Blind Date at the Dairy

Portland, OR
October 4, 2017

Part of the Blind Date at the Dairy

For questions about results contact Candi Murray cmurray@obra.org.

Remember to wear your shoulder number for the last race and that your number is pinned adequately- thanks

Updated October 5, 2017 at 8:40 AM

Category 1/2 Men

Num Name Team Age City Laps Time
1 824 James Ceccorulli Team S+M 30 Portland 7 48:52
2 813 Evan Murphy 29 Portland 7 49:02
3 802 Michael Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 44 Portland 7 49:05
4 807 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles 34 Portland 7 49:05
5 801 Robert Cummings Dialed Cycling Team 23 Potsdam 7 49:09
6 825 Christopher Bagg Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 38 Portland 7 50:32
7 812 Nicholas Wood Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 38 Portland 7 50:41
8 827 Kyle Berg Sage Titanium 30 Portland 7 51:35
9 806 Jason Elstad Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 36 Portland 7 51:35
10 810 miguel moreno 7 52:53
11 804 Andrew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 35 Portland 7 53:16
12 815 Josiah Zukowski Point S Racing 32 Portland 7 53:17
13 805 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 40 vancouver 7 53:31
14 817 David Cushman Grouptrail Cycling 36 Portland 7 54:28
15 803 Justin Philips Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 36 Portland 7 54:32
16 826 John Gill 37 Happy Valley 6 49:52
DNF 821 Patrick Lemieux 30 St. Paul 5 49:52
DNF 828 Lewis Whiley 5 49:52

Category 5 Men

Num Name Team Age City Laps Time
1 214 Ivor van Maaren Portland 5 40:49
2 276 Bradley Ling 27 Portland 5 41:22
3 201 Matthew Boelter 38 Hillsboro 5 41:35
4 231 Eric Steimer Team 10 Barrel 32 Beaverton 5 42:23
5 294 Bill Messer 5 42:32
6 215 Mark Westerfield Dialed Cycling Team Tigard 5 42:40
7 286 Trey Read Point S Racing 30 Portland 5 42:54
8 239 Daniel Higgins 44 Portland 5 43:38
9 243 Kenneth Stedman 52 5 43:47
10 284 kalani scott 31 Beaverton 5 43:59
11 233 Christopher Woods 5 44:18
12 210 Dave Sanderling 41 Portland 5 44:29
13 256 Brady Rice Team Lazy Tarantulas 12 Portland 5 44:33
14 283 Robert Robinson 25 5 44:40
15 292 Jared Bogli 43 5 44:46
16 228 Sean Walton Portland 5 44:55
17 203 Joe Derting Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 52 Sherwood 5 45:00
18 289 Carl Steinke 41 Portland 5 45:02
19 244 Heath Korvola Team 10 Barrel 44 Portland 5 45:05
20 271 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 5 45:06
21 235 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling 12 West Linn 5 45:06
22 200 Fabio Bellini Capitol Velo 36 Keizer 5 45:09
23 211 Ryan Spaulding 39 Portland 5 45:24
24 291 Jackson Dale bicycleattorney.com 12 portland 4 36:59
25 290 Kyle Busse Rolling Thunder p/b The Missing Link 39 Portland 4 37:11
26 296 Chris Nelson 51 4 37:30
27 258 Benicio Thorne 4 37:36
28 209 David Rayls 46 Portland 4 37:44
29 223 Ben Needham Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Portland 4 38:32
30 236 Justin Myers 37 Portland 4 38:32
31 297 Robert Bo 4 38:39
32 260 Larry Coates 44 West Linn 4 38:41
33 259 Michael Ybaben 54 Beaverton 4 39:07
34 293 Dylan Potter 33 Portland 4 39:07
35 287 Craig Replogle 4 39:16
36 242 Keith Solano Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 45 Portland 4 39:22
37 222 Bernie Lau Portland 4 39:30
38 295 Rick Tanous 27 4 39:45
39 202 Alex Christensen 4 39:47
40 280 Jeremy Sexton 36 4 39:52
41 279 Scott Graff 4 40:02
42 241 Robin Pletcher 4 40:40
43 229 Gary Holmes 4 41:29
44 281 Erick Taft Camas Bike and Sport 4 43:14
45 212 Morgan Spriggs Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink Aloha 4 45:41
46 205 Brian Duhon Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 45 Portland 3 45:16
DNF 285 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 4 45:16

