OUCH: Combined Results by Time

Corbett, OR
July 22, 2007

Part of the OUCH

Updated April 29, 2009 at 10:47 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Rob English Bike Friday Men 1/2 0:57:58
2 Kerry Farrell Wheelsport Men 1/2 0:58:31
3 Richard Anderson CMG Racing/Alpine Mortgage Men 1/2 1:02:28
4 Matthew Karre Men Cat 3 1:02:45
5 Zach Yeager Portland Velo Men Cat 3 1:03:16
6 Tom Herman Anthem Men 1/2 1:04:17
7 Jonathan Myers Sellwood Cycles Men 1/2 1:04:36
8 Dave Magness Hutch's Bend Mst Men 45-49 1:05:06
9 Bruce Connelly The Bike Gallery Men 1/2 1:05:10
10 Peter Drake Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Men 1/2 1:05:11
11 Roger Stevens Nike Cycling Men 1/2 1:05:19
12 Matthew Wolpert Men 1/2 1:05:49
13 Spencer Bushnell Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Men Cat 3 1:06:03
14 Carl Bjorn Kjellstrand Forza Jet Velo Jr Men 17-18 1:06:45
15 scott springer Portland Velo Men Cat 3 1:06:46
16 Eric Nachtrab Veloce Racing Men Cat 3 1:07:02
17 Anthony McCray Team Oregon/River City Bicycles Men Cat 3 1:07:05
18 Matt Lichtenfels Team Oregon/River City Bicycles Men Cat 3 1:07:12
19 Joel Thompson Bridgetown Velo Men 4/5 1:07:53
20 Steve Long North River Racing Mst Men 50-54 1:08:06
21 John Slawta Land Shark Mst Men 45-49 1:08:19
22 Richard Suditu Beaverton Bicycle Club Jr Men 17-18 1:08:36
23 Casey Davidson Beaverton Bicycle Club Men 4/5 1:08:52
24 Rob Rogers Team Ashland Men Cat 3 1:08:52
25 Kevin Nichols Men 4/5 1:08:54
26 Michael Malone Portland Velo Men Cat 3 1:08:54
27 George Schreck United Finance Mst men 55-59 1:08:58
28 Jeffrey Gerwing Word-RCB Mst Men 40-44 1:09:00
29 Matt Dooley Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Jr Men 17-18 1:09:05
30 Duncan Hay Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Men Cat 3 1:09:30
31 brett boyles United Finance Men 4/5 1:09:36
32 Greg Crane Beaverton Bicycle Club Mst Men 40-44 1:09:40
33 Ben Johnson Portland Velo Men 4/5 1:09:40
34 Coby Hutzler Bike Peddler Men 4/5 1:09:51
35 Daryn Murphy Men 4/5 1:10:13
36 Jenny Slawta Land Shark Mst Wmn 40-44 1:10:14
37 Chip Keyes Georges Mst Men 45-49 1:10:20
38 Anthony Ohotto Word-RCB Men 4/5 1:10:23
39 Wendy Williams River City Bicycles Women 3/4 1:10:52
40 Erik Voldengen Beaverton Bicycle Club Men Cat 3 1:11:13
41 Jess Mace Team Oregon/River City Bicycles Men 4/5 1:11:52
42 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com Men 4/5 1:12:17
43 Hugh Potter Mst Men 40-44 1:12:19
44 MARK STEGER CMG Racing/Alpine Mortgage Mst Men 40-44 1:12:20
45 Lisa Magness Hutch's Bend Wmn 1/2 1:12:32
46 Douglas Murphy Men 4/5 1:12:37
47 Bryan Curry Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Mst Men 40-44 1:12:39
48 Justin La Vigne Team Oregon/River City Bicycles Men 4/5 1:12:46
49 Richard Lorenz Beaverton Bicycle Club Men Cat 3 1:13:05
50 Mark Rajotte GSC United Men 4/5 1:13:23
