Ironheads Multisport Racing Team

Event Category Name
DNS USGP of Cyclocross Category C/Beginner Men Rick Jones
18 OBRA CCX Championship Masters 35+ C Rick Jones
12 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C James Williams
64 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Steve Murcott
11 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ C James Williams
21 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ C Rick Jones
11 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Rick Jones
20 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Masters C Rick Jones
16 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C James Williams
45 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Rick Jones
53 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Steve Murcott
79 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Martin Terise
33 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Steve Murcott
23 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Masters C Rick Jones
12 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ C James Williams
55 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B Denny Burnett
85 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B Martin Terise
80 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ C Bob Rakoz
41 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ C Rick Jones
27 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C (Still On The Market) Samuel Bradshaw
7 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C (Still On The Market) Rick Jones
34 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C (Still On The Market) Steve Murcott
18 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters C Rick Jones
33 Cross Crusade: Rainier High School Category B Denny Burnett
73 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ C Samuel Bradsaaw
74 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Rick Jones
3 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ C James Williams
25 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ C Rick Jones
DNF Heiser Farm Cyclocross Category C Rick Jones
18 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters C Rick Jones
40 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Rick Jones
DNF Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed James Williams
84 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Steve Mucott
78 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Samuel Bradsaaw
38 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Rick Jones
44 Battle at Barlow Singlespeed Rick Jones
22 Battle at Barlow Masters 35+ C James Williams
7 Hood River Double Cross Masters 35+ C James Williams
15 Hood River Double Cross Singlespeed James Williams
13 Pain+Suffer'n CX Masters Men 35+ Rick Jones
1 Pain+Suffer'n CX Masters Men 35+ James Williams
16 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed James Williams
11 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C James Williams
6 OBRA Hillclimb TT Masters Women 50-54 Karon Rakoz
120 OBRA Hillclimb TT: Combined Combined Karon Rakoz
20 High Cascades 100 Category 2/35-44 James Williams
39 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined Denny Burnett
2 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined Aaron Jenniges
148 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined Karon Rakoz
3 Larch Mtn Hillclimb Men Category 5 Denny Burnett
1 Larch Mtn Hillclimb Men Category 4 Aaron Jenniges
6 Larch Mtn Hillclimb Masters Women Karon Rakoz
2 Firecracker Time Trial Women 40+ Karon Rakoz
33 Firecracker Time Trial: Combined Combined Karon Rakoz
3 OBRA TT Masters Women 50-54 Karon Rakoz
146 OBRA TT: Combined Combined Karon Rakoz
1 Deschutes River Valley TT: Stage 3 Masters Women 50-59 Karon Rakoz
1 Deschutes River Valley TT: Stage 3 Men 3 Aaron Jenniges
4 Deschutes River Valley TT: Stage 3 Masters Men 40-49 Bob Rakoz
18 Deschutes River Valley TT: Combined Combined Bob Rakoz
2 Deschutes River Valley TT: Stage 2 Men 3 Aaron Jenniges
36 Deschutes River Valley TT: Combined Combined Karon Rakoz
1 Deschutes River Valley TT: Stage 1 Masters Women 50-59 Karon Rakoz
2 Deschutes River Valley TT: Combined Combined Aaron Jenniges
1 Deschutes River Valley TT Masters Women 50-59 Karon Rakoz
4 Deschutes River Valley TT Masters Men 40-49 Bob Rakoz
1 Deschutes River Valley TT Men 3 Aaron Jenniges
1 Deschutes River Valley TT: Stage 2 Masters Women 50-59 Karon Rakoz
2 Deschutes River Valley TT: Stage 1 Men 3 Aaron Jenniges
3 Deschutes River Valley TT: Stage 2 Masters Men 40-49 Bob Rakoz
5 Deschutes River Valley TT: Stage 1 Masters Men 40-49 Bob Rakoz
19 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 5 Group A Taylor Bethell
22 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 5 Group A Samuel Bradshaw
7 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 5 B Samuel Bradshaw
21 Banana Belt Series Men 5 Samuel Bradshaw
154 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Tim Winestorfer
293 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Sarah Luehring
95 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Samuel Bradshaw
48 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Steve Murcott
92 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Tim/Georgia Winestorfer/Winestorfer
19 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Women Category 4/5 Sarah Luehring
16 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Men Category 4/5 Samuel Bradshaw
8 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Men Category 4/5 Steve Murcott
30 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 50-59 Tim Winestorfer
4 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Tandem Tim/Georgia Winestorfer/Winestorfer