Junior Men 14-18

Num Name Team Age City Laps
1 56 Keelan Ontiveros V.C. Cascade p/b Slocum 17 Portland 4
2 12 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 4
3 52 Owen Rogers Grixsen Brewing p/b West End Bikes 14 Portland 4
4 40 Sebastien O'Halloran 17 Portland 3
5 27 Alex Amparo PDX Devo Junior Cycling 14 Tigard 3
6 54 Duncan Howell V.C. Cascade p/b Slocum 17 Portland 2

Junior Men 9-13

Num Name Team Age City Laps
1 5 Aidan Rice Team Lazy Tarantulas 11 Portland 4
2 13 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 3
3 2 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling 12 West Linn 3
4 3 Brady Rice Team Lazy Tarantulas 12 Portland 3
5 26 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 3
6 8 Ryan Weathers Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 12 Tigard 3
7 15 Jackson Dale bicycleattorney.com 12 portland 3
8 4 Gavin Rice Team Lazy Tarantulas 9 Portland 3
9 6 Dylan Theriot Team Lazy Tarantulas 12 Portland 3
10 1 Brennan Jarrell PDX Devo Junior Cycling 10 West Linn 3
11 11 Grayson Rose 9 Portland 3
12 21 Liam Harrison 9 3
13 7 Jesse Theriot Team Lazy Tarantulas 10 Portland 2

Junior Women 9-13

Num Name Team Age City Laps
1 32 Emily Rice Team Lazy Tarantulas 13 Portland 3
2 33 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas 13 Portland 3
3 34 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 3
4 41 Una Mcfadin PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 3
5 35 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 10 lake oswego 3
6 38 Helena Stedman 10 PORTLAND 3
7 31 Kailey Rice Team Lazy Tarantulas 11 Portland 2

Masters Men 1/2 40+

Num Name Team Age City Laps Time
1 613 Brian Kesselman Team 10 Barrel 41 Portland 7 50:54
2 602 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas 41 Portland 7 51:22
3 604 John Weathers Audi 47 Portland 7 52:10
4 621 Bryce Jenkinson 7 53:36
5 611 Danny Weikel Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 45 Portland 7 54:22
6 617 Devin Bailly BeerMongers Cycle Club 43 Portland 7 54:30
7 612 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 46 Portland 7 55:37
DNF 605 Webster Wilson Cyclepath Racing 45 Portland 3 55:37

Masters Men 2/3 40+

Num Name Team Age City Laps Time
1 307 Christopher Ramsey Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 44 Beaverton 7 55:35
2 311 Hagai Tavori Hammer Velo 40 Portland 7 55:42
3 321 Chris Thoman Cyclepath Racing 47 Portland 7 55:42
4 325 Jeff Smith Team Lazy Tarantulas 41 Hillsboro 6 48:46
5 329 Doug Minarik bicycleattorney.com 40 Portland 6 49:05
6 318 Terry Campbell BeerMongers Cycle Club 43 Portland 6 49:10
7 312 Sean Reynolds Team Lazy Tarantulas 45 Portland 6 49:31
8 315 Nicholas Leritz Team Lazy Tarantulas 46 Portland 6 49:46
9 304 David M Miller Team Lazy Tarantulas 40 Portland 6 50:06
10 306 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 46 Beaverton 6 50:14
11 300 Jeff Chochon Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 52 Portland 6 50:27
12 324 Jack Trumbull Mountain View Cycles Racing Team 43 Hood River 6 51:32
13 305 Christopher Moore 43 Salem 6 51:54
14 310 Cesar Villanueva Stumptown Cycling Club 44 Portland 6 53:46
15 301 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club 47 Happy Valley 6 55:25