51 Gregory Hartman Mst Men 50-54 1:13:29
52 Chuck Woosley United Finance Men 4/5 1:14:17
53 Montgomery Hill Beaverton Bicycle Club Men 4/5 1:14:29
54 Jason Fleming Men 4/5 1:14:43
55 Kent Johnston Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Mst Men 40-44 1:14:45
56 David Oliphant Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Men 1/2 1:15:09
57 Bruce Werner Mst Men 50-54 1:15:27
58 Howard Unkeles Team Oregon/River City Bicycles Mst men 55-59 1:16:10
59 Terry Knight North River Racing Mst Men 50-54 1:16:37
60 Andrew Bennett Collin's Cycle Shop Jr Men 15-16 1:16:46
61 Seth Finley Men 4/5 1:17:03
62 Roger Nelson Gateway/Speedzone Mst men 55-59 1:17:03
63 Jay Lawrence Men 4/5 1:17:30
64 David Lofstead Men 4/5 1:17:37
65 Burk Webb Men 4/5 1:17:43
66 Paul Mautner Team Rose City Mst Men 45-49 1:17:52
67 Douglas Sears 1 Error Mst Men 60+ 1:18:26
68 Kathleen Kolman EWEB Windpower Women 3/4 1:18:56
69 Steve Swanson Team Oregon/River City Bicycles Mst Men 45-49 1:19:03
70 Brian Spears Half Fast Velo Men Cat 3 1:19:04
71 Rob Spillman Mst Men 40-44 1:19:07
72 Al Depenbrock EWEB Windpower Mst Men 60+ 1:19:08
73 Leslie Lunas Hutch's-Eugene Mst men 55-59 1:19:16
74 Kevin Ziemke Men 4/5 1:19:23
75 Adrian Unkeles Team Oregon/River City Bicycles Jr Men 17-18 1:19:33
76 Jeffrey Chicoine Mst Men 50-54 1:19:59
77 Dave Faust Team Rose City Mst Men 50-54 1:20:04
78 Julie Forrest EWEB Windpower Women 3/4 1:20:25
79 Don Hanson Mst Men 60+ 1:20:35
80 Georgann Shinn North River Racing Mst Wmn 40-44 1:21:35
81 Randall Dollens Men 4/5 1:22:13
82 Steven Russell Men 4/5 1:22:39
83 Eric Christenson Team Rose City Mst men 55-59 1:22:46
84 Lillian Schiavo Hutch's Bend Women 3/4 1:23:04
85 Christian Martin River City Bicycles Men 4/5 1:23:19
86 Mark Boguslawski Tri Pacific Mst Men 45-49 1:24:27
87 Debra Stolt-Krichko Mst Wmn 45-49 1:24:45
88 Marc Rose Mst Men 50-54 1:25:23
89 Daphne Moore North River Racing Women 3/4 1:25:25
90 John deRosa Men 4/5 1:25:37
91 Einar Traa Mst Men 60+ 1:25:53
92 Greg O'Brien Word-RCB Men 4/5 1:26:03
93 Thio Yudie Men 4/5 1:27:34
94 Don Vandervort Beaverton Bicycle Club Jr Men 17-18 1:28:00
95 Bradley Heintz Team S+M Mst Men 40-44 1:28:51
96 alan jensen Multnomah Athletic Club Mst Men 60+ 1:28:54
97 Sara Slawta Land Shark Jr Wmn 13-14 1:29:56
98 Nicholas Murphy Men 4/5 1:30:19
99 Amy LeBus Bridgetown Velo Women 3/4 1:30:19
100 Marta Medcalf Mst Wmn 45-49 1:31:10
101 Christopher Robinson United Finance Jr Men 15-16 1:31:35
102 Darren Pennington Word-RCB Men 4/5 1:34:15
103 Peter Russell Reed College Cycling Mst Men 60+ 1:34:44
104 Scott McElroy Beaverton Bicycle Club Men 4/5 1:35:03
105 Scott Powell Nike Cycling Tandem 1:36:47
106 Grant McElroy Beaverton Bicycle Club Jr Men10-12 1:38:28
107 Renee Pype Sellwood Cycles Mst Wmn 45-49 1:39:30
108 Ray Thomas Swanson, Thomas & Coon Mst men 55-59 3:13:50