Sarah Tisdale Therapeutic Associates PDX Cycling Masters Women 40-44 1:03:54
99 Martin Fuss Beaverton Bicycle Club Masters Men 50-54 1:03:58
100 Martha Walsh RAO/Imperial River Racing Masters Women 50-54 1:04:00
101 David Prats Unattached Eddy Men 1:04:04
102 Thane Jennings Sunnyside Sports Masters Men 50-54 1:04:07
103 Michele Conrad Keller Rohrback Cycling Team Women 1/2 1:04:11
104 Steven Basden Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 4/5 1:04:17
105 Steve Ridgeway Unattached Masters Men 50-54 1:04:21
106 Russ Patterson Portland Velo Racing Team Masters Men 60-64 1:04:26
107 Joanne Eastwood Sunnyside Sports Masters Women 45-49 1:04:33
108 Kambria Schumacher Women 4/5 1:04:35
109 Eric Szczukowski Unattached Masters Men 50-54 1:04:39
110 Bre Rue Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Masters Women 40-44 1:04:50
111 Rod Underhill Bridgetown Velo Masters Men 50-54 1:05:01
112 Daniel Caldwell Sunnyside Sports Masters Men 60-64 1:05:11
113 Paul Brown Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Men 4/5 1:05:26
114 Alan McGuire-Dale West End Bikes/Specialized Masters Men 60-64 1:05:30
115 john nicholas DNR Cycling Masters Men 55-59 1:05:35
116 Gary Jacquot Unattached Masters Men 60-64 1:05:47
117 Shin-Cheng Tzeng Unattached Masters Men 35-39 1:07:00
118 David MacFarlane Roseburg Racing Masters Men 50-54 1:07:02
119 Sara Slawta Land Shark Women 4/5 1:07:04
120 Bukie Mabayoje Beaverton Bicycle Club Men 3 1:07:25
121 Tiffonie Carroll Unattached Women 4/5 1:07:34
122 James Bell Hutch's-Slocum-Co-Motion Masters Men 55-59 1:07:53
123 John Osborne Pacific Power Blue Sky Eddy Men 1:07:53
124 Michael Richardson Unattached Men 4/5 1:08:08
125 Dan Grabski Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Men 4/5 1:08:19
126 Laura Wanker Unattached Masters Women 50-54 1:08:37
127 Mitch Ridge Unattached Men 4/5 1:08:46
128 Stanley L. Saviage Beaverton Bicycle Club Masters Men 50-54 1:09:32
129 Geoff Rinella Planet X p/b On One Masters Men 35-39 1:10:14
130 Neisha Strait Poplollies Women 4/5 1:10:19
131 Tom Kelly Planet X p/b On One Masters Men 60-64 1:10:45
132 David Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack Masters Men 50-54 1:11:15
133 David Allcroft Unattached Men 4/5 1:11:34
134 Ben Tankus Vertebrata Chiropractic Cycling Men 4/5 1:12:07
135 Kim Frank Life Cycle Racing Team Masters Women 50-54 1:12:37
136 Kaitlin Borstelmann Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Women 4/5 1:12:54
137 Joe Cipale Team Rose City Men 3 1:14:50
138 Vikki Bourcier Poplollies Masters Women 50-54 1:16:34
139 Meghan Fischer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Women 4/5 1:17:06
140 Betty Tucker Pacific Power Blue Sky Masters Women 50-54 1:18:27
141 Erica Rinella Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Women 4/5 1:19:15
142 Charles Choo Unattached Masters Men 40-44 1:19:27
143 Brian Duhon Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 1:20:08
144 Andriana Krueger Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack Masters Women 50-54 1:21:22
145 Heather Myers Vertebrata Chiropractic Cycling Masters Women 35-39 1:35:21