Masters Men 3/4 40+

Num Name Team Age City Laps Time
1 685 Joshua Johansen Team 10 Barrel 44 West Linn 5 39:32
2 678 Joel West Cyclepath Racing 42 Lake Oswego 5 39:45
3 724 Eric Cress Team 10 Barrel 46 Portland 5 40:03
4 700 Rob Thompson Olympia Cycling Team 46 Portland 5 40:07
5 738 Laura Trace Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 51 Portland 5 40:09
6 734 Mike Heenan 43 Portland 5 40:09
7 727 Howard Draper Ruckus Test Team 40 Portland 5 40:24
8 694 Dean Maclean Team Planet X USA p/b Xiologix 47 Portland 5 40:24
9 775 Don McKie Stumptown Cycling Club 49 Portland 5 40:32
10 772 Rick Boston Cyclepath Racing 51 Portland 5 40:37
11 658 Alex Dombroski Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 42 Portland 5 40:41
12 722 Matt Hooge 45 Portland 5 41:00
13 656 Jeff Copus Team 10 Barrel 48 portland 5 41:06
14 664 John Hatfield Audi 49 Portland 5 41:12
15 676 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 45 lake oswego 5 41:20
16 682 Eric Shaffner Grouptrail Cycling 46 Portland 5 41:21
17 705 Simon Ingham Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 51 Portland 5 41:21
18 718 Geoff Wittreich Nossa Familia Coffee Cycling 46 Portland 5 41:25
19 736 Ryan Barnes 42 Lake Oswego 5 41:38
20 764 Jason Bietz 51 Sherwood 5 41:42
21 684 Greg Witt 57 Portland 5 41:42
22 659 Greg Dufour Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 41 Portland 5 41:52
23 721 Jared Lathrop Grouptrail Cycling 43 West Linn 5 41:53
24 712 James Owen Capitol Velo 48 Salem 5 41:56
25 667 Doug Malnati Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 54 Tigard 5 42:00
26 735 Mark Stoller Stumptown Cycling Club 56 Portland 5 42:06
27 686 Mike Abel Team Planet X USA p/b Xiologix 48 Portland 5 42:07
28 717 Jon Frommelt bicycleattorney.com 47 Portland 5 42:07
29 687 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas 43 Portland 5 42:22
30 757 Max Frixione 44 Portland 5 42:23
31 739 Patrick Palmer HiFi Sound Cycling Components 45 Tualatin 5 42:31
32 766 Neil Gibson 45 5 42:33
34 720 Tyson Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 43 Portland 5 42:39
35 672 Ben Salzberg Team Slow 46 Portland 5 42:58
36 771 Ashley Williams 5 43:00
37 719 D'Arcy Owen Grouptrail Cycling 45 Portland 5 43:02
38 651 Joshua Boelter Pedal PT 41 Portland 5 43:04
39 731 Peter Iverson 5 43:05
40 774 Dave Petermeier Team Planet X USA p/b Xiologix 52 Portland 5 43:23
41 674 David Smith 48 Hillsboro 5 43:29
42 746 Scott Wazny 5 43:31
43 704 Beau Burggraff Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 45 Portland 5 43:37
44 730 Scott Hamness 47 Lake Oswego 5 43:39
45 662 Joseph French Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 43 Portland 5 43:48
46 769 Craig Carter Harder Cycling 47 Portland 5 43:50
47 755 Jeff Dill ANTHM Collective 45 Portland 5 44:05
48 655 Scott Coleman Team Planet X USA p/b Xiologix 47 Beaverton 5 44:09
49 652 David Bussey Showers Pass Racing Team 53 Canby 4 36:15
50 777 Jon Coney 47 Portland 4 36:27
51 756 Mark Sathier Team 10 Barrel 46 Tigard 4 36:28
52 653 Philip Cardwell 48 Portland 4 36:28
53 773 Scott Rath HiFi Sound Cycling Components 47 Wilsonville 4 36:55
54 670 Albert Passadore Hammer Velo 45 Portland 4 37:07
55 760 Kevin Claggett 50 Canby 4 37:13
56 728 Richard Desmond 58 Portland 4 37:36
57 748 James Williams 4 37:37
58 729 Brian Dessinger 4 38:06
59 666 Eric Hunter Rolling Thunder p/b The Missing Link 43 Portland 4 38:10
60 671 Brian Quigley Capitol Velo 51 Stayton 4 38:24
61 660 Geir Eide 45 Portland 4 38:31
62 675 Troy Theriot Team Lazy Tarantulas 42 Portland 4 38:51
63 765 James Emond Rolling Thunder p/b The Missing Link 48 Portland 4 39:36
64 740 Matt Haughey 45 McMinnvile 4 40:01
65 737 Steven Rose Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 44 Portland 4 43:11
dnf 699 Bjoern Brunner 48 Portland 5 42:34
DNF 691 David Rosen Sage Titanium 44 Beaverton 3 43:11
DNF 654 Michael Clark Stumptown Cycling Club 48 Portland 3 43:11
DNF 657 Brandon Cornejo ANTHM Collective 43 Portland 3 43:11
DNF 776 Bill Petersen 56 West Linn 3 43:11
DNF 770 Brian Baumann 44 Portland 2 43:11
DNF 767 Andrew Kreps Rolling Thunder p/b The Missing Link 41 Portland 1 43:11

Masters Men 50+

Num Name Team Age City Laps Time
1 529 Jeff Otto Audi 55 Beaverton 7 54:37
2 505 Jeffrey Whitaker Cyclepath Racing 51 Portland 6 49:26
3 504 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 51 Portland 6 50:00
4 530 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas 50 Portland 6 50:21
5 533 Joe Field 60 Portland 6 50:52
6 508 Steven Thorne 6 51:03
7 531 Eric Pool Team 10 Barrel 51 West Linn 6 51:07
8 541 Matt Richmond Stumptown Cycling Club 53 Portland 6 52:22
9 509 Donald Newlands bicycleattorney.com 53 Portland 6 52:35
10 528 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 59 Portland 6 55:22
11 527 Jeff Standish Sage Titanium 51 Gresham 5 51:47

Masters Men 60+

Num Name Team Age City Laps Time
1 1 Dave Burnard 61 Forest Grove 5 42:13
2 13 Joe Hamilton Rebound/Tireless Velo 61 Vancouver 5 42:43
3 5 Ron Strasser Team S+M 68 Portland 4 35:40
4 2 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing 61 Tigard 4 36:08
5 16 Tom James 60 4 37:02
6 3 John Nicholas 62 portland 4 37:12
7 17 Don Moote 4 37:16
8 11 Steven Lacey Team S+M 63 Portland 4 40:37
9 7 Edward Lanton 67 Portland 4 41:52
10 6 Einar Traa Portland Velo Racing 74 Portland 3 35:51
DNF 4 Mark Schwyhart Team S+M 64 Portland 2 35:51

Men 2/3

Num Name Team Age City Laps Time
1 177 Felipe Nystrom 34 Vancouver 7 53:27
2 151 Geoffrey Bee Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 33 Portland 7 53:37
3 152 Randall Fransen Mettle Cycling 37 Portland 7 53:49
4 166 Brad Petersen 29 Beaverton 7 54:16
5 176 Maxwell Southam 21 Portland 7 54:34
6 174 Adam Kachman 7 54:58
7 150 Greg Adams Cyclepath Racing 38 Portland 7 55:28
8 171 Caleb Trumbull Mountain View Cycles Racing Team 16 Hood River 6 55:28
9 170 Martin Acosta Bethany Bike Repair pb CycleOne Racing Academy Portland 6 49:13
10 161 Cory Solovewicz Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 35 Portland 5 50:42

Men 3/4

Num Name Team Age City Laps Time
1 557 Brad Petersen 29 Beaverton 5 36:35
2 553 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 5 36:35
3 542 Witali Spuling 34 Tigard 5 37:03
4 562 Charlie Douthwaite Team Coastal 31 Portland 5 37:05
5 547 Andrzej Stadnik 28 Lake Oswego 5 37:07
6 520 Cory Solovewicz Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 35 Portland 5 37:43
7 515 Nic Kytlica Team Planet X USA p/b Xiologix 35 North Plains 5 37:45
8 549 Nolan Restivo 39 Portland 5 38:15
9 584 Adrian Jensen 5 38:23
10 574 Andrew Slater BeerMongers Cycle Club 30 Portland 5 38:29
11 524 Kieran Harden 22 Portland 5 38:36
12 566 Carl Werner 39 Portland 5 38:36
13 502 Pat Case Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 31 Portland 5 38:46
14 519 Josh Anderson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 28 Newberg 5 38:50
15 503 Ben Iwasa Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 33 Portland 5 39:09
16 538 Brendan Treacy 32 Portland 5 39:11
17 513 Ken Elser Team Planet X USA p/b Xiologix 39 Portland 5 39:13
18 528 Nick Wood Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 36 Portland 5 39:17
19 561 Rich Lammers 32 Beaverton 5 39:50
20 558 Casey Varnum 31 portland 5 39:52
21 175 Nathan Agalzoff 5 39:55
22 579 Eric Zugor 26 Portland 5 39:59
23 501 Tommy Cardwell 36 Portland 5 40:02
24 583 Travis Brown Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 37 Portland 5 40:04
25 552 garrett tyburski 5 40:05
26 546 Cory Nann Team Planet X USA p/b Xiologix 26 Portland 5 40:05
27 510 Jason Whittington Team 10 Barrel 33 Portland 5 40:06
28 506 Scott Miyako 32 Portland 5 40:08
29 582 Scott LaPlante 44 Tualatin 5 40:15
30 573 Dan E Peterson 30 Portland 5 40:55
31 527 Gerardo Perez Portland Velo Racing 36 Wilsonville 5 41:15
32 575 Daniel Kirkham Team 10 Barrel 32 Tigard 5 41:31
33 577 Erinne Goodell Team Slow 37 Portland 5 42:10
34 581 Ondrej Podlesak BeerMongers Cycle Club 33 Portland 5 42:10
35 505 Jared McClintock 40 portland 5 42:29
36 570 Andrew Marchington 33 Portland 5 43:27
37 521 Stephen Carter The Spokesmen 38 Camas 4 35:44
38 500 Nathan Boyett 34 Portland 4 36:20
39 563 Eric Hogenboom 26 Hillsboro 4 36:58
40 554 Michael Smelser Team Planet X USA p/b Xiologix 31 Wilsonville 4 37:10
41 580 Marc Brodehl 4 37:33
42 578 Daniel Pungor 4 40:00
DNF 508 Josh Sutton Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 36 Beaverton 3 40:00

Singlespeed

Num Name Team Age City Laps Time
1 1 David Boerner Ruckus Test Team 36 Portland 7 51:34
2 2 Spencer Bushnell Team Lazy Tarantulas 36 Portland 7 52:12
3 32 Colin Rowan Team Wooly Mammoth 35 Portland 7 52:58
4 30 Ben Guernsey Trusty Switchblade 33 Portland 7 53:22
5 25 Peter Rubijono Poler 41 Portland 7 54:02
6 6 Dustin Henderson Deschutes Brewery 39 Gresham 7 54:53
7 10 Scott Wanhala Poler 32 Portland 7 54:57
8 33 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling 19 Portland 7 55:38
9 8 Christian Reed Green Submarine Records 38 Portland 7 55:40
10 9 Eric Stolberg ANTHM Collective 50 Portland 7 55:46
11 15 Scott Hillson CX Pistols p/b Gigantic Brewing 30 West Linn 6 48:34
12 27 Douglas Johnson Mountain View Cycles Racing Team 47 Hood River 6 48:50
13 35 Zachary Magdol 32 Portland 6 51:14
14 34 Sven MacAller 31 Portland 6 51:46
15 31 Scott Barker 48 Portland 6 52:22
DNF 4 Damon Dimick Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 41 Tigard 3 52:22

Stampede Unicycle

Num Name Team City Laps
1 304 David M Miller Team Lazy Tarantulas 1
2 667 Doug Malnati Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 1
3 602 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas Portland 1
4 4 Mark Schwyhart 1
5 652 David Bussey Showers Pass Racing Team Canby 1
6 700 Thompson Rob Olympia Cycling Team Portland 1
7 175 Nathan Agalzoff 1
8 307 Christopher Ramsey Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Beaverton 1
9 471 Mike Estes 1
10 729 Brian Dessinger 1
11 6 Einar Traa Portland Velo Racing Portland 1
12 jf Joe Field 1
13 670 Albert Passadore Hammer Velo Portland 1
14 jb Joseph Boquiren Hammer Velo Portland 1

Women 1/2

Num Name Team Age Laps Time
1 459 Anne Davis Usher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 38 7 55:54
2 468 Kristen minarik bicycleattorney.com 36 6 49:25
3 451 Annick Chalier Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 39 6 50:25
4 450 Mielle Blomberg Team S+M 46 6 53:20
5 458 Stephanie Hahn Stumptown Cycling Club 37 6 56:59

Women 3

Num Name Team Age City Laps Time
1 484 Ashlyn Johnson 36 Portand 5 39:10
2 479 5 41:09
3 460 Jennifer Greeve Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 39 Hood River 5 41:15
4 467 Laura Schmitt CX Pistols p/b Gigantic Brewing 33 Portland 5 41:24
5 483 Pamela Power Team Planet X USA p/b Xiologix 35 Beaverton 5 41:39
6 482 Gwen Hryciw Team 10 Barrel 26 Portland 5 41:46
7 475 Kate Drennan BeerMongers Cycle Club 34 Portland 5 41:48
8 485 Molly Leonard Point S Racing 27 Portland 5 42:39
9 486 Nikki Beckwith Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 31 Portland 5 42:55
10 462 Sarah Layton 35 Portland 5 43:05
11 465 Sara Thomas Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 38 Portland 5 43:59
12 469 Cecilia Becerra BikeFlights.com 47 Portland 5 44:05
13 487 Susan Moote Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 54 Portland 5 45:05
14 461 Christy Hawkins Team AF 40 portland 4 36:57
15 470 Danielle Reynolds Team Lazy Tarantulas 44 Portland 4 38:01
16 476 tina Shaner bicycleattorney.com 48 West Linn 4 39:59
17 464 Brittany Stover Team AF 43 Portland 3 37:06

Women 4

Num Name Team Age City Laps Time
1 412 Emily Rice Team Lazy Tarantulas 5 42:36
2 422 Nikki Balderson 40 Portland 5 42:52
3 423 Miriam Hough 5 44:45
4 401 Shelly Boelter Pedal PT 39 Portland 5 45:08
5 403 Kathryn Lewis Glady-ators p/b Gladys Bikes 55 Gladstone 5 45:26
6 406 Diane Smith 47 Hillsboro 5 45:40
7 404 Katie Linton Team Planet X USA p/b Xiologix 43 Washougal 4 37:02
8 421 Felicity Case Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 31 Portland 4 38:26
9 424 Melissa Powers 47 PORTLAND 4 43:37

Women 5

Num Name Team Age City Laps Time
1 111 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas 4 37:18
2 103 Margaret Dale bicycleattorney.com 35 Portland 4 38:16
3 101 Evelyn Boling 34 Portland 4 38:33
4 122 Amelia Petermann 26 Portland 4 38:57
5 104 Amanda Abel Team Planet X USA p/b Xiologix 4 40:47
6 128 Cymon Kersch Point S Racing 31 Portland 4 41:39
7 132 Mollie Futterman 4 43:25
8 119 Lizzy Potter 4 45:41
9 131 Flo Leibowitz Corvallis Cyclery Racing 66 Corvallis 3 37:27